Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marciu :wit Czy ta kalina ładniutko kwitnąca to twarz jest w kwiatkach ??
Żurawki masz ładne.
I widze ciemiernik cuchnący też ci się szykuje do kwitnienia. :)
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Myślałam, że się dowiem co to za grzyby bo u mnie rosną identyko.
Pogoda nam się zbiesiła na dobre, siąpi, zimno, do tego cały dzień szaro, nie da się wyjść do ogrodu.
Kalina pieknie zakwitła, czy to jej czas, czy jej się poprzestawiały pory roku. Przyroda nas zaskakuje roślinki często fiksują.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, grzyby pewnie raz można by zjeść! Też miałam piękny dzień, ale tylko jeden ;:145 , a już drugi dzień wieje strasznie i mrozem ciągnie, to już wolałabym mżawkę, bo było cieplej!
Teraz w ogrodzie dają się zauważyć roślinki, na które całe lato nie zwracamy uwagi.

JADZIU, miłkowi najchętniej przyłożyłabym w ten żółty łepek ;:14 teraz nie ma szans ładnie zakwitnąć, a wiosną rozwinie ogryzione kwiatki! Zapomniałam jak ta kalina się nazywa, a wonna powinna kwitnąć wiosną, przed liśćmi i w ciepłym, wiosennym słoneczku, rozsiewać zapach, bo teraz to trzeba być blisko, żeby go poczuć!
Jadziu, chciałabym mieć takiego bodziszka, ale nie mam, a kwiatek to ślaz mauretański.
O liściach zapomnij do wiosny, zobaczysz ile sprzątną podziemne różowe krasnoludki :tan Wiosną zobaczysz jak bardzo są one pracowite i już więcej nie będziesz sprzątać jesienią liści ;:196

MARYSIU, grzyby są piękne ;:108
Mądrego masz miłka, zakwitnie wiosną i będzie się pysznił cudnymi słoneczkami ;:215 , a mój będzie "czarował" brązowymi płatkami ;:14
Kalina chyba też powinna kwitnąć wiosną, tylko coś jej się pomyliło! Zobaczymy co zrobi za rok!
Słoneczka życzę ;:196

ANIU, tak, ta kalina kwitnie teraz, ale nie wiem czy to normalne!
Ciemiernik cuchnący mam od zawsze, nawet jak zginie, co starym się zdarza, to zawsze gdzieś pojawi się jakaś siewka ;:215

DOROTKO, niestety, nie wiadomo co to grzyby, ale są ogromne i ładne! Zostawię to miejsce w spokoju i zobaczymy, czy znowu wyrosną.
Klimat nam się zmienia i roślinki najwyraźniej też to odczuwają i kwitną o dziwnych porach ;:185

Mój grudnik też zakwitł w listopadzie, to jego pierwsze i ostatnie kwiatki, resztę zżarła mszyca ;:14

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko wszystkich ;:168
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Może Kalina bodnanteńska Dawn ? Kiedyś taką miałem i porównując zdjęcia ,wydaje się podobna ale odmian jest tyle,że trudno mieć 100% pewności.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit Witaj Marto!
Kolejny raz zawędrowałam do Twojego ogrodu ;:131
Ilość pięknych odmian tulipanów oszołomiła mnie! ;:167 szczególnie spodobały mi się peoniowe.Pierwszy raz chyba zobaczyłam "trąby" phygelius capensis Obrazek
Powąchałam bzy, pogapiłam się na różnorodne floksy, pobrudziłam nos od wąchania lili Obrazek, a tu nagle - chryzantemowy show! Myślę sobie, uuuu sierpniowe chryzantemy Obrazek...A potem spojrzałam na daty postów :;230 ;:124
Bardzo wdzięczna jest Twoja wierzba. Nie ma co się dziwić, jak zrzuciła od wiosny trochę swojej czupryny, to teraz się ociąga, bo widocznie lubi tą fryzurę ;:306
Domek na drzewie wymiata ;:215 Na fotce robionej ze schodków, na dole siedzi sobie słodka zamyślona psina ;:167
Maślaczek dorodny Obrazek, ale grzyby jednokrotnie jadalne przebiły go gabarytami Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

KASIU, witaj w moim ogrodzie :wit
Rozumiem, że podoba Ci się w buszu? Zawsze zapraszam ;:108
Właśnie wczoraj wpadłam do Twoich wątków, dzisiaj powędruję dalej ;:7
Moja psina już wiekowa, ma 18 lat i najchętniej śpi. Często muszę szukać go po ogrodzie, bo już nie słyszy i słabo widzi. Trudno mi o nim pisać, bo codziennie z duszą na ramieniu patrzę, czy jeszcze wstanie. Ale cóż, czasu nie zatrzymam ;:185

JANKU, czy ona kwitła Ci tak późno jesienią? I dlaczego już jej nie masz?
Miłek zabezpieczony wg instrukcji obrazkowej ;:180

Obrazek

Czy u Was też jest tak okropnie zimno?
Niech już wreszcie zaświeci słoneczko!
Pogodnego weekendu! :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zastanawiam się czy te grzyby to czasem nie gąska gołębia (Tricholoma columbetta)? Ale nie wiem, grzybiarz ze mnie żaden? Spróbuj może zapytać w tym wątku: viewtopic.php?f=24&t=56872 ?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto u nas też dziś jest zimno,pomimo,że słońce świeci,a może dlatego,że świeci.Na działce w wiaderku zamarzła woda a przecież nie było przymrozków.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, gdyby to była ona, to nie dość, że jadalna, to jeszcze z czerwonej listy! ;:138 Zobaczę, czy wyrosną w następnym sezonie, a przez zimę będę szukać wiadomości o grzybach. Cztery albo pięć lat temu, wiosną, znalazłam takie
Obrazek

Każdego roku sprawdzam to miejsce, ale już się więcej nie pojawiły.
Za to za płotem rosną każdego roku kanie, ale nie mają szans wyrosnąć, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto je rozdepcze, w tym roku pojawił się tylko jeden owocnik i nawet nie zdążyłam mu zrobić zdjęcia, bo rano już był skopany ;:14 to mam jakieś stare.

Obrazek

DANUSIU, u mnie nawet śladu słońca, -2 i deszcz ;:oj Zrobiło się szkliście. Przy silnym wietrze był strasznie zimno!
Na pociechę zostały nam stare zdjęcia :tan

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja też przeglądam stare zdjęcia i oglądam filmiki które kiedyś nagrałam,niestety część wyświetla się bokiem,nie wiem dlaczego.Marto kiedyś czytałam,że prawie wszystkie grzyby z falbankami pod spodem są niejadalne.Ja znam jadalne z falbankami -surojadki_ale strasznie się kruszą.Najlepsze zielone.Kiedyś bardzo często jeżdziliśmy na grzyby.Pewnego razu zastaliśmy w środku lasu wrak samochodu i od tej pory jakoś zapał nas opuścił. :( :evil:
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie w zeszłym roku też się objawił jeden smardz? Bardzo zaskoczony byłem?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ooooo Martusiu u Ciebie juz groźne temperatury się pojawiły u nas też jakieś przeszywające zimno się dzisiaj pojawiło .Wspominki wskazane a w dodatku takie energetyczne .U mnie czasem pokazują się pieczarki to samo na chodniku obok drzew
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Oczywiście, że się spodobało ;:215 . Faktycznie leciwa psina ;:131 Cóż, czas jest nieubłagany :roll:
Pogoda w Bydzi też nie rozpieszcza. Ponuro ( słońca nie widziałam z półtora tygodnia, chociaż na prognozach mówią, że ma być ;:223 ) mokro...Blee ;:222
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”