W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Tereniu ! Nie pozwalają przycinać barbuli przed zimą, a dopiero na wiosnę więc powstrzymaj się. Gratuluję kosza grzybków ;:215 U nas kominek ogrzewa tylko część domu tzn poddasza nie, a tam mieszka syn więc piec trzeba było włączyć. Jak będzie ocieplenie to go wyłączę :wink: Podziwiam, bo ja dzisiaj tylko przemykałam przez ogród do kurnika i trochę winogron urwałam na deser :D Dziękuję za odwiedziny ;:168
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Zazdroszczę grzybów, lecz sama nie zbieram, bo się nie znam na grzybkach. ;:173
Bardzo ładny pełny marcinek a i chryzantemki na kolorowo.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu a mnie zakwitła nowa chryzantema od Ciebie, jest piękna, wysoka, kolor biel ze środkiem jasno żółtym.
Prezenty, niespodzianki najbardziej nas cieszą, a nasza Lucynka nie jedną osobę przesyłką zaskoczyła, wiem sama coś o tym ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:wit Maryś! ;:196
Jak pięknie kwitną wszystkie Twoje marcinki, nawet ten granatowy (chabrowy?) pełny ;:333 , który u mnie w piątej jeszcze był tylko zapączkowany.
Chryzantemy też masz już obsypane kwiatami. ;:63 Wcześnie.
Ja swoje dwa razy przycinałam, by się nie śpieszyły i by zakwitły dopiero przed dniem Wszystkich Świętych. Mam do ogarnięcia jedną mogiłę bez płyty, o którą już nie ma kto zadbać i to tam wykorzystuję chryzantemy z działki. Świetnie się sprawdzają w połączeniu ze świeżymi gałązkami świerkowymi. ;:303
No i dalie bardzo ładnie jeszcze zdobią Twój ogród. ;:215 Mam nadzieję, że przymrozek jeszcze pozwoli im trochę pokwitnąć.

Mieszkanie w bloku latem nie jest zbyt przyjemne, ale za to jesienią przyjemnie sobie w ciepełku posiedzieć, nie będąc zmuszonym do palenia w piecu. :lol: Tak więc dobrze jest mieć ogród przed domem, ale z drugiej strony dobrze jest schronić się do ciepłego mieszkanka, za ogrzanie którego odpowiada ktoś inny. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. ;:306

Ta noc i u mnie ma przynieść przymrozek, a ja jeszcze doniczkowych nie zaopiekowałam. Aż się boję, co jutro zastanę. ;:oj

Na jutro życzę Ci słoneczka, niech rozweseli Twój świat. ;:3 ;:3 Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Cudnie kwitną u Ciebie chryzantemki i astry :D
Cieszę się ,że miałaś miłe grzybkowanie :D
Zdjęcia z lasu bardzo udane ;:108
Strasznie zimno u nas ,może Opatrzność ześle na nas jeszcze troszkę ciepełka ;:3
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu kochana widoki piękne pokazujesz ;:167 , marcinki ślicznie jeszcze kwitną, ale gaurę może faktycznie zadołuj w tunelu jeśli ją chcesz uchować, bo jest śliczna ;:108 , Marysiu idzie ciepło, jeszcze chęci wrócą ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Trzymam kciuki za grzybki
Mój tata nawet kiedyś kupił grzybnię
Niestety po 2 latach nic nie wyrosło
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Od dwóch dni przymrozek kosi moje rośliny. Padły jednoroczne i dalie. Nie lubię tego czasu! co prawda robi się trochę pustego miejsca po wykopaniu dalii i dziwaczków, ale jednorocznych dużo nie miałam. Skończyły się nadzieje na cukinie i teraz już tylko przemeblowania, porządki i sadzenie zakupów. A muszę się przyznać, że Bozia odebrała mi chyba rozum i złożyłam dwa spore zamówienie na cebulowe i na powojniki. Te drugie będzie problem gdzie posadzić ;:oj Skusiłam się, bo dwa lata temu też kupiłam w tej samej firmie w jesiennej promocji i wszystkie ładnie się przyjęły, a część w następnym roku kwitła. No to spróbujemy jeszcze raz. Cebulowe to odkupiłam sobie z nawiązką co straciłam w wykopach :oops: Coś dokupiłam w Biedronie więc wiosna będzie kolorowa :D

Joasiu od młodości (dzieciństwa) chodziłam na grzyby. Najpierw jako towarzysząca, a jadłam grzyby których dzisiaj bym nie tknęła. Teraz zbieram tylko pewne i uwielbiam chodzenie i zbieranie, oprawianie już mniej ;:306 Dziękuję, to kwiatki jesieni ;:167

Dorotko chyba wiem która, u Ciebie pewnie jeszcze bardziej się rozrośnie niż u mnie ;:333 Lucynka ma w dodatku dobrą (szczerą) rękę bo co przyśle to się przyjmie ;:215

Lucynko Śliczny jest i cieszę się z niego jak z każdego kolejnego bo lubię te kwiatuszki ;:167 Chryzantemy mam różne i wczesne i jedną bardzo późną. Również ścinam część na groby co roku. Mam jeden grób gdzie tylko ja noszę żywe kwiaty i zawsze układam ich dużo i różne, bo leżą tam miłośnicy wsi i roślin. Zamiast gałązek świerkowych tnę moje odziedziczone iglaki żywotniki.
Luciu ja ma jak w bloku jedynie kurecek przekręcam i samo się grzeje, bo mamy ogrzewanie na gaz :wink:
Przymrozek zrobił swoje i teraz już tylko po nim sprzątam. Doniczki wstawiłam do altany i jeszcze wyjdą na zewnątrz skoro idzie ocieplenie.
Dziękuję kochana słoneczko rozweseliło troszeczkę, ale dzięki niemu miałam biały szron ;:131
Zdrówka, bo różnice z klimacie niebezpieczne dla niego i radości z działeczki jeszcze długo ;:4 ;:196

Agnieszko dzielne kwiatuszki i nie dały się przymrozkom!
Grzybkowanie się udało, bo tam gdzie byłyśmy grzyby ponoć są zawsze...mniej lub więcej ale są.
Opatrzność zsyła ocieplenie, ale niestety wraz z nim ma lać... a Tobie chyba woda całkiem niepotrzebna ;:202

Iwonko tak pójdzie gaura do tunelu, chociaż w te przymrozki zważyło nawet w tunelu liście wrażliwców. Ale zadołujemy i może przeżyje. Podobno ciepło będzie na razie mokre, ale w weekend może nawet jakieś ognicho zrobimy ;:333 A z chęciami wiesz jak jest ;:168

Gosiu i ja mam nadzieję ...skoro ruskim się udaje :D Nawet w doniczkach rosną im grzyby. https://pl.pinterest.com/pin/449093394093416951/ . Tylko nie wiem czy to nie dzięki Czarnobylowi wszystko im takie wielkie rośnie ;:306
Ja też z kupowanej grzybni nic nie miałam.



Obrazek

Obrazek

a to już po przymrozku

Obrazek


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Agnieszko floks hortensjowy nadal kwitnie!

Obrazek


Obrazek

Dorotko to ta chryzantema?
Obrazek

Pigwa niestety została na drzewie
Obrazek

Zachód wróżył kolejny przymrozek
Obrazek

i tak było
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po południu część kwiatów ożyła


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koniec z przymrozkami, bo ciśnienie spada i znowu ma nam podlewać.
Zatem czekam na ocieplenie i słoneczna pogodę, bo pracy w ogrodzie jest dużo!
Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Maryś przyszłam oko nacieszyć Twoimi zdjęciami i nie zawiodłam się.
Las urokliwy, bardzo ładnie uchwyciłaś. Jeszcze mimo przymrozku to masz kolorowo w ogrodzie.
Marcinki zawsze dodają uroku. Floks niesamowity jeszcze kwitnie ;:oj
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu tak to ta chryzantemka, nie wiem jak u Ciebie, ale na mojej marnej glebie wyrosła dość wysoka. Mam jeszcze od Ciebie tą ciemno różową, ona jeszcze nie kwitnie. I wiem, że zrobiłam błąd, myśląc, że wszystkie takie same posadziłam obok, teraz po kwitnieniu muszę je rozdzielić, aby się nie wymieszały. Taka bezmyślna jestem ;:14
Clara Ci zakwitła to mnie bardzo cieszy :tan dobrze pamiętałam, że dostałaś.
Jak byłam u Ciebie z tego powojnika ukradłam kilka nasion https://images90.fotosik.pl/262/7ddf12cef9c7f337.jpg teraz zastanawiam się kiedy powinnam je wysiać.
Przymrozek załatwił nam roślinki, dobrze że piszesz na miejsce wykopanych dalii można posadzić cebulowe.
Chyba dzisiejszy dzień będzie odpoczynkiem od ogrodu, mżawka siąpi z nieba.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, zasmuciłaś mnie informacją o zwarzeniu kwiatków przez mrozek, ale ostatecznie okazuje się, że bardzo bogato jeszcze w Twoim ogrodzie. ;:333 Wspaniale wszystko kwitnie, nawet floksy, co szczególnie zadziwia i masz całkiem kolorowe widoczki. ;:138
Mnie dopadł leń i mimo ciepełka i słonka, nie wychynęłam z domu, a działka czeka na mnie ciągle jeszcze nie uporządkowana przed zimą. ;:7
Niech Ci słonko przyświeca bez przymrozków, niech ogrzewa plecki przy ogrodowych zajęciach. ;:3 ;:3 ;:3 Zdrówka. ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Ciekawy ten floks hortensjowy, pachnie? A to cudeńko to co?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/78db805c87a4d97d
Te zmrożone kwiaty to mnie smucą bardzo; ten przymrozek to się troche wygłupił przychodząc tak wczesnie ;:223
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu w końcu trafiłam i do Twojego wątku ;:196 Szkoda że przymrozki już zniszczyły niektóre kwiaty ;:131 też mam nadzieję że zrobi się cieplej - w tym roku jesień przyszła bardzo szybko, od gorąca do chłodu, bez okresu przejściowego ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”