Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu czy ona jest ekspansywna ta kokorycz, bo jeśli tak to dziękuję chociaż kolor przemawia za nią :) aha mam jeszcze żółtawą kokorycz .Mogę ci podesłać sadzonki tych moich jeśli chcesz w ramach wymiany towarzyskiej :wink: No to ja swoim Kamasjom też będę obrywać nasienniki ,żeby rosły na potęgę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martusiu! jestem z rewizytą a zapędzałam się już parę razy do Ciebie i ciągle coś mi przerywało!
Ogród https://www.fotosik.pl/zdjecie/e5190fe8a7cf7cee coś mi przypomina! to moje klimaty ;:333 Masa pięknych tulipanów i różnych ciekawych roślin. Kamasja w tym roku u mnie coś się zbuntowała i ma jeden kwiatostan w dodatku w pąkach :D Wyjazdy na wyspy dla ogrodnika są ucztą dla oczu więc korzystaj z tego :D
Czy to są liście kamasji https://www.fotosik.pl/zdjecie/b99d8cc87fdc1d76 ??
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja mam taka jak ta twoja pierwsza .Taka bladoniebieska.
Ja mam wrażenie,ze one nie tyle sie sieja , co więcej przyrastają. ;:108
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2881
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, moja kamasja jest taka ciemna, chociaż ciężko tym moim telefonem uchwycić kolor jaki widzę! Mam też bardzo jasną, a wczoraj rozkwitła jeszcze ciemniejsza, a miała być biała ;:124
Dorotko, przeważnie latam co 6 tygodni, bo wtedy wnuczka ma wolne w szkole, chyba, że zdarza się sytuacja awaryjna, to częściej. Piękne mają ogrody, to fakt, ale np. Zagubione Ogrody Heliganu pokazane w internecie i w Maji są piękniejsze niż w rzeczywistości!

Jadziu, namotałam coś, bo pisałam o kokoryczy, a wstawiłam zdjęcie gwiazdnicy i podpisałam skrótem!
Kokorycz pogięta rośnie grzecznie w kępie już kilka lat i nie zauważyłam żeby się rozsiewała!

Marysiu, zawsze miło będzie mi gościć Cię w moim ogrodzie ;:196 Czuj się jak u siebie, bo tak mi się wydaje, że nasze ogrody wiele łączy ;:108 tylko Twój ma bardzo pracowitą panią, od wschodu do zachodu słońca!
Tak, Marysiu, to są liście kamasji, która ma kwitnąć biało!

Aniu, a u mnie ta blada jak wsadziłam dwie cebule, tak dopiero w tym roku jedna ma kilka kwiatostanów, to chyba się podzieliła ;:oj Muszę je jakoś wykopać w tym roku!

A tak zrobiło się kamasjowo, to może ktoś próbował jeść, bo jej cebule mają być jadalne! Tylko czy wszystkie to nie wiem i jak to zeżreć coś, co może tak pięknie zakwitnąć? No i Indianie je zjadali i coś słabo z nimi ;:306
Wczoraj zakwitło maleństwo, może ma 20 cm. kwiatek ma ciekawy, bo 5 płatków do góry i jeden w dół, a nie gwiazdka jak u innych. Górny kwiatek zatknięty dla porównania!
Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2881
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witajcie!
Miałam parę spraw do załatwienia w powiecie, a jak wróciłam, to deszcz znowu zaczął padać.To może wstawię kilka zaległych zdjęć?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W miesiącznicy trwałej wyrosła ostróżka i już ma pączki!
Obrazek

Może ktoś mi powie co to jest! Kwiatki jak u naradki, różowiutkie, roślinka jest puchatą, srebrzystą kulką.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dobrze nie widzę ale może Androsace sarmentosa - naradka odroślowa.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ja bym chyba jednak wracała autobusem.Moja sąsiadka jechała do córki samochodem ponieważ chciała zobaczyć coś innego.
Mówiła,że ciągle samolot i samolot. ;:306
Marto ja nie wysiewałam kamasji.Sama nie wiem skąd ona u mnie w kilku miejscach. :twisted:

Miłego dnia życzę.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kokoryczka za chwilkę buchnie kwiatami uwielbiam się im przyglądać ,chociaż ich nie mam .Naradkę odroślową też mam i Zuzia uwzięła sie ,żeby w niej leżeć ;:222 Takie cudne kwiaty całe stłamszone przez nią a fajnie wygląda z przetacznikiem mrs Holt.U mnie calutkie popołudnie lało, a nie padało jak dotychczas. Udanego weekendu chociaż znów zapowiadali opady ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2881
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Janku, witam Cię i dziękuję bardzo za trop! Poszukałam wiadomości o naradce odroślowej i ona kwitnie latem na 20cm łodyżkach, a moja to naradka kosmata(Androsace villosa): łodyżki ma najwyżej 5cm i kwitnie teraz. Jadzia ma jeszcze inną - naradkę rojnikowatą(Androsace sempervivoides)

Danusiu, raz jechałam autobusem i miałam szczęście zobaczyć klify Dover, bo płynęliśmy promem do Calais. Jednak wolę samolot - tam zawsze świeci słońce :tan Chyba, że lecę nocą!

Jadziu, Twoja naradka to rojnikowata.
Kokoryczka jest wielka i poważnie się rozrasta, ale można ją wsadzić do doniczki, wtedy nie będzie może tak wysoka i nie polezie gdzie nie zechcesz!
Jadziu, może poznajesz tego kolesia?

Obrazek

Disiaj miałam piękną pogodę, mimo zapowiadanych burz i deszczu! Wreszcie bzy pachniały w ogrodzie, chociaż to nie to samo co w ubiegłym roku!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żarnowiec też ma mało kwiatków, a piwonii drzewiastej płatki się osypują, chociaż kwiatów otwartych nie widziałam!
Obrazek

Obrazek
I co tam jeszcze kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kilka host
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkim Wam życzę dobrej niedzieli ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ale masz okazale piękne lilaki. ;:333
Tulipany śliczne.Te bladorozowe chyba podobne do moich.Maja wielkie kwiaty ??
Cudna piwonia drzewiasta.
I hosty piekna masz.
4 zdjęcie to hosta Striptease.
% to chyba funkia Fragrant Bouquet.
A ostanie to chyba Sum and Substance :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martusiu,jak cudnie kwitną u Ciebie kwiatuszki,bzy uwielbiam i ich zapach ,upajam się nimi jak dziecko,i piwonia już płateczki osypuje ,a u mnie jeszcze żadna nie rozwinęła płateczków ,uwielbiam spacerować po ogrodach tyle można zobaczyć i nacieszyć oczy ,pozdrawiam niedzielnie ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kwitnieniem piwonii mnie zaskoczyłaś, ja wiem że to tzw "majówka" ale bardzo szybka.
Na pewno ogrody sa ładniejsze w realu, jednak program telewizyjny ma ograniczony czas emisji. Ogrodów angielskich nie znam, miałam okazję natomiast podziwiać parki i ogrody w Irlandii. Fuksje, hortensje, obrazki włoskie mnie zachwycały.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Te wszystkie bzy rosną w Twoim ogrodzie? ;:oj Dopiero musi pachnieć.
Funkie też już takie liściaste.U mnie jeszcze rosną. :D Zresztą zimno i zimno.Teraz jest 13 stopni co to za temperatura prawie w połowie maja.Tylko siąść i płakać. ;:145
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”