W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Pięknie ci kwitną dzielżany, pięciornik :)
trójsklepka i u mnie już kwitnie.
Śliczne te ryzowane aksamitki.Takie inne.
niebo ładniutkie ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzień dobry!

Jesień, ochłodziło się i to bardzo. Wczoraj nocą i w dzień mocno wiało i trochę siąpiło dlatego sporą część dnia spędziłam na zbieraniu orzechów.
Podczas zakupów w Krakowie uśmiechnęły się do mnie dwie śliczne roślinki i nie wiem czy obydwie zimę przetrwają ale co tam...

różowa gaura
Obrazek

i marcinek kupiony pod nazwą michałek :D na dowód, że u nas funkcjonują obydwie potoczne nazwy

Obrazek


Agnieszko duecik jak sporo w moim ogrodzie przypadkowy ;:215 Driakiew miałam kilka lat temu ale była jednoroczną a nasiona tej dostałam w tym roku i pewnie też zimy nie przetrwa.
Nie szaleję z kamieniami, powiem wręcz że powolutku posuwam się do przodu. Do tego stopnia że wykopane rośliny ułożone bokiem zaczynają się ukorzeniać ;:306
U nas też są ogromne kamienie do i przysposobienia i do kupienia w składach, ale potrzeba do nich dźwigu. Młodzi przywieźli kilka ogromnych z dolinki i zrobili skalniak, ale nie dbają o niego i kompletnie zarósł. Kamieni nie widać. Jeżdżąc na wycieczki na północy widziałam piękne kamienie ułożone na poboczach ...nie wspomnę o głazach narzutowych polodowcowych :D

Misiu plony adekwatne do ogrodniczki, pewne rzeczy się udało a inne ...kompletna klapa! Ale co tam ważna jest zabawa ;:168 Dziękuję ;:4

Iwonko wiesz jak z tymi plonami w jednym roku czosnek w innych fasolka ;:306 Kompletnie nie wyszła mi cukinia i nie wiem dlaczego, bo rok temu jadły ją nawet kury. Planować będę dopiero zimą, a teraz jeszcze dużo czasu poświęcam porządkom i przesadzaniu. Skalniak rozwalam powoli bo do wiosny muszę czekać na wyjście miłka...nie wiem w którym miejscu jest. Pustaki chcę usunąć, bo w tym miejscu planuję kącik dumania czyli ławeczka i ścieżka do niej. Córka się śmieje... mamo a kto tu będzie dumał ;:306 Zdrówka Iwonko ;:196

Dorotko dawno nie poświęcałam czasu skalniakowi mając w planie zmiany, a on to wykorzystał i kompletnie zarósł ;:306 Pogoda mocno się zmienia, ale nie jest źle więc trzeba wykorzystywać czas bo długo była stagnacja przez brak wody. Poza tym teraz jest świetny czas na przeprowadzki.

Lucynko jedne się spieszą inne nie. Białe chryzantemki kiedyś już kwitły, a teraz jednak pokazała kolor i nie dała reszcie hasła wychodzimy ;:306 Kwitną niektóre asterki niskie i jeden wysoki biały.
Skalniak musi być przekształcany powoli, bo są tam rośliny które wyjdą dopiero wiosną ale powoli muszę tworzyć ten nowy, żeby rośliny miały czas na ukorzenienie.
Dzięki jakoś się trzymamy czego z serca i Wam życzę ;:196

Aniu dziękuję! jesień wdziera się do ogrodu i część roślin przekwita. Róże jakieś marniutkie chyba jednak wolały suchą pogodę niż nadmiar deszczu. Nasiona aksamitek dostałam kiedyś od Iwonki1 i bardzo przypadły mi do gustu. Zdróweczka życzę ;:168

nareszcie hibiskus bylinowy zdecydował się zakwitnąć

Obrazek

jeszcze część floksów cieszy

Obrazek


Obrazek


Heptakodium szaleje


Obrazek


driakiew też ładnie jeszcze kwitnie


Obrazek

onętek jeden ale wystarczy

Obrazek
co ja posiałam???

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Taka ozdoba ogrodowa :oops:
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę pogodnego dnia!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Piękny ten Marcino- Michałek, śliczny kolorek i kwiaty pełne.
U mnie gaury coś nie chcą rosnąć, ale bardzo mi się podoba ich zwiewność i delikatność, miałam kiedyś o białych kwiatach, szkoda że tylko jeden sezon.
Pogodę mamy typowo jesienną, musimy powoli przyzwyczajać się do cieplejszej odzieży, sezon grzewczy tuż, tuż. Jak ja tego czasu nie lubię, nadal z kominów będą lecieć czarne dymy, nie ma wtedy czym oddychać ;:174
Marysiu masz rację każdy rok przynosi nam inną obfitość owoców warzyw. Cukinie mi się udały, nawet dzisiaj zastanawiałam się czy jej nie wyrwać, ale jak zobaczyłam ile ma jeszcze zawiązków odpuściłam. Cebula, marchew, pietruszka, ziemniaki nieudane, pomidory jako takie, za to pory rewelacyjne ;:215 buraczki też całkiem fajne, papryka obficie zaowocowała, ale to podlewałam i dzięki temu są.
Ozdoba ogrodowa własnego wykonania, pamiętam, że zbierałaś nad morzem wyrzucone na brzeg drewienka, to to.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Piękne te niebieskie marcinki :D
Gaura ciekawa.Floksy pięknie wciąż kwitną ;:173
Drakiew kosmosy,, śliczne .
Piękna ta waniliowa chryzantema.Moje jeszcze nie wszystkie kwitną .
A to https://www.fotosik.pl/zdjecie/dd99db2b9ab0f474 zdjęcie bardzo, bardzo mi sie podoba ;:63 ;:63
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu takie cudne kwiatki pokazujesz ,że gdzie tu jesień ;:63 ;:63 ;:63 ,ja sok z czarnego bzu zawsze robiłam z liśćmi wisni ,od razu część odlewałam dałam spirytus i pyszna nalweka była a w tym roku zrobiłam tylko przez sokownik ale kusi mnie żeby jeszcze porcje zrobić z lisćmi ,nawet dzisiaj sobie przyniosłam liście ;:224 .U nas we wtorek padał taki grad ,że jak siostra jechała po mnie na stacje to musiała stanąć bo biała ściana była przed nią do tego jeszcze grzmiało i błyskało się bardzo ;:222 .Wycieczka do koleżanki udała się bardzo ale przywiazłam tylko czosnki i te babcine narcyzy ,które i tak nie chcą u mnie rosnąć.Pan poradził mi żebyposadzić je na płasko,zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie ;:168
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu Kochana piękne zdjęcia, takie bardzo klimatyczne, gra światła o tej porze roku podbija efekt, np. na tym zdjęciu https://www.fotosik.pl/zdjecie/09740be7a6f77fd7 ;:215

Gratuluję udanego spotkania oraz podziwiam piękne dary.

Ty skosiłaś eMowi winorośl, a mój eM podkaszarką skosił mi różę - dwie gałazki, a ostatnią trzecią tak oskórował, że nadaje się tylko do wycięcia ;:223 Ogólnie to niestety jednym z większych szkutników wśród moich roślinek w tym roku to jest właśnie On :lol: albo coś przytnie, albo coś podkosi, albo zwyczajnie w coś wlezie jak w szkodę ;:219 - no jak słoń w składzie porcelany. Ale sprawiedliwie mówiąc i ja mam na swoim kącie kilka takich wpadek - więc skoro ja nie jestem idealna, to co będę się czepiać roślinnego dyletanta ;:306

Znowu pojawiła się ćma bukszpanowa, nie wiem, czy będę walczyć, bo jak szłam obok innych działek to widok bukszpanów, a właściwie tego, co po nich zostało podpowiada mi, że moja walka jest jakby z wiatrakami. Szkoda mi wszystkich krzaków, ale najbardziej tego wariegata. No cóż, co ma wisieć nie utonie.

U mnie zrobiło się bardzo zimno, a do tego wietrznie - a ja mam tyle pracy na działce jeszcze.
Jak się już czasowo odrobiłam po urlopie, po weselu syna, po opiece nad bliźniakami, gdy ich rodzice wyjechali na tydzień, po powrocie do pracy, to teraz znowu jest może nawet nie tyle zimno w dzień, ale wietrznie i deszczowo. Jak ubogim w taniec, to muzyka......

W mieszkaniu też nieprzyjemnie, ciekawe kiedy zaczną grzać. Ale znowu jak zaczną grzać, to wróci ten wstrętny smog.

Dziękuję Kochana za życzenia, szczególnie zdrówka, które z całego ;:167 odwzajemniam w dwójnasób ;:196 ;:196 ;:196
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

:shock: Faktycznie twoje Heptakodium boskie ;:333 :) Reszta również :)
Pytasz cyt; "co ja posiałam??? To wyglada troszke jakby miało dębolistne liscie...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dzień dobry Marysiu ;:196
Jeszcze mamy kolorowo w ogrodach. Dzielżany bardzo lubię, koniecznie muszę sobie posadzić. Moje floksy kwitły tylko raz, ale bardzo późno wyszły z ziemi, może to dlatego. A cukinia i u mnie się nie udała. Ogórków było dużo, a dynie z 3 krzaków aż 5 sztuk. Ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
Miłego piątku.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu całkiem gustowna ozdoba ogrodowa, co na niej jest, czy to może pamiątki znad morza? Różowa gaura to klejnocik, ale chyba chyba jest niezbyt trwała ;:218 . Przez kilka lat z rzędu, miałam białą gaurę, aż po jednej zimie wyginęła, w tym roku odnowiłam ją w ogrodzie, fajne są. Tajemnicza roślina ma listki nieco podobne do tiarelli.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu jak widzę to floksy radzą sobie w ogrodach znakomicie, ozdoba prezentuje się tak muzycznie ;:215 U mnie biała gaura od 3 sezonów ale na zimę przykrywam, a różowa to taki zdrewniały krzaczek... i dopiero teraz zaczyna kwitnąć bo do tej pory była tylko zielenina ;:306 a pod białą kwitną różowe siewki ... coś im się poplątało. Zdrówka i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Gratuluję zakupów, Marysiu. ;:138 ;:138
Bardzo jestem ciekawa, czy moja gaura przezimuje. Polubiłam ją bardzo. zabezpieczę ją przed mrozem, może odwdzięczy się za troskę.... ;:218
Mam nadzieję, że zbierasz nasiona driakwi. U mnie zakwitła tylko biała jednoroczna, już przekwitła, ale nasiona zaopiekowane. ;:108
Zdolna z Ciebie kobitka. Ozdobę ogrodową wykoncypowałaś ciekawą ;:215 i domyślam się, że umila Ci życie swoją grą na wietrze. ;:138
Floksy jeszcze pachną ;:333
Dawno nie byłam na działce, więc nawet nie wiem, co tam mi jeszcze kwitnie. ;:224
Dzisiaj cieplutko i słonecznie ;:3 ;:3 , u Ciebie - jak sądzę - również, więc niech taka pogoda utrzyma się jak najdłużej.
Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

U mnie niestety gaura nie chce zimować. próbowałam już kilka razy ale nie chce współpracować
Czytam, że kupiłaś w zeszłym roku barbule.
Ja kupiłam teraz. Jestem nią zachwycona, ale czytałam, że ona też nie lubi zim. Ciekawa jestem, czy u mnie da radę
Mam kilka nasion orlai, których nie wysiałam. Czy wysiać je teraz, czy raczej wiosną?
Bo moje siewki już wzeszły w gruncie
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Margo2 pisze:U mnie niestety gaura nie chce zimować.
U mnie też nie chce.
Czytam, że kupiłaś w zeszłym roku barbule.
Ja kupiłam teraz. Jestem nią zachwycona, ale czytałam, że ona też nie lubi zim. Ciekawa jestem, czy u mnie da radę.
U mnie nie dała rady.

Ale klimat się zmienia, idzie ocieplenie, więc może Tobie się uda, czego serdecznie życzę.
Pozdrawiam. Gosia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”