Ogród Ignis05 część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, wiosna u Ciebie wspaniała. Ranniki, krokusy w ilościach hurtowych ;:215 Pełne prymule śliczne ;:167 Sama kupiłam sporo tych zwykłych, ale chyba przymrozki im zaszkodziły, bo strasznie oklapły. Ciekawa jestem czy przeżyją do przyszłego sezonu?
Skusiłaś się na Bolesława Chrobrego :D ;:333 Prezentuje się wspaniale i oby nam pięknie rosły. Jutro, jak pogoda pozwoli wszystkie swoje Rh posadzę na stałe miejsce.
Miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysieńko, pogodę miałam przez 2 dni, w sobotę już padało i wiatr głowę urywał.Zostałam w domu, czyniąc to i owo przedświątecznie. Niedziela zimna choć słoneczna i mokro po nocnym deszczu. :D
Ranniki wspaniale Ci się rozsiały i stworzyły złocistą łączkę, krokusów też całe łany. ;:433 ;:433
Piękny rodek, taki ogromny i pąków ma sporo a pełne pierwiosnki, to marzenie wielu, żeby trwałe były i jeszcze się siały. ;:215 ;:215
Biały ciemiernik wyeksponowany, pąków ma bez liku, cuchnącemu ponoć tak pachną korzenie, ale przesadzając, nic takiego nie czułam. ;:306
Koty szczęśliwe, mają piękne mieszkanko i pełne miski, jednak natura łowcy zwycięża i zasieki się przydają. ;:oj ;:oj
Kochana, udanego tygodnia i Radosnych Świąt, pomimo izolacji pandemicznej, trzymajcie się zdrowo i cieszcie wiosną. ;:167 ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Bardzo ładne grupy krokusów i ranników - dla takich widoków czekamy prawie rok :wink:
Gdzieś przeczytałem, że ciemiernik cuchnący tak się nazywa ponieważ jego kwiaty cuchną, plus cuchną korzenie - i też nie potwierdzam zapachu kwiatów, absolutnie nie cuchną :wink: Uszkodzone korzenie mają specyficzny zapach - ale nie umiałbym nazwać tego smrodem, po prostu specyficzny, roślinny, dość charakterystyczny zapach :wink:
I gdzie nie posadzisz tego różanecznika na pewno będzie się dobrze prezentował :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witaj Krysiu :wit . Jednak doczekaliśmy się tej wiosny :heja . Co prawda idealnie jeszcze nie jest ale można było w ostatnim czasie trochę popracować w ogrodzie ;:108 . Kępy cebulowych też świadczą o tym, że wiosna przyszła do nas na dobre. Żółte ranniki i krokusy biją po oczach i od razu cieplej na sercu ;:3 . Przed nami święta więc życzę Tobie i całej Twojej rodzinie zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych , pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Witam :wit

Dzisiaj jeszcze pokazuję kwitnienia z końca marca.
Wprawdzie nic nadzwyczajnego ale niespodziankę sprawiły mi te błękitne irysy.
W poprzednim roku było ich niewiele a w tym pokazało się już więcej.
A już myślałam, że je straciłam.
Teraz nie wiem, co zrobić, bo kiedy w poprzednim sezonie przekwitły, to jakoś nie mogłam znaleźć ich cebulek,
by je posadzić na nowo. Ale faktycznie , w tym miejscu, gdzie ich szukałam , to w tym roku nic nie wzeszło.
Z kolei te fioletowe iryski owszem rosną ale jakoś rzadko i nie widzę , by chciały się zagęszczać.
I w końcu też zakwitły przylaszczki. :heja

Obrazek Obrazek

Dorotko ;:196
Długo się zbierałam z posadzeniem RH Bolesława Chrobrego .
W końcu wybrałam takie miejsce, gdzie nic nie powinno mu przeszkadzać i powinien tam się pięknie prezentować.
Trochę mnie martwi jego bryła korzeniowa, jakaś taka mocno sfilcowana.
Przed posadzeniem trochę ją ponacinałam, żeby pobudzić korzenie do rozrostu.
Mam nadzieję, że to mu nie zaszkodzi. Już nie mogę się doczekać jego kwitnienia.
Też mam ochotę na rh Królowa Jadwiga, ale jeszcze jej nie spotkałam w naszych centrach ogrodniczych.
Miłego tygodnia. ;:3

Obrazek Obrazek

Stasiu ;:196
Czas świąteczny za nami , to teraz można całkiem zająć się ogrodem.
Jak tylko pogoda pozwala to tak robię. Zawsze coś tam dłubię.
Najwięcej czasu zajmują mi róże, które trzeba poprzycinać, poupinać do pergoli itd.
Ranniki rzeczywiście bardzo się rozsiały ale to tylko te od Ciebie i w tym miejscu.
Wcześniej posadziłam takie kupione gdzieś w sklepie.
Te kwitną nieco później i skąpiej się mnożą. Widać je na fotce pod zasiekami na kota.
W tym roku nie pokazał mi się mój "Psi ząb". To już drugi, który mi zginął.
Ale trudno, nie chce u mnie rosnąć i się mnożyć, to trudno, posadzimy coś innego.
Dzięki za przemiłe i serdeczne życzenia.
Miłego i owocnego tygodnia. ;:167 ;:3 ;:79 ;:79 ;:79

Obrazek Obrazek

Karolu :wit
Sprawdzałam swoje krokusy i rzeczywiście znalazłam takie, które mają chyba po dwa lub trzy kwiatki z jednej cebulki.
Ale też sporo jest takich ,co wyrosły z cebulek podzielonych. U mnie bardzo się mnożą te fioletowe.
Miałam kiedyś białych sporo ale tamte już nie były tak chętne do mnożenia się.
Różanecznik już posadzony, teraz czekam na kwiaty.
Zresztą czekanie to dla mnie niezła próba, bo zazwyczaj o tej porze w moim ogrodzie wszystko czeka na więcej
ciepła i więcej deszczyku i niestety kwitnienia się spóźniają w porównaniu do południowej i zachodniej części kraju.
Czekam też na swoje szachownice. Już wszystkie posadzone jesienią wystawiły czubeczki z ziemi.
Słyszałam, że cebule tych dużych szachownic należy sadzić bokiem, by je uchronić przed zawilgoceniem środka.
Tak też posadziłam i chyba dobrze. Wcześniej, jak takie cebule sadziłam prosto, to często po zimie ginęły.

Obrazek Obrazek
.
Ewelinko ;:196
Wiosna już jest, na razie jeszcze nieśmiała ale taką lubię .
Czy już też zaczęłaś przycinać róże ?
Jak już sporo poprzycinałam, to przypomniało mi się, że powinnam poczekać na kwitnienie forsycji.
Spojrzałam na moją a ona dopiero w pąkach. :;230
Straszyli w prognozach przymrozkami, śniegiem i deszczem.
Owszem , wczoraj coś tam popadało, wiatr migiem osuszył i dzisiaj spokojnie mogłam kontynuować przycinanie.
Dziękuję za miłe życzenia świąteczne.
Miłego tygodnia. ;:3

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu cudowna jest wiosna u Ciebie, jest czym oczy nacieszyć ;:215
Psi ząb też sadziłam jesienią i też nigdzie go nigdzie nie widzę. Dwie doniczki sprawdziłam i została tylko ziemia, ale nie pamiętam co w nich było :roll:Na szczęście wyszedł starszy żółty :D Królowej Jadwigi zabrakło dla mnie więc zamówiłam w innej szkółce, mam dostać po 20-tym :D
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

A jakie psizęby sadziłaś? 'Pagoda'? Ta odmiana jest najbardziej niezawodna - testowałem już co najmniej 5 odmian, i tylko 'Pagoda' rośnie rewelacyjnie. Trzeba tez pamiętać, że one nie lubią przesuszenia w okresie spoczynku - jeśli je wykopujemy to najlepiej od razu posadzić na nowe miejsce. I to tez dotyczy kupnych cebul - lepiej kupować latem, i od razu do ziemi.

Trzymam kciuki za te szachownice :) Każdy sposób dobry aby uchronić przed gniciem :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu zaczynam i ja chorować na Królową Jadwigę ;:oj Chyba podjadę do mojej szkółki i ją capnę.
Oglądałam zdjęcia kwitnącej i oczu nie mogłam oderwać ;:303
U Ciebie cudowna wiosna ,kępy krokusów, przylaszczek ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Przylaszczki, ranniki, iryski, krokusy - ładne kępeczki, gęste, radosne, wbrew paskudnej pogodzie, na którą chyba wszyscy narzekamy. Ale będzie dobrze :D
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, martwiłaś się , że ten późniejszy rannik słabiej Ci kwitnie i kiepsko się rozsiewa a ja widzę, że już dogonił tego mojego, czyli, trzeba było tylko cierpliwie poczekać. ;:215 ;:215 Przylaszczki, iryski, łany krokusów, to wszystko wiosenne skarby. ;:433 ;:433
Pogoda nadal kaprysi, śnieg się uspokoił ale deszczyk popaduje,widzę z okna, że na działkach woda stoi, nawet alejki grząskie. ;:222
Do końca kwietnia tak ma być a w przyszłą sobotę -3 na noc zapowiadają.Kiedy nam te pomidory urosną w tym roku. ;:202
Pozdrawiam i przytulam, zdrowia i cierpliwości życząc, aż w końcu cieplutka wiosna do wszystkich zawita. ;:4 ;:167 ;:3 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu wiosna pięknie kolorowa. ;:215 Kremowe krokusy prześliczne. ;:oj Teraz zimno, ale kiedyś ciepło nadejdzie i będziemy cieszyć się naszymi rabatami.
Rododendron piękny, niech się zadomowi i ładnie kwitnie co roku. ;:108
Pełne pierwiosnki urocze. ;:oj U mnie nigdy nie przeżyły zimy. ;:174
Kociaki słodkie, nawet jak zasieki chroniące rośliny są konieczne. :)
Miłego weekendu. ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Krysiu, niech Bolesław Chrobry rośnie wspaniale u Ciebie i cieszy oczy iście królewskimi kwiatami. O królową Jadwigę wcale nie jest łatwo. Pojechałam po nią ładne "parę" kilometrów, ale warto było, bo krzaczek bardzo dorodny. Mam nadzieję, że wszystkie Rh, które posadziłam będą się dobrze sprawować. Oby tylko wreszcie pogoda zrobiła się łaskawsza, bo my mamy tydzień w plecy. Od wtorku nic nie zrobiłam w ogrodzie, bo dzień w dzień padało. Ziemia u nas nasiąknięta jak gąbka. Dzisiaj musieliśmy na jednej rabacie wyciągać róże i podsypywać dołki torfem, żeby rozluźnić glinę. Róże dosłownie stały w wodzie :( Oby to rozluźnienie pomogło...
Miłej niedzieli i poprawy pogody ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 8

Post »

Kryniu :wit Z przyjemnością zaglądam i podziwiam twoje piękne wiosenne kwitnienia.
Dużo masz krokusików.Tak ci się rozrosły ? Czy tak dużo ich posadziłaś ?
Ciemiernik śliczny :wink:
Pozdrawiam cieplutko ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”