Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto co jest na czterech ostatnich zdjęciach?
Ciekawy floks z paskami.Bardzo ładna jeżówka.Lilie cudowne. ;:oj
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, uwielbiam lilie za ich zapach i tym nie potrafię się oprzeć ;:131 , a drzewiaste robią wrażenie na moim eM, to czasem sam kupuje cebulki na rynku ( do ogrodniczych nie zagląda) i zawsze przynosi azjatyckie, a raz, dumny jak paw, przyniósł wiosną! ogromne cebule szachownicy, jako piękne lilie ;:306
Siewki floksów też wkładam do doniczek, ale jesienią utykam je w ogrodzie i już zostają!

Danusiu, lilie dziękują! Floksy świetnie się krzyżują. Jeżówki to siewki różnych odmianowych, te są najciekawsze, ale są wysokie, mają więcej niż metr. Zrobić Ci sadzonki?
A na zdjęciach od dołu: 1 i 2 to kłosowiec zwany miętą meksykańską, 3 to szanta z trzmielem, który mnie zadziwił, bo siedział tyłem do kwiatków ;:306
4 to tarczyca bajkalska.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto :wit Powędrowałam sobie troche po Twoim ogrodzie i chwilami miałam wrażenie jakbym była u siebie..Widząc ogromnego milina czy łany rudbekii,,floksów i dużo pieknych lilii które tez sa moim konikiem to był mój klimat ale kilka innych widziałam pierwszy raz i pierwszy raz o nich słyszę...Pozdrawiam serdecznie ;:196
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto właśnie w tym sezonie zauważyłam, że kłosowce mi całkiem przepadły a miałam parę odmian. Nie wiem czy one są tzw krótkowieczne...takie określenie znalazłam w jednej ze szkółek i bardzo mi się spodobało jakoś kompletnie absurdalne ;:306 Muszę sobie wysiać na wiosnę, bo łatwo wschodzą i szybko kwitną :D Floksy uwielbiam i w szkółkach wzrok je wyłapuje ale dzięki temu powtarzają mi się te same. W tym roku widzę sporo siewek i skorzystam z Twojej i Doroty metody przesadzę je do doniczek ;:215 oczywiście trzeba je podlewać :lol:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Masz tego dobra roślinnego Marto bez liku ! Lilie także Ci pachną i kwitną obficie ;:138 a kłosowce ... ;:333 też lubię ale one u mnie nie przeżywają zimy..Miałam już 3 odmiany i figu...Teraz wpadł mi w ręce pomarańczowy za niewielką cenę więc się skusiłam i nie będą oczekiwać,że wiosną się pokaże znów.. ;:131
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ten kłosowiec i tarczyca to byliny? Fajne są.
Jak Ty chcesz rozmnożyć jeżówki?

-- 18 lip 2019, o 20:43 --

Marto jak możesz to zrób sadzonki.Nie wiedziałam,że tak można.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Izabelo :wit miło gościć Cię w moim ogrodzie! Cieszy mnie bardzo, że czujesz się jak u siebie w tym buszu!
Wpadaj kiedy chcesz! Zapraszam :D

Marysiu, ja mam chyba najprostszy gatunek kłosowca i dotychczas, odpukać!, nie wybywa, a raczej go przybywa ;:124 Mam jeszcze Golden jubilee, ale mnie nie powala, ani liść taki złoty, ani kwiat nie taki fioletowy ;:185
No cóż, nic nie jest wieczne, ale jednak bylina powinna po zimie się pojawić!
Masz dużo pięknych floksów, to jak najbardziej zadbaj o siewki, z pewnością będą czarujące mieszanki!
A co do podlewania, to wstawiam takie doniczuszki do dołeczka tak przynajmniej na1/3, wtedy łatwiej podlać i łatwiej znoszą czasowe zapomnienie ;:306

Maryniu, jest tego trochę, bo na wiosnę żal wyciąć cokolwiek, co się tam zazieleni, a potem robi się busz ;:124
A ile potem chaszczy ;:oj
Lilie są cudne i radzą sobie, bo, zwłaszcza drzewiaste, wyrastają ponad wszystko!
Kłosowca mam najzwyklejszego i nie stroi fochów! Nigdy nie miałam tych odmianowych, ale jeszcze nie spotkałam ich "naocznie", bo pewnie bym wzięła i zebrałabym nasiona.
Mój się sieje i siewki kwitną od razu w pierwszym roku.

Danusiu, kłosowiec to tzw. bylina krótkowieczna, ale sieje się obłędnie, a tarczyca też bylina, a jak bajkalska to chyba nie do zdarcia!
A jeżówki tylko sadzonkowane są na pewno takie same, bo albo wcale nie mają nasion, a siewki wracają do gatunku. Większa już kępa jeżówki ma małe rozetki, które staram się delikatnie oderwać, nailepiej z korzonkiem, do doniczki i już!
Pobawię się po niedzieli, bo teraz pełnia i mam trochę spraw odrywających mnie od ogrodu ;:174


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne folksy. Też masz ich sporo. ;:215
I te lilie...same piękności . ;:167 już sobie wyobrażam jak tam pachnie. :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Aniu, lilie sadzę w różnych miejscach ogrodu, żeby wszędzie pachniały, a floksy w takiej ilości też pachną nieziemsko, zwłaszcza w ciepłe dni! A mam ich sporo!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze nie wszystkie kwitną ;:306
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto piękne lato , lilie, floksy rudbekie , rudbekie lubię ale zawsze wypielę i nie ma u mnie ich prawie wcale
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto teraz widzę jak masz dużo floksów, te fioletowe są przepiękne ;:215 w grupie ich siła. Zestawienie z rudbekiami przepiękne. Czy floksy tak same się rozsiewają, czy co kilka lat dzielisz karpy mateczne.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

;:202 ależ masz Martusiu morze floksów i rudbekii u mnie to tylko namiastki tych roślin ale teren też masz wielgachny. Mój ogródek w porównaniu z Twoim to naparstek :oops:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No widzisz Marto nie wiedziałam o tym.Człowiek całe życie się uczy. :(
Faktycznie u Ciebie las floksów.Zapach musi być nie zły. ;:108
Rudbekii też dużo.Z góry wygląda jak łąka kwietna. ;:215 Lilie też już pięknie kwitną.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”