Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, a nie próbowałaś siać bożykwiata? Mam dwuletnią sieweczkę i już ma pędzik kwiatowy! Wciąż szukam, ale więcej nie znalazłam.Zbieram nasionka, a potem w jesiennym galopie, zapominam je wysiać ;:124

Danusiu kamasja jest ciemniejsza, bardziej fioletowa, tylko zdjęcie robione pod chmurką. Mam też taką jasną, jeszcze nie kwitnie. Bożykwiat ma u mnie sporo słońca przed południem i ma się dobrze.Kiedyś miałam w większym cieniu i zniknął, może miał zbyt mokro zimą, a tego ponoć nie lubi.

Aniu, psiząb już przekwitł w połowie kwietnia! Widać tam jego liść i to może być mylące, ale to kwiatki bożykwiata.
Po tych deszczowych dniach jeszcze bardziej wszystko poszło w górę i końca deszczu nie widać! Nie chce słuchać i pójść tam gdzie go wyglądają!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ciężko nieraz zgadnąć gdzie posadzić.W jednym miejscu nie rośnie,a gdzie sam się zasieje i rośnie. ;:108
Kamasje chyba też się sieją bo mam w kilku miejscach.Niestety szybko przekwitają.No tak może mu było za mokro tak jak dla mojej inkarwilii.
Jak zapomnę na zimę przykryć folią to już raczej nie wyrośnie a przecież ma takie duże korzenie.

:wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marta masz bardzo dużą różnorodność w ogrodzie, fajne cieniste zakątki, u mnie tego mało.
Bożykwiat jest piękny, kwiat oryginalny w pięknym kolorze. Nie mam żadnego doświadczenia z nim, a całkiem ładny.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wow, ależ ten wątek galopuje?

Zazdroszczę bożegokwiatu (bożykwiatu? Jak to się właściwie odmienia?)? Miałem, ale już ze dwa lata temu wypadł?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu nigdy nie wysiewałam Bożykwiata, bo i nie widziałam nasion ,a siewek też nie widziałam Miałam go posadzonego w słonku pod siatka ale to juz historia.No nie wszystko u mnie rośnie, a jak rośnie to sie nie wysiewa jest wiele takich roslin
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, jak wrócę to doświadczalnie posieję od razu, chociaż podobno powinno się siać na jesień. Tylko dlaczego sam się nie wysiewa?

Loki, nie zazdrość, tylko posadź znowu dodecathona! Bożykwiata to chyba trzeba odmieniać w całości, w końcu to nie Boże drzewko!

Dorotko, bożykwiatów jest jeszcze parę innych, ale nie spotkałam ich, poza tym jednym - Meada. Kwitnie tym dłużej, im starsza kępa. Kwiatki ma niewielkie, jakieś 2cm, niby malutkie cyklameny.

Danusiu, to fakt, że trzeba próbować sadzić tam gdzie się roślinie podoba w naszym ogrodzie! O pierwiosnku Viala jest napisane, że lubi półcień, a u mnie zginął. Natomiast w słońcu dobrze się ma! A gloksynia chyba ze względu na ten korzeń, lubi zniknąć z ogrodu.

Pokażę Wam co dzisiaj podziwiałam, bardzo żałuję, ale to nie jest w moim ogrodzie!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martusiu,masz tajemniczy ogród z tymi zakątkami ,lubię takie ,może warto zostawić część ogrodu w takim właśnie stylu,kwiatuszków masz dużo i pięknie zaczynają kwitnienie ,a gdzie Ty wybyłaś do pięknych łabędzi ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No ja się ciągle zastanawiam, bo przecież mówimy o ?Białymstoku? a nie o ?Białystoku?? W wypadku rzeczypospolitej/rzeczpospolitej dopuszczalne są dwie wersje odmiany? :-P

A czy sadzić jeszcze raz, nie wiem? Jak mu się u mnie nie podoba, to go przecież nie zmuszę...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś, a ja tak ostatnio co drugi weekend spędzam w Wielkiej Brytanii, w Cardiff, stolicy Walii, bo tutaj mam wszystkie dwie córki ;:185
Z pewnością część ogrodu pozostanie nienaruszona, bo żyje już własnym życiem i bardzo mi się to podoba.

Loki, a np. Białobrzegi, o Białobrzegach!
Trzeba zapytać prof.Miodka!
A posadzić zawsze warto, u mnie to drugie podejście!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fajne różanecznikowa "pergola" szkoda ,ze miejsca nie mam bo bym wypróbowała tak prowadzić swojego wielkiego Catawbiense Grandiflorum ale z drugiej strony musiałabym posadzić następnego .No to miłych wojaży Martusiu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękną florę i faunę ;:oj podziwiałaś Martusiu :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, te różaneczniki są fantastyczne i pachną ;:oj Są już wiekowe i angielska pogoda bardzo im odpowiada! Samo miasto nie jest zbyt piękne, większość domów jest do wynajęcia i tam przedogródki są wybetonowane, ale ogródki przy domach jednorodzinnych i parki mają świetne!

Krysiu, życie stworzyło mi taką możliwość, z własnej woli chyba nigdy nie wybrałabym się na Wyspy Brytyjskie
:wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cudne widoczki, a kaczka z młodymi superowa ;:333 Miłego pobytu na Wyspach teraz będą świętować, bo urodził się następny kandydat do tronu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”