Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jestem mocno zaskoczona kwitnieniem Twoich roślin ;:oj Wszystko bujne i tak szybko. Moje sporo w tyle :wink: Piękne majowe widoki ;:138 Kamasje, czosnki, maki i nawet złotnica ;:oj - cudne. Bardzo mi się podobają kolory orlików. Masz takie niespotykane, bynajmniej u mnie :wink: Bodziszki są urocze, ale potrafią być uciążliwe. Mimo to lubię je i ja :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, nie masz mi czego zazdrościć, to ja Tobie mogę pozazdrościć pięknie wypielonych rabatek ;:333 .
U mnie nie jest tak porządnie ;:131 , często jakiś chwaścior się przebije, o podagryczniku i skrzypie nie wspomnę ;:223 Nie mam też żadnych obrzeży, to trawa wchodzi w rabatki.
U mnie dookoła łąki i zarośnięta chwastami rzeka, zaopatrują mi ogród w nasiona wszelkie ;:306 , a mniszka to już mam w ilościach hurtowych, chociaż nie dopuszczam do kwitnienia ani jednego kwiatuszka.
Niestety, chwasty mają nasiona o długiej zdolności kiełkowania, nawet w ogniu nie giną. ;:185

Maryniu, ;:180 , trochę mam kwiatuszków i każdy mi się podoba, nawet kwitnący chwast :;230 Tylko właśnie pogoda zimnem i deszczem wygania z ogrodu i nie pozwala spędzać w nim tyle czasu ile by się chciało. ;:108
Oby spełniły się marzenia o takim pięknym lecie ;:196

Loki, gajowiec rozłazi mi się okropnie, ale podoba mi się z kwiatów i z liści. Zresztą każdy chwast ma w sobie coś ładnego i gdyby nie one, nie byłoby też naszych ogrodowych piękności.
Na ostatnim zdjęciu jest maczysko ;:306 , rośnie do półtora metra, a kwiaty ma ją do 20 cm średnicy.

Lucynko, czekaj cierpliwie, na starość będziesz sobie przysypiać w ciągu dnia ;:333 Dotychczas też nie potrafiłam zasnąć w dzień, a w nocy wystarczały mi 4 godziny, a i zupełnie nieprzespane noce się zdarzały, a teraz lekki spadek ciśnienia ścina mnie z nóg, a kocyk i poduszeczka przyciągają jak magnes ;:oj
Wraz z moimi roślinkami bardzo dziękujemy za pochwały i życzenia słoneczka, które już miały się spełnić, ale jeszcze jakieś stare zapasy wody z nieba spadły. ;:14
Miłego popołudnia, Lucynko. ;:196

Izuniu, ;:196 , miło Cię widzieć :wit .
Dziękuję w imieniu kwitnących kwiatuszków ;:180 .
Kolory orlików, to już tylko ich samych zasługa, sieją się bez mojego udziału i co przetrwa to kwitnie.
Z bodziszkami różnie bywa, do tej pory tylko jeden trochę u mnie poszalał, a Renarda niemal zginął zupełnie, chyba miał za dużo cienia, korzeniasty też skąpi kwiatków, ale kępa coraz większa. Lubię je, ale chyba one mnie niezbyt, albo jednak wolą słońce niż półcień. ;:174


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kwitnące różaneczniki,azalie,kaliny, orlików bez liku...Maj się jednak popisał w Twoim ogrodzie Martusiu! ;:138 ;:138 ;:138
Pojechałam z rana na działkę po 3 godzinach już wracałam bo się rozpadało i ochłodziło.. teraz świeci ;:3 ;:145

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto nasiona w ogniu nie spalą się ;:oj a ja myślałam, że trawi dziadostwo.
Azalie masz piękne, na pewno ładnie też pachną. A ta hosta mnie zachwyciła https://images89.fotosik.pl/507/40db9b117e3ea5famed.jpg ostatnio kupiłam kilka z żółtymi akcentami. Jak się ma obrzeża to i tak wszystko w nie wrasta :lol: coś o tym wiem.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Maryniu, przez te ciągłe chłody i deszcze jakoś tak cxuję się nienacieszona majem, chyba dopiero zimą, oglądając zdjęcia, będę zadowolona. ;:306
Różaneczniki praktycznie nie mają więcej kwiatów niż na zdjęciach, coś im nie poszło w ubiegłym sezonie i nie wykształciły pąków kwiatowych. Może trzeba było zwiększyć im dawkę nawozu, przy dużej ilości opadów?
Wczorajszy poranek był tak obiecujący :tan , a dzień przyniósł wielkie rozczarowanie ;:145 , ale już dzisiaj ma być pięknie i to aż do niedzieli widzę tylko słońce. ;:215
Pięknego dnia, Maryniu. ;:196

Dorotko, ;:196 spokojnie, nie chciałam Cię wystraszyć ;:306 , są rośliny na świecie, które wręcz potrzebują ognia do kiełkowania, ale nasiona naszych chwastów, mam nadzieję giną w ognisku, tylko ognisk nie wolno palić!
U nas, po usypaniu wyższych brzegów rzeki, wyrosły na nich chwasty jednoroczne jak las, a wiosną bezmyślnie je podpalono, to niedługo pojawiły się gęsto siewki tych samych, widocznie takie wypalanie im nie szkodzi. To wspomnienie miałam na myśli. W ognisku wytwarza się jednak wyższa temperatura, której nie przetrzymają, mam nadzieję. ;:333
Ta bezimienna funkia jest u mnie od początku ogrodu i wiosną ciągle mnie zachwyca, potem zielenieje. Nie jest tak żółta jak na zdjęciu, (mój aparat nie chce idealnie oddać koloru przy różnych ustawieniach) ale i tak piękna
Słonecznego dnia, Dorotko. ;:196

Obrazek

Obrazek

Mojemu wątkowi minęło dwa lata i zbliża się niebezpiecznie do osiemdziesiątej strony ;:oj , to już najwyższy czas go zamknąć.
Bardzo dziękuję, wszystkim gościom bywającym i zaglądającym do mojego ogrodu ;:180 , za wspólnie spędzony czas, ogromnie miło było mi Was gościć ;:4 ;:196 ;:196 ;:196
Do zobaczenia w nowym wątku( o ile potrafię go otworzyć :roll: )

Na koniec już stare zdjęcia bzów, które już żegnają się do następnego roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Administrację proszę o zamknięcie wątku.
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, musisz wejść na tę stronkę: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=204 i tam poprosić o zamknięcie wątku z podaniem linku swego zamykanego wątku.
Nie jestem alfą i omegą w te klocki, ale tyle już się nauczyłam. Gdybyś miała problem, poproś o pomoc kogoś bardziej doświadczonego, np. Marynię -marpa. Ona potrafi solidnie wszystko wytłumaczyć.
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego manewru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”