Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę,że Ty też spania nie masz :?:
Goryczka U Ciebie kwitnie,,ja nie mam do nich ręki..dahurską miałam dawno temu i ona kilka lat u mnie kwitła a że mi się znudziła to komuś oddałam...Trojeściową przesadzaniem uśmierciłam ale ona też u mnie dawała radę inne nie chcą i jedna od 2 lat wegetuje u mnie i nie kwitnie... :oops:
Miłego dnia Martusiu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu kiepsko przyjmowały się u mnie goryczki, ale ta wczesna jest na skalniaku. Nawet siałam z nasion kupowanych i żadna nie wyszła, a Lucynce wykiełkowały...cóż trzeba mieć widać to coś ;:306 Nawłoci nie lubię, bo rośnie jej wszędzie pełno i sieje mi się niemiłosiernie, a poza tym pachnie jesienią ;:145 Jesień niby ładna, ale to koniec ogrodowania. Asterki kwitną ;:oj Ładny ten żółty milin, mój tradycyjny pomarańczowy :D Miłego dnia!
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wszystko ładnie u Ciebie kwitnie.Ja nie wiem co u mnie na działce.Nie byłam już kilka dni.Chciałam wykopać rowek i zakopać papierówki.
Była po prostu skała i właśnie to przypłaciłam bólem kręgosłupa i niestety pogoda nie sprzyjała. ;:223
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Maryniu, no właśnie mam wszystko wywrócone do góry nogami! Muszę kłaść się wcześnie, to nad ranem jestem wyspana. Przygotowuję wtedy obiad, żeby dzień poświęcić wnuczce, to wieczorem padam i tak koło się zamyka. ;:306
Goryczka posadzona wiosną rośnie i kwitnie :tan a czy przetrwa to się zobaczy! Bezłodygowa jeszcze nigdy nie dotrwała od wiosny do jesieni!

Marysiu, nawłoć faktycznie zapowiada jesień, której nie lubię, ale ją lubię. Wszystko już trochę podsycha, a ona świeżutka! I kochają ją owady!
Też kiedyś wysiałam goryczki i właśnie stąd mam nawłoć pospolitą, bo tylko ona mi wykiełkowała z mieszanki goryczek. :;230
Żółty milin miał się u mnie fantastycznie na jabłonce, ale mój eM pożałował mu podpory i usiłuję go odbudować na drągu, ale on ma dłuższe i mocniejsze pędy i zdecydowanie lubi samowolkę ;:306 Na drzewie tworzył obłędną fontannę kwiatów. Nie daje na razie odrostów, tak jak czerwony,ale bardzo łatwo się ukorzenia, to przyłożyć pęd do ziemi?

Danusiu, no to się załatwiłaś ;:124 U mnie też susza bezlitosna, nawet jak leje, to upał natychmiast wysuszy!
Kuruj się szybciutko, bo szkoda lata ;:196

Jeszcze coś kwitnie, chociaż więcej przekwita ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój powojnik barszczolistny, wydawało mi się, że pachnie, ale to nie to samo co Cassandra na Wawelu ;:oj

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej niedzieli wszystkim :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marta teraz już wiem, że większość czasu poświęcasz wnuczce, a ja myślałam że wyjechałaś.
Ogród masz dalej pięknie kwitnący. Dla mnie również kwitnąca nawłoć inaczej zwana mimoza jest zapowiedzią nadchodzącej jesieni. U nas na nieużytkach tego rośnie bardzo dużo, każdego roku kilka gałązek zrywami i przynoszę do ogrodu, mimo że jest to roślina ekspansywna we flakonie, wiadrze ja toleruję.
Marto co to za roślinka https://images90.fotosik.pl/231/142e0c4ebe0a0d7amed.jpg
Przyłóż żółty milin ziemią, widziałam ostatnio w Krakowie na Kazimierzu pięknie uformowane miliny na drzewka, super wyglądały. Dostałam ostatnio sadzonki milinu, planuję nimi obsadzić miejsce najbardziej paskudne w ogrodzie , moją kompostownię, Na razie myślę, co wyjdzie i kto mi zrobi zobaczę ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Powojnik nie pachnie?Wnet hosta babkowata zakwitnie to będzie zapach! Moja też się zbiera ale ostatnio nie kwitnie spektakularnie... Najlepiej kwitła mi w donicy w słonecznym miejscu..teraz rośnie w cieniu i chyba niezbyt polubiła to miejsce, ;:131
Wnuczkę w jakim wieku masz? Ja już wyrosłam z opieki nad wnukami ale miałam też bardzo intensywny ten czas ! Ale to już historia i miłe ;:167 wspomnienie !

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Załatwiłam się na cacy,ale dziś wpadłam na chwilę żeby zobaczyć co się dzieje.W nocy u nas padało więc na szczęście nie trzeba podlewać.
Marto może wiesz jaką ma nazwę kwiatek na 5 zdjęciu?,bo ja mam taki sam i biały ale zapomniałam nazwę. :evil:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę ,ze też masz niebieska lobelię bardzo ja lubię i nie trzeba zabiegać o nią tak jak o inne kwiaty.Ciekawe jak sąsiad pozbył się tego rdestu .Przez jakiś czas gdy za ogródkiem wycieli cały drzewostan i przekopali to długo był spokój jednak on jest nie do zdarcia.Ciekawe czym sąsiadowi udało się go poskromić ja calutki czas z nim walczę a teraz dochodzą siewki akacji ,klonów i jesionów normalne szaleństwo .Za siatką też usuwałam i te siewki jednak między rdestami również jest ich multum ;:222 Strach się bac ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękna ta biała lilia i cudnie pachnie z daleka.I u mnie zaczyna kwitnac.

ciekawy powojnik. ;:108
Lande kolorki floksowe,
Moj guzikowiec już przekwita.Ciekawy ten zolty miln.Ja mam czerwony. ;:173
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, wnusi wystarczyłoby dać tablet albo smartfon i nie byłabym Jej do niczego potrzebna, ale nie mogę na to pozwolić, więc sama też nie mogę się bawić ;:185
Ta roślina to lobelia bylinowa, a ta akurat rosła całkiem niedawno w ogrodzie, który odwiedzasz w realu,
u Martusi :D
Milina przysypię ;:108 Właśnie ubiegły weekend spędziłyśmy w Krakowie i widziałam mnóstwo fontann milinowych przy ulicach! Ten czerwony mam na kratce przy tarasie, wiosną obcinam równo z kratką, a i tak ma dwa metry szerokości! Musisz na niego mieć trochę miejsca! A nie boisz się, że odrosty zajmą Ci kompostownik? Będą tam miały jak w raju!

Maryniu, mój pachnie, nawet bardzo, przynajmniej tak mi się wydawało! Widziałam w tv Cassandrę, ale myślałam sobie, że co tam mój jest ok. Ale jednak odmiana pachnie obłędnie!
Nie dodałam komentarzy do zdjęć, przepraszam, ale ta funkia z pąkami, to ma mieć różowe kwiaty i czekam niecierpliwie ;:65 , a babkolistna w ubiegłym roku już kwitła, a w tym nie śpieszy się do kwitnienia.Wypatrzyłam 1 pęd kwiatowy zaledwie pięć cm nad karpą ;:124 A tę na następnym zdję6ciu kupiłam pod nazwą Lakeside paisley print ;:202 Chciałam w żółciach, ale to mi wygląda na oko węża, może być, bo takiej nie mam, ale to nie to co zamawiałam!
Wnusia ma 9 lat i raz jest już bardzo dorosła, a raz dziecinka do niańczenia ;:168

Danusiu, to jest lobelia bylinowa.
Dobrze, że Ci podlewa, to oszczędzisz swój kręgosłup, a jesienią będzie Ci potrzebny ;:196

Jadziu, ta lobelia właśnie ma być mi pociechą po ciągłych próbach z czerwonymi! Śliczne są, ale strasznie chimeryczne ;:14 Ta ma być niezawodna!
Pytałam sąsiada o ten rdest, wyniszczył go koszeniem, ale nie do końca. Ciągle ma go, ale w jednym rzędzie. Jest mu potrzebny jako schronienie przed słońcem dla kur. Wygląda na to, że trzeba go polubić ;:131

Aniu, lilia cudna, zwłaszcza, że reszta już przekwitła ;:145 Guzikowiec też już przekwita, jakoś go omjałam do tej pory.
Ten powojnik jest bylinowy o formie krzewu, bardzo fajny i pachnący, ale żałuję bardzo, że to nie jest Cassandra i coś z tym muszę zrobić ;:108

Wszystkim Wam życzę bardzo miłego tygodnia ;:196 i lecę pojeździć na hulajnodze :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto dzisiaj smartfony, laptopy zniewalają dzieci, uzależniają, dobrze że są mądrzy dziadkowie, którzy pokazują inny sposób spędzania wolnego czasu ;:138
Lobelia jest piękna, widocznie jak byłam u Marty to ona nie kwitła, na pewno zwróciłabym na nią uwagę.
Nie pomyślałam o stworzeniu raju dla milinów, muszę przemyśleć, chcę czymś zakryć to nieciekawe miejsce. Jak widziałaś w Krakowie rosnące miliny, to wiesz że można się ich widokiem zauroczyć, ja tak bym chciała, ale tam nie widziałam żadnych odrostów. A można je łatwo w szybki sposób powyrywać, podpowiedz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, odrosty milinu są nie do wyrwania! Korzeni się głęboko, próbowałam odkopywać, bez szans!
Przestałam się z nim szarpać i tylko dwa razy w roku wycinam. Miliny mam od ponad dwudziestu lat, raz je przesadzałam i tam ciągle się pojawiają! Nie zwróciłam uwagi jak te miliny w Krakowie rosną, może są w pojemnikach? Mnie już tak nie kręci bo go mam. Odrosty nie pojawiają się od razu, dopiero po kilku latach. A może już nowe odmiany ich nie dają, tak jak nowe aralie i sumaki? Milina posadź na środku trawnika, wtedy odrosty po prostu będziesz wykaszać, a do osłony kompostownika może bluszcze? Są zimozielone, zawsze ładne, o różnych kształtach liści, tylko trzeba im jakąś konstrukcję zrobić ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Podziwiam obfite kwitnienie Twojej Ligularii ;:138 Z mojej do niedawna ślimaki robiły sito... Po przesadzeniu
liście ma zdrowe ale nie wygląda aby chciała zakwitnąć ;:oj ..Potrzebna będzie eksmisja bo tam zrobił się głęboki cień. ;:108
U mnie grzmotnęło ze 3 razy dobrze szurnęło deszczem i spokojnie poszła burza dalej. Teraz też jest niewyraźnie i niezdecydowanie... ;:131
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”