Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

IZUNIU, naprawdę jest ich tyle! Nigdy ich nie liczyłam, tylko dosadzam ;:306 Mam dwa identyczne, ciemne pojedyncze, i cztery pełne bardzo do siebie podobne, a jednak nie identyczne. Niestety, rozkwitają niemal jednocześnie ;:145 Odrosty są okropne, ale tylko białe u mnie szaleją.
Moje orliki to samosiejki i coroczna loteria w jakich kolorach zakwitną :heja
Narcyzy, o ile łaskawie zakwitną, to zawsze są pełne i pachnące ;:167 To stara odmiana, tak jak i te pachnące białe z czerwonym przykoronkiem.

KAROLU, mój węgierski tak się nie rozpędza, najwyżej 10 cm mu przybyło.W czasie kwitnienia lilaków pachnie w całym ogrodzie :tan Bardzo lubię ten zapach.
O nasionach postaram się pamiętać, ale nie zaszkodzi jak się przypomnisz ;:108
Mam arizemę amurską, przyrasta i kwitnie, ale chyba słabo ją karmię, bo nie wytwarza kwiatów żeńskich i jeszcze nie doczekałam się owocków ;:185 Może w tym roku?

IWONKO, na pogodę nie mamy wpływu, możemy cieszyć się, że nie wszystko zmarzło i mieć nadzieję, że następna wiosna będzie lepsza ;:215
Bożykwiat nie przyrasta zbytnio, ja mam tam dwie sadzonki posadzone i najwyraźniej samosiejkę, bo ma inny kwiatek.To dobrze, że machnęłaś ręką na swojego, jak się zadomowi, to jeszcze Cię zaskoczy.
Bardzo jestem ciekawa, czy Twój Palibin pachnie?
Życzenia chętnie przyjmuję i odwzajemniam ;:196

DOROTKO, nic nie szkodzi, jeszcze mam kilka miejsc do obsadzenia lilakami ;:196 Palibin od Ciebie nie zakwitł mi, niestety nie dał rady oworzyć pączków.
Moim wcześniejszym irysom pączki ucierpiały od mrozu, bo pierwsze kwiatki są jak zwiędnięte. Mam nadzieję, że już będzie ciepło i reszta będzie ładna!
Na chwasty najlepszą metodą są gęste nasadzenia, to chyba musisz dosadzać ;:306

LOKI, dziękuję w imieniu orlików. Bardzo się cieszą, bo ja już się do nich tak przyzwyczaiłam, że nie zwracam na nie większej uwagi ;:131
Nie strasz znikającą arizemą, bo ja tu czekam na czerwone kuleczki ;:124 a jagodowiec zakwitnie Ci za rok, jak zmężnieje :D

DANUSIU, napisałam, że czosnków przybywa, bo coraz więcej rozkwita, ale przybywa mi też cebulek, bo się dzielą. Kule kwiatów są mniejsze, to wtedy wykopuję i rozsadzam, nie robię tego co rok.

JADZIU, mój tamaryszek to stary krzew z ukorzenionego patyczka, a teraz są nowe odmiany, które mają bardziej różowe kwiatki, a nawet możesz mieć tamaryszka na pniu. Jeszcze bardziej podoba mi się francuski, ale nie chce się u mnie zadomowić. Kupiona sadzonka, każdego roku jest mniejsza ;:145
Mam nadzieję, że mój bożykwiat nie przejdzie do historii, zresztą teraz jest dostępny, to kupię znowu!
U mnie, zgodnie z prognozą, padało dzisiaj od północy do południa, a teraz wyszło słońce i mocno wieje. Jeszcze tylko tydzień tego zimnego maja i zacznie się ciepła wiosna ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego niedzielnego popołudnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie też chyba calutką noc padało bo rano gdy byłam na obchodzie to miski były pełne wody To dopiero drugi raz tyle wody spadło z nieba ,ale oczywiście ślimarni pełno różnego gatunku i wielkości . Szczególnie gustują te gady w chryzantemach Marunom też nie odpuszczą i te moją piękną znów mi podgryzły ;:222 tak jak pędy Ostrogowca czy pietruszki .
Na chwasty najlepszą metodą są gęste nasadzenia, to chyba musisz dosadzać
No i zgadzam sie z Tobą na brak chwastów najlepsze są geste nasadzenia :;230 U mnie też świeci słonko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

To ja nie umiem sadzić tak gęsto, bo chwastów zawsze jest u mnie zatrzęsienie. Latem jest gęsto, ale to dopiero jak się wszystko rozrośnie, a w tej chwili jeszcze rabaty straszą pustkami. Ale jak się zastanawiam gdzie co posadzić, to nigdy nie wiem, bo wydaje mi się, że wszędzie coś rośnie ;:306
Cudnie zapączkowana jest różyczka powyżej tamaryszka, to dopiero będzie widok, jak się rozkręci :tan
Mówisz, że jeszcze tydzień chłodu?
Przyjemnego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Powiedz coś o złotnicy.Kiedyś ją miałem ale chyba bardzo krótko.Podobają mi się jej niebieskie liście.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ładną kolekcję bzów zgromadziłaś, ale ten https://www.fotosik.pl/zdjecie/801be547f0c861f3 narcyzek skradł moje serce! Wiesz jakie jego imię?
Złotnica już kwitnie? muszę zajrzeć do mojej, bo jak wszystko zacznie rozkwitać to na mur część przegapię. ;:131 Chociaż dalej wyrywam trawska to chyba nie ujdzie uwadze, bo ona dość krótko kwitnie :D
Ja na piwonie dopiero czekam, bo nawet majowa nie może się zdecydować. Czy masz dwa tamaryszki? u mnie poza francuskim żaden nie chciał zostać :wink: Iryski od Ciebie milczą a Twoje ślicznie się prezentują!
Ogródki podlane i podlewane dalej będą więc przyroda szaleje! Miłego tygodnia i trzymaj się cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, u mnie nadal pada, ale jakby coraz cieplej, to i ślimaki mają się coraz lepiej ;:14 Moje gustują w irysach i oczywiście nie przepuszczą języczce ;:145
Chryzantem bronię, jeszcze ich nie dorwały, ale jak zaczną je obśliniać to będę karmić granulkami!
Gęste nasadzenia, chwastom się nie dają, ale dla ślimaków to raj ;:222
Wygranej walki z przeważającymi siłami wroga ;:196


IWONKO, to nie ma się co zastanawiać, tylko gdzie kawałek ziemi coś posadzić i już mniej miejsca dla chwastów :;230 Ostatnio, przy pieleniu, zastanawiałam się jak to się dzieje, że pielimy i pielimy, a chwaściory ciągle są ;:oj
To jakaś dzika róża o drobnych, gęstych kolcach i rozłazi się odrostami, ale jak kwitnie jest naprawdę urocza ;:108
Taką znalazłam prognozę długoterminową, że już ma być coraz cieplej, a od pierwszego czerwca temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. :tan
Słonecznego tygodnia ;:196

JANKU, złotnicę mam od dawna, na pewno więcej niż dziesięć lat rośnie w tym samym miejscu bez żadnej łaski. Czasem po zimie ten szczypior nie wygląda najlepiej, ale szybko się regeneruje. Łatwo rozmnaża się z nasion, ale nie potrafię powiedzieć po jakim czasie siewki zakwitają. Na początku wysiewałam ją co rok na wszelki wypadek, teraz już kilka lat tego nie robię, ale kilka siewek się znajdzie jeśli chcesz ;:108

MARYSIU, dziękuję ;:196 uwielbiam czas kwitnienia bzów :tan
Te narcyzy to moje najstarsze i nie mam pojęcia jak się nazywają ;:131 Chętnie oddam w dobre ręce trochę trochę cebulek, ale nie zagwaramtuję, że będą pięknie kwitły. Zdarza im się produkować same liście, albo zasuszyć pączki, a kiedyś kwitły obficie ;:185
Marysiu, jeśli liczyć patyczek francuskiego, to mam dwa :wink:
Jeśli dobrze pamiętam jakie Ci wysłałam, to one jeszcze nie kwitną, mam nadzieję, że nie zawiodą nas w tym roku! Jeśli którego chcesz, zaraz pisz, to zaznaczę ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto moje pierwsze kwiaty irysów tez dostały mrozem, na szczęście kolejne rozkwitają nie naruszone. Na rabatkach już mam gęsto, nie ma gdzie nogi włożyć, rudbekie, gailardie wysiewają się jak zwariowane, wyrywam, ale zawsze coś przeoczę i przez to ten gąszcz ;:306 Chwasty dają radę i w takim gęstym nasadzeniu.
Marto dostałam od ciebie jesienią roślinkę doniczkową, widzę pączki czy pamiętasz co zacz, mnie chodzi po głowie jakaś skomplikowana nazwa.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, to chyba był fygelius ( phygelius capensis) U mnie siedzi w donicy , ale Iwonka1 ma go w ogrodzie, tylko ciągle zapominam ją dopytać jakiego ma, bo one są różne.
Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dobrze pamiętałam, że nazwa ciężka do zapamiętania ;:306 ma malutkie dzwonkowate pączki w kolorze ciemnego różu, jeszcze nie pękły, czekam aż się rozwiną. Nazwy na pewno nie zapamiętam, więc co jakiś czas będę męczyła pytaniem za co z góry przepraszam :;230
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu a czy Ty spać nie umiesz o takiej porze pisać ;:306 Ja na drugi bok sie akuratnie przewracałam :;230 No te z muszlami nie są takie groźne wisiały np dzisiaj na liściach floksów też dostały od nich popalić ale te które obżerają chryzantemy to takie malusie oślizłe nawet przez kordon skorupek jakoś sie przedarły i wisiały na wpół pożartych już listkach :twisted: Tak w tłoku ich nie widać dopiero potem uwidaczniają sie efekty ;:222 D
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit
Piękne kwitnienia.
Irysy ciekawe, śliczne . I łubiny już w pełnym rozkwicie.Moje jeszcze nie,
A co to kwitnie nad hostą ??
Rodki, azlalie i- same piękności.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, pytaj ile razy chcesz :D Już teraz będę wiedziała o co pytasz

JADZIU, to najdłuższe dni w roku, szkoda czasu na spanie, kiedy ptaki tak pięknie śpiewają o świcie :tan
Też zbieram to oślizłe tałatajstwo, a ich jakby przybywało z każdym dniem ;:14 Jakby mało było dziur w liściach po paszczach ślimaków, spadł grad!
Na szczęście niewielki i krótko.

ANIU, dziękuję ;:196 zawsze coś tam kwitnie w gąszczu :D Łubiny mają teraz swoje pięć minut, wyglądają ślicznie, potem mam ochotę je wywalić, bo rozkładają się na boki, a jednak zostają by wiosną cieszyć przez chwilę.
Nad hostą jest krzew kaliny japońskiej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fajna rutewka czy ta jest orlikolistna .Dzisiaj też popołudniu przeszła burza z dalekimi grzmotami ,ale sążnistym deszczem Wydawało mi się nawet gdy patrzyłam na szyby że był również niewielki grad ,ale pewności nie mam . Kurcze że u mnie nie chcą się utrzymać łubiny a tak mi sie podobają masz Martusiu sporo kolorów i takie konkretne kolby ;:333 Widzę masz tez holenderskie irysy u mnie tez gdzieś tam jeden był ,ale teraz go nie widzę kamiennych goździków też nie mam a sa takie śliczne.No cóż nie można mieć wszystkiego ;:174 ;:196 Amelkowe również
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”