W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cudnie wyglądają te złocące się w słońcu kłosy ;:oj Dopóki nie sprzątną ich z pola to stanowią szczodrze zaopatrzoną stołówkę dla ptaków. To istny raj dla nich :heja
Lilię African Quin kiedyś sobie kupiłam, ale do tej pory nie wiem, czy to będzie ona. W pierwszym roku nie zakwitła, w drugim ją zdeptałam ;:223 , w tym zakwitnie, ale nie wygląda mi na nią. Na wiosnę będę zamawiać lilie, to najwyżej kupię sobie ją ponownie ;:108 \Poszaleli sobie majstrzy z wędzarnią. Na szczęście w porę zauważyliście błąd, chociaż jak byłaby większa, to może moglibyście uruchomić wędzenie na skalę przemysłową :;230 To byś sobie na głowę ściągnęła kolejną robotę ;:oj
Boisz się burzy, że nie wyszłaś w pole?
Spokojnego podlewania i słoneczka, coby roślinki rosły Tobie na chwałę ;:196
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu,

Stęskniłam się za Twoim niebem i doczekałam się!
Cudne, przecudne chmury na pierwszym zdjęciu, można na nie patrzeć godzinami.

Kibicuję Twoim robotom budowlanym i ogrodowym, z podziwem oglądam to perpetuum mobile, jakie nieustannie odbywa się w Twoim ogrodzie. Fajnie, że daje Ci to radość.

A chwile zwątpienia....? któż ich nie ma!
Wtedy zazwyczaj opuszczam ogród i podziwiam krajobrazy naturalne - one i tak są najpiękniejsze.
Zarówno na ziemi jak i w chmurach.
Pozdrawiam ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Trochę późno i spać się chce, ale muszę się podzielić dobrą wiadomością... budowa wędzarni zakończona...ufff. Wczoraj pan nas straszył prawie po nocy, bo pracował do późna a potem ponoć czegoś zapomniał i wracał, ale tego już nie wiedzieliśmy :shock: Prawie dwa tygodnie trwała budowa i tylko pierwsze dwa dni miał młodszego pomocnika, potem już pracował sam. Pozwolimy teraz budowli związać, a za tydzień zaczniemy przepalanie. Niestety jak myślicie, że odpocznę to jesteście w mylnym błędzie jak mawiał klasyk Obrazek Zaraz dzwonię do panów od wycinki drzew, bo trzeba przyciąć orzecha i jeszcze coś im wymyślę. Mam nadzieję że jako firma ogrodnicza zrobią nam jeszcze coś. Potrzebuję pod komplet drewniany kilka płyt i chciałabym, żeby nam to również zrobili :wink: No i może na jakiś czas będzie spokój... i zajmę się życiem towarzysko-rozrywkowym Obrazek

Dorotko Twoja opinia jest dla mnie ważna i dziękuję, ale nasza budowla jest dwa razy większa od Waszej :wink: Oczywiście coś co ma kontakt z żywnością jest bardzo ważne, bo przecież po to stawiamy wędzarnię żeby jeść zdrowsze jedzenie. Słomę mam tzn mają moje kurki więc dziękuję za podpowiedź.
Bardzo chciałam mieć cyklameny i zamówiłam wszystkie, żeby wypróbować które u mnie będą chciały rosnąć. Poza tym zamówiłam sporo cebulowych wczesnowiosennych. Z kropelek nic nie zostało i rano cukinie i ogórki podlewałam.

Agnieszko cegły rzeczywiście ładne chociaż nie są do tego celu co się okazało później, bo murek owszem ale na płask są takie sobie. Może i lepiej że nie idealne?
Budowla za szeroka ale panowie poszli na łatwiznę i nie skuli starego fundamentu tylko się podwiązali...no i jest jak jest. Mamy wędzarnię i zapiecek Obrazek Nie pozwoliliśmy dużej komory robić, żeby nie trzeba było bardzo długo rozpalać. Urzekła mnie ta róża, muszę wymyślić jej jakąś podporę bo na razie się ściele :uszy Zamówiłam wszystko tylko nie lilie, bo tych nie było. Cyklameny, iryski reticulata i dużo wiosennych oprócz tulipanów, bo też nie było.

Martusiu drewniane domy są urocze, kiedyś byłam na wakacjach w piętrowym wspaniałym drewnianym domu i nigdy nie zapomnę tych wakacji. W ogrodzie teraz pachnie liliami, liliowcach i floksami, a wieczorem zawrót głowy zapachowy ;:219

Julciu jest potężna budowla...a mogła być jeszcze większa Obrazek na części nad rurą i paleniskiem widziałabym piec chlebowy (pizzowy) z gliny, ale to już nie ja będę budować. Komory nie jest wielka, bo kazaliśmy zwęzić o 1/3. Jest całkiem fajna ;:215 Kolor klinkieru jak najbardziej mi się podoba, nie chciałam
takiego czerwono-pomarańczowego. Za wędzarnią rośnie krzewuszka i świerk srebrny przycięty o 1/3. Z boku są bukszpany, ale jeden w marnym stanie i chyba wytniemy. Zielono jest wokół. Julciu Twoje/moja pomarańczowe lilie jeszcze nie kwitną, ale w tym roku będzie ich mniej, za to gdzie nie spojrzę kwitnie biała lilia Obrazek Bałagan w większości dzisiaj uprzątnęłam, a śmieci poszły do starego szamba. Bardzo przydatne na wredne chwasty i właśnie takie śmieci po budowie.
Dziękuję za dobre życzenia i Tobie wszystkiego co najlepsze Obrazek


Ewelinko budowa musiała swoje trwać, bo majster to starszy schorowany pan, a wiesz jak trudno o ludzi do pracy. To znosiliśmy wszelkie niedogodności. Na wyroby nie mogę się doczekać, bo nie kupuję czegoś co mi nie smakuje...jak tyć to z czego dobrego Obrazek Ja szykowałam się do kupna paru zachcianek i przy okazji zamówienie urosło i pewnie to jeszcze nie koniec ;:202
Ostatnie deszcze więcej dawały wilgoci w powietrzu niż w gruncie, więc konewka poszła już w ruch. U mnie jeszcze nie koszą, a za płotem mam pszenicę w której ucztują wróbelki a startują z moich skrzyń i tam urządzają sobie kąpiel więc znowu z poplonu nici! Obrazek Pozdrawiam :wit

Justynko też zasadzam się na lilie, ale poczekam na późnojesienne przeceny. Niektóre są jednorazowe to przynajmniej niech będą tanie Obrazek Wędzarnię chcieliśmy mieć od dawna i może późno ale jest. Zobaczymy jak często będzie w ruchu Obrazek

Aniu Ty też masz i wędzarnię i grilla to wiesz jaka to wygoda i przyjemność zjeść coś smacznego.
Dziękuję za miłe słowa pod adresem roślin ;:180 Mam sporo roślin, a praca jest stale i wciąż z przycinaniem, podpieraniem i dźwiganiem wyciętym gałęzi o plewieniu nie wspomnę ;:204

Tereniu przecież to żaden kłopot, jak wyślę jeżyny to dołączę nasionka, bo siewki to nie wiadomo której są. Przed wysyłką napiszę co mam jeszcze na zbyciu bo może zechcesz ;:168 Nie martw się ja nie wysyłam żeby koniecznie coś dostać, bo i mnie forumowicze wysyłają a ode mnie czasem jedną rzecz chcą w zamian za pakę roślin. To się zawsze gdzie wyrówna. Ciekawą roślinkę pokazałaś i wiesz...nie mam jej ;:180 Z sąsiadami bywa różnie, ja na szczęście na razie nie mam z takimi kłopotów...ale to nigdy nie wiadomo. Wszystko dobrego i zdrówka Tereniu Obrazek


Iwonko i ja lubię mieć za płotem zboża, bo pyry to o tej porze mało atrakcyjne. Z mojej części zrywają się co chwilę hordy wróbli i mazurków, żeby ucztować w pszenicy.
Lilię AQ miałam i podobnie zniknęła, ale dostałam od Olgi Ogla kilka cebul i te są ;:215 Warto ją mieć bo ma bardzo energetyczny wygląd.
Iwonko my i wędzenie na skalę przemysłową...chyba drwisz z nas...kochana to już nie te oczy nie te czasy. My starsi ludzie jesteśmy!
Jakieś 2 tygodnie temu szłam przez moje pole i jak mi walnęło niedaleko to szybko pomknęłam do domu, a potem na wyspie ktoś pisał o śmierci od zabłąkanego pioruna ;:131
Już nici z podlewania, a słoneczko owszem pali ...ale co tam w końcu mamy lato! Pozdrawiam Iwonko Obrazek

No to dzisiaj dokończę!

Lisico i ja tęsknię szczególnie za zachodami, bo wschody poza moim zasięgiem :wink: ...nie mogę się zwlec z łóżka przed 5...cóż to starość, zmęczenie materiału...już słyszę jak oponujesz, ale może jednak!
Zachody niestety dzieją się w innej części horyzontu i muszę czekać m.w. do września na powrót znajomych widoków. Niestety w dzień przeważał włoski lazur i to dla mnie mało ciekawy obiekt do fotografowania ;:306
Chwile zwątpienia jednak najlepiej leczę w ogrodzie, mały spacer np. z aparatem pokazuje co do zrobienia i już się pochylam czy łapie za sekator ;:306
Dzięki za kibicowanie i że nie zapominasz o wąskim pasku ogrodu gdzieś w Małopolsce i miotającej się na nim starszej pani, posyłam serdeczności Tobie i Jagi ;:167

Dwa dni temu fruwałam z wróbelkami i mazurkami nad częścią polną :D


Obrazek

Dyżurni jak pieski preriowe czuwają nad bezpieczeństwem


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i kwiateczki!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zwróćcie uwagę na kwiatki na naparstnicy jak ciekawie są ułożone


Obrazek

Obrazek

i ponieważ przyjemności trzeba dozować to bohater ostatnich dni, ale sprzed dwóch dni


Obrazek


Miłego piątku!
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, piękne zdjęcia z pola, wróbelki ;:215 i strażnik ;:215

Przepiękne masz lilijki, szkoda, że Pajda ich nie ma, ale nic straconego, wiosną będą zakupy ;:333

Bohater ostatnich dni - bardzo mi się podoba. Już pewnie nie możesz doczekać się próby.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu efekt końcowy rewelacyjny ;:215 nie dziwi mnie, że tak radośnie opisałaś i ja piałabym z zachwytu.
Widzę termometr od razu podpowiem, na zimę chowaj, nasz wykładamy jedynie do wędzenia, pozostały czas spędza w pudełeczku schowany w piwnicy. Może i dobrze, że jest większa, zawsze możesz na niej coś położyć.
Miałam kiedyś cyklamenka, ale tylko jeden sezon sobie mieszkał ;:306
Z tą suszą mamy cały czas problem, ileż trzeba się nabiegać z konewkami.
Pole jeszcze w kłosach w mojej okolicy kombajny jeżdżą od zeszłego tygodnia, chyba już żniwa dobiegają do finiszu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, wędzarnia wyszła piękna! To teraz nie będziesz już musiała czekać na sąsiada z własnymi wyrobami :) U nas to daleka przyszłość, ale też coś podobnego mi się marzy, tylko z naszej starej, nieśmiertelnej cegły. Póki co, po powrocie z wybrzeża będę się doktoryzować w naprawianiu pieca-kuchni kaflowej. Przez upychanie na siłę zbyt dużych kawałków ;:223 wewnątrz posypały się płytki szamotowe i trzeba je od nowa wylepić. Już mam proszek na glinkę i będę próbować odtworzyć to, co robił zdun. M miał to zrobić w czerwcu, ale odkąd ma biuro w Brzegu, jego zaangażowanie wsiowe ogranicza się do działań i prac koniecznych :roll: Tak więc muszę wziąć sprawy w swoje ręce, całkiem jak Ty :D
Kwitnienia też masz cudne, tyle tego wszystkiego. Śliczny jest ten wiatraczkowy floks! A zdjęcie naparstnicy przypomniało mi, że kiedyś miałam takie zwykłe, ale zginęły. Mam nasiona, ale to już na przyszły rok. Ta Twoja bardzo ciekawa, jeszcze chyba takiej na żywo nie widziałam.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, piękne pachnidła w ogrodzie ;:oj , ale zdjęcia wróbelków w przeróżnych pozach - rewelacja!
Naparstnicy musiałaś nieźle namieszać w głowie, że aż nią zaczęła kręcić ;:306
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj, Marysiu!
Twierdzisz, żeś starsza pani, a ja się cięgiem zastanawiam jaką jeszcze formę aktywności sobie wymyślisz ;:224. Nie zdziwiłoby mnie gdybyś wstąpiła do zespołu pieśni i tańca.
Nawet ładna ta Twoja wędzarenka, na szczęście w niczym nie przypomina większości grillo-wędzarni przypominających małe krematoria. A skąd będziesz brać drewno stosowne do wędzenie?
Zakładasz skalniak, jeden z najbardziej pracochłonnych i kłopotliwych ogrodów. Ja swój właśnie likwiduję.
No, ale za te wróble żniwa dałabym się posiekać ;:oj. Cóż za fantastyczne zdjęcia! A od widoku na żywo pewnie trudno się oderwać.

Dzięki za pamięć, ;:196 Jagi
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3664
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ale przyłapałaś te wróble na śniadanku, czy obiedzie, super zdjęcia, a jakie piękne kłosy ;:63
Floksy piękne, moje słabiutkie, ale to ich pierwszy rok tutaj.
Czekam na próbę wędzarni.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu :wit . Świetne zdjęcia ;:138 . Pięknie uchwyciłaś ucztę ptaków ;:215 . Skoro wędzarnia gotowa to tylko się cieszyć i jak odpocznie to trzeba wypróbować. Jeszcze dobrze nie skończyło się jedno wyzwanie a tutaj już na horyzoncie kolejne ;:oj . Nie próżnujesz ;:131 . U mnie przymusowy przestój w robotach ale już mi zaczyna brakować tej pracy :( . Mam nadzieję, że jesienią nadrobię ;:131 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Fajnie ujęte ptaszki buszujące w zbożu ;:63 ;:63
Świetnie wyszła wędzarka z grillem , tak ?? ;:215
Lilie, liliowce, floksy,,,wszystko masz prześliczne Marysiu,.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Starsza Pani ;:224
Hehe , więcej energii masz ode mnie ;:196 Tylko wzór z Ciebie i Twoich ciągłych pomysłów na zmiany brać. :D
Marysiu zdjęcia pola zrobiłaś przecudne ;:138
Musisz się zgłosić na konkurs w Nationale Geographic ;:224
Masz do tego prawdziwy talent :!:
Wędzarnia wyszła klimatyczna, podoba mi się, zwłaszcza te wszystkie tajemnicze drzwiczki ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, gratuluję zakończenia prac! I bardzo Ci już zazdroszczę wędzarni ;:196 Oj będzie się produkcja działa...
zdjęcia z wróbelkami zachwycające ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”