Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Sądząc po ilości prezentowanych przez Ciebie kwiatów masz kolorowo i pachnąco ;:138 Cieszę się, że zdecydowałaś się założyć swój wątek i możemy podziwiać to wszystko. Też mam dziwną słabość do wszelkiej maści siewek ;:224 Barbulę kupiłam na czerwcowych targach i posadziłam w donicy, bo niespecjalnie wiem gdzie ją ulokować. Tym bardziej, że jak piszesz potrzebuje sporo miejsca ;:24
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, nie stresuj się, zaraz u mnie będzie zielono, a u Ciebie zakwitną róże i dalie, a ja nie mam ani jednych, ani drugich! Zresztą zielone jest piękne ;:108 , byleby nie było białe!
No właśnie, a mączniak na ogórkach nie zaszkodzi różom?

Dorotko, cieszy mnie, że podoba Ci się mój busz i maliny smakują! Na pewno gdyby nie ta susza pokazałyby się z lepszej strony. U mnie więcej padało, a owoce malutkie, ale pyszne.
A z zawilcem może jeszcze raz spróbuj się zaprzyjaźnić, może teraz się uda, sadzonki to nie problem :D

Loki, dziękuję! Te zawilce już drugi rok tak wcześnie kwitną, może znów zapowiadają piękną jesień - ciepłą i kolorową?

Izo, lubię pachnąco i kolorowo :tan a, że żal cokolwiek wyrzucić, to jest tego troszeczkę ;:306
Barbulę gdzieś zmieścisz, bo
przecież nie wyrzucisz! Może udałoby się zrobić z niej "drzewko", tylko co wtedy z przmarzaniem? Moje, nigdy nieokrywane, przeżyły różne zimy(odpukać) i zawsze przykro ciąć, bo pędy żywe do samego końca, to może taka pienna da radę?

Robi się gorąco i sucho, to lilie już długo nie poszaleją ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co to będzie jak lilie przekwitną?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cudowne lilie, ależ tam musi pachnieć.
Malinki co dwa dni podlewam, muszę o nie dbać, szkoda byłoby aby wyschły w pierwszym roku na starcie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JAK LILIE przekwitną będzie zima. :twisted:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No przepiękne te hortki i cudne lilie.
I do tego piękna jeżówki i inne kwitnienia. Wszystko śliczne i cieszy.
a w domku co za ptaszek mieszka ?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, bardzo pachnie! Czasem aż za bardzo! Ale to już długo nie potrwa niestety ;:145
Malinom z pewnością podlewanie pomaga! Kto pomyślał, że znowu będzie taka susza?

Danusiu, nawet tak nie żartuj! ;:185 Nie znoszę zimy! Może jeszcze jej nie będzie!

Aniu, dziękuję w imieniu kwitnących!
W tym domku wiosną mieszkają szpaki,
teraz już jest pusty! Uwielbiam gwizdanie szpaka na wiosnę, ale jak wpadają potem czeredą na wiśnie i robią rwetes przekrzykując się nawzajem dostaję piany i obiecuję im eksmisję! Ale do wiosny mi przechodzi i z niecierpliwością spoglądam w stronę budki i cieszę się ogromnie jak pojawi się pierwszy :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żab mnóstwo, a ślimaki nadal grasują!

Obrazek

Zakwitł phygelius capensis, którego hodowałam pieczołowicie jako fuksję ;:306
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto a skąd Ty wytrzasnęłaś taki piękny kwiat?Phygelius coś tam.Opisz go bliżej.On zimuje?
Z tymi żabami to masz rację.Żab i ropuch u mnie dostatek,ale ślimaków jeszcze więcej.Brrr!
Ten różowy floks to tak zakwitł na łodydze z białymi?? Oho dwa razy zagrzmiało.

Miłej niedzieli. ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ;:196 ;:196 wreszcie życzenia sie spełniły ;:180 a wraz z nimi pokazała się jak zwykle przy tej okazji nieodłączna ślimarnia ;:222 .Podlało konkretnie chyba z godzinkę ulewnym deszczem towarzyszyły temu pomruki nieba. Masz nawet storczyka ogrodowego 3 razy robiłam z nimi podejścia miałam nawet Coum tego wiosennego i niestety nic nie pozostało Jeden sezon i koniec.No widzisz udało Ci się sfocić ropuszkę ;:333 moje jakieś wszystkie są prawie czarne .Fajny ten Phygelius capensis skąd go wyczaiłaś ,a ja sobie zamówiłam u koleżanki nasionka Daucus carota 'Dara' fajne ma kwiatostany w kolorze ciemnego lila czy ciemnego bordo, bo tak na fotce trudno bardziej zidentyfikować ten kolor.Super floksik ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie tez sporo ptaszków z lasu przylatuje i wyjada owocki.
Lilie piękne ;:173
A ta phygelius capensis,pierwszy raz widze.Ciekawa, inna i śliczna roślinka. ;:215
dobrej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit Martusiu

Gośćmi trzeba się zająć, wiem jak to jest bo sama ostatnio byłam w nich bogata, więc podziwiam Cię bardzo,że czas na FO znajdujesz, bo ja się ostatnio bardzo zapuściłam w tym temacie :oops: ale jestem i podziwiam piękne Lilie, Floksy,Jezówki, Hortensje i inne śliczne kwiatuszki, oj pewnie zapachy masz nieziemskie, bo i ogród bogaty w różne perełeczki ;:138
Ślimaków współczuję, szerzy się strasznie to paskudztwo i pożera co spotka na drodze, u mnie susza trochę ich zmordowała.
Martusiu dziękuję za życzenia u mnie i piękną Lilijkę ;:196 Dobrej niedzieli :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Danusiu, sama nie wiem skąd to mam! Zabierałam do domu, przekonana, że to fuksja. W internecie napisali, że zimuje pod okryciem w cieplejszych rejonach, to u mnie pewnie będzie kicha, ale jak zrobię sadzonkę to poeksperymentuję! Ładniutkie ma kwiatuszki długości 5cm, tylko niestety zwiesza w dół.
Niestety nie mam jeszcze takiego floksa ;:185 chciałam pokazać różnicę w wielkości kwiatków, (ten biały ma niemal 3cm średnicy) tylko zapomniałam napisać o co mi chodziło!
Przepraszam za wprowadzenie w błąd!

Jadziu, niestety, deszcz=akcja ślimak!
Dobrze, że podlało Ci bez takich szaleństw jak w Katowicach!
Lubię cyklameny, to takie cudne maleństwa kwitnące jesienią! Nie wiem czemu ten dostał takiego przyspieszenia, może pomyślał, że jesień, bo spadły na nie liście z wawrzynka, któremu, mimo podlewania, zżółkły listki i opadły ;:145
Jadziu, to jest żaba, na nią można się zaczaić, a ropucha jak już ją zobaczę, zmyka na tych swoich łapach. Muszę poczytać, czy ropuchy skaczą tak jak żaby, bo jeszcze nie widziałam.
Phygeliusa musiałam przywlec z Anglii jako naszczepkę fuksji i tylko ta jedna mi się ukorzeniła. Dopiero kwiatki mnie zaintrygowały i zaczęłam szukać co to może być.
A ta marchew to super wygląda na obrazkach ;:215 i pasowałaby do mojego ogródka!

Aniu, dziękuję w imieniu lilii ;:196
Wyobraź sobie moje zdziwienie, jak oczekiwałam kwiatków w stylu fuksji magellańskiej, a tu takie coś zakwitło!
Do mnie nie przylatują, u mnie mieszkają na stałe ze trzy rodziny kosów! Przeganiają szpaki, wilgi i paszkoty, ale same wyżerają wszystkie owoce jagodowe ;:124

Krysiu, dziękuję za pochwały kwiatków! Zapach lilii i floksów naprawdę jest nieziemski!
Też wydawało mi się, że upały wykończyły ślimacze tałatajstwo, ale wystarczyło trochę podlać trawnik i natychmiast wylazły z rabat ;:14 a po deszczu to pojawiły się wszędzie!
A goście najbardziej absorbują na początku dopóki się nie zadomowią, a potem już leci, no i sypiają, to wtedy mam czas :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Och te szpaki :roll:
Kolejne przepiekane lilie ;:215
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jak dobrze, że doczytałam, bo już myślałam, że masz tak oryginalnego dwukolorowego floksa :lol:
To zjawisko kwiatowe jest ładniejsze od fuksji.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”