Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, absolutnie nie zamierzam jeść tych grzybów! Zresztą nie używam w kuchni żadnych, poza pieczarkami, chociaż one właśnie blaszkowe ;:306 Raz w życiu byłam na grzybobraniu, to wiem, że uwielbiam łazić po lesie i znajdować grzyby :tan , ale tak bardzo nie ufam swojej wiedzy i zapewnieniom wytrawnych grzybiarzy, że nie dałabym ich zjeść moim dzieciom i już.

LOKI, może pewnego razu pojawi się ich mnóstwo ;:138 tylko czy to dobrze dla ogrodu? Taka opieńka to podobno wykończy wszystko. ;:14

JADZIU, ubiegły tydzień był okropny! Wiał lodowaty wiatr, niemal bez przerwy mżyło, temperatura w okolicach zera, a odczuwalna -10, brrr! W sobotę przynajmniej ucichł wiatr, a w tym tygodniu ma być cieplej, ale co mi z tego jak sobie poleciałam do Anglii :tan

KASIU, cieszę się, że Ci się u mnie podoba i zawsze będzie mi miło Cię gościć pod wierzbą ;:108
Niestety, u nas też nie sprawdziły się wcześniejsze prognozy ;:14 Podobno słonecznie i ciepło było w okolicach Krakowa i Nowego Sącza.
Też długo nie widziałam słońca, aż wsiadłam w samolot, dwie i pół godziny pełnego nasłonecznienia ;:138

MARYSIU, a czy wiesz jak się nazywają Twoje śliczne, niebieskie grzybki?
Myślisz, że one pomagają roślinom? Ja się boję, że im właśnie zaszkodzą!
Purchawek nie widziałam już od bardzo dawna, a kiedyś było ich u nas sporo!
Miłka okryłam według wskazówki doświadczonego w tej kwestii Janka. Oczywiście podczas słonecznej pogody będę go odkrywać, zobaczę czy pokaże na wiosnę śliczne, czy znów zbrązowiałe kwiatki.
Bardzo chciałabym, żeby moja była taka sama jak Twoja i zakwitła znów wiosną!
Jesienią już tak zapachy nie cieszą jak wiosną w ciepłych promieniach słońca :tan
Posyłam Wam słoneczko z nad chmur ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

;:oj Ohoho, a gdzie to szanowna pani wybrała się samolotem? Obrazek CUDOWNE WIDOKI ;:167 Przypomniałaś mi, jak wygląda słońce i błękitne niebo ;:138
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ja nie jestem aż taką znawczynią grzybów,ale w swoim życiu zbierałam ich bardzo dużo,oczywiście te podstawowe.Znajomości grzybów nauczyła mnie moja mama.Mąż też zna się na grzybach.
Fajnie,leciałaś nad chmurami.Piękne widoki. Szkoda,że ja tego nie zaznam.
Przyjemnego pobytu w Anglii. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu miłego pobytu u wnucząt szczególnie ta malutka będzie wypieszczona .Jak leciałam pierwszy raz samolotem też sobie sfociłam te cudne chmurki urzekły mnie te widoki. ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

KASIU, jak dotychczas tylko w jednym kierunku - do Bristolu! Mam tu obie córki i wnuczki. ;:167
Sobie też przypomniałam słońce dawno
niewidziane :tan

DANUSIU, zazdroszczę Ci wędrówek po lesie w poszukiwaniu grzybów ;:108
Takie widoki są teraz dostępne. Mam koleżankę, która chciała zobaczyć jak się leci samolotem i zafundowała sobie za niewielkie pieniądze lot Kraków - Gdańsk - Kraków. Zobaczyła morze z bliska i z góry!

JADZIU, ja też na początku byłam zafascynowana widokami, a teraz już mi spowszedniały. Teraz jednak cieszyło mnie słońce, bo dawno go nie widziałam ;:138
Dziękuję za życzenia ;:196

Tu trochę pada, a za chwilę świeci słoneczko i jest ciepło!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu czy konary tego drzewa sa takie rozłożyste ;:202 to aż nie do wiary , a moze to tylko takie złudzenie.Róża również na tle jasnego muru wygląda zarąbiście, a te żółte kwiatki czy to jaśmin nagokwiatowy, zaciekawiły mnie również te białe kwiatostany .U mnie dzisiaj też zaświeciło słonko czyżbyś musiała wyjeżdżać do Anglii ,żeby zobaczyć słonko i takie widoczki ;:202 Udanego wypoczynku ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

O to widzę, że nasza Matusia znowu przeniosła się do cieplejszej krainy. To nawet po przyrodzie widać. Chociaż ostatnie prognozy właśnie dla tych rejonów zapowiadały mrozy na skutek wirów znad Arktyki. Zobaczymy jak się sprawdzą przewidywania. Ciesz się wnuczętami, bo ogród i tak teraz odpoczywa ;:196
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Uwielbiam i jednocześnie nienawidzę podróży samolotem, a nawet z racji szkoleń, latam średnio dwa razy w roku Obrazek Ale zawsze po hydroksyzynce widoki są śliczne :;230

Kolorami jesieni zastrzelasz mnie ;:167 A TAM niby miała być zima?? Tak jak Marysia pisała Obrazek

Co to się w przyrodzie porobiło, że do Anglii nam trzeba jechać, aby słońce zobaczyć :;230
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto, piękne te jesienne widoki. Takie ciepłe. Ale róża najpiękniejsza. Jaki gęsty ten krzew, jaki mocny, te kolce i grube pędy kontrastują z delikatnymi kwiatami.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, dziękuję za życzenia ;:196 Czas spędzony z dziećmi jest bezcenny!
Ten jesion jest tak rozłożysty ;:108 Róże tutaj kwitną bez przerwy, byłyby piękne gdyby komuś chciało się im przycinać przekwitłe kwiatostany. Tylko różanka w większym parku jest starannie przycięta. Te zółte kwiatki to jaśmin, tylko słońce tak się w nim odbija, że zdjęcie słabo wychodzi ;:131
Te białe to kwiatostany fatsji japońskiej, u nas doniczkowej, chciaż podobno w cieplejszych rejonach można pokusić się o uprawę w gruncie. Tutaj to ponad dwumetrowe krzaczory i właśnie teraz rozkwitają!
Niestety, z doniesień wynika, że u nas pogoda raczej angielska, a tutaj dość ciepło i słonecznie, to sobie trochę przedłużę jesień złotawą :tan

MARYSIU, na razie tutaj mrozów nie widać na szczęście :D i słońce nie chowa się za szaroburymi chmurzyskami! Nawet jakby było brzydko, to i tak jest super, bo jestem z moimi dziewczynkami w realu ;:167

KATIUSHA, konkretnie to jestem na Walii, na zachód od Angii. W ubiegłym roku mieli zimę, że ho, ho! Trzy dni leżał śnieg i temperatura spadła do -4 stopni, miasto sparaliżowane! Ciekawe, co w tym roku ten wir arktyczny tu pokaże.
Jak to po hydroxyzynce? Czy ja źle zapamiętałam, że Ty podniebna byłaś?

KASIU, dlaczego mnie to nie dziwi, że najbardziej spodobała Ci się róża :;230
Jak pisałam Jadzi, oni nie dbają zbytnio o te krzewy, nie prześwietlają, ani nie usuwają przekwitłych kwiatostanów, tak sobie rosną samopas, mimo to kwitną!

Trochę krzaczków z tutejszych ogródków


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś miał fantazję ;:306 w takich chaszczach wielka rzeźba mniszka!

Obrazek

Palma (żywa)

Obrazek

Choinka (sztuczna)

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dziękuję za fotorelację ;:196 wiadomo ogrodnika interesują przede wszystkim zielska :wink: To chyba jakaś inna odmiana mahonii ,ale zapomniałam ma ją w swoim ogródku Karolina, super wielkie krzewy fuksji i kwitnąca kalina ;:202 U nas przebłyskuje słonko to może wybiorę sie do moich włości tylko muszę skusić M, bo samotna wyprawa trochę ryzykowna .Miłego urlopu Martusiu pozdrowienia dla rodzinki ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja w kuchni chętnie używam wszystkich jadalnych grzybów, które mi w łapy wpadną? Pieczarki, boczniaki, kurki, smardze, borowiki, podgrzybki, maślaki, lejkowce?

Jeśli chodzi o wpływ grzybów na ogród ? może on być różny, bo grzyby z ekologicznego punktu widzenia można podzielić na trzy typy troficzne. Są symbionty, które wchodzą z roślinami w mikoryzę i ?sprzedają? roślinom przefiltrowaną wodę wraz z substancjami mineralnymi w zamian za glukozę ? i smardze zaliczają się właśnie do tej grupy, podobnie jak większość podgrzybków, borowików, muchomorów etc.? Grzyby z tej grupy są niesamowicie pożyteczne. Są saprofity, które rozkładają martwą materię organiczną ? zaliczają się tu choćby pieczarki czy kanie. Też są pożyteczne, bo to właśnie dzięki nim martwa materia organiczna może wrócić do obiegu; bez ich pomocy kompost byłby bezużyteczny, miast być świetnym nawozem (no dobrze, przesadzam trochę, bo to nie jedyne saprofity, gdyby grzybów zabrakło, bakterie też by sobie z tą robotą poradziły, zwłaszcza Streptomyces, które pod mikroskopem do złudzenia przypominają grzyby ? choć z trawieniem ligniny byłoby już o wiele gorzej). No i wreszcie są pasożyty, jak wspomniana opieńka miodowa? Te rzeczywiście potrafią szkód narobić?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu najpierw to musiałabym dojechać do gdańska,a potem mieć odwagę wsiąść do samolotu. ;:108
No fajnie.Fuksje sobie kwitną.U nas tylko Magellańska podobno wytrzymuje nasze zimy.

Miłego pobytu. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”