Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Danusiu, jeszcze nie wiem jaka to ciemiężyca, dowiem się dopiero jak zakwitnie.Pojawiła się u mnie jako "fajne liście", w internecie znalazłam im część nazwy, bo druga zależy od koloru kwiatów. Są zielone, białe i czarne, ale kwitnienie kończy jej życie :( Jedyna nadzieja, że nasiona dojrzeją i będą siewki :tan

Loki, łubiny po części wycięło mi przy korzeniu, pozostało mi zbieranie usychających łodyg.
Pergoli nie mam, ale pnącza i owszem. Dzikie róże pną się po drzewach, winobluszcz porasta wiatę, a na miejscu usuniętego żywopłotu zamierzam mieć ścianę powojników :tan Mam też wiciokrzew i bluszcz na łuku podtrzymującym dach.

Obrazek

Obrazek

Wczoraj znalazłam pączki na floksie, a dzisiaj poszukałam lepiej!
Czy to już lato?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Liliowce i floksy u Ciebie zaczynają kwitnąć.U mnie jeszcze nie ale pąki na liliowcach są.Fajnie że nie muszę podlewać.Robi to za mnie deszcz.Jedną kępę białych floksów musiałam wykopać.Zaczęła mi zajmować zbyt wiele miejsca.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu masz podgrzewany ogród ale flaszowiec to chyba nie wytrzyma u Ciebie ;:306
Patrzę na zdjęcia i mam ochotę krzyczeć stop! gdzie się tak spieszycie! ja się chcę podelektować, nacieszyć kwitnieniami :D Z floksami to naprawdę przesadziłaś ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Coraz więcej liliowców u ciebie widzę Martuś. :wit
Ja tez je lubię.a twoj pajączek piękny. ;:215
Maczki, floksy, śliczności ;:108 ;:108 .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wreszcie jestem Martusiu czasu nie można zatrzymać pędzi i pędzi jak japońskie pociągi ,a ja dopiero zaczynam powoli nadrabiać bo przecież trzeba poczytać i pooglądać.U Ciebie rośliny szaleją u mnie nawet pąków nie ma na floksach a łubiny nie lubią mojego ogródka ,a tak chciałam je mieć, ale to tylko jeden sezon i adieu. Różane drzewa pięknie udekorowane kwiatami .Cóż masz racje ,ze im więcej terenu tym więcej zachciewajek. Piwonie masz obłędne a przez upały szybko przekwitły nie można sie było nimi nacieszyć .Liliowce też kwitna moje dopiero w pakach to samo lilie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Danusiu, u mnie też podlewa, chociaż mogłoby nie! Ale cóż, zarządzać to my możemy sobie konewką! Liliowce kwitną już jakiś czas, a floksów się nie spodziewałam i omal nie przegapiłam pierwszych kwiatków!
U mnie floksy zarastają pół ogrodu, ale żal wykopać, bo niby którego i za co? Nawet cały rząd dałam koleżance i przekopałam tam na zimę,a i tak odrosły z korzonków!

Marysiu, kto wie! Ostatnio u nas tropiki to trzeba być przygotowanym ;:306
A bardzo mi smakowała czerymoja i miała takie śliczne pestki, że żal było wyrzucić!
Floksy pewnie już będą kwiatami późnej wiosny, nie lata, w ubiegłym roku też już kwitły o tej porze!
Zastanawiam się czy posiadanie ogrodu nie pogłębia u mnie depresji, bo jednak świadomość przemijania człowiek ma większą, patrząc na usychające badylki!

Aniu, liliowce i floksy bardzo lubię, ale tego maka akurat nie lubię, ale on jak się raz nasiał tak rokrocznie pojawiają się siewki, chociaż wycinam go zaraz po kwitnieniu!

Jadziu, czas pędzi szalenie i niby żal przekwitających kwiatków, a z drugiej strony zaglądam niecierpliwie czy nowe liliowce już rozwijają pąki ;:306
Tych łubinów to Ty chyba podświadomie nie chcesz mieć, bo to duże krzaczory, i dlatego uciekają z ogródka! A może miałaś właśnie jednoroczne? Jeśli tylko chcesz, to u mnie siewki są do wzięcia :tan i jeszcze mogą zakwitnąć!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martusiu,masz taki busz kwiatowy w ogrodzie ,same cudowności i wszystko wyrywne ,u mnie tak nie wyrywają ,chyba inny klimat mamy :uszy ,krata z bluszczem urocza jak na jakimś zamku ,a może on jest ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit no prośże jakie piękne dalsze piękne kwitnienia. ;:215
A co to jest na 3 zdjeciu ?
Cos podobnego dostałam.Ale nie wiem co to jest.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dzwonki różnistych odmian, Smotrawa,poletko Wiesiołków, groszki pachnące czego u Ciebie brak Martusiu chyba niczego ,a wszystko takie rozrośnięte.U mnie to tylko namiastki wszystkich roslin bo wielkie kepy muszę dzielić z braku miejsca. Dzięki za łubiny jeśli nie mają ochoty zostać to nic na siłę ;:196 Nawet języczka Przewalskiego juz kwitnie moja dopiero w pąkach .Na poniedziałek zabiorę się za przesyłki mam nadzieję ,ze bedziesz w domu muszę wszystko przygotować .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A co to tak kwitnie na żółto na drugim zdjęciu?
Śliczna ta róża dwukolorowa.Nie wiem czemu ale podobają mi się właśnie takie róże.Pokrzywki z pierwszego zdjęcia próbuję trochę ujarzmić.Za bardzo się rozrastają.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne kwiaty. Już kwitną Ci floksy i lilie. Zazdroszczę. Super wygląda ten murek, jak wejście do tajemniczego ogrodu.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu przemijanie jest nieodłączną częścią życia i gorzej się go znosi bez ogrodu, tu zawsze jest nadzieja na odrodzenie i nowe życie :D Jakoś to wszystko u Ciebie wcześniej rozkwita :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marta ciesz się, że Ci podlewa u nas dalej sucho, praży okropnie, nie ma czym oddychać, duchota diabelska ;:222
To zdjęcie jest piękne https://images89.fotosik.pl/201/a854a5707ce62663med.jpg czy ja dobrze czytam to podpórka do dachu ;:oj
Floksy, liliowce już zakwitły byłam zaskoczona wyrywne bardzo, ale dzisiaj i ja wypatrzyłam je u siebie.
Jak pieknie kwitnie janowiec, moje trafiło po kilku latach.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”