Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto piękne lato , lilie, floksy rudbekie , rudbekie lubię ale zawsze wypielę i nie ma u mnie ich prawie wcale
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto teraz widzę jak masz dużo floksów, te fioletowe są przepiękne ;:215 w grupie ich siła. Zestawienie z rudbekiami przepiękne. Czy floksy tak same się rozsiewają, czy co kilka lat dzielisz karpy mateczne.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

;:202 ależ masz Martusiu morze floksów i rudbekii u mnie to tylko namiastki tych roślin ale teren też masz wielgachny. Mój ogródek w porównaniu z Twoim to naparstek :oops:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No widzisz Marto nie wiedziałam o tym.Człowiek całe życie się uczy. :(
Faktycznie u Ciebie las floksów.Zapach musi być nie zły. ;:108
Rudbekii też dużo.Z góry wygląda jak łąka kwietna. ;:215 Lilie też już pięknie kwitną.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

To tak jak i ja lilie dosadzam w różne miejsce i w różne rabaty. :wink:
Łany rudbeki piękne. Floksy też. ;:108
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2863
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Geniu, jak później muszę te badyle zutylizować, to obiecuję sobie, że to koniec, ani jedna siewka na wiosnę nie zostanie! A efekty mojej dyscypliny widać!

Dorotko, to są tylko siewki! Często już wycięte i przywiędłe, wybieram z wiaderka i gdzieś tam wetknę rządkiem, albo kępką. Karpy dzieliłam wieki temu, kiedy jeszcze koleżanki chciały, a teraz na wsi nastał czas trawnikowo-tujowy, ewentualnie rabatka wyżwirowana i nikt nie chce takich "chabazi"!

Jadziu, czasem chciałbym mieć mniej, albo dużo więcej, bo na tym kwadraciku nie mam się gdzie rozpędzić ;:306

Danusiu, tak to sobie wykombinowałam, żeby nie wykopywać całej karpy, bo u mnie ciasno!
Uwielbiam tak z góry pogapić się na kwiatki, zdjęcia to nie to samo!

Aniu, miejsca masz dużo! ;:215
Ja nienawidzę kosiarki, już wolę sekator raz w roku!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden kwiatostan odętki
Obrazek

Rutewka Delavay'a
Obrazek

W milinie jest mnóstwo owadów!
Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć nostrzyk
Obrazek

i głowienka w moim trawniku
Obrazek

Zaczyna rozkwitać barbula
Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Poskramianie jest dla mnie decyzją nie tyle niełatwą, co niemożliwą do podjęcia? Strasznie cierpiałem w tym roku jak musiałem gigantyczne samosiejki maków polnych w pełni rozkwitu wyeliminować z jednej rabaty, bo wreszcie zaczęły wychodzić z gleby cantedeskie?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Miejsca dużo.Ale ził na rabaty już mniej.. :roll:
Piękne lilie. ;:215
Widzę taki sam mamy milin i Rutewkę Delavay'a.
Długo ją masz ??Dobrze ci rośnie i przyrasta ??
Fajna ta barula. Ja właśnie dostałam barbule.I stoi w doniczce. Jeszcze nie wiem gdzie ja posadzić. :roll:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu przepraszam za pomyłkę :oops: ;:180
Floksów masz ogrom, lilii i wszelakiego dobra! Czuje zapach Twojego ogrodu no i ile bryków w słoneczne dni :D Kłosowce miałam kilka lat i chyba rok jak przepadły ...nie wiem czemu. Golden Jubilee był krótko. Pokrzywolistny biały nie przeżył przesadzania ...a może fioletowego też przesadziłam i nie pamiętam?? no ale siewki powinny się pokazać. Głowienka też zniknęła, ale tą widuje na łąkach :D Śliczna rutewka , moja jeszcze w pączkach :D Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A mnie wydaje się, że jest powrót roślin z babcinych ogródków i floksy w nich królują. Masz rację co poniektórzy wolą iść po najmniejszej linii oporu- tuje i trawniczek. Ci, których stać wynajmują sobie firmy do pielęgnacji, wtedy roślin kwitnących więcej. A pasjonaci sami pracują, osiągając piękne widoki co widać na Twoich zdjęciach ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Barbula,rutewka fajne rośliny.
Lilie cudne.Milin fajnie Ci kwitnie. ;:138
U nas wieje silny wiatr.Strącił dużo papierówek.Dziś powiedziałam sąsiadce z działki,żeby sobie wzięła.Była bardzo zadowolona.

Miłego wieczorku! ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ojjj biedna Martusia nie ma sie gdzie rozpędzić :;230 , a co ja mam powiedzieć o moim naparstku tam wcale rozpędu nie mam gdzie zrobić,chyba żebym za płotem poszalała :;230 Cudna ta Barbula kiedyś ją ukorzeniałam ,ale nie wyszło, więc spasowałam ona potrzebuje miejsca na ekspozycję ,a u mnie go nie ma.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2863
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witajcie :wit
Goście wakacyjni do mnie zjechali i potrzebowałabym się rozdwoić, a nawet dobrze byłoby roztroić! O gości zadbać, spędzać z nimi czas, pobawić się w ogródku i zajrzeć na forum!

Loki, współczuję serdecznie! Mam to samo! Odgrażam się tylko, a i tak wszystko sobie rośnie, aż przekwitnie!

Aniu, rutewkę już kiedyś miałam przez pięć, może sześć lat i zniknęła bez śladu! Ta posadzona w tamtym roku, bardzo mizerna, w tym ma już dwa kwitnące pędy. Nie są bardzo wysokie, ale jest dobrze! Gdzieś przeczytałam, że trzeba ją odmładzać.
Barbula to spory krzew, przycięty wiosną na jeża i tak osiąga ok. metra szerokości, to musisz się z tym liczyć przy sadzeniu. Podobno u nas przemarza, ale jeszcze im się to nie zdarzyło, a mam je ponad dziesięć lat.

Marysiu, masz wybaczone! ;:306 Pachnie wszystko, oj pachnie, a wszelkich owadów jest moc, tylko staram się nie wchodzić im w drogę, bo jestem uczulona niestety, a lubię wsadzać nos w kwiatki!
Ten fioletowy kłosowiec to sieje się obłędnie, to i biały mógłby tak samo, chociaż pod tym złotym też nie widzę siewek!

Dorotko, mam wrażenie, że teraz w mieście więcej kwiatów niż na wsi ;:306
Ludzie chcą mieć kostkę na podwórkach, wyasfaltowane drogi, bo mają coraz lepsze samochody, drzewa wycinają, bo zabijają się na nich. A nikt nie pomyśli, że to nie drzewo jest winne tylko samochód, a w większości wypadków brawura i alkohol. Wściekam się, bo już przez wieś trudno przejść bez udaru cieplnego, bo dla ochrony aut przed spadającymi gałęziami, wycinają wszystko jak leci, zamiast zadbać o drzewa z rozmysłem!

Danusiu, milin w tym roku naprodukował bardzo dużo kwiatów, a barbula zakwita zdecydowanie zbyt wcześnie! Teraz jest mnóstwo kwiatów, a ona powinna karmić owady jesienią!
Z papierówek też ucieszyłabym się, bo to jedyne jabłka jakie uwielbiam ;:92
a wiosenne przymrozki załatwiły je doszczętnie.

Jadziu, no taka prawda, gdzie się nie ruszyć - coś rośnie, drzewo, krzak, albo granica działki ;:306
Barbula nawet mocno przycięta, osiągnie spore rozmiary, ale można by ją może na nóżce? Jakby co to moje się ukorzeniają :D

Niestety, nie mogę dodać zdjęć ;:145 może później się uda!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”