Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11288
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to nam pada Marto! :tan Oby jak najdłużej!Choć i :D prognozy na przyszły tydzień obiecujące! Wszystkie ogrody czarują tulipanami i narcyzami Twój także! ;:138 ;:63 Ten popiół drzewny to kiedy posypujesz? Mam go trochę i chętnie wykorzystam ...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu miałam takie maluszki narcyzowe, ale zniknęły chyba po dwóch latach. Teraz kupiłam botaniczne, ale jeszcze nie kwitną i są niższe od tradycyjnych o połowę. Mnie coś odcięło kawałek kwiatka tulipana równiutko jak nożykiem, może jakiś ptak zrobił sobie wodopój? W okolicy coś pokropiło ale mnie ominęło szerokim łukiem, może chociaż Tobie podlało?
Dużo tulipanów jeszcze zostało i ładnie kwitną, szachownice u mnie też znikają, wszystko to chyba te cebule rozmnażane in vitro, bo stare odmiany tulipanów i hiacyntów rosną już kilka lat i raz więcej raz mniej kwiatów, ale są!
Pozdrawiam i deszczyku życzę ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, tulipany w tym roku słabo ;:185 Z mojej grządki ubiegłorocznej zostało kilka sztuk, jakiś zwierz wypasł się na nich przez zimę do wypęku.
Na powierzchni nie było żadnych śladów, ani nor, ani kopczyków. Ciągle sprawdzam, bo teren mam niebezpieczny, nad rzeką łatwo o karczownika i chyba to właśnie on chytrze się tam zadomowił.Pączki na różach w kwietniu ;:oj

ANIU, dziękuję ;:196 Bardzo dziwnie w tym roku rozwijają się rośliny, niby obie mieszkamy na wschodzie, ja jednak na południowym, to może dlatego trochę szybciej wszystko kwitnie?

DANUSIU, bujanki są fajne, przede wszystkim jak się pojawiają, to jest naprawdę ciepło, w zimne dni ich nie zobaczysz ;:108
Ranniki kwitły w czasie mrozów i pszczółki nie latały, a jednak zawiązały trochę nasion.
Szachownice u mnie już będą przekwitać, a Twoje dopiero zakwitną ;:138

IWONKO, narcyzów jest o wiele więcej odmian niż u mnie i wszystkie śliczne ;:108
Szachownicy perskiej miałam trzy cebule i każda pięknie zakwitła w pierwszym roku, a potem pokazywała tylko liście z każdym rokiem mniejsze. Jak wyrósł tylko jeden badylek, wykopałam po zaschnięciu, jedną małą cebulkę. Posadziłam w nowym miejscu i po trzech latach zakwitła :tan Ludzie tu piszą, że trzeba wykopać na lato i trzymać cebulę do jesiennego sadzenia w 25 stopniach, zamierzam tak zrobić. Mojej udało się zakwitnąć chyba dlatego, że rośnie w bardzo słonecznym miejscu i ostatnie lata były upalne, to miała spełnione warunki przechowywania ;:306
Dla mnie wykopywanie cebul to masakra, bo wszędzie mam naścibolone, a sadzenie to pikuś, tylko trzeba gdzieś drugie tyle powierzchni znaleźć, bo na pewno się nie zmieszczą w tym samym miejscu :;230

LOKI, u mnie te zawilce nawet liści nie chcą za bardzo pokazywać. Gdyby były liście to można byłoby je próbować dokarmić, a tak to lipa!
Ale jeszcze będę próbować!

MARYNIU, gdzie Ty mieszkasz, że Ci padało? W okolicach Sanoka padało, ale to z innej chmury .
U mnie deszczu było całe 10 minut może 15, nawet całego kurzu nie zmyło ;:145 W dodatku to była burza z silnym wiatrem z zachodu, to po wschodniej stronie roślin nie spadła ani kropla wody ;:145
Popiół sypię od jesieni do wiosny w miejscach gdzie rosną cebulowe, przylaszczki i ciemierniki. Nadmiar rozsypuję pod inne kwitnące poza kwasolubami. :D

MARYSIU, te maluchy zakwitły z dawno posadzonych cebulek, a trzy lata temu kupiłam takie same, to raz kwitły, a teraz tylko kupa szczypiorku ;:14
Złapałam na gorącym uczynku sierpówkę, jak cięła łodygę korony cesarskiej, tak mam zniszczone wszystkie, tylkk jedna zakwitła ;:145 Tak się dzieje od lat! Podejrzane były jeże i kosy, a to gołąbki. Są też podejrzane o ścięcie kwiatostanów świdośliwy ;:14 Deszczu tyle co kot napłakał, może w przyszłym tygodniu będzie więcej?
Czy cebulowe rozmnażają metodą in vitro? U siebie zauważam, że każdy rodzaj tulipanów zaopiekowany, zakwita ;:138 chociaż nowych cebul nie kupowałam od kilku lat. Najtrudniej odbudowują mi się właśnie najstarsze, czerwone ;:306 Kiedyś rozmnażały się niesamowicie, z 10 cebul z ogródka teściowej, wykopałam latem 50 dużych ;:oj Każda cebulka wyprodukowała 4-5 cebul, a teraz jak jest jedna duża to sukces ;:215
Dziękuję za życzenia deszczu i odwzajemniam ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

O jakie piękne bratki? Zakochałem się? ;:167

Z wykopywaniem cebul mam tak jak Ty ? więc nic już nie wykopuję? Co zdechnie to zdechnie, mówi się trudno i żyje się dalej? Z szachownic perska akurat mi się trzyma, liście ma zawsze, kwitnie od przypadku do przypadku, kilka innych też ma się dobrze i co roku kwitnie, za to na przykład cesarskie, lisie czy kostkowane wypadają w tempie zatrważającym? A o tulipanach nawet nie mówię ? położyłem już na nich lagę? To nie ma sensu?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, zawsze warto :wink: Bardzo często zakwitają mi takie tulipany, o których zapomniałam, że je miałam. Tobie się nie dziwię, bo masz zbyt mało miejsca, a mnie jest żal wyrzucić drobnych cebulek, skoro mogę znaleźć kawałek ziemi, gdzie mogą rosnąć!
Bardzo mi miło, że podobają Ci się bratki - całe są dla Ciebie :D jeszcze dokładam Ci pączusia chabra z imieninowymi pozdrowieniami :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ojjj muszę zajrzeć czy mój chaber przezimował ,bo jakoś go nie widać Możliwe ze miał za sucho .Takiego mazianego oranżowego miałam przez wiele lat tego który rośnie u Ciebie w berberysach miał piękny kształt korona cesarska i Miłek wszystko super kwitnie .Ciekawe czy u Ciebie popadało ,albo tak jak u mnie 3 krople w tym dwie gdzieś po drodze sie zgubiły zanim doleciały na ziemię :;230 Ten miziowaty to Banjaluka też je miałam dwa sezony i po nich a też mi sie podobają .Deszczyku Martusiu i zdróweczka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, to jest samosiejka chabra bławatka, roślina jednoroczna. Ty pewnie myślisz o bylinowym, ale on chyba też już powinien się pokazać. Dzisiaj dojrzałam maleńki listek rutewki Delavaya, a już myślałam, że po niej, ale jest :tan Banjaluki już rozpoznaję dzięki Tobie ;:196 , ale wszystkich nie ogarniam, kupowałam dawno temu, nawet jak miały nazwę, to już nie pamiętam. W którymś pudle mam etykiety, może w jakiś deszczowy dzień do nich zajrzę.
Liliokształtne pojawiają się w różnych kolorach, ale najczęściej właśnie te oranżowe.
Deszczu było niewiele, już wieczorem nie było po nim śladu.Oby wreszcie porządnie padało ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedna z rezydentek w moim ogrodzie :D

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jaki to dziwny kotek On śpi,czy ma takie białe oczy???
Ciekawy ten żółty tulipan.Taki inny.Prawda?
Kolorowy ogród u Ciebie.Jest co podziwiać. ;:63 ;:65
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu dzisiaj dostrzegłam wreszcie na Delavayi mikroskopijny listeczek czyli jest OK ,a już miałam mieszane uczucia że wyginęła tak jak wiele ubiegłorocznych lelujek ;:145 Rezydentka w ciekawym umaszczeniu ojjj dałaby popalić temu Kajtkowi nauczyłaby go moresu :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie, pomijając kilka sztuk, które już były w ogrodzie jak go kupiłem osiem lat temu, wszystkie tulipany nieodmiennie wypadają szybciej lub wolniej (ale raczej szybciej), nawet te botaniczne niestety?

Dziękuję za imieninowego chabra! Jak wiesz, jestem wielkim fanem tych roślin.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARTO jaki piękny oryginalny kotek.
Masz bardzo kolorowo na rabatkach, mnóstwo roślin.
Pozbierałam nasionka z moich ranników czy mam je już od razu posiać. Nie wiem czy pamiętasz jesienią oprócz nasion maków, łubinu przysłałaś mi jeszcze COŚ tak podpisałam doniczki, że teraz nie wiem co zacz, a zaczęło mi kiełkować.
Jak tam roślinki odżyły, bo jak coś to pójdę do poprawki i jesienią się poprawię ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne , rózne, finezyjne tulipanki ;:333
A to co to takiego https://www.fotosik.pl/zdjecie/74e7dc5cb4d38b20 ??
Moja Fiona też lubi w słoneczne dni wylegiwać się w ogrodzie :)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, takie śmieszne ma umaszczenie. Właśnie ją obudziłam, to otworzyła łaskawie oczy, a że świeciło słońce, to źrenice ma jak kreseczki i prawie ich nie widać, dlatego oczy tak wyglądają, ale ma normalne, bursztynowe :)
Te tulipanki od Ciebie są zadziwiające ;:oj one zamykają się w słoneczny dzień, a otwierają po południu! Śliczniusie ;:196

JADZIU, moja rutewka się uwsteczniła ;:185 Nie dopilnowałam jej jesienią i wypuściła tylko jeden pęd, ale dobre i to ;:138 Lilie jeszcze nie wszystkie wyrosły i u mnie, albo będą później, bo czekają na wodę, albo chcą przeleżakować ten sezon, bo i tak się zdarza.
Ta kotka jest bardzo pokojowo nastawiona i ucieka do mnie od swjej zadziornej siostry, to raczej Twój Kajtek dałby jej popalić ;:306

LOKI, to szkoda, że tulipany nie chcą u Ciebie zamieszkać na dłużej, fajne są :tan Ale już i tak przekwitają, a są jeszcze inne roślinki ;:108
Pączuś chabra już zaczyna się niebieszczyć :D

DOROTKO, dziękuję ;:196 Wiosna to czas kolorków, później będzie więcej zielonego ;:174
Ranniki najlepiej posiać zaraz po zbiorze nasion, a kiełkuje Ci ciemiężyca ;:138
To nie Twoja wina, że poczta przetrzymała ją tak długo ;:14 Nie mogłaś wysłać w lepszym terminie, pewnie nie dowiemy się dlaczego, odległość, którą samochodem można pokonać w dwie godziny, biedaki wędrowały osiem dni!
Roślinki zostały poddane kwarantannie i mam nadzieję, że odżyją ;:215 Dziękuję ;:196

ANIU, dziękuję ;:196 Tulipany mają tyle różnych kształtów, niektóre bardzo dziwne, i kolorów :oj
Na zdjęciu jest pączek chabra :D
To kot sąsiadów, ale czuje się u mnie jak u siebie. Chętnie wyleguje się w moich kwiatkach, albo na parapetach, kiedy pada deszcz, zostawiając odciski ubłoconych łapek ;:124

Na biało...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i czerwono

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”