Ogród Ignis05 część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam serdecznie i przepraszam, że tak długo nie pisałam. :wit

Jak tylko pomarudziłam pod koniec kwietnia na suszę , to od razu zaczęła się pora ... deszczowa. :tan
Dnie bez deszczu też się trafiają ale nie za wiele.
Za to rośliny się cieszą i rosną na wyścigi z chwastami.
Z takiej mokrej ziemi źle się chwasty usuwa, więc chyba one wygrywają , przynajmniej ze mną. :lol:
Pozostaje się cieszyć, w końcu jest trend na bioróżnorodność.
Trawnik też z chwastami ale za to gęsty i puszysty jak perski dywanik.
Podobno pszczółki uwielbiają mlecze i zaczynam mieć skrupuły, że je wyrywam.

Moje pustynniki już raczej nie zakwitną. Trudno, poczekam jeszcze rok, może się poprawią.
Trójlist ma tylko te 3 listki , już nieco większe, kwiatka też nie będzie.
Za to floksy szydlaste prezentują się coraz bardziej obficie.

Tu.ja Izo ;:196
Też lubię te ciemierniki. Kiedyś myślałam, że to trudne rośliny do uprawy a tymczasem cieszą
kwiatami i to akurat wtedy, kiedy potrzeba. Niestety nazwy tej przylaszczki nie znam.
Jak widać pragnienie deszczowej majówki nam się spełniło.
Teraz zamiast podlewaniem zajmuję się koszeniem, bo trawa rośnie jak na drożdżach.

Widok na przedogródek.
Obrazek


Soniu ;:196
Niestety magnolia krótko miała piękne kwiaty.
Jak to bywa o tej porze roku w naszym klimacie przymrozek postanowił je pomalować na brązowo.
Przy płocie na różowo kwitły dwie śliwy wiśniowe.
Teraz nadszedł czas na lilaki. Ale coś chyba źle je przycięłam po kwitnieniu w poprzedni sezonie , bo jakoś mało mają kwiatów.
Tobie też zdrowia życzę .

Kwitnąca gałązka wiśni japońskiej Kanzan
Obrazek

Anabuko1 Aniu ;:196
Dziękuję za uznanie . Zawsze kilka miłych słów a zaraz człowieka podnosi na duchu.
nawzajem, zdrowia życzę.

Obrazek Obrazek

Dorotko ;:196
Doskonale Cię rozumiem. Sama , kiedy jeszcze pracowałam zawodowo, gnałam do domu, do ogrodu, by się nim cieszyć i odreagować wszelkie stresy związane z dojazdem , pracą czy innymi sprawami. Jak już wjeżdżałam samochodem przez las do mojej wsi już było lepiej.
Myślę, że na Twojej jodle masz gniazdo sierpówek albo grzywaczy. Też w tym roku na jodle mam gniazdo grzywaczy. Też gołębie ale trochę większe od sierpówek. Jakiś czas temu obserwowaliśmy, jak budowały sobie to gniazdo. Sroki są bardzo dokuczliwe ale może gołębiom dadzą spokój. Gorzej mają małe ptaszki. Sama odganiałam sroki, kiedy dobierały się do budki lęgowej na mojej brzozie.

Świerk Acrocona
Obrazek

Oleńko ;:196
Majowe opady cieszą nas i nasze ogrody.
Cieszy się nawadniana ziemia. Już ostatnio bardzo było sucho.
A co do rezygnacji z róż , to chodziło mi raczej o ten żywopłot z rugosy.
W ogrodzie, co już rośnie to nie wyrzucam, chyba, że jakaś róża sama padnie.
Jednak nowych róż już nie sadzę, tyle jest innych pięknych roślin.

Obrazek

Stasiu kochana ;:196
Ty to mnie zawsze pocieszyć potrafisz.
Też mam swoje sposoby na radzenie sobie z różnymi bólami. Tylko wiem, że nie jest to obojętne dla zdrowia.
Jednak nie ma rady, trzeba się wspomagać , na ile można.
Na pewno cieszą nas te majowe deszczyki. Już teraz mam trawnik jak dywanik. Co to znaczy dobra woda.
W tym roku już zbieram deszczówkę do zbiornika około 3m3. Starczy , jak nie będzie padać.
Małżonek zainstalował mi specjalną pompę i mogę podlewać i z węża i z konewki.
Trzymaj się zdrowo. Dzięki za Twoje wsparcie i pociechę. ;:196

Magnolia Susan
Obrazek

Wandeczko ;:196
Bardzo mi miło, że lubisz tu zaglądać.
Trochę to trwało ale w końcu się zmobilizowałam i wstawiam trochę majowych obrazków.
Pozdrawiam wzajemnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek





A to kociaki bliźniaki . Ich mama gdzieś zaginęła. Ganiają po naszych osiedlowych ogrodach.
Żyją dziko, korzystają ze swobody. Dokarmiamy je z sąsiadami, mamy nadzieję, że oszczędzą przez to ptaki czy inne stworzenia.


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysieńko, jakie Ty masz kochane tygryski, ;:oj to chyba wylegiwanie na tych mięciutkich zielonych dywanach, tak je do Ciebie zwabiło. A tak po prawdzie, zwierzęta lgną do dobrych ludzi, przecież czytam, że je wraz z sąsiadami dokarmiasz. ;:215
Marzy mi się ta piękna wiśnia Kanzan, tylko niestety moje "hektary" już po same brzegi wypełnione. ;:306 :;230
Dzielę, wysyłam, znów dzielę i wysyłam a patrząc na działeczkę wcale niczego nie ubywa ;:23 a wręcz odwrotnie, ciaśniej się robi. ;:306 Muszę się temu przyjrzeć, bo może tym razem należałoby chwastami chętnych obdarować. ;:306 Tylko, czy ktoś się połakomi. ;:124
Dobra, pożartowałam teraz czas na superlatywy ;
świerk o różowych szyszeczkach, wystroił się jak na grudniowe święta w kolorowe świeczki. ;:433 ;:433
Różaneczniki dają czadu a na mostku brakuje wylegującego się kiciusia. Może tygryski urządzą tam sobie leżaczek, gdy już murawa będzie zbyt wysoka. ;:138 ;:63
Trzymaj się kochana zdrowo, oszczędzaj kosteczki, żeby "romantyzm" ich nie dopadł ;:113 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu przepiękne widoki masz rację deszcz uratował nasze ogrody inaczej marnie to widziałam.
U mnie Susan pięknie kwitła, zresztą jeszcze kwitnie ale dostała po łapkach z powodu przymrozków.
Wiem ogród najważniejszy ale kociaki bezbłędne, podziwiam sąsiadów u mnie nie lubią raczej zwierząt.
"Romantyzm" polecam tylko w literaturze lub malarstwie, zdrówka.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu,
piękne widoczki majowe pokazujesz.
Co prawda zimny jakiś ten maj, ale jakoś do przodu, może czerwiec przyniesie cieplejsze powiewy.
Kociarnia przepiękna, wpuszczasz je do domu?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

U Ciebie można się tylko zachwycać. Zachwycam się więc spokojem, harmonią, światłem, zielonością traw i brykającymi tu i ówdzie kociaczkami. Szczególnie urzekły mnie różne kwitnące majowo drzewka i morza niezapominajek. :)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu majowy ogród wręcz bajkowy ;:oj Jestem zauroczona!
A kociaki-rozrabiaki to dopiero niespodzianka! ;:138 Są cudowne. Chciałaś kotka choćby dochodzącego...To masz dwa w pakiecie :D Mam nadzieję, że nie robią szkód w ogrodzie. Na pewno z przyjemnością oglądasz ich zabawy i gonitwy. Dobrze, że mają kilka zaprzyjaźnionych miejscówek gdzie mogą liczyć na wyżerkę.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Ach ty masz Krysiu :wit zadbany , wymuskany, wy porządkowany dym calu ogród ;:180
Pospacerowałam alejkami, pozachwycałam się kwitnieniami.
Przysiadłam nad wodą .Obejrzałam widoki z mostku.
I kociaki takie sympatyczne, mądrale.Chyba ci nie psocą w ogrodzie ??
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, majowe zdjęcia piękne ;:138 Od razu widać, że gleba dobrze nawodniona, to i rośliny szaleją. Trawnik soczyście zielony, u mnie ta mizerna namiastka coś znowu słabo wygląda. Dosiewałam trawę wczesną wiosną i wszystko było ok. Teraz coś zaczęła żółknąć i widać, że nic z tego nie będzie ;:185
To zdjęcie z kwitnącymi magnoliami ;:215
Teraz nastał czas rododendronów, ale róże już tupią nóżkami, żeby pokazać swoje cudne kwiaty. U mnie w tym roku wszystko mocno opóźnione i dopiero nieśmiało pokazują się pierwsze kwiaty. Za to rododendrony obsypane kwiatami na maksa :)

Pozdrawiam niedzielnie ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj :wit . Pięknie wygląda Twój zielony trawnik ;:215 a mostek jest bardzo klimatyczny. Objętości w ogrodzie to Ci na pewno nie brakuje i wzdycham do tych ogólnych widoczków ;:215 . Sporo roślin Ci kwitnie a czerwiec na pewno przyniesie nowe kolory. Koty bliźniaki bardzo fajnie się bawią, zrobiłaś piękne zdjęcia. Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Piękny ogród ;:167
Magnolie, różaneczniki, woda i jeszcze koty, na które zawsze miło się patrzy :) a czy dają się pogłaskać?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Puk, puk, Krysiu kochana czyżbyś już zapadła w zimowy sen. ;:306 :;230 To chyba za wcześnie, nawet niedźwiadki pracowicie napełniają brzuszki i nie spanie im o tej porze w głowach. ;:112 ;:112 A tak na poważnie, to niepokoi mnie Twoja tak długa nieobecność na forum, od maja się nie pokazujesz, tfu, tfu, oby nic złego się u Ciebie nie wydarzyło. ;:202 ;:202
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam serdecznie w nowym roku 2021. :wit

U nas zimowy pejzaż, świeci słonko, kosy się przeganiają przy karmniku, koty buszują po śniegu.
Na przekór bieli za oknem trochę ciepłych kolorów.
Na początek dalie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Koty latem ;:173
Obrazek

Obrazek


My i koty mamy się dobrze.
Czas szybko ucieka i nim się obejrzałam a tu już mamy nowy rok.
Wszystkim w tym nowym roku życzę zdrowia i optymizmu oraz pięknych ogrodów.

Dziękuję za Wasze wpisy i przepraszam, że nie odpowiadałam na nie.
Kiedyś łatwiej było mi się zmobilizować. Teraz wiele spraw mnie odciąga od pisania.
Latem i jesienią bardzo zajmował mnie ogród a zimą reperuję swoje zdrowie.
Trzeba szykować siły na wiosnę.

Tara Aniu, Madziu, Wandeczko, tu.ja Izo, anabuko1 Aniu, Dorotko, Ewelinko, Bufo-bufo Olu

maj , jak zawsze czaruje swoją świeżością i tak było i tym razem.

Stasieńko kochana ;:196
dziękuję Ci za troskę. Jakoś przetrwałam wszystkie bolączki, z niektórymi nadal walczę.
Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko w porządku. ;:167


Kotki dzielnie maszerują przez nasze ogrody, są bardzo uspołecznione, dają się pogłaskać, poczochrać i tak dalej.
Kupiłam im jedną budkę i nawet jedno z nich z niej korzysta od czasu do czasu.
Zawsze z rana i po południu czekają na posiłek. Kiedy już napełnią brzuszki idą dalej , sprawdzić, czy nie ma gdzieś innych smakołyków. Są dobrze wypasione i przygotowane na zimę. Pięknie zareagowały na puszyste opady śniegu.
Brykały w nim , bawiły się tym puchem. Kiedy teraz tego śniegu jest więcej , to chętniej chodzą przetartymi ścieżkami.
Kotka zwłaszcza pilnie obserwuje ptaki przy karmniku. Idzie razem ze mną do karmnika, kiedy dosypuję tam słonecznik.
Kilka razy nawet próbowała tego słonecznika. :lol:
Mimo zabezpieczeń karmnika i tak udało się jej dopaść czasami jakiegoś ptaszka.
Kocurek woli gotowe dania i tylko czasami gapi się na ptaki. :lol:

Obrazek Obrazek


:wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu :wit . Wspominki daliowe bardzo kolorowe ale ja jednak z przyjemnością obejrzałabym zdjęcia zimy ;:138 . Póki co niech trwa i wcale mi nie przeszkadza, że trzeba odśnieżać, że zimno. Rośliny na pewno są zadowolone z takiej pierzynki i może wymrozi wszelkie robactwo i wirusy ;:224 . Oby tylko ta zima nie przedłużała się za bardzo bo tego akurat nie lubię ;:224 . Wszystkiego dobrego na ten rok ;:196 . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”