Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, to machonia pośrednia, tutaj są jej wielkie krzaczory i właśnie rozkwitają. Fuksje są gdzieniegdzie jak małe drzewka i wszystkie rosną tu w gruncie! A mnie nie chce się żadna ukorzenić ;:14 Pozdrowienia odwzajemniamy i słoneczka życzymy ;:196

LOKI, dzięki za obszerne wiadomości o grzybach ;:196 Spróbuję kanie zza płotu przenieść w pobliże kompostownika, może się uda i będzie obopólna korzyść: grzyby dadzą radę dorosnąć i popracują w kompoście ;:215

DANUSIU, żeby wsiąść do samolotu nie trzeba odwagi! To tak samo jak do autobusu, tylko kilka schodków więcej do pokonania ;:306
Te fuksje mnie zachwycają ;:oj Magellańska u nas zimuje, ale dwa razy już kupiłam sadzonkę i do zimy nie dotrwała ;:185 Będę jeszcze próbować!
Za życzenia dziękuję ;:196

DOROTKO, dziękuję ;:196
Gdyby nie mróz, u nas byłoby tak samo!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Gdzieś czytałem, że się nawet da kanie uprawiać w ogrodzie pod warunkiem dostarczania im regularnie dużych ilości kompostu. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Znów Martusiu dzielisz się z nami kolorami ;:180 cudnie kwitnąca róża o tej porze roku my możemy tylko pomarzyć ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu, a u nas mróz już nawet zamroził wierzchnia warstwę gleby :wink: Tam inny klimat co widać po fuksjach, śliczne duże krzaki a biała rewelacyjna! Widziałam u nas taką mahonię, ale pożałowała bo była ogromna za 6 dych.
Ciesz się swoimi dziewczynkami, czy zostaniesz tam do Świąt? ;:196
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Krzewy cudowne ;:oj ;:167 Łagodniej mają tam z klimatem, skoro -4 paraliżuje miasto :;230
Owszem z sił niebiańskich, ale od naprowadzania a nie latania ;:224 Taki checheszek Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Tak,tak chyba by mnie najpierw uśpili i wnieśli do samolotu.? ;:306
Niestety klimat na wyspach jest inny.Jak oglądam Mony Dona kiedy on sieje lub wykopuje to niestety inne terminy niż u nas,ale
ogród ma fajny.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, będę próbować!
Mam też nasiona chryzantemy koreańskiej od Thompsona, będę siać :tan

JADZIU, kwitnące róże tylko o przydomowych ogródkach. W pobliskim parku trzy lata temu, na dużej połaci trawnika założyli różankę - ogromne ilości różanego kwiecia ;:oj Niestety, tam róże zcięte na 20 cm, a rabaty bylinowe wygolone kosami spalinowymi do gołej ziemi ;:185 Co prawda to wegetacja trwa tu nieprzerwanie, i już w styczniu wszystko się zazieleni, ale żal ciętych kwitnących roślinek ;:145

MARYSIU, tego klimatu to im zazdroszczę tak bardzo, że dziewczyny żartują, że to jest powodem namiastek zimy, jakie nawiedzają Anglię :;230
Nie zostaję, wracam już w piątek, do mojego psiaka, no i ptaszki dokarmiać, żeby nie opuściły ogrodu!
Tutejszym ciepło w ogonki, to śpiewają jak nasze wiosną!

KASIU, a to taki z Ciebie lotnik ;:124
Tutaj przez wiele lat nie było śniegu, to zapomnieli o oponach zimowych! Teraz jak poprószy śnieg i jest 0 na termometrze, to żaden samochód nie ruszy i jest katastrofa. w ubiegłym roku, jak śnieg leżał 3 dni, to sklepy wyglądały gorzej niż u nas w czasach kartkowych ;:306
Obrazek

DANUSIU, no to nie polatasz ;:306 bo nic nie zobaczysz, jak będziesz spać, to szkoda kasy na bilet, lepiej wydać ją na kwiatki!

To jeszcze trochę mojej przedłużonej jesieni, z pozdrowieniami dla wszystkich ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Przestraszyłam się w pierwszym momencie patrząc na te gołe półki że jakisik kataklizm nastąpił tam u Was.No cóż śmieszy to, ale jak ktoś nigdy zimy nie miał to i panika była :;230 No to wracaj do nas szczęśliwie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Chryzantema koreańska powinna się udać? Choć przyznam, że u mnie wyszło dopiero za drugim razem. Za pierwszym próbowałem siać wprost do gruntu i nic z tego nie wyszło, dopiero wysiew do doniczek w chałupie przyniósł oczekiwane rezultaty?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Łarmagedon, puste półki i głód w oczy zagląda :;230 A na dworze 10 cm śniegu i -3 ;:306 A kiedyś Angole to tacy twardziele byli Obrazek Ale krzewy mają przepiękne, trzeba przyznać ;:167
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No niestety Martusiu trzeba w domu siedzieć i nie podskakiwać. :lol:
A więc święta spędzasz w domu.Może u nas będzie dużo śniegu? ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu nie wiem czy wtedy, ale pamiętam jak im spadł śnieg w sylwestra i nie mogli wrócić uwięzieni, a to śniegu jak kot napłakał i mrozu niewiele więcej.
O tak wracaj do ptaszków, bo u mnie sikorki już słonecznik młócą, chociaż jeden karmnik straciłam bo słupek przegnił. A mam tych sikorek dziesiątki, bo niedaleko lasy więc na zimę do wiosennych lęgów u mnie mieszkanka wynajmują :D Szczęśliwego powrotu! ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, jeszcze w latach 60-siątych, w Cardiff były zimy z obfitymi opadami śniegu! Ale to pamiętają tylko najstarsi.
Potem klimat się zmienił, śniegu kilkadziesiąt lat nie widzieli i rozmemłali się.A czy u nas nie dzieje się to samo? Trochę mrozu i już zima straszna, a kiedyś -20 nie robiło na nikim wrażenia.

LOKI, mam nadzieję wyhodować ją za pierwszym razem korzystając z Twojego doświadczenia ;:180

KASIU, twardziele to oni byli jak biegali z łukami i maczugami, a jak wsiedli w samochody to odpadają przy odrobinie śniegu.Cywilizacja rodzi bezradność. Wyobraź sobie dzień bez prądu ;:306 A śniegu przy tych pustych półkach było tyle:
Obrazek

DANUSIU, wiele pięknych miejsc można odwiedzić bez wsiadania do samolotu. Ja najbardziej lubię piesze i rowerowe wycieczki. Niedobrze mi się robi w samochodzie i nigdy nie marzyłam o lataniu! Trzeba było, to poleciałam i nie rzygam, to lubię ;:333 Promem też płynęłam, co prawda na aviomarinie, bo jechałyśmy autobusem, ale super było! Wcześniej myślałam, że za nic nie wsiadłabym na statek, patrząc z góry na te "maleństwa" na bezmiarze morza ;:306

MARYSIU, ocieplenie klimatu wszystkich rozpuszcza! Kiedyś wiosna była dopiero w maju, a zima zaczynała się już w październiku, a teraz chcemy, żeby nam ogrody kwitły na okrągło, z małą przerwą na białe Święta :;230
Wróciłam szczęśliwie, tylko nie najszczęśliwsza ;:145 Na szczęście pogoda słoneczna, to grabienie liści skutecznie wybija z głowy głupie myśli ;:306 Muszę też ugłaskać mojego obrażonego psa! Ale jeszcze jestem myślami daleko!
Jeszcze trochę zdjęć z Walii:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie te asterki już dawno przekwitły, a roślina mateczna ;:224 kwitnie w najlepsze
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznej niedzieli wszystkim :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”