Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto wszystkie piękne i ślicznie kwitną ;:215 ale ten zawilec grecki to skradł mi ;:167 a o ciemiężycy pierwszy raz słyszę ;:oj
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto zachwycają mnie łany zawilców, piękne są takie kwitnienia.
Pogoda nam się zepsuła na dobre, coś kwiecień kapryśny tego roku.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zawilce greckie podziwiam! ;:138 Fiołki białe jeszcze u mnie nie kwitną, ciemiężycę miałam kilka lat temu 2-3sezony,bardzo smakowała ślimakom ,wciąż była podziurawiona ,bez żalu pożegnałam ją jak padła łupem chyba karczownika.... :lol:
Ogrodowe wiosenne piękności masz bardzo okazałe! ;:138
Mamy powrót zimnicy! ;:145

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Czesc Martu sliczne fotki u ciebie ja na razie przez okno cos tam ogladam ale za jakies 10 dni jak mu zasadze kopa to wiecej do mnie nie wróci.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, Twój ogród jest tak bogaty w rozmaite pięknie kwitnące kwiatuszki, ;:303 ;:303 że nawet nie będę próbowała wymieniać wszystkich, które mnie zauroczyły, bo bym sobie nogi albo ręce połamała. ;:306
Powiem krótko: przepiękne kwitnienia! ;:138 ;:138
Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. ;:180 Sama widzisz, jaka ze mnie znawczyni. ;:171

Mam nadzieję, że pogoda nie spłatała Ci psikusa i kwiatuszki stoją na baczność. ;:218
U mnie na razie spokój i nawet słońce grzało, choć trochę słabiej niż wczoraj.
Pozdrawiam cieplutko i szybkiego powrotu ciepłej wiosenki życzę. ;:196 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto, urzekły mnie te niebieskie zawilce greckie ;:215 I oczywiście podziwiam cudne ciemierniki.
Czy znasz nazwę tego?
https://images90.fotosik.pl/490/4efdf2546cbf0b4bmed.jpg
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

;:138 ;:138 ;:138 Masz już całe mnóstwo zawilców i do tego jak gęsto ;:oj Robią wrażenie. Cudowne masz te roślinne wstążki! Bardzo mi się podobają. Pisałaś, że wiosny u Ciebie nie ma a ja widzę co innego :D Wiosna w pełni.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cześć Martuś posiałam i doś wzeszła firletka wieńcowa nie wiesz czy można ją posadzić pod ogołoconymi tujami chciałabym trochę przesłonić tę goliznę konarów. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Danusiu, forsycje i reszta wiosennych kwitnie nie zwracając uwagi na powrót zimy. Trochę wszystko umęczone mokrym śniegiem, ale dzisiaj już tylko deszcz, a jak jeszcze zaświeci słońce, to znowu będzie pięknie.
Miłe życzenia odwzajemniam ;:196

Marysiu, masz ciemiężycę ;:333
Bardzo lubię kwitnący podbiał, a i jego omszone liście są ładne :tan
Zdjęcia nie zabieraj ;:196

Halinko, dziękuję, wszystko ruszyło w ciepłe dni. Te zawilce są piękne i w różnych kolorach, ale te w niebieskościach chyba najładniejsze, tylko słoneczko jest potrzebne, bo bez niego są zamknięte ;:174
Ciemiężycę posadziłam ze względu na ładne liście, ale i kwitnie mnóstwem malutkich, ślicznych kwiatuszków.
Gorąco pozdrawiam ;:196

Dorotko, ;:196 zawilcom najwyraźniej bardzo się u mnie podoba, każdego roku jest ich więcej, a nawet pojawiają się tam gdzie ich nie sadziłam. Żeby tylko pogoda się poprawiła, bo teraz mają smętnie zwieszone główki.

Maryniu, jeszcze nie chciałabym pożegnać się z ciemiężycą, dopiero raz u mnie kwitła, a i sama rozeta jej liści mi się podoba. Ślimaki wolą czosnki rosnące obok niej i ciągle tam zaglądam i zbieram.
Za pochwały moich kwiatków bardzo dziękuję, czekamy na ciepełko ;:196

Jolu, za oknem trochę kiepsko, to lepiej pooglądać zdjęcia i wykurować się porządnie i pożegnać na dobre niechcianego gościa ;:333
Firletka wieńcowa (aż musiałam sprawdzić, co to jest) u mnie rośnie jako kwiecista. Na pewno możesz ją posadzić pod tujami, ona rośnie wszędzie i sieje się jak chwast, ale kwitnie ładnie, tylko raczej w drugim roku od wysiewu.
Dużo zdrówka, Jolu ;:196

Lucynko, bardzo dziękuję za miłe słowa pod adresem moich kwiatuszków ;:180
Niestety, śnieg przygiął do ziemi wszystko co mocniej wyrosło, ale może roślinki się podniosą jak tylko spełnią się Twoje życzenia, które w całości odwzajemniam ;:196

Dorotko350, cieszę się, że podobają Ci się moje kwiatuszki :tan Zawilce w słońcu są piękne, a ciemierniki ciągle mnie zaskakakują kolorami i kształtem kwiatów.
Dorotko, ten ciemiernik ma taki różowy kolor przekwitając, a jest bielusieńki. Niestety nie znam nazwy, ale wygląda na jakiś helleborus niger, ładnie się sieje, a siewki powtarzają cechy idealnie, jakby co to mam kilka ;:196

Izo, miło, że tu zajrzałaś ;:168 i chwalisz moje kwiatuszki, ale zawilcom chyba nie powtórzę pochwał, bo już się panoszą, a jak jeszcze spuchną z dumy, to będą w całym ogrodzie. ;:306
Niestety, wiosnę przysypał śnieg, ale jest nadzieja, że jeszcze wróci :tan ;:196

Po kilku pięknych wiosennych dniach, wtorek przywitał mnie takimi widokami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale żeby nie było tak biało, to jeszcze kilka zdjęć wiosennych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Bardzo [podoba mi się ta rabata z pierwiosnkami.Piękna jest.
Wszystko pięknie kwitnie,narcyzy,ciemierniki i tak dalej. :D
:wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, przytłaczający to widok dociśniętych ciężkim śniegiem kwitnących roślinek. ;:174
Zdecydowanie przyjemniej ogląda się radośnie kwitnące w jasnych promieniach słońca pierwiosnki, narcyzy, ciemierniki i wszelkie inne piękności. :tan ;:138
Miejmy nadzieję, że ostatecznie wiosna wygra walkę z zimą i wreszcie pozwoli nam cieszyć się kolorowymi ogrodami i działkami, czego Tobie, sobie i wszystkim nam życzę z całego serca. ;:167 ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto, moje roślinki też śniegiem przykryte, ale zdecydowanie bardziej podobają mi się te Twoje słoneczne foteczki i pierwiosnkowa łączka. ;:63 ;:138 Zawilcom się spodobało, bo rozgościły się na całego a ciemiężyca to piękna roślina. ;:215
Zachwycające masz ciemierniki, bardzo je lubię ale na kolejne, u mnie już miejsca brak. ;:433 ;:433
Pozdrawiam, zdróweczka życząc i słoneczka cieplutkiego. ;:168 ;:167 ;:196 ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto roślinkom przysypanym śniegiem nie jest dobrze, takim widokom mówię dość, wystarczy. Jutro ma być ciut cieplej, może i deszcz zwolni, tego się trzymajmy.
Ciemiężyca bardzo ładnie startuje, czy ja od Ciebie dostałam jej nasionka nie pamiętam.
Pogody słonecznej na weekend życzę ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”