Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Geniu, jak później muszę te badyle zutylizować, to obiecuję sobie, że to koniec, ani jedna siewka na wiosnę nie zostanie! A efekty mojej dyscypliny widać!

Dorotko, to są tylko siewki! Często już wycięte i przywiędłe, wybieram z wiaderka i gdzieś tam wetknę rządkiem, albo kępką. Karpy dzieliłam wieki temu, kiedy jeszcze koleżanki chciały, a teraz na wsi nastał czas trawnikowo-tujowy, ewentualnie rabatka wyżwirowana i nikt nie chce takich "chabazi"!

Jadziu, czasem chciałbym mieć mniej, albo dużo więcej, bo na tym kwadraciku nie mam się gdzie rozpędzić ;:306

Danusiu, tak to sobie wykombinowałam, żeby nie wykopywać całej karpy, bo u mnie ciasno!
Uwielbiam tak z góry pogapić się na kwiatki, zdjęcia to nie to samo!

Aniu, miejsca masz dużo! ;:215
Ja nienawidzę kosiarki, już wolę sekator raz w roku!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden kwiatostan odętki
Obrazek

Rutewka Delavay'a
Obrazek

W milinie jest mnóstwo owadów!
Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć nostrzyk
Obrazek

i głowienka w moim trawniku
Obrazek

Zaczyna rozkwitać barbula
Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Poskramianie jest dla mnie decyzją nie tyle niełatwą, co niemożliwą do podjęcia? Strasznie cierpiałem w tym roku jak musiałem gigantyczne samosiejki maków polnych w pełni rozkwitu wyeliminować z jednej rabaty, bo wreszcie zaczęły wychodzić z gleby cantedeskie?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Miejsca dużo.Ale ził na rabaty już mniej.. :roll:
Piękne lilie. ;:215
Widzę taki sam mamy milin i Rutewkę Delavay'a.
Długo ją masz ??Dobrze ci rośnie i przyrasta ??
Fajna ta barula. Ja właśnie dostałam barbule.I stoi w doniczce. Jeszcze nie wiem gdzie ja posadzić. :roll:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu przepraszam za pomyłkę :oops: ;:180
Floksów masz ogrom, lilii i wszelakiego dobra! Czuje zapach Twojego ogrodu no i ile bryków w słoneczne dni :D Kłosowce miałam kilka lat i chyba rok jak przepadły ...nie wiem czemu. Golden Jubilee był krótko. Pokrzywolistny biały nie przeżył przesadzania ...a może fioletowego też przesadziłam i nie pamiętam?? no ale siewki powinny się pokazać. Głowienka też zniknęła, ale tą widuje na łąkach :D Śliczna rutewka , moja jeszcze w pączkach :D Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A mnie wydaje się, że jest powrót roślin z babcinych ogródków i floksy w nich królują. Masz rację co poniektórzy wolą iść po najmniejszej linii oporu- tuje i trawniczek. Ci, których stać wynajmują sobie firmy do pielęgnacji, wtedy roślin kwitnących więcej. A pasjonaci sami pracują, osiągając piękne widoki co widać na Twoich zdjęciach ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Barbula,rutewka fajne rośliny.
Lilie cudne.Milin fajnie Ci kwitnie. ;:138
U nas wieje silny wiatr.Strącił dużo papierówek.Dziś powiedziałam sąsiadce z działki,żeby sobie wzięła.Była bardzo zadowolona.

Miłego wieczorku! ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ojjj biedna Martusia nie ma sie gdzie rozpędzić :;230 , a co ja mam powiedzieć o moim naparstku tam wcale rozpędu nie mam gdzie zrobić,chyba żebym za płotem poszalała :;230 Cudna ta Barbula kiedyś ją ukorzeniałam ,ale nie wyszło, więc spasowałam ona potrzebuje miejsca na ekspozycję ,a u mnie go nie ma.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witajcie :wit
Goście wakacyjni do mnie zjechali i potrzebowałabym się rozdwoić, a nawet dobrze byłoby roztroić! O gości zadbać, spędzać z nimi czas, pobawić się w ogródku i zajrzeć na forum!

Loki, współczuję serdecznie! Mam to samo! Odgrażam się tylko, a i tak wszystko sobie rośnie, aż przekwitnie!

Aniu, rutewkę już kiedyś miałam przez pięć, może sześć lat i zniknęła bez śladu! Ta posadzona w tamtym roku, bardzo mizerna, w tym ma już dwa kwitnące pędy. Nie są bardzo wysokie, ale jest dobrze! Gdzieś przeczytałam, że trzeba ją odmładzać.
Barbula to spory krzew, przycięty wiosną na jeża i tak osiąga ok. metra szerokości, to musisz się z tym liczyć przy sadzeniu. Podobno u nas przemarza, ale jeszcze im się to nie zdarzyło, a mam je ponad dziesięć lat.

Marysiu, masz wybaczone! ;:306 Pachnie wszystko, oj pachnie, a wszelkich owadów jest moc, tylko staram się nie wchodzić im w drogę, bo jestem uczulona niestety, a lubię wsadzać nos w kwiatki!
Ten fioletowy kłosowiec to sieje się obłędnie, to i biały mógłby tak samo, chociaż pod tym złotym też nie widzę siewek!

Dorotko, mam wrażenie, że teraz w mieście więcej kwiatów niż na wsi ;:306
Ludzie chcą mieć kostkę na podwórkach, wyasfaltowane drogi, bo mają coraz lepsze samochody, drzewa wycinają, bo zabijają się na nich. A nikt nie pomyśli, że to nie drzewo jest winne tylko samochód, a w większości wypadków brawura i alkohol. Wściekam się, bo już przez wieś trudno przejść bez udaru cieplnego, bo dla ochrony aut przed spadającymi gałęziami, wycinają wszystko jak leci, zamiast zadbać o drzewa z rozmysłem!

Danusiu, milin w tym roku naprodukował bardzo dużo kwiatów, a barbula zakwita zdecydowanie zbyt wcześnie! Teraz jest mnóstwo kwiatów, a ona powinna karmić owady jesienią!
Z papierówek też ucieszyłabym się, bo to jedyne jabłka jakie uwielbiam ;:92
a wiosenne przymrozki załatwiły je doszczętnie.

Jadziu, no taka prawda, gdzie się nie ruszyć - coś rośnie, drzewo, krzak, albo granica działki ;:306
Barbula nawet mocno przycięta, osiągnie spore rozmiary, ale można by ją może na nóżce? Jakby co to moje się ukorzeniają :D

Niestety, nie mogę dodać zdjęć ;:145 może później się uda!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit
rudbekia naga pełna i pusta. Ta pusta to chwast, sieje się niczym nawłoć!


Obrazek

Obrazek

malwa uratowana przed skoszeniem, już poza ogrodem, ma śliczny kolor

Obrazek

jedyna nasturcja pokazała się znienacka

Obrazek

Annabelle zielenieje ze złości, bo reszta kolorowa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka lilii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i reszta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Już nie bedę do Ciebie wchodzić bo masz Martusiu tak cudnie kolorowo ;:167 , a u mnie przewaga zieleni i wciąż się stresuję :wink: Róże dopiero powoli zaczynają powtarzać kwitnienie, a te parę lilii ktore mam w większości juz przekwitły, ale to wszystko namiastki Twojego kolorowego ogródka ;:167 nawet ogórki jeszcze nie zdążyły wejść na różę jakoś wolno im to idzie ,albo boją się kolców teraz natomiast pokazuje się mączniak ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Tego pięknego zawilca https://images90.fotosik.pl/221/caa934ba628496b0med.jpg miałam na starej działce, rósł przy bramce wejściowej, bardzo go lubiłam. Szkoda, że w moim nowym ogrodzie nie chciał się zadomowić.
Marto każda odsłona Twojego ogrodu, potwierdza, że warto było Cię namawiać na otwarcie wątku, jest co podziwiać, ogród taki jak ja lubię- swojski.
Maliny od Ciebie zaczynają dojrzewać na razie pojedyncze owoce są bardzo smaczne.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Pięknie jak zwykle? Malwa ma rzeczywiście niesamowitą, cudowna barwę... już zawilce japońskie Ci kwitną? Fiuuu? Mnie się te kwiaty kojarzą z przejściem z lata w jesień?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Sądząc po ilości prezentowanych przez Ciebie kwiatów masz kolorowo i pachnąco ;:138 Cieszę się, że zdecydowałaś się założyć swój wątek i możemy podziwiać to wszystko. Też mam dziwną słabość do wszelkiej maści siewek ;:224 Barbulę kupiłam na czerwcowych targach i posadziłam w donicy, bo niespecjalnie wiem gdzie ją ulokować. Tym bardziej, że jak piszesz potrzebuje sporo miejsca ;:24
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”