W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cały post wcięło i napis strona uległa awarii więc tylko życzę dobrej nocy i jutro rano spróbuje jeszcze raz! Leje, leje, leje....
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, piwonie piękne ;:oj , żeby tylko te deszcze poszły sobie za góry, bo kwiatuszki potrzebują słońca! Borówki obsypane kwiatami też słońcem nie pogardzą! Kamsja rozkwita, a moja biała na pewno nie rozkwitła, bo tydzień temu miała jeszcze ściśle zwinięte pączki. Ciągle intryguje mnie ten krzew podobny do wiciokrzewu
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu mój obuwik też ma pączusie ,w tamtym roku zakwitł jednym kwiatuszkiem ,bo był dopiero kupiony teraz widzę ,że pięknie przetrwał zimę niczym nie okryty i zakwitnie ,jak go coś nie zje po drodze ,może będzie nawet wiecej kwiatuszków ,no i mam go w innym kolorze jak Twój,przynajmniej tak mi się wydaje,a może źle pamiętam ,zobaczymy ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Kolejne podejście i mam nadzieję że udane :D
Nie wiem co wczoraj się stało, bo nigdy nie miałam takiego komunikatu. Przez deszcze gorzej odbierały telewizory i prąd parę razy wyłączali. Niestety od paru dni non stop leje! W ogrodzie znowu wymyta glina w kilku miejscach się zapada, a na ścieżkach z trawą stoi woda. Zamiast pracować w ogrodzie siedzę w domu i już z obrzydzeniem patrzę na pogodę za oknem ;:oj Dzisiaj po dwóch dobach deszczu nawet ślimaki na wyszły.

Ewuniu wydawało mi eis że piszesz o zadumie po upalnym lecie...a tu po cudownym lecie...kochana niech się sprawdzi, ale ta wiosna niczego dobrego nie wróży Obrazek Borówki będą jak nic niespodziewanego się nie wydarzy! Pozdrawiam Obrazek


Zuziu dziękuję, ale jednak wiele roślin opóźnionych, wszędzie kwitną czosnki a moje skulone w pączkach a teraz to wszystko leży, bo obciążone ciągle padającym deszczem. Cała wiosna nie taka, brzoskwinie cale skręcone, bo najpierw było zimno potem lało i też nie miałam kiedy pryskać na kędzierzawość. Sporo poskrzypek pojawiło się i pierwsze mszyce ;:222 Pozdrawiam Obrazek

Lucynko nie jesteś wcale spóźniona Obrazek Przeleciałam przez te kilka miesięcy 2019 r. ale jakoś nie miałam weny na wstęp więc wyszło jak wyszło. Słoneczka zaiste brakuje, bo jak jeden dzień świeci to trzy leje ;:145
Dziękuję kochana za dobre życzenia, które odwzajemniam i życzę słoneczka Obrazek

Julciu tak! ;:4 To są piwonie drzewiaste i one zawsze wcześnie kwitną, pozostałe jeszcze w pąkach. Nawet wczesna majowa.
Zamówiłam mączkę w sklepie specjalizującym się w takich specjałach...nie droga więc wypróbuje chociaż mój mąż chemik coś kpił ze mnie.
Na kwitnienie pewnie różne czynniki mają wpływ i czy wcześnie czy późno ważne żeby w ogóle kwitło.
Dziękuję a Tobie niech jeszcze podlewa Obrazek

Ewuniu dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu Obrazek Borówka amerykańska to pyszny owoc i mam ich sporo odmian i krzewów, a ciągle coś dokupuję, bo są bezobsługowe wymagają tylko odpowiedniego zakwaszenia.

Agnieszko skoro winnych zastałam na roślinie to komu przypisać ten wyczyn?
Stare kamasje pierwszy raz nie zakwitły więc szykuje się z wykopywaniem a ta jest drugi rok od Lidzi i ładnie kwitnie to niech sobie rośnie Obrazek

Aniu wszystko dobrze, wiesz że w pierwszym dniu stron przybywa, a goście wszystkie jednakowo miłe Obrazek

Dorotko jak słyszę dźwięk za oknem to mnie spina...a cały czas słyszę. Wyjście do ogrodu wiąże się z kolejnymi ubraniami do suszenia ;:223 Ja mam dość, tym bardziej że 2-3 razy muszę wyjść i taplać się w wodzie i glinie. Bnieca mam sporo bo on się rozłazi, stopowiec kwitnie w trzecim roku po posadzeniu ale był teraz przesadzany. Obuwik świeży zakup i niestety przyjechał z 7 pąkami, ale będzie kwitł jeden bo reszta zasycha ;:218

Mariuszu nie wierzę w duże wygrane i dawno już przestałam w ogóle grać, ale Tobie życzę spełnienia marzeń o fortunie :D Może trzeba było zostać ogrodnikiem? Skoro dziewczyny zapytały co chcesz...to co ja mogę chcieć Obrazek

Beatko u mnie kolejny dzień w rynnach dzwoni ;:223 Masz racje dziadostwo szaleje, co idę to zgniatam pary poskrzypek...skąd tego tyle naleciało ;:202 Pokazała się czarna mszyca a ślimaki doprowadzają mnie do szewskiej pasji ;:124 Muszę te paskudy tępić, bo jak urosną to wiadomo co będzie...miliony nowych!
Lubię tego jaskra i posadziłam go w takim miejscu że jest pod kontrolą.
Ulewy jedynie dostarczyły nadmiar wody, szkody to tylko ponowna walka z ziemią po wykopach, bo znowu się zapadła, a glina wylazła na wierzch i rozlała. W porównaniu z ludzkimi tragediami to nic takiego!
Życzmy sobie słońca i wreszcie cieplutkiego maja Obrazek ;:3

Martusiu 64 niech sobie ten deszcz już pójdzie tam gdzie go potrzebują, bo wszystkie rośliny bez wyjątku potrzebują słoneczka i ciepła. Krzew kwitnący na biało i żółto jest od Tereni Terdob, a ona rzadko zagląda...może ona rozwiąże zagadkę :D

Martusiu Koziorożcu mój obuwik jest nn i zdaje się że przez wykopywanie straci resztę pączków. Ponieważ nie lubi takiego zalewania doniczkę postawiłam na kamieniach, ale i tak pączki usychają i tylko jeden pokazał swoje piękno. Muszę iść do lasu i przynieść mu bukowej ziemi, tak mi koleżanka forumowa poradziła. Wtedy pójdzie na stałe do gruntu. Pozdrawiam suchutkoObrazek Obrazek

Kilka wczorajszych zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To barbula posadzona jesienią i właściwie już opłakana, ale nagle okazało się że niepotrzebnie :D

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę miłego wieczoru :wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, przycięłabym te suchelce. :D Ja po zimie, wczesną wiosną, ale zazwyczaj w późniejszym terminie niż hortensje, przycinam moją barbulę. Ona to lubi, ładnie się formuje. Na zimę dostaje kopczyk.
Prawie przegapiłam nowy wątek, jakaś zakręcona chadzam ostatnio.
Takich opadów jakie Cię nawiedzają to ja nie zazdroszczę ;:218 U mnie pada, ale rozsądnie. Wczoraj był piękny, słoneczny dzień, wieczorkiem popadało,podlało. Dzisiaj ponuro, ale dość przyjemnie. I takich pięknych, słonecznych i ciepłych dni życzę Tobie.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, kolorowe, choć smutne są Twoje roślinki. ;:174 Kwiatki łebki pospuszczały pod nadmiarem wody, a jeszcze - jak piszesz, woda stoi i ciągle jej przybywa. :oops: Cóż, mogę Ci tylko współczuć i spróbować pocieszyć, ;:168 tylko nie pocieszenie jest tu potrzebne, a słońce. ;:3 ;:3 Niech więc chmury popłyną w obce strony, a ;:3 wyjrzy i zostanie z Tobą jak najdłużej. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu przyszłam się przywitać w nowym wątku i cofam się do przodu aby być w nim na bieżąco.
Pewno nadal u Ciebie mokro, bo u mnie dzisiaj leje non stop a przecież to wszystko podąża w Twoim kierunku.
Życzę Tobie dni bez deszczu i słoneczka chociaż po popołudniu.

;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Małgosiu dziękuję ;:196 ja też zrobiłam kopczyk, a jeszcze rzuciłam gałązki iglaste na nie i tak wypatrywałam życia aż do teraz. Cieszę się, bo to śliczna roślinka :D Jak ustanie deszcz to wytną suchulce.
Nie przegapiłaś wątku dopiero go zaczęłam ;:168
Dziękuję za dobre życzenia, ale mimo że po południu opady miały ustawać to leje równo cały czas ;:145

Lucynko no widzisz co się dzieje! jakieś fatum spadło na nasz region. Ludziom zalewa pola domy...co tam ogród :wink: Strasznie mi żal starych ludzi na wsi odciętych od normalnego życia, a potem będą musieli sprzątać te szkody! A tak się martwili brakiem wody, że będzie musiało ileś tam lać bez przerwy żeby uzupełniło braki ...no to mają! Wszystkie zbiorniki przepełnione. Niech nam zaświeci ;:3 ;:3 i osuszy ziemię ;:108 dziękuję ;:196

Witaj Krysiu ;:196 w moją stronę już nie musi iść, bo już przyszło i zamieszkało...czarne chmury ciężkie od deszczu ;:223 U mnie leje 3 dobę ;:145 Dziękuję za życzenia i niech się spełnią ;:168
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu współczuje Ci tego deszczu, domyślam się co czujesz jak patrzysz na taki zalany ogródek.
U nas też padało ale z umiarem, i nawet jakby jeszcze popadało to nie byłoby źle
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Serce się kraje, jak się widzi tą mokrość w ogrodzie :(
Najpierw ludziska modlą się o wodę a potem...
U nas też mokro ,ale to pikuś w porównaniu z podtopieniem w Waszym regionie.
Aaaa ,no to trzeba było od razu pisać ,że złapałaś niewymowne stwory na gorącym uczynku :lol:
Drżę o swoje pąki.
Najwięcej znajduję na chryzantemach, łubinach i astrach - marcinkach :roll:
Piwonie masz cudne ,szkoda ,że takie przywalone wodą. :)
Maryniu życzę dużo ;:3 ;:3 ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu pędzę i ja za Tobą ;:196. Żal patrzeć na ogrody zalane deszczem, ale zawsze wtedy myślę, dobrze, że to tylko rośliny, a nie zalany dom, zerwany dach itp. U nas popadało akuratnie, dobrze przemokło i tyle. Ślimaków niewiele i tylko te z własnym m :wink:
Pozdrawiam i poprawy pogody życzę.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Mokro ,, u mnie tez , to pada to słonce.
Wczoraj upal i burze.ale chociaz tuje poprzycinałam.
Piwonie cudne. nawet takie zapłakane. ;:108
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu na szczęście od rana nie pada, zmierzamy ku lepszemu, wprawdzie na niebie nadal chmury, tak bezdeszczowo mogą sobie być. U nas też telewizor od kilku dni w czasie ulew nie łapał programów, internet tez uciekał.
Moje baniaki też dawno się przelewają, wszystkie wiadra, pojemniki napełnione. Maj jakiś dziwny tego roku.
Biała piwonia to drzewiasta.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”