Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ciemiężycę miałam przed laty czarną ,kwitła 2-3 razy i przepadła.Lubiły ją ślimaki i chyba nornice..Nie rozsiała się ..to ciekawa i rzadka w ogrodach roślina! ;:138
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cudna ta ciemiężyca kwiatki w fajnym zielonym kolorze mało kiedy zdarza sie to u roślin- wygląda zjawiskowo .Kwiat Guacamole cudny, a w dodatku pachnący, bo z grandiflory ten dopiero pachnie ;:167 Jednak muszę się jej pozbyć, bo zabrała mi kawał miejsca i inne rośliny stratowała ma 1m x1m . Gdyby rosła solo mogłaby tak szaleć ale nie na malutkiej rabacie .Martusiu różyczki i lilie też cudne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Danusiu, lilie, a zwłaszcza pachnące, bardzo lubię ;:167
Milin musi mieć kilka lat żeby kwitł! Może za wcześnie z niego zrezygnowałaś? Odrosty to jego ogromna wada ;:14 ale jak zakwitnie taka fontanna to budzi zachwyt. Swoim nic nie robię oprócz mocnego przycięcia wiosną. Na działeczce spróbuj może zrobić z niego drzewko? Materiał masz! To zdjęcie przysłała mi kuzynka:
Obrazek
Super pomysł!

Maryniu, nie pocieszasz ;:145 ale i tak do tej pory trwałam w przeświadczeniu, że ginie po kwitnieniu, to dobre i dwa lata :tan

Jadziu, ciemiężyca naprawdę kwitnie spektakularnie, nie dosyć że ślicznymi, zielonymi gwiazdkami, to jeszcze jaki wielki ten kwiatostan ;:oj
Grandiflora, jak mówi nazwa, ma wielkie
kwiatki, to i zapachu więcej! Chyba nie chcesz się jej pozbyć zupełnie?
Lilie muszą być, najlepiej pachnące!
Jeszcze rok temu zamierzałam zrezygnować zupełnie z róż, ale przez forum zaczynam się łamać!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fajne to drzewko milinowe. :)
Ja swój prowadzę przy palu.
Lilie masz piękne. Ja przepiekne. ;:167
I do tego piękne odmiany jezowek. ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu zrezygnować z róż....jak to tak? ;:oj
Floksy tez kocham i gdzie jestem to staję przy nich i kupuje do tego stopnia że mam parę egzemplarzy w tym samym kolorze ;:306
Ciemiężycę kiedyś siałam...ale nic z tego nie wyrosło :? Swój milin bardzo mocno tnę na wiosnę i rośnie nisko kwitnąć na poziomie oczu ;:333 Odrostów mam bardzo niewiele, ale kto wie co jeszcze będzie :;230
Uwielbiam kwitnące funkie na biało...te pachnące ;:224
Dzisiaj dobry dzień bo co jakiś czas wylewają konewkę wodę z nieba :wit ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ciemiężycy nigdy nie widziałam, nazwa gdzieś dawno temu zasłyszana, teraz widzę jaki to piękny oryginalny kwiat.
Milin bardzo mi się podoba, ale jakoś nie chciał u mnie zamieszkać na dłużej. w niedzielę byłam na spotkaniu forumowym i dostałam sadzonki, ale ze mnie gapa i ich nie zabrałam, widocznie mi z nim nie po drodze, a miałam plany posadzić go przy kompostownikach, aby osłonić to nieciekawe, a jakże potrzebne miejsce.
Masz pięknie kwitnący ogród, taki swojski jak ja lubię najbardziej ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto piękne,cudowne lilie.Szczególnie te na dwóch zdjęciach.Piękne też te różowe jeżówki.
Fajne to drzewko milinowe.Jak znajdę odrost to zostawię.Mój milin był stary,ale kwitł raz lub dwa.Może ja nie tak go cięłam?
Jak go nie ruszałam to nie było odrostów,dopiero jak wykopałam to się zaczęło.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu oczywiście ,ze sie jej pozbędę zawaliła mi kawał rabaty swoją wielkością. Ja w sumie nie przepadam za funkiami ,ale lubię je podziwiać u innych robią wrażenie szczególnie jako solitery te z wielgachnymi liśćmi sąsiad ma takie .Oczywiście mam calutki pasek Stiletto właśnie kwitną i znów muszę je rozdzielić, bo sie rozszalały mam też dwie w donicy .Takiego milina na nodze ma sąsiad pod oknem właśnie wchodzi w fazę kwitnienia, a u mnie pnie się po murze zagląda nawet do okna szalony też ma juz mnóstwo pąków. Nastał czas liliowo -liliowcowo- jeżówkowy i te zapachy ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Aniu, dziękuję! Ja też mam zabetonowane drągi, może uda się stworzyć bramę milinową? A stanęły ze względu na drugiego, żółtego milina, który rósł sobie na jabłonce wyrosłej z pestki. Wyglądała pięknie jak zakwitł! Niestety okazało się, że jabłonka rodzi pyszne jabłka, a milin już wrastał w korę i musiałam zgodzić się na wycięcie go ;:145 Jeden pęd odgięłam i dla niego jest zamontowany pal. A jak jeden to i drugi i ten czerwony też ma być w przyszłości pióropuszem na wysokości.

Marysiu, no tak! Po kilku zalaniach róże przestały cieszyć, a zaczęły chorować. Wszystko im dokuczało: mszyca to pikuś, ale nimułka, bruzdownica, niszczylistka i czarna plamistość ;:14
Tylko obcinałam, obrywałam i w końcu powiedziałam dość, nie to nie!
Ale już w tamtym roku, pod wpływem forum, wetknęłam kilka patyczków i coś tam się przyjęło :tan i "różyczka" się rozwija ;:306
A floksy to już u mnie szaleństwo ;:124
Utykam każdą sieweczkę, bo może będzie coś ciekawego?
Ciemiężycę ponoć najlepiej sieje wiatr, ale jak będzie mieć nasionka to w ramach ograniczonego zaufania, trochę umieszczę w oznaczonym miejscu
Po latach doświadczeń z odrostami milinu, mogę powiedzieć, że im częściej się je usuwa, tym więcej ich wyrasta!
Funkie ogólnie bardzo lubię ;:167
a pachnące jeszcze bardziej!
Kilka kupiłam z określeniem pachnąca, ale coś słabo czuję ;:174
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko :wit Miło Cię widzieć znowu na forum!
Ciemiężyca kwitnąca zachwyciła mnie, nawet się tego nie spodziewałam! Te zielone gwiazdeczki ;:oj
Milin jeszcze zdążysz posadzić, może nawet lepiej jesienią, nie będziesz musiała podlewać,sadzonek nie zabraknie!
Miło czytać, że podoba Ci się mój busz!

Danusiu, lilie cieszą się, że się podobają!
Milin można ciąć jak się komu tylko podoba, albo nie ciąć wcale i tak powinien kwitnąć! Chyba, że przycinałaś dopiero jak miał już przyrosty, to wtedy poobcinałaś mu kwiatki!

Jadziu, może oddasz sąsiadowi tą pięknie pachnącą funkię? Jak jest taka duża, to ile ona może mieć kwiatostanów ;:oj
Lilie pachną obłędnie, dlatego milin śpieszy się z kwitnieniem, żeby podczepić się pod nie, bo sam niestety nie pachnie ;:124



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Funkia juz znalazła nową wielbicielkę host, wiec nie pójdzie na zatracenie.Dzisiaj ją sobie obejrzała, więc wie na co ja stać.U niej inna gleba, a hosty też potrzebują jej sporo żeby porządnie wyglądały .Jej hosty ślicznie rosną i je uwielbia. U mnie dalej sucho jak diabli lanie na niewiele pomaga tylko ratuję te moje biedne roślinki. Miłego weekendu Martusiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, cieszę się bardzo, że funkia, która ma tyle zalet, co żadna inna, nie trafi na kompost :tan
U nas wkoło porządnie lało, a u mnie tylko troszkę pokropiło! Dobrze, że chłodniej!
Pokatuję Was floksami!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a dla odmiany mój " henryś"

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Floksy uwielbiam to wspomnienie babcinego ogródka. Moje w tym roku zastrajkowały, szybciej się ususzyły niż zakwitły, część już poobcinałam, mam nadzieję, że korzonki przetrwają.
Ciemiężycą i ja się zachwycam w moich rejonach to roślinka nieznana.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”