W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:wit Marysiu

Uwielbiam spacerować po lesie, a jeszcze jak to jest powiązane ze zbieraniem grzybów to już jest cudownie, kozaczki super grzybki ;:138 ciekawi mnie co z nich zrobiłaś? Ja je uwielbiam w śmietanie :D Niestety przymrozek u mnie zniszczył już większość roślin i nadają się już do wycięcia. Rudbekia wygląda pięknie z czapeczką i sporo pięknych Chryzantemek u Ciebie kwitnie, jest ładnie jeszcze możesz pocieszyć się kolorkami :) Przesyłam wirtualne pozdrowienia ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:wit Maryś! Domyślam się, że znowu udzielasz się w ważnej sprawie i stąd Twoja nieobecność na forum. ;:333 ;:333
Udzielaj się, Kochana, a dobrze! ;:138 ;:138 ;:138
Dobrego weekendu zakończonego radosnym świętowaniem. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam serdecznie i proszę o wybaczenie, bo takiej nieobecności w swoim wątku jeszcze nie miałam...no chyba że gdzieś wyjeżdżałam. Co prawda parę dni wypadło nie z mojej winy, ale jakoś nie szukam w tym usprawiedliwienia.
Co się dzieje w ogrodzie...niewiele prócz tego co robi sama natura. Po ociepleniu wszystko nagle zmieniło barwy, a teraz spadają liście. Przyszły zamówione powojniki w liczbie 11 + 1 dodatkowo gratis. 6 już posadziłam, a kolejne może uda się dzisiaj posadzić. Po paru dniach różnych zdarzeń chcę dzień poświęcić na ogród. Teraz jeszcze czekam na zamówione cebule więc wykorzystam czas na FO.

Misiu sporo kolorów w ogrodzie i dopóki wszystkie liście nie spadną to słoneczko pięknie rozświetla ogród. To krótki czas, ale piękny! Lasy wokół mojego miejsca zamieszkania teraz są najpiękniejsze bo właśnie intensywnie się przebarwiają. Floksy przycinałam po kwitnieniu i już zawsze tak będę robić bo kwitną do tej pory.

Dorotko na glinie też chryzantemki są wysokie i w pełni kwitnienia dostają kijek i muszę przywiązywać :lol: E tam bezmyślna! będziesz miała ładną kolorową kępę :lol:
Powojnika tanguckiego kiedyś miałam z nasion i nawet chciałam go przesadzić do obecnego ogrodu i nic z tego nie wyszło. Potem dostawałam siewki i sama siałam i za ch... nie chciały się przyjęć aż dopiero przywiozłam większą sadzonkę od Tereni Terdob i mam ;:333 Czyli czasem uparta konsekwencja się opłaca.

Lucynko kochana niestety to jest normalne, że o tej porze przymrozek pozbawia nas części roślin. Kiedyś przychodził nawet miesiąc wcześniej więc niech będzie jak być musi. Floksy po przycięciu naprawdę kwitną drugi raz co bardzo cieszy.
Lucynko i mnie leń trzyma za poły, ale czasem dostaję kopa i coś pchnę do przodu, ale jak ogród za progiem to łatwiej wykrzesać chwilę pracowitości ;:306
Zaniedbałam się, ale obiecuję poprawę i pobiegam w najbliższych dniach po ulubionych ogrodach ;:65
Życzę zdrówka i takiej pięknej jesieni jak najdłużej ;:196 ;:167

Taki widok na góry mamy w drodze do Krakowa!

Obrazek

Obrazek

Zakupy

Obrazek

jesiennie!
Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kiedy noc spotyka się z dniem!

Obrazek


Obrazek

Dobrego dnia i dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Jak zwykle nieba cudne. ;:63 ;:63
A jakie masz śliczne chryzantemki. ;:108
I wszystkie jesienne zdjęcia z przyjemnością Marysiu sobie obejrzałam :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Zaszalałaś powojnikowo ;:oj Jak tylko poczują się dopieszczone, to na pewno będą dawać z siebie wszystko, żeby zadowolić troskliwą gospodynię ;:108
Jeszcze całkiem sporo kwitnień nam pokazujesz, jednak w takim dużym ogrodzie jest więcej możliwości :tan
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cudowne te zdjęcia widokowe :D ;:333 Jeszcze masz petunie? Ja mam tylko 2 białe kwiatki. A kwitnień masz ogrom, oby jak najdłużej :) Bo u mnie to już łysawo się zrobiło bo przemarzły ;:196
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, no i niech ktoś powie, że jesień nie jest piękna, to odeślę go do Twojego wątku, niech sobie poogląda zdjęcia, które fantastycznie oddają jesienne barwy. ;:138 ;:138
Widoku z drogi do Krakowa zazdraszczam. ;:131 Uwielbiam góry, a już nieco wyrosłam z dalekich wyjazdów. ;:14
U mnie pogoda cudowna ;:3 i aż chce się popracować na działce, tylko czasu jakby za mało się zrobiło. ;:223
Piękne zakupy sobie poczyniłaś. ;:333 Będzie co podziwiać. ;:303
Niech więc słonko jak najdłużej pozwoli Ci pracować w ogrodzie ;:3 ;:3 , a zdrówko nie opuszcza ani na chwilę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, zakupy udane miałaś. Zdradzisz jakie łóżko, a może zdjęcie ;:108
Piękne zdjęcia jesieni, lubię te kolory. U nas króluje złoto. Chryzantemy teraz królują.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Ależ cały wózek powojników nakosiłaś ;:oj
Ciekawa jestem ,jak rozplanowałaś je w ogrodzie. :D
U nas ich brak, jeden z Biedry padł. W poprzednim ogrodzie rosły dobrze.
Mam nadzieję ,że przynajmniej większość zostanie u Ciebie na dłużej , na zawsze :D
Zdjęcia krajobrazów, chryzantemek oraz planet - piękne :!:
Chryzantemki mimo kiepskiego roku zapowiadają się u nas dobrze :D
Ja też chętnie spojrzę na nowe łóżko, chyba ,że intymnych mebli nie chcesz publicznie pokazywać :lol:
Aaaa mamy jeden powojnik - ten botaniczny ,który się łokropnie rozrasta, siewka z działek - nie polecam ;:223
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Prace w ogrodzie się posuwają, a wczoraj czułam całą sobą że odrobinę przeholowałam. Pewne prace jednak zrobić należało więc dzisiaj kontynuacja, bo pogoda idealna do pracy. Przedwczoraj tylko na chwilę się załamała i zrobiło się zimno, wietrznie i pochmurno ale w najbliższym czasie pogoda będzie sprzyjać pracy ;:215

Aniu dzięki tym jesiennym kwiatkom ogród wygląda radośnie i atrakcyjnie a nawet roznosi zapachy takie inne ciekawe....jesienne ;:168

Iwonko jak zaczynałam swoją obecność na FO pierwsze co zauważyłam, że w Waszych ogrodach cały czas coś kwitnie, a u mnie niestety nie i dążyłam żeby też tak było. Cały rok przechodzę przez ogród i musi mieć oko na czym spocząć :D
Powojniki ostatnio sadzone (pewnie nauczyłam się) są i kwitną więc postanowiłam dodać co nieco.
Miłego weekendu Iwonko ;:196

Igo petunie osłonięte przy domu przetrwały przymrozek.
Tak jak piszę Iwonce to forum zmobilizowało mnie do sadzenia roślin kwitnących cały sezon :D
A widoki to ja uwielbiam, po to przyszłam na wieś ;:196

Lucynko taka jesień jest piękna, ale jak już liścia opadną a suszki sczernieją to już gorzej ja odbieram.
Wokół Krakowa roztacza się pasmo gór i ja uwielbiam ten widok ...po prostu gęba się śmieje jak widzę Tatry a czasem nawet czeskie Tatry! cudowne chociaż kawałeczek do nich jest! Nie lubię płaskich terenów ;:131
Mam nadzieję, że powojniki pokażą swoje piękno a najważniejsze przyjmą się.
Dziękuję za dobre życzenia i Tobie życzę słonka, zdrowia i miłego weekendowania ;:196

Justynko chryzantemy obowiązkowo o tej porze ;:215 i na wiosnę jak napisałam u Ciebie musisz znaleźć miejsce w swoim nowym ogrodzie. Jesień ta teraz póki jeszcze liście nie spadną jest wspaniała! a jak jeszcze lasy wokół to nic tylko się zachwycać ;:167

Agnieszko to się nazywa zachłanność i na to sprzedawcy liczą kusząc nas przecenami...ciuchy mnie nie kuszą, ale zielone ...tak!
Sporo posadziłam w miejscu nowych powykopowych nasadzeń ale nie tylko. Takie Biedrowe czy Lidlowe powojniki mam i rosną jak głupie, ale i takie ślachetniejsze są i cieszą ....no to dokupiłam ;:333
Dziękuję pięknie za miłe słowa ;:196 Łóżka nie pokażę chociaż drzewianne z drzewa i wpisałoby się w wątek, ale...wiesz ...to nawet nie intymność ;:306
Mam powojniki botaniczne, ale jakoś nie szaleją.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to już koniec floksa hortensjowego
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu uwielbiam Twoje zdjęcia pól, łąk, nieba, są naprawdę piękne, troszką zazdroszczę Ci takich , ale tak pozytywnie ;:196 , wielka ilość powojników, pieknie będzie ;:oj , prace piszesz idą do przodu, jeszcze troche ciepła nam potrzeba żeby zrobić co zaplanowane, tego życzę Tobie i nam wszystkim, a przymrozek widzę troszkę narozrabiał, no ale taka kolej , niech idą spać roślinki i do wiosny odpoczywają ;:108 , pięknej niedzieli, i nowego tygodnia, ja jutro mykam do pracy, ale za to po niedzieli mam 4 dni wolnego, to znowu nadrobie troche zaległości na działeczce.
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, piękne kolory ma ta jesień. Karton cebul, oj będzie się działo wiosną i będziemy mieli co podziwiać. Ale chyba Twojego łanu żonkili nic nie przebije ;) Pozdrawiamy i miłej niedzieli - u nas jest ślicznie.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu , masz piękne widoki na góry i wzgórza , a w dodatku jesienne kolory. Widzę ,ze postawiłaś na klematisy , , bardzo je lubię
mam parę wielokwiatowych , ale podobają mi się botaniczne widziałam ,ze kupiłaś też , no a pudło narcyz i tulipanów mówi samo za siebie ,że wiosna u Ciebie będzie bardzo kolorowa miłej niedzieli ;:3 :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”