Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No likwidacja czasu zimowego to jedyne sensowne rozwiązanie dla Polski?

Bardzo ładne lilie pokazujesz. Sympatyczny hibiskus no i odętki? Wszystkie je bardzo lubię?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu czy ta wysoka żółta z 6.sierpnia to jest rudbekia? kiedyś taka kupiłam ale nie chciała róść...chociaż topinambur też ma podobne kwiatki. Ciekawe to to Starzec Fuscha...
Masz ogromną kolekcję floksów, lilii, liliowców i Bóg wie czego jeszcze, masz przebogaty ogród ;:63
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

W końcu doczekałam się deszczu, niebo przyczerniało i cudnie leje, oby bez przykrych niespodzianek, bo już organy w górze słychać. ;:oj ;:oj
Cały tydzień deszczowy zapowiadają, może uda się deszczówką zapełnić już puste beczki, bo pomidory wolą wygrzaną ;:3 wodę. ;:215
Niech i Tobie Martusiu deszczyk roślinki odświeży ;:47 należy im się wytchnienie, po tak długiej spiekocie. ;:108
Pozdrawiam cieplutko, zdrówka życząc. ;:167 ;:79 ;:79 ;:cm ;:cm ;:7
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto widzę, że Cię nie ma, przypuszczam że wyjechałaś.
Ogród jak zawsze kwitnący, kolorowy. Lilii masz ogrom, piękne odmiany. Podziwiam, że pamiętasz nazwy odmianowe lilii, ja to nie mam głowy. Nie wiem co z moimi, kwitnień tego sezonu bardzo mało, część w ogóle nie wyszły, trochę przymrozki załatwiły czyżby po zeszłorocznej suszy tak się podziało. Mam nadzieję, że tylko odpoczywają i za rok wszystkie wyjdą.
Twoje floksy jak zawsze mnie zachwycają, są cudne szczególnie te ciemne w tle https://images91.fotosik.pl/404/120bdb808c713a10med.jpg mają naprawdę taki kolor, pytałaś u mnie czy mam ciemny buraczkowy, jeżeli to te to takiego nie mam.
Zapytam o siewki, bo swoim floksom nie obcinałam specjalnie przekwitłych kwiatów z nadzieją, że się rozsieją, czy siewki powtarzają cechy rośliny matecznej, czy nie. Jeżeli się krzyżują to mogą być piękne kolorystyczne niespodzianki. Nigdy nie zbierałam nasion z floksów, może spróbuję i posieję, taki mały eksperymencik, a Ty próbowałaś.
Maliny od Ciebie rozszalały się na max, są pyszne ;:215
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Floksowy las musi wyglądać cudnie, a jak musi pachnieć ;:oj Piękne mają kolorki i kwitną jak marzenie. Swoich w tym roku nawet nie zdążyłam zobaczyć, ale gdzie im do Twoich. To pewnie dlatego się zawstydziły i szybciutko przekwitły, żebym nie musiała nad nimi kiwać głową :;230
Kwiat kielichowca chińskiego uroczy, żeby tylko chciał lepiej kwitnąć, to na pewno byłabyś bardziej z niego zadowolona niż z wonnego. Wonny kwitnie skromnymi kwiatkami i taki on wonnyObrazek
Wbrew twoim słowom, kilka hortensji pokazałaś, nie jest źle. od czegoś trzeba zacząć ;:108 Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś jestem u ciebie podziwiam i zaglądnij do mojego bałaganu ogrodowego pilnowanego z doskoku ;:131 zapraszam,idę dalej podziwiać ;:333
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Koleżanko ;:196 gdzie was posiało tak dawno nas nie odwiedzałaś ,a tu już jesień wielkimi krokami wpadła, a u Ciebie mnóstwo marcinków i nie tylko. Odezwij się Martusiu ;:196 .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martuś jak tylko będziesz miała ochotę tu zaglądnąć to pozdrawiamy serdecznie W przyszłym tygodniu może mi się uda zrealizować moje plany floksowe ale jeszcze musi być pogoda i pogoda mojego EMa ;:173 dam znać a jak się nie pogniewasz że ci zaśmiecam wątek to z serduchem dla ciebie
Obrazek
;:3 ;:167
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto, jeszcze nie widziałam ogrodu z taką ilością floksów! ;:63 Ja też nie oparłam się tym wdzięcznym kwiatkom i mam kilka kęp, no ale oczywiście takiego festiwalu kwitnienia to nie mam. Piękny i różnorodny masz ogród ;:63
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Puk puk puk

Martusiu odezwij się, Twój ogród taki bogaty w różnorodne roślinki, prawie wieczorkami można zasiąść i oglądać, pozdrawiania zostawiam ;:196
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Tez pukam jest w tym ogrodzie pięknym ktoś ? ;:65
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2863
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witam gorąco wszystkich moich gości :wit
Kasiu, Aniu, Izo, Loki, Marysiu, Stasiu, Dorotko, Iwonko, Jolu, Jadziu, Kasiu, Krysiu, Bogusiu ;:196 przepraszam, że nie odpowiedziałam na Wasze wpisy, a najbardziej przepraszam tych, którym obiecałam roślinki i zawiodłam :oops: Mam nadzieję poprawić się wiosną :wink:
Skończył się rok, którego już nigdy nie będę mile wspominać, najchętniej wymazałabym go z pamięci. W sumie trochę mi się udało, bo z ostatnich trzech miesięcy walki z depresją, niewiele pamiętam. Powoli wychodzę na prostą i zaczynam myśleć o wiośnie, chociaż podobno idzie zima!
Na razie po listopadowym śniegu nie ma śladu, a temperatury przedwiosenne budzą roślinki do życia.
Nie mogę się dogadać z fotosikiem, coś mi zardzewiał nieużywany przez dłuższy czas :(
Życzę wszystkim dobrego nowego roku w zdrowiu i pomyślnego ogrodowania, bez anomalii pogodowych i szkodników ;:196
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu moja Kochana tyle razy myślałam o Tobie, bo miałam wysłać kilka roślin i byłam przekonana że wylądowałaś na Wyspach i masz problemy z powrotem, a Ty wpadłaś w sidła paskudnej choroby. Utulam Cię bardzo mocno i nie znikaj z FO, a my Ci pomożemy dotrwać do wiosny. Z fotosikiem z czasem sobie poradzisz, a na razie odwiedzaj forumowe ogrody i pisz, bo ogród pomaga wyjść z wielu opresji! Życzę Ci dużo zdrowia i słoneczka, bo ono jest lekiem na nastrój ;:196 ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”