Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11287
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Czy ja dobrze widzę,że u Ciebie już floksy kwitną ? U mnie jeszcze ich nie widziałam.. :roll:
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jakie u Ciebie piękne kwitnienia.Ten irys z 4 zdjęcia ,cud,miód i malina.Dlaczego ja lubię wszystko ciapkowane?? ;:223
Rosemary piękna,pachnie?
Floksy już kwitną?zima blisko. ;:145 ;:145
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

ANIU, bardzo dziękuję za pochwały dla moich kwiatków ;:196
Hostę T-Rex mam szósty rok od jednopędowej sadzonki z marketowego kapersa. Dopiero w tamtym roku pokazała dwa kły i liściory wielkie jak lotnisko. W tym roku ma trzy rozety liści, a z nich 5 pędów kwiatowych, w tym dwa wprost z ziemi, jakby obok ;:oj Nie przyrasta szaleńczo jak na razie, ale też jej nie dogadzam, bo i tak jest za duża :roll:
Liliowce bardzo się spieszą, powiększają pąki z dnia na dzień, u tego na zdjęciu pierwszy kwiat przegapiłam :oops:

DOROTKO, też myślałam, że floksy przessdzają rozkwitając tak wcześnie, ale sprawdziłam na zdjęciach z ubiegłego roku, to już są spóźnione ;:306
Te kratki i mnie się podobają, ale niestety nieprzydatne, bo to szopa na drewno do kominka i nic nie ma prawa się po nich piąć ;:185 To i nic w niej ciekawego, nie wiem, co chciałabyś zobaczyć?
Tak to bywa, do babci przyjeżdżają wszyscy, do cioci już niekoniecznie, zakładamy własne rodziny, dochodzi rodzina drugiej połówki i dla wszystkich brakuje czasu.

JADZIU, cudna była, ładne pąki i ładny kwiat, niestety już do wycięcia, mam nadzieję, że jeszcze powtórzy kwitnienie.
Te białe kwiatuszki śliczne, to rumian rzymski. Półtoracentymetrowe maluchy, mogłyby rosnąć na krótszych łodygach, a tak to wykładają się, a deszcze im nie pomagają ;:185
Zdjęciami brzydactwa nie chcę sobie psuć humoru, to omijam wzrokiem i aparatem ;:196

MARYNIU, no kwitną, ale w ubiegłym roku o tej porze było ich już nawet więcej kwitnących, to chyba musimy się przyzwyczaić do tego. Może za to będą dłużej kwitły po przycięciu? ;:196

DANUSIU, jaka zima ;:124 lato się zaczęło, to i kwiaty lata rozkwitły!
Rosemary pachnie pięknie, myślę, że gdyby nie deszcze pokwitłaby dłużej, mam nadzieję, że powtórzy.
Nazwy irysa nie znam niestety, pierwszy raz zakwitł i to po przesadzeniu, bo wcześniej mu się nie chciało, myślę, że się rozrośnie ;:196

Nawet nie myślałam, żeby coś po deszczach sfotografować, a tu taka niespodzianka :tan

Obrazek

Trzcinniki leżały pokotem, ale podnoszą się powoli.

Obrazek

Dębolistna rozkwita

Obrazek

Rumian rzymski - jaka poważna nazwa dla takiego maleństwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już historia ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11287
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ciekawa jestem czy u mnie także coś leży w ogródku ;:oj ..oprócz mini edenu i new dawn na złamanej pergoli... ;:131
Dębolistna ;:333 kiedyś miałam ale po 2 latach odeszła w siną dal i już dałam sobie z nią spokój...Nornice mi ją załatwiły! :roll:
Pustynniki też u mnie nie wypaliły i nie uprawiam ich.Podziwim Twoje! ;:138
Na razie świeci ;:3 może uda mi się wypad na działkę po południu zapowiadane burze.. ;:oj

Miłego dnia Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Teren Martusiu imponujący ,wiesz ile róż tam bym pomieściła :;230 Moje biedne muszą sie gnieździć na malutkim skrawku .Masz też wielkie połacie astrów jesiennych ;:202 Łubiny dalej czarują, a różyczki mają jakieś imiona albo NN . Widzę że jedną masz taką jak ja .Śliczny ten rumian rzymski dziękuję za odpowiedź ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto proszę napisz co to za zwiewna trawa https://images92.fotosik.pl/387/2ed95816c4279d8bmed.jpg
Masz bardzo bogaty ogródek, kwiecia ogrom.
Myślałam, że jest to wiata do biesiadowania, a Ty piszesz skład na drzewo, ładny ten składzik :lol:
Dwa moje floksy też zabierają się za kwitnienie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

I moja hortensja Dębolistna rozkwita ;:138
Piękne te twoje róze,.
Piwonie śliczne. Moje jeszcze w tym roku nie wszystkie rozkwitły ??
Rumian rzymski bardzo dostojnie się prezentuje ;:215
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martuniu :wit w końcu do Ciebie dotarłam, deszcz przydaje się również do zaległych odwiedzin. ;:196
Myślałam, że tylko u mnie jest buszowato, ale widzę, że i Ty kochasz roślinny tłok i różnorodność. ;:oj Tylko ślimaki to już niekoniecznie ;:185 a przez te ciągłe deszcze, rzesza szabrowników niszczy nasze ukochane roślinki. ;:222
Spotkałam u Ciebie wiele nie znanych mi roślinek, pozachwycałam się urokliwymi piwoniami,liliami i cudowną igłą Kleopatry.
Nawet floxy już u Ciebie kwitną a moje dopiero pączkują.Co do dzwonków brzoskwiniolistnych, to u mnie na wapiennej glebie, siewki pojawiają się wszędzie, zbieram je, grupuję a nadwyżka trafia do doniczek, żeby zasilić zaprzyjaźnione ogrody.Również orliki sieją się jak szalone z czego akurat się cieszę. :tan
Zdróweczka życzę Tobie i ogrodowi, dużo słoneczka i deszczyku w miarę potrzeb. ;:167 ;:3 ;:3 ;:47 ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2879
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

MARYNIU, u mnie po piątkowych szaleństwach, nieciekawie w ogrodzie, ale w porównaniu z okolicznymi miejscowościami, to i tak potraktowało nas łagodnie, choć wesoło nie było ;:185
W krakowskim zoo zachwyciły mnie hortensje dębolistne, ogromne krzewy z bordowo-różowymi kwiatami ;:oj Dlatego, jak tylko spotkałam sadzonkę, to kupiłam. Kwitnie na biało, ale przecież nie wyrzucę.
Pustynnik nie lubi zamakania, i po powodziach przed dziesięciu laty straciłam swoje stare. Na szczęście miałam nasiona i z czterech siewek, które się uchowały, jedna właśnie zakwitła i zaraz dostały moc wody. Wprawdzie długo nie stała, ale jest bardzo mokro. Jak zgniją, to już nie będę się z nimi bawić.
Mam nadzieję na słoneczne dni, czego i Tobie życzę, Maryniu ;:196

JADZIU, trochę terenu mam, ale już obsadzony ;:306
Róże już miałam kiedyś, zostały niedobitki bezimienne. Tylko nowe mają imiona: Rosemary i Ela, o której niewiele znalazłam w internecie, a kupiłam ze względu na imię ;:306
A o której myślisz, że taka jak Twoja? ;:196

DOROTKO, ta trawa to trzcinnik, piękny i zwiewny w czasie kwitnienia.
Biesiadowanie w większym gronie rzadko nam się zdarza, natomiast drzewa potrzebujemy sporo i musi mieć miejsce do sezonowania.
Do kwitnienia floksów w czerwcu musimy się chyba już przyzwyczaić, w tym roku nawet trochę są spóźnione ;:306

ANIU, piwonie z ostatnich zdjęć, są już wieloletnie, Twoje może młode, to dlatego ociągają się z kwitnieniem.
Rumian, w zbliżeniu dostojny, jednak według wielkości kwiatuszków, powinien nazywać się rumianek ;:306

STASIU :wit
Mój busz zagęszczają równieź roślinki z Twojej działeczki ;:196
Twój busz jest bardzo uporządkowany, u mnie z tym o wiele gorzej :oops: Większy areał pozwala na samowolkę roślinom, a pobłażliwość ogrodniczki(a niech sobie rośnie) prowadzi do zagęszczenia, a i tak wiosną jest pustka, aż nie do wiary, że latem zrobi się tak gęsto:;230
Cieszę się, że moje kwiatki zachwycają tak doświadczoną ogrodniczkę :tan
U mnie deszcze zadziałały odwrotnie, bo zalana piwnica zabiera mi czas, który mogłabym poświęcić na wirtualne spacerki ;:174 Mam nadzieję, że u Ciebie deszczyk jest tylko pomocny w ogrodowaniu.
Dobrej pogody i dużo zdrówka Stasiu ;:196

Pod stopami błoto, ale kwiatki się nie poddają ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś a jakim cudem one do Ciebie dotarły ;:88 bo nie przypominam sobie, żebym Ci coś wysyłała. ;:oj
Pustynnika miałam dawno temu, ale on kapryśny i obecne pogody raczej mu nie sprzyjają. ;:185 Jest wiele trwalszych roślin i równie pięknych. ;:215 Oman otworzył swoje wielkie słoneczko na przekór deszczowej pogodzie. ;:63
U nas na działce też woda w piwnicy i przy ulewach codzienne pompowanie. A ktoś na szczycie jeszcze oczko proponuje. ;:222
Dziękuję za życzenia, niechaj i Wam zdrówko dopisuje a nadmierne opady przestaną utrudniać życie. ;:167 ;:79 ;:79
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ostróżki giganty zawsze takie rosną czy tylko obecne deszcze tak im służą ? Widzę pierwiosnka vialii. Utrzymuje się w ogrodzie czy zawsze dosadzasz ? U mnie
jest jednoroczny.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu o tę różę chodziło https://images91.fotosik.pl/387/b23feffac9c026femed.jpg u mnie zwie się Purple tiger ,ale jest też pod nazwą, ale teraz wyparowała mi z głowy ;:124 może młotkowanie pomoże w przypomnieniu . :;230 Obie te róże są bardzo podobne druga to New imagine Moja cudownie pachnie jak stare róże i można rzec ze jest zdrowa .Liliowce też już kwitną u mnie dopiero jeden pajączek zakwit;l .Dzisiaj byłam w szoku jak spojrzałam na moja cudną pannę młodą [białego wawrzynka] coraz bardziej mi zasycha .Najpierw myślałam że to wina suszy, ale teraz wody pod dostatkiem, a ona dalej schnie ;:145
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11287
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U mnie ni stąd ni zowąd usechł dereń...ani sucho ani mokro ani podgryziony...Co za licho.. ;:oj Fajne drzewko z niego było..Sama go wyprowadziłam...ale jest boczny odrost, żywy...!
Viali przezimował u Ciebie? ;:138 Ja robiłam do niego ze dwa podejścia bo mi się podobał od zawsze ale dałam sobie spokój. :roll:
A tak ogólnie to Twój ogród w stosunku do mojego grajdołka sporo przed..Liliowce wprawdzie i u mnie na wyścigi wiążą pąki ale jeszcze z kwieciem szału nie ma... całkiem pojedyncze pąki tu i ówdzie..Ale niech tam dobrze ,że żadnych zjawisk pogodowych nie było...Wszędzie pełno mrówek... ;:oj zniszczyły mi pietruszkę i koper kilkakrotnie siane ;:131 ...Dość utyskiwania.. ;:196
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”