Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Szpaler przebiśniegów mi zaimponował. ;:180 U mnie w ogóle przebiśniegi się nie udają.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, przebiśniegi muszą być i musi być ich dużo, żeby było je widać ;:108 Ranniki też widoczne są dopiero w grupie
Moje ciemierniki są zwyczajne z siewek jednego krzaczka. Kupiłam raz pełnego, ale nawet nie zakwitł, zanim wyniósł się z mojego ogrodu na czyichś dwóch nogach w całości. Żeby mi chociaż kawałeczek zostawił wstrętny złodziej, to może by się uchował, bo spory krzaczek był i można było podzielić. ;:14 Od tamtej pory nie kupiłam żadnego, ale kuszą mnie coraz bardziej, bo piękne są i przeróżne ;:138

JANKU, gdzieś czytałam, że Phil mylił się sześć razy na dziesięć ;:124 oby w tym roku miał rację!
Dzisiaj ogród zmrożony bez śniegu ;:145 Mam nadzieję, że przebiśniegi jeszcze się podniosą.

MARYNIU, mam sporo miejsca w ogrodzie, a te maluchy dopiero w większej ilości dają się zauważyć. Po deszczowych i ciepłych, jak na zimę dniach, u Ciebie też z pewnością już więcej kwitnie ;:215

Witaj, KAROLU, w moim ogrodzie :wit
Dawno temu zauroczyły mnie łany przebiśniegów w jakimś ogródku i teraz u siebie chcę mieć ich mnóstwo! Dziękuję i odwzajemniam życzenia przyjemnej pogody, żebyśmy mogli więcej czasu spędzać w naszych ogrodach, bez przeziębień ;:215
U mnie spadło sporo deszczu i zmroziło, to trochę się obawiam, bo jednego roku, przy takiej pogodzie, straciłam mnóstwo narcyzów ;:14

JADZIU, serdecznie zapraszam na wiosenne kwitnienia, a ja wpraszam się do Ciebie na różane letnie szaleństwo, a może przy tej pogodzie, róże zakwitną już wiosną :tan

NATALIO, dziękuję w imieniu przebiśniegów, może zachęcone pochwałami, nie poddadzą się przymrozkom i jeszcze zachwycą w pełni otwartymi kwiatuszkami :heja
Hipeastrum po przekwitnięciu dwóch pędów wypuściło trzeci, to chyba mu wybaczę, że nie jest czerwone ;:306

IWONKO :wit
Cieszę się, że podoba Ci się w moim ogródeczku :tan
Zapraszam, wpadaj kiedy chcesz ;:108
Dziękuję za dobre wieści o fygeliusie ;:196 Jeśli u Ciebie rośnie bez problemu, to i u mnie powinien dać radę i wiosną pójdzie do gruntu ( jedna donica mniej do zimowania)

IZO, wiosna szaleje zimą, to i rośliny szaleją! Przebiśniegi i ranniki, niech tam, ale ciemierniki mogłyby poczekać na ciepłą wiosnę, żeby moża było im się poprzyglądać, bo przeważnie mają zwieszone w dół kwiatki, a jeszcze na trawie nie poleży :;230

LOKI, trochę im zeszło zanim zadomowiły się w moim ogrodzie, ale teraz rozrastają się i sieją.

Chciałam ciemiernikom zrobić zdjęcia przed przymrozkiem. Słabe, ale ziąb był okrutny i marzł aparat i ręce ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak zapączkowana jest kępa ciemiernika nn, wyhodowana z nasionka, a u mnie nie chce się siać, choć kwitnie zawsze bardzo obficie ;:124

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne ciemierniki.
Kępa okazała.
U mnie też nie chcą się same siać,
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

marta64 pisze:Kupiłam raz pełnego, ale nawet nie zakwitł, zanim wyniósł się z mojego ogrodu na czyichś dwóch nogach w całości.
Tego nie rozumiem - i to może naprawdę bardzo zniechęcać. To, że ludzie kradną plony to już wiem, ale żeby rośliny wykopywali?...
Piękne te ciemierniki :)
Na pogodę wpływu nie mamy - ale możemy kupić więcej agrowłókininy na wszelki wypadek :wink:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jak tam u Ciebie wichury szkód nie narobiły, od rana mówią, że w Waszych rejonach duże szkody.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto u mnie przebiśniegi rosną kępami prawie po całej działce.Widzę,że masz też sporo fajnych ciemierników.Czy one teraz wszystkie kwitną?

Miłego dnia bez wiatru. ;:215
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

ANIU, dziękuję ;:196 Piękne są, gdyby jeszcze była ładniejsza pogoda, żeby można było się im poprzyglądać, a przede wszystkim trochę odsprzątać ogród :oops:

KAROLU, u mnie włóknina nie zadziała, bo nie mam porządnych rabatek, tylko wszystko rośnie wszędzie :wink:
To, że złodziej to nic, ale bolesne jest, że to ktoś kogo dobrze znam i ciągle pewnie spotykam, bo wieś nie jest duża, a nikt obcy tego nie zrobił. Można znielubić ludzi ;:14

DOROTKO, poza mnóstwem gałęzi w ogrodzie nie mam szkód na szczęście, ale jeszcze alerty nadal obowiązują!

DANUSIU, u mnie też rosną w wielu miejscach, ale zachciało mi się mieć taką wstążeczkę przez ogród :tan Pierwotnie miały to być krokusy, ale nie chciały współpracować ;:14
Wszystkie zdjęcia są aktualne, ciemierniki też ;:196

A w niedzielę było pięknie! ranniki i przebiśniegi rozkwitły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł też oczar ;:138

Obrazek

Obrazek

Czosnki wyrosły jak szalone

Obrazek

Obrazek

Hiacynty też się gramolą

Obrazek

Floksy mają nowe pędy, a suche badyle nie wycięte ;:14
Obrazek

Wawrzynek ciągle kwitnie.

Obrazek

I jeszcze ciemierniki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Całe szczęście, że nie narobił wiatr szkód. Gałęzie pozbierasz, mniej przycinania :D
Bardzo podobają mi się oczary, nawet zastanawiałam się czy nie kupić, gdzieś doczytałam, że potrzebują sporo miejsca, odpuściłam.
Czosnki szaleją, moich jeszcze nie widać. Niedziela była piękna to kwiatuszki otworzyły paki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne ranniki cieszą swoim żółciutkim kwitnieniem :D
Oczar bardzo ładny i ciekawy :)
Wawrzynek też ;:333
I jeszcze te hiacynty i czosnki aż wiosna ci się pcha.Fajnie, to wszystko cieszy ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ten zapączkowany ciemiernik z nasion jest niesamowity i od razu poproszę o nasiona jak zawiąże i zdążysz zebrać ;:180 Wiosna wkroczyła na bogato, a u mnie dzisiaj zima wróciła, wcześniej bywała nocami. Nici na razie z wiosny! U mnie ciemierniki się sieją, ale ranniki znikają :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ślicznie, coraz bardziej wiosennie u Ciebie, coraz więcej kolorów :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu u Ciebie to chyba najszybsze przedwiośnie i to w jakim rejonie ;:202 .Rozumiem Legnica ,Wrocław czy Opole, bo tam zawsze cieplej .Nawet moje przedwiośnie mniej okazałe, ale cieszę sie z każdego kwiatka który u Ciebie zakwita bo to chociaż nie są odgrzewane kotlety jak u mnie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, wiatr mi nazrzucał gałęzi z wierzby i modrzewia, niestety, nie z krzaków do przycinania. Dzisiaj znów zaczęło wiać po południu, a teraz mocno huczy!
Oczar możesz spokojnie posadzić, zanim urośnie, minie sporo czasu. ;:108

ANIU, odrobina słońca momentalnie ożywia ogród, z dnia na dzień wszystko jest większe. Oby tylko nagle nie przyszedł mróz ;:14

MARYSIU, będę polować na nasionka tego ciemiernika ;:196
Zimy u mnie na razie nie widać na szczęście i chociaż przymrozki są, to wiosna się rozkręca.
Nigdy nie zastanawiałam się nad rannikami, bo rosną wszędzie i sieją się, ale przeważnie rzucam nasionka pod krzaki, to nie mają raczej sucho. Może nie chcą rosnąć, bo glina jest dla nich zbyt zwięzła?

NATALKO, dziękuję ;:196 żeby tak jeszcze suche badyle zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;:108

JADZIU, może to dlatego, że w całym ogrodzie zostawiłam suche badyle dla ochrony przed zapowiadaną zimą stulecia.A ja bardzo lubię odgrzewane kotlety, bo nie muszę wtedy gotować :;230

Niedzielne przedpołudnie było piękne! Przebiśniegi nareszcie rozłożyły skrzydełka ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”