Ogródek przydomowy cilantro

Zdjęcia naszych ogrodów.
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Ogródek przydomowy cilantro

Post »

Witam, jestem ogrodniczką w niewielkim (ok. 5 arów) ogrodzie przydomowym w Krakowie, ogród zakładałam 13 lat temu, w pierwotnym założeniu był swobodnym angielskim ogrodem, ostatnio, wraz z mężem, zaczynamy modyfikować go w kierunku ogrodu japońskiego lecz to niestety dłuuga droga, widoczne na zdjęciach byliny to pozostałość po dawnym charakterze, żal mi było się ich wszystkich pozbywać, liczę na to, że jakoś to będzie:), na zdjęciach figuruje tylko ta część ogródka, która nie jest poddana przemeblowaniu, obecnie kładziemy siatkę na wszystkich powierzchniach trawiastych zostawiając jedynie jeden duży trawnik użytkowy o kolistym kształcie, reszta zostanie obsadzona różnymi krzewami płożącymi, głównie jałowcami, poza tym: klonami palmowymi, sosną pumillo, azaliami, funkiami i paprociami (te ostanie mnożą się u mnie jak króliki). Przed nami ogrom prac - dzisiaj zakupiłam (na allegro) ponad 100 sadzonek różnych roślin, polecam te formę zakupu ze względu na rewelacyjne ceny sadzonek, co prawda mniejszych niż w szkółkach w Krakowie, ale za to zamiast 15 można kupić 100!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witam,śliczny ogródek,kolorowy i taka wielości roślin. ;:8
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

ładnie :D
Nie martw sie nie tylko Ty zmieniasz co chwilę koncepcje, ja też :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

No nie cały czas, ale po parunastu latach... prawda jest taka, że nie mogłam sobie dać rady z chaosem jaki zapanował , wszystko zarosło, wdały sie uporczywe chwasty, trudno było mi z nimi walczyć jako że nie używam innych metod jak tylko ręczne odchwaszczania, teraz problem jest zminimalizowany, jak coś wyrośnie na siatce to łatwo to wyrwać.
Awatar użytkownika
grazyna45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 304
Od: 3 maja 2008, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post »

podziwiam Ciebie,jestes odwazna-ale roslinki masz wspaniale,juz czuje ten nowy styl ogrodu,trzymam kciuki i zapraszam do siebie-grazyna45
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Witam!!!
Ogród przepiękny śliczne roślinki i tak kolorowo. :lol: :lol:
Pozdrawiam Beata
toya75
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 11 kwie 2008, o 03:36
Lokalizacja: Jankowice ,woj.małopolskie
Kontakt:

Post »

Bardzo ładnie :D Roślinki wspaniałe i co tu jeszcze zmieniać :wink: ?
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

Przed domem kwitnie wisteria:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj, ślicznie masz w ogrodzie, a glicyna CUDO! Pokazuj zdjęcia w większym formacie, bo jest co oglądać :D I napisz nam jak masz na imię :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wejście do Twojego ogrodu to jak przejście do innej bajki- jestem oczarowana! A w środku też cudownie, gratuluję!
Awatar użytkownika
kamixsa
200p
200p
Posty: 358
Od: 12 kwie 2008, o 17:32
Lokalizacja: Lubin

Post »

Bajeczny ogród. Mam nadzieje że twój pomysł z ogrodem japońskim się spełni i oczywiście zobaczymy go.(przynajmniej mam taką nadzieje) wspaniała glicynia, mam pytanie czy trzeba ją podcinać co rok? bo moja ma dopiero dwa kwiaty...
Pozdrawiam - Krystyna
Wiejski ogród - kamixsa
cilantro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 maja 2008, o 13:55
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dzisiaj dotarły zamówione sadzonki, jest ich prawie 100, głównie jałowce dywanowe i sosny pumillo, złotokap i pare pojedyńczych okazów pięciorników, jedna tuja zebrina i jedna złota. Przed nami roboty ziemne, na zdjeciu widać gdzie to wszystko posadzę: Obrazek

Parę majowych kwitnących roślin, min. tamaryszek, azalie, moje ulubione bratki miniaturowe (polecam wszystkim, liliowe kwitły całą zimę, jak tylko robiło się ciepło):

Obrazek

Bardzo podobają mi się ciekawe kamienie, najlepiej bogato zdobione przez naturę, na zdjęciach można zobaczyć jurajskie wapienie z amonitami, granity dziurawe jak ser szwajcarski (przywiezione z Grecji) i inne, też piękne, zbierane w rzekach
małopolski...

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Uprawiasz nie tylko ogród ale również teren przed posesją :D
Ale piękna glicynia ...wszystkie krzewy masz świetnie wkomponowane..
Bardzo mi się podoba...wreszcie zapanuje spokój i harmonia...
to tez ważne jeśli ktoś lubi taki styl...
owszem u mnie przeładowanie,natłok i chaos ...ale ja dobrze się czuję właśnie w takiej scenerii ,wtedy żyję i czuję jak życie sie toczy w szybkim tempie.
Być może zapragnę również kiedyś spokoju w swoim otoczeniu..być może . :)
Wtedy usunę byliny i niektóre krzewy,dosieję trawy i spocznę na leżaku.
Na razie bawią mnie kolory i możliwość sadzenia i przesadzania...
Wystarcza mi spokój popołudniowego dnia.
Będę podglądać Ciebie bo metamorfoza Twojego ogrodu może okazać sie wielce interesująca.
Pozdrawiam serdecznie KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”