Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to u Ciebie wiosna.Tyle kwitnących kwiatków.Piękny nakrapiany ciemiernik.Hipeastrum białe śliczne,takie delikatne.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No to ja rozumiem Martusiu takie przedwiośnie nie takie prawie nic jak u mnie. Jednak jestem dobrej myśli że wszystko przede mną :D bo prędzej czy później i tak wszystko rozkwitnie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARYNIU, a przecież mieszkamy w tym samym regionie i w mieście powinno być cieplej! U mnie jest bardzo wietrznie, chociaż staram się nasadzeniami ograniczać przeciągi.
Trochę za szybkie te kwiatki i mogą dostać po nosie od mrozu ;:145

ANIU, u mnie to jakiekolwiek kwiatki w styczniu to zjawisko ;:oj w lutym już kwitły przebiśniegi, ale nie w styczniu! Ciemierniki coraz bardziej mi się podobają, ja mam takie najpopularniejsze, a jest ich jeszcze tyle cudnych odmian i kolorów! Sieweczek tych różowych mam dużo, to gdybyś chciała, daj znać ;:196

DANUSIU, ;:196 dziękuję w imieniu hipeastrum, zwłaszcza, że ja jestem na nie zła, bo miało być czerwone ;:14
W ogrodzie wiosna, a tu do kalendarzowej jeszcze dwa miesiące!

JADZIU, kwiatki kwitną biedne, wśród suchych badyli niestety! Miała być straszna zima, to nie sprzątałam jesienią, a teraz, po pierwsze, nie mam czasu i jeszcze ciągle może przymrozić ;:223

LOKI, przepraszam, że Cię pominęłam ostatnio, ale ukryłeś się między dziewczynami ;:224
Dzisiaj wiosna jeszcze bardziej rozkwitła!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonia drzewiasta rozwija pąki, jak przymrozi, będzie po kwiatach ;:145

Obrazek

Liliowce wypuszczają.

Obrazek

Narcyzy zaszalały.

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim dobrego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ;:oj normalnie jestem w szoku, wiosna w pierwszych dniach lutego :roll: ogród zaskakuje. Czyżbyś podgrzewała rabatki. Ranniki pięknie wyglądają, a wstążka pierwiosnków prześliczna ;:215
Też bardzo lubię jak kwiaty pachną, lubię ogród pachnący i kolorowy.
Musze do Ciebie zwrócić się o poradę jak postępować z piwonią drzewiastą, moja każdego roku zamiast iść w kępę coraz mniejsza. Zawsze ja zabezpieczałam na zimę, a w tym roku pomyślałam, a niech cię trafi ;:29 jak nie chcesz ze mną być. I co widzę na 10 cm gałązce jakieś zielone, no chyba ją muszę przesadzić tylko jakie miejsce wybrać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś to zdjęcia z Twojego ogrodu czy z Anglii? Niesamowite! co prawda u mnie też coś niecoś wychodzi, ale nie całe kępy! Przecież u Ciebie pod koniec lutego tulipany zakwitną. U mnie noce zapowiadają mroźne a w dzień odczuwalna daje w kość i rośliny spokojnie siedzą w ziemi, a deszcz nawadnia glebę na późniejszą suszę ;:215
Dobrego tygodnia! ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, też się dziwię i zastanawiam co to będzie?
Nie mamy wpływu na pogodę, to pozostaje cieszyć się tym co jest :tan Już raz, w moim ogródku u rodziców, jakieś 30 lat temu, przebiśniegi kwitły 2 lutego, pamiętam, bo robiłam z nich stroik do gromnicy. Ale wtedy było o wiele cieplej. Teraz nie ma upałów, a wszystko rośnie jak szalone! Pszczółki śpią i przepadnie im wyżerka na przebiśniegach, a zawsze było ich tam mnóstwo.
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z piwoniami drzewiastymi, bo mam jedną i drażni mnie, bo startuje bardzo wcześnie i mimo okrywania, przemarzają jej pąki kwiatowe ;:14 ale rośnie, a ja nie wyrzucam kwiatków. Jak ją sadziłam, to wyczytałam, żeby dobrze przygotować jej stanowisko, bo nie znosi przesadzania, woli glebę zasadową i jest żarłoczna. Podsyp jej kompostu i nawozów do kwitnących (bez azotu) to może ruszy i będzie cieszyć kwitnieniem. ;:196

MARYSIU, nie, to nie w Anglii, to u nas na Podkarpaciu :tan
Mam nadzieję, że jednak coś i w kwietniu zakwitnie z cebulowych. Wszystko wychodzi, tylko patrzeć jak lilie pokażą nosy, a u mnie też zapowiadają przymrozki do -6. A będzie co ma być ;:108
Niech już mrozy nas omijają ;:196

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jestem w szoku.Tyyyle przebiśniegów.Szok. ;:oj .Już kwitną na całego drugi szok. ;:202
Ciemiernik ten w kratkę,albo kropki śliczny.Dlaczego ja mam tylko takie zwykłe? ;:14
Narcyz zaraz zakwitnie.Co to będzie,co to będzie? :evil: O rannikach nie wspomnę.Tyle ich kwitnie.

Miłego dnia.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A nic strasznego nie będzie.Wiosna będzie.Tak świstak Phil zapowiedział więc przebiśniegi / piękny łan przebiśniegów / ruszyły.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ile przebiśniegów :shock: u Ciebie kwitnie! :D ;:138 U mnie ledwie szczypiorki się zazieleniły i zakwitł rannik szt.1 :? Stan na ub.sobotę...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Super wygląd ta wstęga przebiśniegów :)
Przymrozki teraz jeszcze nie wyrządzą za dużo szkód, nie ma czym się na razie przejmować :)
Jak już masz takie ładne kwitnienia to życzę trochę przyjemniejszej pogody żeby można był zachwycać się tymi kwitnieniami :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

To się nazywa przebiśniegowe kwitnienie ;:202 nie to co u mnie jeden kwiatek, a reszta w liściach .No dobrze juz nie narzekam cieszę sie z tego co mam.W razie czego przyjdę do Ciebie nasycić oczy kolorami bo widzę ,ze i narcyzy w blokach startowych już stoją ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Rzeka przebiśniegów cudna :D Hippeastrum białe bardzo ładne, ale znam ten ból - chcesz czerwone, dostajesz co innego ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Marto :wit Nareszcie udało się doczytać Twój wątek do końca :heja I to "nareszcie", to nie dlatego, że nudno, tylko ciągle ktoś mi przeszkadzał ;:124 Zawitałam do cudnego ogrodu i ie było rady, musiałam obejrzeć i przeczytać całość. Masz ogromne pole do popisu i fajnie sobie z nim radzisz ;:63 Wiosna przyszła do Ciebie już w listopadzie ;:oj , na całe szczęście moje kwiaty nie są takie wyrywne i jeszcze smacznie sobie śpią. Oczywiście nie wszystkie, bo bardzo dużo szczypiorków jest już na wierzchu, ale np. przebiśniegów jeszcze ani widu. U Ciebie wiją się przecudną wstęgą, no i ta łączka rannikówObrazek W tym roku może i ja będą miała ich już kilkanaście, tylko czy zdążę je zobaczyć, skoro wszędzie kwitną, a ja nie mam kiedy pojechać na działkę?
Angielskie fuksje bardzo mi sie spodobały, może to i szkoda, że nas klimat ostrzejszy i takich widoków nie uświadczysz? Ale jak tak dalej pójdzie, to też tak będziemy mieli ;:108

Fygeliusa mam już od kilku lat i rośnie niezmordowanie. Żadna zima nie jest mu straszna, a niczym go nie przykrywam. Kwitnie i się rozrasta, nawet już poszedł sobie ode mnie w Polskę.
Dzięki Tobie, wyjaśniło się pochodzenie mojej lobelii lśniącej. Pojawiła się znikąd w ubiegłym roku. Najpierw sobie rosło coś zielonego. Nawet się zastanawiałam czy to czasami nie jakiś chwast, wyrwać- nie wyrwać, jednak jakoś tak za ładnie mi wyglądało i zostało. Z niczym mi się nie kojarzyło, nie wiedziałam skąd to mam. Zakwitło cudnie i tylko dzięki forum dowiedziałam się, jak ją zwą :heja A teraz wyjaśniła się zagadka skąd to mam. Na pewno też przywiozłam od Marty, bo w maju gościłam w jej ogrodzie ;:108
Będę zaglądać :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”