W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, ale ściemniłaś z tą ożanką ;:306 Listki poznałam, ale żeby tak kwitła ;:oj
Śliczne te lilie, jak tatarskie czapki :tan
Liliowce co jeden to ładniejszy ;:167 a najładniejsze te pachnące :tan
Piwonie w połowie lipca, kto tak ma ;:215
To może u mnie to też naparstnica, a nie penstemon? Jak wysoka jest Twoja? Będę obserwować nasienniki, naparstnice mają takie charakterystyczne baniaczki :D
Dużo słoneczka na weekend ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

PUK, PUK! MARYSIU...
Czyżbyś zamknęła furteczkę do swego ogrodu? :oops: :shock: Jeśli tak, to otwórz ją natychmiast, bo chcę zobaczyć Twoje piękne roślinki. ;:33 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu widzę u Ciebie w ogrodzie też róże olbrzymie , masz co robić tak jak ja obciąć teraz to wszystko , masakra , ale już kończę , jeszcze do tego u Ciebie częściej deszcze padają to i niszczą wszystko , czy masz w tym roku dalie pozdrawiam ;:168 ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Znowu przepadłam, ale czas taki. Codziennie coś popycham prace ogrodowe, a głównie porządki bo po kwitnieniach jest dużo do zrobienia. Jeszcze jedna, ale za to największa róża pozostała do uporządkowania.
Wpadłam też w amok zakupowy, zachęcona przez Rok w Ogrodzie dokupiłam Kalmie, ale oczywiście nigdy nie kupuję to co szukam, bo zawsze coś się jeszcze przyklei ...no i przykleiło się ;:306 Wczoraj było wykopywanie i sadzenie nowości, bo trzeba było zmienić podłoże i już rośnie. Zostało tylko ściółkowanie.
W ogrodzie kwitną liliowce i niektóre cudownie pachną, ale i tak zapachem dominują lilie!
Jak zawsze w lecie jestem załamana ilością roślin i niemożnością podziwiania urody każdej z osobna, bo wszystko rośnie na kupie. Z jednej strony ubolewam i planuję przesadzania, a z drugiej dokupuję nowe i jakby tego było mało godzę się na propozycje forumek ;:223
W warzywach niestety dalej czekam na pomidory w tunelu, a te w polu zaczęły pokazywać że może ich nie być...no to zdecydowałam się na oprysk.
Pierwsze ogórki już są i zaczynam wykopywać czosnek...została jeszcze jedna grządka. Ubiegłoroczny jeszcze mam i jest w bardzo dobrym stanie, w ogóle w tym roku nie wybiega.
Zebrałam czarną porzeczkę na cassis i wiśnie zasłoikowane. Suszę niektóre owoce na dodatki do herbatek, ale bez szaleństw przetworowych.

Agnieszko z tą energią bywa różnie, ale póki mogę to Alleluja i do przodu ;:306
Ogród wynagradza nam pracę pięknymi kolorami i zapachami, które w tym roku są szczególnie odczuwalne.
Róże już w odwrocie, ale po kolei kwitną lilie, w tym roku mocno rozwleczone to kwitnienie.
Liliowce moja miłość ;:167

Kasiu 69 to lilia Lancon, dziwnie się rozrasta i poszła wręcz w róże więc żeby ją opanować musiałabym starą różę wykopać...no to nie ruszam ;:306 Liliowce kupuję od prawie 20 lat, pierwsze kupowałam na placu mając działkę w Krakowie. Poznałam jedną panią, która zaraziłam mnie wieloma roślinami. Maczek może być ale rosną już w wielu ogrodach i są urocze!
Dziękuję ;:196 pogoda dopisuje.

Lucynko to najzwyklejsze piwonie tylko przez dziwną pogodę późno zaczęły niektóre pąki rozkwitać. Już skończyło się kwitnienie ale to chyba pierwszy raz tak się zdarzyło.
Jak chcesz mogę zebrać nasiona, albo wykopie jak się rozsieje. Ten co Ci wpadł w oczko będę wykopywać bo rośnie kompletnie zasłonięty i podzielę się bo i tak biedak nie ma miejsca na rozrost.
Lancon nie jest drzewiasta ale rośnie bez opanowania i dobrze, bo kwiaty skierowane w dół to przynajmniej je widzę patrząc...do góry ;:306
Za dobre życzenia dziękuję i również życzę zdrówka i radości ;:196

Misiu dziękuję! jak wiesz kocham kwiaty i głównie na nich się koncentruję ;:167

Martusiu początkowo sama dałam się nabrać, bo posadziłam tam ostróżkę jednoroczną a ponieważ ziemia kiepska glina to rośnie płożąco i marnie dlatego wpełzła w ożankę. :D
Lilia na razie niezawodna, ale kto wie one potrafią cudnie róść i nagle zostaje jedna!
Moja naparstnica jest bardzo wysoka, bo niektóre pędy przerastają mnie czyli mogę mieć 180 cm.
Piwonie późno rozkwitały przez dziwną wiosnę, niektórym kwitnienie rozwlekło się w miesiące.
Dziękuję zbliża się już kolejny weekend ;:196

Lucynko jestem, jestem, ale przepadłam w ogrodzie a wieczory krótkie więc brakuje czasu na pisanie.
Wybacz ;:196

Tereniu całe wózki pociętych gałązek wywiezionych do spalenia, a i ja cała poraniona taka jest cena posiadania naszych piękności ;:306 Deszcze na chwilę ustały i wyobraź sobie natychmiast zrobiło się sucho ;:202
Tereniu mam dalie, ale jeszcze żadna nie kwitnie, ledwo wyszły po paru miesiącach z ziemi. Walczyłam ze ślimakami o kiełkujące pędy, może w sierpniu doczekam kwiatów. Mam też siane i one marnie rosną.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

No to pospacerujemy po ogrodzie...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Martusiu to trojeść, która oparła się ślimakom
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę nowości i ostatnio nabyty zwierzyniec!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę spokojnego i słonecznego weekendu! ;:4
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cudnie u ciebie jak w raju ;:138 :D , wyobrazam sobie ten zapach twojego ogrodu. A teraz mam pytania jeżeli pozwolisz pt. "Co to jest te śliczności?"
1 - zarówno te białe i niebieskie https://www.fotosik.pl/zdjecie/
2 - https://www.fotosik.pl/zdjecie/dff5227e1f4ca05e
3 - https://www.fotosik.pl/zdjecie/6e9f910ffd73d47e
4 - https://www.fotosik.pl/zdjecie/0dd640bdd7e65146
Kurecki maja bardzo artystyczne upierzenie; czy jajka też są w ciapki :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dziękuję, Marysiu, za zaproszenie na spacer po ogrodzie. Skorzystałam, przy ładnej pogodzie w dodatku. ;:215
Cieszę się, bo zamówiłam sobie nasiona karczocha.
Liliowce masz śliczne ;:167
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:wit
Podziwiam piękne , różne liliowce ;:180
Ach te twoje fajniusie kurki ;:333
Do tego róże, lilie, hortensje. No cudny letni czas. ;:108 ;:108
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Jak miło, że jesteś, Marysiu! ;:138
Ogród kwitnąco-pachnący. ;:215 To bardzo dobrze, bo tak właśnie ma być.
A jeszcze dokładasz nowości ;:109 Ja niczego bym już nie wściubiła, ;:131 ale ja mam tylko malutką działeczkę.
Kawałek liliowca przygarnę z radością, ;:168 natomiast za piwonię dziękuję, mam w planie zdobyć drzewiastą, dosadzę też jakieś hortensje, rozsadzę liliowce, przesadzę część lilii, bo już się duszą w swoim towarzystwie i znacznie mniej jednorocznych będę siać. Zawiodłam się na nich w tym roku tak bardzo, że jestem wręcz obrażona. ;:7
Pomidory i u mnie dostały zarazy, a większość róży ogołoconych z liści. ;:223
Dobrze że lilie kwitną i sieją perfumę po całej działce, bo one poprawiają mi nie najlepszy ostatnio nastrój. ;:333 (M jutro ma mieć zabieg).

Ratuj swoje pomidorki. My za długo odkładaliśmy zastosowanie chemii ;:oj i tylko na jednym poletku mamy zdrowe, nawet w tunelu chorują, bo tuż obok za siatką sąsiadka w ogóle nie zadbała o swoje pomidorki, które zaraziły moje tunelowe.

Śliczniutkie te młodziutkie kureczki! ;:138 Stadko ładnie się Wam rozrosło. ;:303 ;:303

Pozdrawiam cieplutko, życzę zdrówka i lazurowego bezchmurnego nieba. ;:167 ;:167 ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Lato jak się patrzy...w końcu leje wtedy kiedy trzeba, noce są ciepłe i dni czasem aż upalne. W tunelu nareszcie dojrzewają pomidorki, zrywam ogórki, sałatę, cukinie. Wyłuskuję bób i zamierzam zakończyć mękę zielonego groszku....gdzie te lata kiedy miałam po kilka pojemników zamrożonego groszku na cały rok do sałatki jarzynowej? Zostało mi jeszcze trochę czosnku do wykopania. Pomidory w polu chwytała ZZ, ale spryskane wyglądają jakby odżyły ;:oj
W dalszym ciągu walczę ze ślimakami nagimi i zachodzę w głowę skąd one jeszcze wyłażą, bo podejrzewam że ściągają z okolicznych pól.

Igo z tym rajem o może przesadziłaś, ale lato w pełni ale brak intensywnych opadów pozwala nacieszyć się liliowcami i liliami. Fakt pachnie ładnie i obecnie liliami i floksami.
Teraz odpowiem na zapytania, ale pierwsze jest raczej niemożliwe bo link niepełny.
2. pysznogłówka
3. trojeść amerykańska
4. jarzmianka
Kureczki mają atrakcyjne upierzenie, ale i charakter sympatyczny, a jajeczka znoszą początkowo maluśkie jak gołębie...potem trochę większe, ale za to codziennie przynajmniej te starsze z ubiegłego roku no i bez ciapek. ;:218

Beatko bardzo mi miło że skorzystałaś z zaproszenia ;:168 Niestety i karczochy to klęska w tym roku. One lubią ciepło a wiosna była bardzo zimna, szczególnie noce i ranki. Trzy przetrwały ciepłą zimę a z 4 nowych posadzonych został jeden, bo trzy podgryzły nornice. Dziękuję i pozdrawiam :wit

Aniu dziękuję za miłe słowa ;:168 Masz racje lato to najpiękniejszy czas dla ogrodu, a szczególnie w początkowej fazie, bo później upały też robią swoje.
Pozdrawiam cieplutko ;:196

Lucynko Kochana dzisiaj od rana jesteście ;:167 w moim sercu i czekam na dobre wieści Obrazek
Ogród kwitnie i przekwita jak przystało w lipcu. Rozsądniej byłoby już nic nie dosadzać, ale trudno od szalonego ogrodnika oczekiwać rozsądku ;:306 Już planujesz nowy sezon, ale o jednorocznych chyba już słyszałam więc poczekamy zobaczymy, bo przyzwyczajenia są zgubne.
Niestety choroby grzybowe szaleją i u mnie, a walkę utrudniają komary i każde przycinanie, zatrzymanie się na chwilę grozi potem swędzeniem do szaleństwa.
Lilie rzeczywiście roztaczają oszałamiające zapachy i niewiele jest bezzapachowych ;:333
Spryskałam pomidory w polu i odżyły ale jakie będą owoce zobaczymy? Te w tunelu na razie nie mają oznak chorób, a zrywam już pierwsze owoce to nie chcę wprowadzać chemii ;:202
Zawsze latem dokupuję młode kurki na odmłodzenie stadka ale w tym roku poszalałam i dokupiłam dwa razy więcej, a już wciskam jajka komu się da to co dopiero będzie za rok ;:306
Lucynko życzę spokojnego i dobrego dnia i niech szybko wszystko wraca do normy i zdrówka nieustająco ;:196 ;:196

Ogród cieszy!



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wszystkie malwy w tym roku wyglądają koszmarnie i jedynie te z odmian dawnych nadają się do pokazania


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę pięknego dnia ;:3
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ale masz cudowności w ogrodzie. Wyobrażam sobie jakie zapachy muszą tam u Ciebie być.Tyle lilii i liliowców to i zapachy przeróżne, a i róże pewnie zapachu dokładają.
Maryś a co to ten czerwony kwiatek na zdjęciu przed zdjęciami owocków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Kasiu pewnie chodzi o ten nad jabłuszkami? to jest pelargonia :D
Dziękuję! ;:168 tak pachnie wiele liliowców a lilie prawie wszystkie, róże już po kwitnieniu i czekam na kolejne. Kilka już zapączkowanych...tylko to drugie kwitnienie kojarzy mi się z końcem lata :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Tak Marysiu przed jabłuszkami. Pelargonia powiadasz, nigdy bym na to nie wpadła. Śliczne są te postrzępione kwiatki. ;:138
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Kwiatowo - owocowa dżungla daje pojęcie o tym ile trzeba pracy ,żeby to wszystko rosło. :D
Lubię takie dojrzałe ,zarośnięte ogrody.
Nie wiedziałam ,że tyle lat zbierasz liliowce.
Cudne okazy lilii i liliowców u Was można znaleźć :)
Czy ten floksik dwubarwny od Pelasi nie jest :?:
Kureczki są fajne ,ale takie wystraszone z lekka jakby.
Co to za ciemnoskóre gruszeczki masz :?:
Dziwny ten roczek ,widzę ,że ziemniaki u nas zaczynają mieć plamy...
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”