Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Zdjęcia naszych ogrodów.
nieistotne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 lis 2016, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

No i stało się... ja mieszczuch pospolity co to potrafi i kaktusy ususzyć, nabyłam w lipcu 2016 działeczkę na ROD. Działka spora... zapuszczona niezmiernie... ze starymi, chorującymi drzewami, opanowana przez podagrycznik i paprocie... z rozpadającym się domkiem. Ale co tam... ja z tych walecznych i tak łatwo się nie zniechęcę. Masa roboty przede mną. W pierwszej kolejności wytępić podagrycznik bo sałatka z niego mi nie smakuje ;:14. Już wiem, że siłą mięśni temu nie podołam. Grządkę pod maliny, poziomki i borówki cztery razy traktowałam widłami i wywiozłam kilka worów kłączy tego pieruństwa... a po wsadzeniu krzewów to cholerstwo nadal wyłazi... od wiosny piędzelek i Fernando na gada. W innych zakątkach, gdzie to pieruństwo się zadomowiło też potraktuję je chemią. Na terenie chwastów po starym warzywniaku zagościła od października trawka. Brzoskwinie na jesieni zostały skąpane miedzianem. Domek do remontu został odsłonięty... musiałam ściąć starą winorośl ale niewielka strata bo niesmaczne owoce miała. Teraz czekam na luty i jakieś pogodne dni... bo kilka drzewek do usunięcia jest... a kilka trzeba odmłodzić.
Kochani Forumowicze trzymajcie kciuki za moją wytrwałość i wspomagajcie mnie wiedzą a ja obiecuję zdawać relację co i jak w temacie ogrodowym. ;:108 Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Asiczka
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Witaj ;:138 Asiu ,z przyjemnością będę śledziła twoje postępy . Sama dwa miesiące temu kupiłam nową działkę i działkową przygodę zaczynam od początku.
Zdradź jak dużą masz działkę i jakie masz względem niej plany.
nieistotne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 lis 2016, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Iwonko moja działeczka ma prawie 600 m2. Początkowo chciałam mieć tylko trawę i drzewka owocowe... ale jak zanurzyłam ręce w ziemi moje plany bardzo się zmieniły. Jesienią wsadziłam wiśnię i gruszę, które mają zastąpić wycięte drzewka... mam dwie ogromne aronie, które planuję odmłodzić, jedną w tym roku... a za rok drugą gdyż zakochałam się w ich smaku. Dodałam też malinę oraz cztery krzewy borówki i dwa pigwowce japońskie. Marzą mi się actinidie i ogródek warzywny na podniesionych rabatach. Mam nadzieję, że choć dwie uda mi się zorganizować wiosną. Ogromnie nęcą mnie kwiaty... ale chyba nie dam rady zorganizować rabat kwiatowych w tym roku... najpierw muszę uporać się z podagrycznikiem i wycinką. Twoja działeczka szybko stanie się perełką :) byłam z wizytą i wiem, że masz doświadczenie, którego wieloletnim działkowcom zazdroszczę... ale połknęłam bakcyla... nauczę się i ja :)
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Asiu trzymam kciuki ;:215 i wiem, że dasz radę. A później jak już będzie widać efekty to będziesz chciała więcej i więcej :tan Działeczka spora więc będzie wiele możliwości :)
nieistotne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 lis 2016, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Dziękuję za kciuki.... i żeby nie było, że tylko nabyłam kawałek ziemi to przedstawiam Wam moje zmagania z chaszczami.
Obrazek

Obrazek
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

I ja się tu wpiszę by czasem zajżeć i kibicować bo:
- sam jestem na podobnym etapie
- również interesują mnie drzewa owocowe (i mocno aktinidie więc tutaj życzę powodzenia)
- mam podobną "strefę klimatyczna" bo od Częstochowy mam rzut beretem

Dużo pracy przed Tobą ale efekty zawsze cieszą więc nie ma co się zrażać:)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Dużą masz działkę-zazdroszczę ;:108 a doświadczenie zdobędziesz prędzej niż Ci się wydaje -zaglądaj często na forum :wit
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Asiu, super nabyłas działkę ;:138 Teraz dopiero masz pole do popisu :D I na pewno dasz radę, z tym FO na pewno nie zginiesz :wink:
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Zazdroszczę ci 600 m pola do działania ,chociaż jeśli będziesz często odwiedzać FO to za jakiś czas pewnie miejsca ci braknie :;230
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Ja również zazdroszczę Ci powierzchni do zagospodarowania. Sporo już zrobiłaś na swojej działce. Myślę, że powoli dasz radę ogarnąć resztę.
Podagrycznik udało mi się wytępić bez ciężkiej chemii. Zanim zrobiłam rabaty to trzy razy przekopałam teren i ręcznie wybierałam kłącza. Na razie mam z nim spokój.
Życzę Ci wytrwałości i powodzenia w realizowaniu swoich planów działkowych.
Pozdrawiam Hala
nieistotne
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 15 lis 2016, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Dziękuję za wsparcie:) ... dzisiaj odwiedziłam moje nowe krzaczki, śpią pod pierzynką śniegu.
Obrazek
Już nie mogę się doczekać wiosny, zebrałam już siły na walkę z podagrycznikiem. Hala u mnie trzykrotne przekopanie widłami i wyrzucenie kilkunastu wotków kłączy nie przyniosło oczekiwanych rezultatów mimo, że w moim przekonaniu, byłam bardzo dokładna. No cóż... wspomogę się nieco chemią. ;:134
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

Asiu będzie pięknie! :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nieistotny ogródek - trudne początki ale będzie piękny

Post »

:wit Witaj, Asiu wśród zielonozakręconych!
Masz taką działkę, jak moje dwie. Dużą. ;:333 Potencjał do zagospodarowania i do pracy też duży. Z pewnością nie będziesz cierpiała na brak pracy ani na nudę. ;:108
Z przyjemnością popodglądam Twoje zmagania, jeśli pozwolisz. :tan
Aktualnie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać upragnionej wiosny. ;:108
A potem już będzie się działo! ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”