Ogród Ignis05 część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu kochana, rabatka po liftingu nad wyraz odmłodniała a cisy w towarzystwie świerka, wyglądają jakby stale tam rosły. ;:215
A rośliny towarzyszące, wiosną ujawnią swoją urodę. Oby ta wiosna na czas zawitała, bo na razie to nawet zimy nie widać. ;:202
Piękne róże, dodały blasku jesiennej szarości a ciemierniki nad wyraz się rozochociły i ten cudnej urody grudnik. ;:63 ;:138
Kochana, cudownych Świąt, mnóstwa gości a przede wszystkim zdrowia i urodzaju na kolejny sezon. ;:167 ;:79
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam :wit

Dzisiaj mija 10 lat, od kiedy zarejestrowałam się na tym forum. ;:32
Dopiero w kwietniu następnego roku założyłam pierwszy wątek.
Mój ogród miał już 10 lat. Jeszcze nie był tak dojrzały a ja wciąż miałam nowe koncepcje na jego wygląd. :;230
Poznałam wiele sympatycznych , podobnie jak ja wtedy, ogrodowo zakręconych osób, z którymi udało się nawiązać bliższe kontakty w realu.
Powstała nasza kaszubska nieformalna grupa. Pierwsze nasze spotkania pełne były entuzjazmu i szczerego zaangażowania.
Z czasem niektórzy się odsunęli a inni przystali do grupy. Entuzjazm nieco ostygł ale przyjaźnie pozostały.
Pierwszą osobą , którą poznałam osobiście była Marysia Amba. I chociaż już rzadziej , to wciąż jesteśmy w kontakcie.
Nasze ogrody też już dojrzały i coraz trudniej je zmieniać.
Chyba największym tytanem zmian w naszej grupie jest Jagódka Jagis. :lol:
Niemal z sezonu na sezon potrafi przekopać wszystkie rabatki i zorganizować je na nowo. ;:173
Mam nadzieję, że z nowym sezonem znowu będziemy spotykać się w naszych ogrodach. ;:304


Na okrągło niemal kwitnie mój jedyny fiołek.
Obrazek Obrazek

Oleńko ;:196
Taki już zagospodarowany ogród pewnie z czasem odkrywa swoje nasadzenia.
Chyba musiałaś czekać na kolejne jego odsłony, by nie zgubić fajnych roślin.
W swoim ogrodzie, który tworzyłam od początku, zdarza mi się, że chcę posadzić coś nowego a tam okazuje się ,
że już coś rośnie.

A tak wyglądał ogród po raz pierwszy w tym sezonie porządnie przymrożony.
Obrazek Obrazek

Aniu ;:196
Jak zaglądam pod liście ciemierników to widzę , że kilka innych też ma już pąki kwiatowe.
Grudnik, taki mi się trafił i tylko nie czekał z kwiatkami do grudnia.

Hortensja Early Sensation.
Obrazek Obrazek

Ewelinko ;:196
Moje grudniki wcześniej zakwitły i już też po kwiatkach.
Wygląda , że znowu będziemy mieli wielkanocną pogodę na święta i tylko patrzeć jak na Wielkanoc będzie znowu śnieg.
Pozdrawiam wzajemnie i życzę udanych świąt. ;:196

Obrazek Obrazek

Wandeczko ;:196
Róża White Jacques Cartier kwitnie podobnie jak jej różowa kuzynka.
Jeżeli różowa dobrze u Ciebie rośnie to ta na pewno też się sprawdzi.
Też mam je obie i dobrze mi rosną.

Obrazek Obrazek

Stasieńko ;:196
Rzeczywiście , ta rabata mocno się zmieniła.
Okolica pojaśniała i mam nadzieję, że rośliny zaczną dobrze w tym miejscu rosnąć.
Trochę porozsadzałam, by dać im więcej miejsca. Sama jestem bardzo ciekawa, jak to będzie wyglądało latem.
Dziękuję za przemiłe życzenia i nawzajem życzę udanych świąt w gronie najbliższych osób. ;:167 ;:196

Obrazek Obrazek

Na koniec chwalę się moim oszklonym częściowo tarasem. Nie wiem , jak to nazwać : weranda, oranżeria czy ogród zimowy ?

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu
Moje gratulacje i powinszowania z okazji doniosłej rocznicy ;:196
U mnie minie 11 lat na F.O. w marcu, ale czas leci. :)
Czytałam dwa razy i uwierzyć nie mogę, serio tego wielkiego iglaka ,gdzie pojawił się trawnik obok przesadziłaś :shock: :?:
Zawsze mi szkoda wycinania drzew ,ale pewnie bym tak samo postąpiła ,jak by mi ogród zarósł.
19 lat to już dojrzały ogród :D
Dużo prawdziwych perełek nazbierałaś przez ten czas. :D
Fiołeczek prześliczny ,ponoć umierają w domach ,gdzie się ludzie kłócą i jest zła atmosfera :D
Co oznacza ,że u Ciebie pozytywne fluidy.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Piękne masz te trawy.
A ten widoczne z mostkiem bardzo mi się podoba.
Zresztą cały twój ogród zawsze jest urokliwy. Piękny. ;:180
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

A ja dwa lata później do Was dołączyłam. :tan Gratuluję rocznicy. ;:215
Krysiu kochana, fiołeczek cudnej urody a weranda ... ;:oj czy jak tam zwał, to kącik biesiadny o wszechstronnym zastosowaniu, najważniejsze, że przytulny i bardzo elegancki. Chętnie bym tam kawkę z Tobą wypiła. ;:40
U nas zakwitły forsycje, czas róże przycinać ;:306 a tu styczniowymi mrozami straszą. I bądź tu mądry. ;:124
Pozdrowienia i przytulasy ślę. ;:168 ;:cm ;:cm :wit
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu! ;:167

Pięknie podsumowałaś swoje 10 lat na Forum.
Faktycznie, szmat czasu upłynął, sporo entuzjazmu uleciało w kosmos, ale została szczera sympatia i przyjaźnie. To bardzo wiele.

Nie sposób nie skomentować wycinki monumentalnego świerka. Na początku chciałam zakrzyknąć: "Krysiu, Bój się Boga!!" ;:202
Teraz natomiast podziwiam, jak ładnie udało Wam się zagospodarować ten zakątek. Jedno mnie tylko dziwi: jak wkopaliście cisy i świerka Nidiformis, czyżby Panowie wykopali też ogromne korzenie świerka, który tam rósł?

Krysiu, życzę Ci pięknych Świąt, w gronie ludzi, których lubisz i kochasz.
A w Nowym Roku - zapału do zmian w coraz piękniejszym ogrodzie, zdrowia i pogody ducha.
No i jeszcze ...... nowego kotka ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu :wit . Uwielbiam Twój mostek i okolicę oczka ;:215 . Cudownie wpisuje się w Twój ogród ;:108 . Różaneczniki przepięknie wyglądają o tej porze nawet jak nie kwitną. Mają u Ciebie doskonałe warunki do życia ;:108 . Mikroklimat robi swoje ;:215 . Świetne podsumowanie 10 lat na forum, gratuluję tak pięknego czasu i życzę kolejnych sukcesów ;:196 . Fiołki przepiękne ;:215 . Wesołych Świąt życzę Tobie i całej Twojej rodzinie, pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

U mnie Krysiu też minie dziesięć lat pobytu na FO. Zdobyłam tu mnóstwo wiedzy i uzyskałam ogrom dobrej energii. I mam nadzieję, że w Nowym Roku nadal będziemy się spotykać wirtualnie na tych stronach, dzieląc się motywacją i doświadczeniami ogrodniczymi. Wraz z życzeniami świątecznymi przesyłam Ci serdeczne buziaki i uściski. ;:196
Ostatnie Twoje zdjęcia są bardzo nastrojowe, a mostek budzi pozytywną zazdrość w moim sercu.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, panowie od wycinki to naprawdę super fachowcy ;:215 Czasami trzeba dokonać pewnych korekt w ogrodzie. Tym bardziej, że piszesz o chorobach, które dotknęły wycięte drzewa. Zyskałaś na pewno trochę więcej przestrzeni i ogród będzie bardziej doświetlony.
Przeszklenie tarasu bardzo mi się podoba. Teraz nawet w brzydką pogodę możesz spokojnie posiedzieć i odpoczywać, patrząc na swoje królestwo ;:108
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam serdecznie w nowym roku. :wit

Wszystkim z tej okazji życzę wszelkiej pomyślności i radości z uprawianych ogrodów. ;:215

Zima jakoś specjalnie nam nie dokucza, właściwie tylko dwa razy wpadła do mojego ogrodu i to tylko na chwilę.
Ciut śniegiem posypała, by zaraz go pozbierać i zniknąć.

Ostatni dzień zimy 2019.
Obrazek Obrazek


Pierwszy i na razie jedyny dzień zimy 2020.
Obrazek Obrazek


Dzisiaj widziałam przelatujące żurawie, czy to już naprawdę wiosna będzie ?

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tyle miłych gości mnie odwiedziło a gospodyni popadła znowu w jakiś marazm. ;:131
Dzięki, że mnie odwiedzacie i o mnie pamiętacie. ;:180

Agnieszko ;:196
Dzięki za gratulacje i Tobie nawzajem gratuluję tak długiej obecności na forum.
Chyba właśnie w tamtym czasie się pierwszy raz spotkałyśmy.
W przesadzeniu tego iglaka i innych roślin pomagali mi panowie z tej samej firmy.
Bez nich chyba nie dalibyśmy rady ruszyć takich wielkich korzeni.
Zawsze mi szkoda roślin, które z różnych powodów znikają z ogrodu.
Ale cóż robić, trzeba się z tym pogodzić.
Ciekawą masz teorię o fiołkach. :wink:

Anabuko 1 Aniu ;:196
Trawy wciąż jeszcze kołyszą się na wietrze i wciąż mnie korci, by je już przyciąć.
Dziękuję za uznanie dla mojego ogródka, to zawsze pomaga, by dalej w nim pracować.

Stasieńko ;:196
Dzięki za gratulacje i nawzajem Tobie też gratuluję .
Czas szybko płynie i za chwilę i Tobie stuknie 10-ta rocznica. ;:303
Straszyli mrozami a u nas na razie tych nie widać.
Wprawdzie aż tak ciepło nie jest i moja forsycja nie kwitnie ale zimy też nie widać specjalnie.
Już człowieka ciągnie do ogródka, coś by się robić zaczęło ale rozsądek podpowiada , by jeszcze poczekać.
Nawet dzisiaj wyszłam na chwilę ale wiatr skutecznie mnie wygonił do domu z powrotem.
Na werandzie w koszu czekają na sezon moje kanny i dalie.
Pilnuję tylko temperatury, bo nie wiem, jak to będzie wyglądało podczas silniejszego mrozu.
Przesyłam serdeczne buziaki ;:196 ;:196

Lisico Asiu ;:196
Bardzo cenię sobie Waszą przyjaźń i zawsze ciepło o Was myślę.
Ogrody nam już co nieco dojrzały i coraz trudniej o ich modyfikacje.
To trochę odbiera nam entuzjazmu. Nie szukamy już tak wiele nowych roślin a to zawsze dodawało nam energii.
Rzeczywiście, Panowie z tej firmy w większej części wydobyli też korzenie wyciętych drzew.
Dziękuję za przemiłe życzenia świąteczno-noworoczne.
Tobie też życzę pomyślności i zdrowia w tym nowym roku, pięknego ogrodu i wspaniałych kwitnień. ;:196
Kotki mam.... dochodzące :?

Ewelinko ;:196
dzięki za miłe życzenia i Tobie też życzę pomyślności w nowym roku. ;:196
Dziękuję za miłe słowa o ogrodzie i gratulacje z okazji 10-cio lecia na forum.
W ogrodzie bardziej niż zimę widać wiosenne roślinki zbierające się do kwitnienia.

Wandeczko ;:196
to my , jak widać, zaczynałyśmy buszowanie na forum w podobnym czasie.
Oczywiście , będzie to dla mnie przyjemnością i zaszczytem spotykać się na forum w naszych wirtualnych ogrodach.

Dorotko ;:196
Rzeczywiście , trafiła mi się wspaniała ekipa.
Niby powinno przestrzeni być więcej ale wciąż jakoś jej za mało.
Zobaczę , jak to będzie wyglądało latem. Może wtedy łatwiej będzie mi ocenić, co jeszcze będzie można zmienić.
Trochę roślin poprzesadzałam, by miały więcej miejsca. Ale sporo przesadzeń zostawiłam na wiosnę i lato.
Wtedy lepiej widać, co jeszcze wymaga korekty.

:wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, u Ciebie 10 rocznica pobytu na FO, a u mnie w tym roku "stuknie" 6 lat :) Oj, jak ten czas szybko płynie...
Widzę, że i u Ciebie pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. Oby tylko w lutym pogoda nie zrobiła nam psikusa i nie przyszły jakieś duże mrozy, bo będzie źle. U mnie na różach czerwone noski i to bardzo mocno nabrzmiałe. Trochę za wcześnie, ale co się dziwić, skoro temperatury bardziej przypominają listopad niż trzecią dekadę stycznia :roll:
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Żurawie już ;:202 o ludzie coś nam się pory roku chyba poprzestawiają ;:218 . I ja dołączyłam około 10 lat temu do internetowych ogrodo-maniaków ;:4 Pozytywnie zaskoczyły mnie mnie jedynie przebiśniegi.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu rabata w miejscu świerka piękna, stonowana. ;:215 Nidiformis nie taki kompaktowy, jak sprzedawcy deklarują. :)
Werenda wspaniała, ;:oj będzie miejsce do posiadywania.
Mam też niby miniaturową choine Jeddeloch, już po siedmiu latach ma ciasno, ale jak pomyślę o przesadzaniu, to słabo mi się robi. ;:202
10 lat, piękny staż na forum. ;:180
Dziel się dalej z nami widokami swojego pięknego ogrodu i doświadczeniami. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”