Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Śnieg na wyspach jest zaskoczeniem, a ja myślę, że powoli muszą się do przymrozków, śnieżnych opadów przyzwyczajać. Toż zmiana klimatu. Pamiętam jak siostrzenica opowiadała po jednym z przymrozków zewnętrzne odpływy kanalizacyjne przymroziło i wszystko im wylewało w domu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Oj to przedobrzyłam z ilością śniegu :;230 Ugłaskaj psa KONIECZNIE ;:167
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Trzymam kciuki za te Twoje chryzantemy!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witam Was ciepło i słonecznie ;:oj

JADZIU, ależ przeszkadzaj mi jak najbardziej ;:196 Nic nie widziałam w telefonie, bo sobie rozwaliłam okulary i musiałam je załatwić w trybie ekspresowym, a to i tak trochę trwało!
Dobrze, że nie muszę ich mieć do chodzenia, ale przy okazji okazało się, że i takich już będę potrzebować ;:14

DOROTKO, bezmroźne i bezśnieżne zimy rozleniwiły wyspiarzy i odrobina mrozu, która u nas jest przymrozkiem, tam jest kataklizmem! Mam nadzieję, że ten klimat tak szybko się nie zmieni, bo szkoda byłoby pięknych, angielskich ogrodów!

KASIU, nie wiem, co by się działo tam , gdyby spadło więcej śniegu :;230 Ale dzieciaki jaką miałyby frajdę, skoro nawet te 3cm wywiały wszystkie do parków, gdzie rozniosły ten śnieg razem z trawą!
Psiunio ugłaskany ;:215 To już taki staruszek, że liczę na jego demencję :wink:

Obrazek

Codziennie słoneczko, przynajmniej z rana! Dzisiaj wyjątkowo wcześnie chmury zakryły niebo, ale dzięki temu ciepło nie ucieka!
Taka pogoda rodzi dylematy: czyścić rabaty z suszek, bo dałoby się, czy lepiej zostawić do wiosny, bo niewiadomo co to będzie za zima ;:223
Liście z trawników zgarnęłam i skompostowałam zużywając jesienne gnojówki. Muszę Wam powiedzieć, że kwiatki późnojesienne słabo pachną z daleka, ale gnojówki pozostają baaardzo "aromatyczne"!

Kalina ciągle kwitnie i ciemierniki rozwijają nowe kwiatki, a starsze poróżowiały


Obrazek

Obrazek

Ostatni zasychający kwiatek "marcinka" i siewka warzynka ukryta w suszkach w pełni kwitnienia ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to kwiatek na nieprzycinanej forsycji i wierzcie mi, nie jest osamotniony! Trochę już przekwitłych i mnóstwo pąków zażółconych! Czyżby czas na przycinanie róż ;:oj

Obrazek

A tu zlecieli się goście ze wschodu!

Obrazek

Obrazek

Ta śnieguliczka nikomu nie smakuje ;:145 za to sobie ciągle pięknie wygląda.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Byłam wczoraj zajrzeć w ogródku ,ale nawet nie brałam aparatu.Ogródek przedstawia sie smętnie i nawet nie zajrzałam czy mój ciemiernik jeszcze kwitnie.Wyrzuciłam tylko obierki do kompostownika i wróciłam do domu .Jakoś nie chciało mi sie zaglądać sprawdziłam tylko czy patyczki różane są dobrze okryte to samo czy róże w donicach są dobrze zadołowane. Nie zaglądałam w głębsze czeluści ogrodowe niech odpoczywają ode mnie a ja od nich .Jeden kwiatek bialego wawrzynka wciżż w tej samej fazie a u Ciebie krzew obsypany kwieciem to samo kalina nawet forsycja pokazała kwiat .Miłego weekendu Martusiu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ładne te snieguliczki.

Moj cuemiernok wciąż biały i kwitnie.
Już ogród taki szary,ale nastrojowy ;)
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A wiesz ,że facetka nie wygrała miliona bo nie wiedziała,że krzew o który pytali do była śnieguliczka.?Chyba to nie była ogrodniczka. ;:306
Fajne to zdjęcie jesienne z tymi ptakami ze wschodu.Kalina tak długo kwitnie?

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, trzymaj mocno ;:215 Mam jeszcze jedną od Legutki i to dopiero będzie niespodzianka!
Zamówiłam mix o pełnych kwiatach, bo tylko takie były, a dostałam:

Obrazek

Bardzo mi się podobają, ale napisane jest, że zdjęcie poglądowe. Nic to, oby wykiełkowały i rosły!

JADZIU, u mnie też smętnie, zwłaszcza, że zostawiam suszki do wiosny, bo raz, ekologicznie, a dwa, to wiosną wyschnięte badyle pięknie się zrębkują w moim rębaku i zamiast góry badyli mam kosz resztek do skompostowania!
Muszę pomyśleć i na jednej rabatce posadzić wszystkie zwariowane kwitnące zimą :tan

ANIU, ładna i niekłopotliwa jak biała, bo mam ją kilka lat i nie rozłazi się rozłogami! Wystarczy przypilnować wiosną, żeby nowe gałęzie nie stykały się z podłożem, bo momentalnie się ukorzeniają! Jeśli chcesz, to przysypię, póki jest ciepło!

DANUSIU, jestem pewna, że teraz już nigdy nie zapomni jak wygląda śnieguliczka :;230 No cóż, ktoś powiedział, że nie ma trudnych pytań, są tylko takie, na które nie znamy odpowiedzi! Czasem zdarza się, że znamy odpowiedź, ale akurat w momencie, kiedy jej potrzebujemy, szufladka z nią się zatnie ;:306
Nie sprawdzałam, czy na wschodzie zima, ale gawrony się przemieściły! Te wschodnie są dużo większe od naszych.
Kalina nie do końca zidentyfikowana, ale powinna kwitnąć do wiosny! Zobaczymy co zrobi, bo to jej pierwsze kwitnienie u mnie!

Loki, chyba oswoiłeś rudzika, bo jak już przyleciał do Anglii, to pozował aż miło! Zdjęcia robione z dzieckiem na ręku!

Obrazek

Obrazek

A w domu wita mnie zapach hiacyntów

Obrazek

I grudnik "babciny" kwitnie o czasie. Coś poszło nie tak, bo ma niewiele kwiatków!

Obrazek

Obrazek

Słonecznej niedzieli i spokojnego przedświątecznego tygodnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu rudziki do mnie też przylatują! To bardzo ciekawe ptaszki...w Krakowie miałam działkę i w jesieni zdzierałam trawę pod którą było pełno ślimaczych jaj...nieopodal siedział rudzik ...na wyciągnięcie ręki :D Strasznie byłam szczęśliwa, potem w pracy kolega znający się na ptakach wyjaśnił, że tak zachowują się rudziki jak w pobliżu mają gniazdo to ściągają tym sposobem na siebie uwagę żeby odciągnąć od gniazdka. W B. miałam podobna sytuację ale byłam już mądra Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Te od Legutki też siałem, tym razem prosto do gruntu, i też kwitły?

A rudziki słodkie są? Choć ten mój, o ile blisko mnie się trzymał jak szalałem z łopatą czy widłami, o tyle jak zobaczył aparat, to zaczął uciekać?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARYSIU, u mnie rudziki są mało widoczne w sezonie, dopiero jesienią pojawia się stadko. Jednej zimy z mrozem i śniegiem, jakiś zapomniał odlecieć i przylatywał do karmnika wcześnie rano i przed zmierzchem. Teraz zimy mamy angielskie, to mogą nawet zimować. W Anglii jest ich mnóstwo, wcale nie są płochliwe, a śpiewają ;:oj Zresztą nie tylko one, szpaki, kosy gwiżdżą jak u nas wiosną!

LOKI, a to super, bo raczej posieję do doniczki, jak dobrze ułożą mi się wyjazdy, a w gruncie mają większe szanse na przeżycie pod moją nieobecność. Czy one już u Ciebie zimowały, czy to wiosenne siewy?
Angielskie rudziki pozują chętnie, Twój widocznie nie miał parcia na szkło ;:306

Wczorajszy dzień, był u mnie piękny, niczym wiosenny! Słońce, ciepło i bezwietrznie! Jak szybko nie przyjdzie zima, to wiosenne kwiatuszki zakwitną niedługo, co mnie wcale jakoś nie cieszy ;:185 Wczorajsze zdjęcia!

Śnieżyce i przebiśniegi są twarde, ale te krokusy już wiosną nie pokażą kwiatków!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stokrotki kwitną w najlepsze i mniszki też nie chcą być gorsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Truskaweczka zapomniana kwitnie i pierwiosnek.

Obrazek

Obrazek

Barbula wypuszcza nowe listeczki

Obrazek

Wilczomlecz i ciemiernik też czują wiosnę

Obrazek

Obrazek

Dziś od rana wieje niemiłosiernie, ale jest 8.30 rano i 12 stopni na plusie ;:oj
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
ZosiaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 25 kwie 2007, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GLIWICE teraz Dziergowice

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

witaj Marta morze kwiatów u ciebie na razie chce się przywitać bo zwiedzanie twojego ogrodu zajmie mi więcej czasu a teraz go nie mam to na razie do następnej wizyty ;:138
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No na pewno śnieguliczkę zapamięta.
Tak jest ciepło,że rośliny zaczynają rosnąć.Boję się,że w kwietniu lub maju spadnie śnieg jak już kiedyś było.Wiesz miałam podobne kwiatki,ale mi nie wzeszły. :(

Serdecznie pozdrawiam. ;:7
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”