W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, jak miło między wierszami odczytywać Twój dobry nastrój i radość z kwitnącego i owocującego ogrodu! ;:138 :tan
Wspaniale kwitną lilie, a wśród nich ta fantastycznie piegowata ;:215 pysznią się pysznogłówki :lol: słodziutką woń rozsiewają różnobarwne floksy ;:72 nieustająco cieszą kolorowe liliowce ;:303 omany(?) przyciągają motyle ;:97 radują serce wszystkie kwiatuszki, niektóre z nich ciągle mi nieznane ślicznotki. ;:215
Smakowicie zapowiadają się jabłuszka, gruszeczki, jagodowe i pomidorki z ogromną ilością owoców. ;:63 ;:63
Gdyby jeszcze te oślizłe szkodniki zechciały gdzieś sobie poleźć....

Dobrej niedzieli Wam życzę i mocno całuję. ;:167 ;:167 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam w upalne lato!

Dni upływają na zbiorach owoców...ale bez szaleństwa. Dzięki wolierze jest dużo borówek, wiśnie obrodziły najbardziej na siewkach od sąsiadów, ciągle jeszcze zbieramy agrest. Zaczynają dojrzewać pierwsze śliwki. Zebrałam pierwsze ogórki i obrodziły cukinie szczególnie na jednej roślinie i jest mnóstwo kulek dyniowych. Wykopałam czosnek i jest go dość dużo jak na moje potrzeby.
W ogródku kwiatowym kwitną i pachną niesamowicie lilie, floksy i jeszcze połowa liliowców.

Kasiu pelargonie kupowałam na FO i ciągle są w sprzedaży viewtopic.php?f=11&t=41394&start=782 Mam taką białą i dokupiłam sobie czerwoną, ale mam jeszcze kilka innych odmian...no i problem z ich przechowywaniem ;:306

Agnieszko oj jest dżungla i jest sporo pracy, a ostatnio z wycinanie suchy roślin i przycinaniem krzewów ;:202 Pierwsze liliowce były takie stare odmiany a te nowsze kupowane są na FO al bo w necie, a kilka dostałam od forumek. Lilie właściwie wszystkie mam z netu.
Pelasiu wybacz już nie panuję nad roślinami co od kogo, a floksy mam i sporo kupowanych na targu nn i w marketach, a jeden taki kwitnie mi po dwóch latach. Żywotne są, niby takie malutkie spisane na straty, a jednak przetrwał. Kureczki nowonabyte zawsze są płochliwe bo stare mieszkanki wręcz je tępią. Muszę wyrzucać z kurnika żeby małe się najadły.
Ciemne gruszki odziedziczone po poprzednikach, a są to takie klapsowate. Niestety maja sporo takiej kamienistości.
Nie jest to fajny rok ;:168

Jagi Monty jest dla mnie wzorem i takiego warzywnika nigdy się nie doczekam, a kwiaty faktycznie rosną podobnie u mnie. Nie mam szans na zmianę stylu sadzenia roślin i jakąkolwiek ekspozycję. Każda nowo zakładana grządka kończy jak pozostałe ;:306
Gruszki uwielbiam i konferencje zajadam jeszcze na długo przed pełnym dojrzeniem. W ogóle lubię słodkie owoce :oops: i coś czuję że jak będę się zajadać nimi to może nie w kąpieli i nago, ale na pewno z uśmiechem wspominając Twój wpis ;:306 Buziaki ;:196

Olu biały floks to nie wiechowaty tylko plamisty i one mają inne kwiatostany. Dziękuję za pochwały roślin ;:180

Martusiu ta trojeść mi wyrosła jeszcze w jednym miejscu więc na wiosnę mogę wykopać. Bulwiasta ładnie kwitnie a na zimę dostała pierzynkę iglastą.
Tak wreszcie nie żal mi kwiatów niszczonych przez deszcze i chociaż szybko przekwitają to uroda ich jest zachwycająca ...no i ten zapach. Kurki zajmują trochę czasu, ale mnie to bawi.
Dziękuję za nazwanie ogrodu rajem i nie zaprzeczę że dla mnie jest to raj, chociaż inni może mieliby odmienne zdanie ;:168 Weekend nam dopisał i życzenia się spełniły ;:196

Tereniu oj! tak mamy gorące, upalne lato i być może glina trzyma wilgoć bo kwiaty nic sobie z upału nie robią. Kilka lilii jeszcze kwitnie, parę jest w pąkach, liliowce w połowie kwitną, jarzmianki czerwone też skończyły ale róże nieśmiało zaczynają ponowne kwitnienie :uszy Uleny nie miałam w tym roku wcale ale na dwóch drzewach jest trochę śliwek ;:215 Nie robię przetworów, bo mam sporo zapasów z poprzednich dwóch lat, a zbierane zjadamy i rozdaję. Miałaś miłych gości a teraz zostały wspomnienia i oczekiwanie na kolejne odwiedziny, pozdrawiam ;:196

Lucynko pogoda wpływa na nasz nastrój jak sama wiesz, ale po cichutku chciałabym odrobinę deszczu bo sucho już się zrobiło. Ślicznie opisujesz mój ogród aż miło czytać ;:168 Motyle uwielbiają omany, a szczególnie te w słońcu. Niestety bardzo się sieją i muszę je wręcz tępić. Każda z nas ma jakieś oryginalne roślinki, bo lubimy nowości. Rzeczywiście trochę owoców będzie, może nie klęska urodzaju ale zaspokoją nasze apetyty, pomidorki będą ale w porównaniu z poprzednimi laty to niewiele. Na szczęście te w polu popryskałam dwa razy i zaraza jakby przystopowała. Obślizłych mniej bo upał im nie sprzyja...a może już składają jajka ;:202
Pięknie dziękuję i całusy odwzajemniam ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Takim sympatycznym widoczkiem Was żegnam ...dobrej nocy! ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu ;:196

Ależ musi u Ciebie bajecznie pachnieć :D te lilie są urocze ;:167 Liliowce też pięknie i obficie kwitną, teraz gdy róże odpoczywają cieszymy oczka innymi. W czerwcu narzekałyśmy na deszcz a teraz faktycznie już by się przydało żeby troszkę popadało, bo sucho się robi , ja już w czwartek zleciłam synowi podlanie bardziej suchej części ogrodu, gdzie przy granicy rośnie modrzew u sąsiada on jest pijak straszny i pod nim sucho. Co prawda coś tam na dziś i jutro zapowiadali z deszczu ale czy coś będzie to się okaże. Marysiu a co to za białą pierzasto kwitnąca roślinka, jakiś goździk? Niebo śliczniusie ;:167 Pozdrawiam cieplutko :wit
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Jak bajecznie kolorowo masz w ogrodzie ;:138
Widać tez pyszności do podjadania ;:138
Lilie i liliowce cudownie wyglądają ;:108
Kurki z takim upierzeniem pierwszy raz widzę - są śliczne ;:63
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu :wit
:wit Zaglądam i podziwiam przepiękne liliowce. Też ich sporo uzbierałaś. ;:215
Lilie śliczności. Wszystkie dobrze ci rosną i zimują ??
Sliczne kolor tego delikatnego maczka.
A różne, floksy też bardzo ładne. ;:173
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, u mnie dzisiaj pada dość mocno, choć na szczęście nie ulewnie. ;:303 Zaczęło około szesnastej i jak dotąd nie przestaje, a było już sucho i twardo.
Zapewne i do Ciebie ten deszczyk dotrze, czego życzę Ci z całej duszy. ;:79
Podczas spaceru po Twoim ogrodzie zwróciłam uwagę na bogate w kwiaty liliowce. ;:215 Ślicznie kwitną lilie i z tego co widzę, również aromatu nie żałują, bo wszystkie pachnące. ;:138
Obślizłe dzisiaj u mnie wylazły gromadnie ;:oj , M zbierał i zbierał, a wiadomo, że wszystkich zebrać nie zdążył. Ciekawa jestem, które rośliny jutro będą podżarte... ;:218
Omany to zdaje się olbrzymie rośliny, czy się mylę?
Raz jeszcze wody z nieba życzę, ciepełka i zdrówka dla wszystkich domowników. ;:167 ;:167 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Potwierdzam
U Lucynki i u mnie 2 dni z rzędu padało
To chyba u nas ewenement
Do tej pory nie mogłyśmy narzekać na nadmiar wody
A od jutra zaczyna się prawdziwe lato
Oby tylko komarów nie było, bo inaczej nie będzie można się cieszyć urokami ogrodu
Masz prześliczne liliowce
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

O zbiorze śliwki to mogę tylko pomarzyć, wiosną była cała w kawiatach, ale pewnej nocy było bardzo zimno i teraz mam zaledwie 2 śliwki.
Czerwony liliowiec - nie da się przejść koło niego obojętnie.
O poznałam nową odmianę floksa - plamiasty, dziękuję :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Nie dziwię się ,że straciłaś rachubę ,co od kogo. :)
Przez ostatnie lata mnóstwo roślinek Tobie przybyło.
U nas jest zadbane podwórko ,a im dalsze ogródki tym bardziej zarośnięte i zdziczałe.
Nie ogarniam w tym roku tego wszystkiego.
Marysiu widzę cudnego ,nieznanego mi ,wiotkiego goździka.
U nas gruntowe przekwitły już.
Liliowce masz w ilości kosmicznej.
Na prawdę podziwiam Cię za nazbieranie tylu odmian. :D
Nawet kupidynka masz 8-)
Floks plamisty to jest ten o dwubarwnych liściach :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Cześć. Widzę że ten sezon liliami stoi. Jak to moja wnuczka mówi "pachnie jak w kwiaciarni". Osobiście uwielbiam ich zapach i wygląd. U Ciebie też pięknie kwitną.
Piękny sielski widok.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, czy miałaś może dzisiaj rankiem przyjemną czkawkę? ;:306
Jeśli tak to przeze mnie, bo mocno myślałam o Tobie jak zbierałam nasiona tego cudnego czerwonego strzępiastego maku. Jest tak cudny, ze spróbuję wysiać go sobie w kilku miejscach.
Rzeczywiście ta niebieska lobelia od Ciebie jest niezawodna, co sezon ślicznie kwitnie i cieszy. ;:215
Jak sobie radzisz z komarami? U mnie tną bez odpoczynku, 24 h na dobę. Długo zostają ślady na skórze, niestety.
Namów mnie na borówki amerykańskie i na jagodę kamczacką, proszę ;:168 ;:306
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, po trzech dniach pomieszkiwania na działce wpadliśmy na jedną noc do domu, więc korzystając z okazji odwiedzam zaprzyjaźnione ogrody. ;:65 ;:65 Zajrzałam i do Twojego, a tu puchy jakieś. :shock:
Upał męczy niesamowicie, dlatego jutro skoro świt znowu wyprowadzamy się na łono.
Pozdrawiam cieplutko, zdrówka Wam życzę ;:167 ;:167 i lekkiego ochłodzenia, może nawet deszczu, jeśli potrzebny. ;:138
;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!

Sierpień nam leci jak strzała... Lato w pełni, trawa brązowieje, coraz więcej kwiatostanów wycinamy, a niektóre rośliny zaczynają skromne drugie kwitnienie. Bardzo brzydko kwitną floksy, bo od razu część wiechy jest albo uschnięta albo jakaś zmaltretowana przez upał. Liliowce i lilie kończą i znowu trzeba czekać na ich piękno i zapach.
Ogród wygląda nieporządnie i jak zawsze o tej porze myślę o zmianach, ale już wiem że nigdy ich nie wprowadzę.
Udało mi się doprowadzić do porządku skrzynie warzywnikowe, z których jedynie czosnek się udał. Odchwaszczone i nawóz zielony już kiełkuje.
Woliera nad borówkami sprawiła, że mimo przesadzania połowy borówek na wiosnę plon mam jak nigdy. Krzewy przesadzone puszczają ładne przyrosty czyli za rok będzie jeszcze lepiej.
Ślimaki niezawodnie wychodzą co wieczór i co rano, a dzisiaj przyłapałam gagatki nadciągające z pola nieużytku sąsiada ;:223
Młode kurki rosną i właściwie już się zaadoptowały. Przez kilka dni biegałam za nimi po chaszczach pokrzywowych, bo uciekały do sąsiada, ale już woliera utkana, kotki podcięte i spokorniały.

Krysiu o tak zapach bardzo przyjemny, bo lilie pachną do ostatniego kwiatka. Liliowce bardziej z bliska, ale stare odmiany jak słoneczko przygrzeje to pachną z daleka. U mnie dzisiaj pod wieczór trochę podlało ale to raczej podlewanie dolistne. Ziemia tak sucha, że woda nie wsiąkała.
Roślina o którą pytasz to wg sprzedawcy Dianthus superbus - goździk pyszny. Pozdrawiam serdecznie Obrazek

Ewuniu dziękuję za odwiedziny i miłe słowa pod adresem ogrodu i inwentarza Obrazek
Powoli kończy się najładniejsza pora dla naszych ogrodów, ale następuję pora plonów ;:333

Aniu no z liliami to bywa różnie. Niektóre ładnie rosną i nie znikają, inne w jednym sezonie występują łanami a na drugi zostaje jedna sztuka. Trzeba je ciągle uzupełniać. Liliowce zbieram latami ale w mojej glinie jakoś nie rozrastają się w zawrotnym tempie. Za to floksy sieją się ostatnio nagminnie,wszędzie nagle wyrastają i kwitną. Pozdrawiam Aniu Obrazek

Lucynko u mnie było bardzo sucho cały czas, a dzisiaj troszkę podlało. Kropla w morzu potrzeb ale dobre i to. Liliowce miały dużo pąków ale jak dla mnie zawsze za szybko przekwitają :uszy Lilie wszystkie mam pachnące i to intensywnie, ogród wąskie to zapach dobiega do ścieżki ;:333 Niestety ślimaki dają się we znaki, ja nie zbieram tylko chodzę z nożyczkami i dzielę ;:306
Tak omany są wysokie, sieją się i muszę je trochę poskromić chociaż motyle je uwielbiają.
Dziękuję Lucynko...po tygodniu, ale życzenia się spełniły ;:196 Zdróweczka i chłodu na działeczce Obrazek

Gosiu jak u Lucynki to i u Ciebie ;:168 Faktycznie rzadko spotyka Was ten dar z niebios.
Komarów mam sporo ale najbardziej w kość dają gzy, jestem przez bardzo pogryziona i to bardzo dokuczliwie.
Macie teraz czas upałów, ale właściwie to wszystkim nam dogrzewa.
Dziękuję w imieniu liliowców ;:180

Olu co jakiś czas śliwki rodzą więcej owoców, będą jeszcze mirabelki i węgierki. Wtedy robię przetwory i nic się nie zmarnuje, bo musi wystarczyć na parę lat.
Odmian Liliowców jest ogrom! Floks plamisty ma inny kształt kwiatostanu. ;:218

Agnieszko niestety tylko niektóre rośliny zapadają mi w pamięć ale dla równowagi ja też nie pamiętam co komu wysyłam, tym bardziej że oprócz tych co mam na liście dokładam różne inne tuz przed zapakowaniem :oops: Zadbane podwórko...nie wiem co to takiego, bo mam tego tyle że i ja nie panuję.
Goździka kupiłam rok temu i pierwszy raz zakwitł i przybył do mnie pn. Dianthus superbus - goździk pyszny. Zobaczymy jak sobie poradzi na mojej glinie, bo chyba nie wybrałam mu za dobrej miejscówki.
Jak się coś lubi to zbiera bez umiaru, jeszcze nikomu nie odmówiłam jak coś zaproponował. Do tego stopnia że nie mam za bardzo gdzie sadzić a Mircia mnie namówiła na kolejne odmiany i zaczęła od jednego a skończyła już nawet nie wiem na ilu ;:306 Taka jestem niepoprawna. Mam kupidynka i miałam białego, ale znikł ;:131
Te floksy z liśćmi variegata poznikały a plamisty charakteryzuje się innego kształtu kwiatostanem. Mam go od ubiegłego roku, ale jak by la susza to nie kwitł a wręcz znikł i byłam przekonana że już po nim...a tu niespodzianka.Obrazek

Ed tak lilie to efektowne kwiaty pod każdym względem, lubię obserwować każdy kwiat...no i wąchać bo pachną różnie. Teraz zakwitła taka co pachnie owocowo.
Dziękuję za pochwałę ;:180

Bea nie miałam czkawki ale miło że maczek przypadł Ci do gustu. U mnie czasem wysieją się wręcz nieobliczalnie, ale szkoda mi ich likwidować i pozwalam róść gdzie lubią. Niebieska lobelia też stała się ekspansywna ale trzymam ja w ryzach. Z komarami jakoś idzie wytrzymać i niektórych olejków czy innych odstraszaczy nie lubią za to gzy wszystko maja w głębokim poważaniu i tną boleśnie.
Nie masz borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej...nie wierzę ;:306
Na pewno Cię namówię Obrazek

Lucynko jestem, ale znowu sobie trochę odpoczęłam ...tak już mam w tym roku :D Zdjęcia robię więc jest szansa na uzupełnienie. Faktycznie upały sa męczące a jak jeszcze coś zrobię w upalny dzień to już nic mi się nie chcę i dwa dni chodzę jak połamana. Tak było po doprowadzeniu skrzyń do porządku, ale bardzo się cieszę jak na nie patrzę i widzę że nawozy zielone kiełkują.
dziękuję, że o mnie myślisz i mobilizujesz mnie do życia! Pozdrawiam serdecznie życząc chłodu i podlewania wieczornego z nieba, to zmienia aurę na lepszą. Buziaki Obrazek

Pięknie kwitną pelargonie a ostatnio przeczytałam, że w sierpniu trzeba zrobić szczepki to wiosną następnego roku ładnie zakwitną http://dzialka.bazafirmy.pl/kwiaty/pelargonia.php


Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

chyba białe lilie to moje ulubione, bo mam ich najwięcej
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Omieg powtarza kwitnienie... to już drugi kwiatek
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W tym roku mimo szalejących chorób nie ma rdzy na gruszach i zaawocowały najmłodsze drzewka ;:333

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę spokojnej nocy!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”