Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuniu witaj :wit wreszcie jest właścicielka pięknego ogrodu . ;:138 teraz już tylko do wiosny odliczamy czas ,a ona za oknem już się czai ;:65 :wink:
Spaceruje sobie i podziwiam Ty to sama ogarnęłaś te piękne nasadzenia? ;:138
Samych dobrych chwil Martuniu ,jesteś imienniczką mojej córki ;:167 :)
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kasiu, połacie kwitnących mniszków wyglądają cudnie i zachwycam się nimi, ale jak bieleją i desant spadochroników spada na ogród, to moje uczucia zmieniają się diametralnie. :;230
Chryzantem dostałam sporo w ubiegłym roku od przemiłych forumek ;:167 Jednak to nie był dobry czas dla mojego ogrodu, najpierw susza potem podtopienia. Przesadzane kilka razy w grunt i do doniczek, miały ciężko, ale kwitły biedactwa, choćby jednym kwiatkiem. ;:138 Mam nadzieję, że ładnie odbiją wiosną i pogoda pozwoli im pokazać swoje piękno jesienią. ;:108

Danusiu, jak zaczęłam przeglądać internet, to znalazłam tyle najpiękniejszych chryzantem, że potrzebowałabym drugiej działki na posadzenie wszystkich chciejstw. ;:306
Zima mija, zapowiadają ocieplenie! Wszyscy chyba śnieg zobaczyli, to może przyjść już wiosna. :wink:

Loki, o tego kwitnącego nie martwię się, już długo kwitł, ale niektóre wschodnie mają pąki na dość wysokich łodyżkach i te mogą nie przetrwać. ;:185

Dorotko, te chryzantemy, które rosną już dwa lata, też były pod wodą, ale dzielnie to zniosły. ;:138 Gorzej te posadzone wiosną, ale mam nadzieję, że pogoda pozwoli im się dobrze ukorzenić i nic nie będzie im straszne.
Mniszkowe łąki mam z trzech stron ogrodu, majowe widoki piękne. Kiedyś miałam jeszcze z czwartej, tyle że za rzeczką. A ile mam potem sieweczek. ;:oj

Bogusiu, witaj :wit jestem i niecierpliwie czekam na wiosnę, a ona zaczaiła się teraz pod poduchą śniegu.
U mnie nie jest zbyt gruba, ale i mrozy nie takie siarczyste. Teraz będę mieć dylemat, na ile zdejmować okrycia z roślin, żeby nie było im zbyt ciepło ;:oj
Ogrodem zajmuję się sama, mąż tylko kosi trawę, o ile jest w domu, czasem coś wykosi, coś zadepcze, albo przytnie krzaczek, tuż przed kwitnieniem :roll:
Ale za wiele to ja się nie napracuję, bo mam tak gęsto, że chwasty już się nie zmieszczą. :;230
Ładne imię wybrałaś dla córki :wink:

Wspomnieniowo jesienne krokusy wsadzone do skrzynki, bo już chciały kwitnąć w torebce :) Wdzięczne za trochę ziemi, kwitły pięknie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś ;:196 Dzięki za optymistyczne fotki!
Jakie cudne te krokusy ;:oj Niestety ja nie mam do nich szczęścia :( U mnie zakwita przeważnie jeden na pięć i wygląda mizernie.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Krokusy w skrzynce też ładnie wyglądają.
Coś u nas kapie,chyba śnieg się topi. ;:222
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto jesienne krokusy są piękne nie wiedziałam że jest tyle kolorków i różnych kształtów kwiatów.
Zapytam, a jak zimowity zakwitły.
Oby chryzantemy przeżyły te zeszłoroczne niedogodności. Siewki mniszkowe to utrapienie, ja tez sporo ich wyrywam, wiatr roznosi nasionka.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Izo ;:196 mam w ogrodzie kupowane dawno temu niebieskie krokusy jesienne, które kwitły ładnie po posadzeniu, potem gdzieś znikały, a teraz pojawiają się każdej jesieni w różnych miejscach. ;:oj Długo nie spotykałam ich w moich ogrodniczych, aż w tym roku trafiłam na nie, to kupiłam i zapomniałam o nich, bo miałam ważniejsze sprawy. Bardzo późno je wsadziłam do skrzynki, z obawy przed nadejściem zimy. Tylko dwie cebulki szafranów nie zakwitły.
Stały sobie na balkonie, a na czas mrozów wzięłam je do nieogrzewanego pomieszczenia. Zobaczymy czy zakwitną tej jesieni. :roll:

Danusiu, normalnie posadziłabym krokusy w ogrodzie, ale to już był koniec października i wylądowały w skrzynce. I to był dobry pomysł, bo chowałam je przed deszczem i długo cieszyły kwiatami. :tan Jeśli tylko znowu uda mi się kupić cebulki, też je posadzę w skrzynce, albo w doniczkach, bo u mnie w ogrodzie kwitną pojedynczo w różnych miejscach, a nie tak jak u Ciebie, całą łączką ;:167

Dorotko, nawet nie dopuszczam takich myśli, że chryzantemy nie przezimują, no po prostu nie mogą mi tego zrobić ;:124
Zimowity od Ciebie ;:196 posadziłam w miejscu, gdzie w czasie budowy, leżała góra piachu, chciałam żeby jak najbardziej czuły się jak w domu. :wink: Kwitły oczywiście, ale zdjęć im nie zrobiłam, bo wycelowały w deszcze. ;:174
Pierwsze jesienne krokusy kupowałam tylko niebieskie jaśniejsze i ciemniejsze, może jeszcze i białe były, ale chyba nie, bo nie przypominam sobie ich kwitnienia, a powinnam pamiętać, bo właśnie białe zachwyciły mnie najbardziej. One z jednej bulwki wydały po kilka kwiatów, a reszta tylko po jednym. Pierwszy raz miałam liliowe szafrany uprawne (crocus sativus). Ciekawe czy nie okażą się jednoroczne?

Te kwitły w ogrodzie, najchętniej w zaroślach, gdzie trudno im zrobić zdjęcie.

Obrazek

Obrazek

Z okazji święta zrobiłam sobie prezent, bo wnuczki tylko wirtualnie. ;:145

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto trzymam kciuki aby chryzantemy dały radę.
Z ciekawością czytam informacje o krokusach jesiennych, długo myślałam że zimowity to właśnie jesienne krokusy ;:14 taki ze mnie znawca kwiatów ;:174 Masz bardzo ładne kolorki.
Prezent na Dzień Babci super sobie sprawiłaś ;:215 obyśmy jak najszybciej wrócili do normalności i rodziny bez problemu mogły się spotykać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę Martusiu, że od jakiegoś czasu wróciłaś na forumowe łono ;:63 .... Krokusiki jesienne dały czadu u Ciebie a i fiołeczki fajne sobie przytuliłaś.. ;:138 ;:333 Te wdzięczne umilacze skracają nam oczekiwanie na wiosnę! :)
Dobrej nocki! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto piękne są te jesienne krokusiki, nawet nie wiedziałam, że takie są ;:215 Cudowne fiołeczki sobie sprawiłaś ;:333
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jeszcze nigdy mi mróz nie zniszczył ciemierników? No ale faktem jest też (a może nawet przede wszystkim), że u mnie nigdy mróz nie trzyma długo, a i też nigdy nie jest sroższy niż -11°C?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jaki śliczny ten pierwszy fiołek.
U mnie krokusy jesienne wróżnych miejscach,czyżby mrówki nasionka roznosiły?
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dorotko, każdy z nas jest takim ogrodnikiem, ilu kwiatów jeszcze nie znamy. :roll: Krokusy jesienne mają mniejsze kwiaty i jeszcze nie widziałam różowych, a zdecydowanie różnią się pod ziemią, zimowity mają duże cebule, a bulwki krokusów są niewielkie. Właściwie to krokusy powinny nosić nazwę zimowitów, bo kwitną dużo później od nich, właściwie tuż przed zimą.
Właśnie pomyślałam, że może dlatego, kiedy zima przychodziła w listopadzie, często nie widziałam ich, bo nie zdążyły zakwitnąć?
Oby ta normalność jak najszybciej! ;:196

Maryniu :wit Powoli się rozkręcam, chociaż napotykam trudności techniczne, bo kolejne aktualizacje coś mi namieszały w telefonie ;:14
Jeśli fiołki będą się u mnie dobrze czuły, to może ich przybędzie? :)

Halinko, ;:196 krokusy urzekły mnie na nowo po latach i znowu będę się za nimi rozglądać. :tan
A fiołki na próbę, może zechcą się zadomowić, bo ogólnie domowe słabo u mnie rosną, a właściwie prawie wcale. ;:185

Loki, szczęściarzu, nie wiesz co to zima! My tutaj też jesteśmy w szoku, bo ostatnie zimy nas rozpieszczały. Zobaczymy co będzie, na razie u mnie wiosna. ;:138

Danusiu ;:196 no śliczny on, a ten drugi miał taki błękitny kolorek, ale widocznie trzymali go w ciemnym miejscu i wyblakł, bo u mnie robi się coraz bardziej fioletowy. :;230
Z krokusami i mrówkami coś musi być na rzeczy, bo i u mnie pojawiają się w dziwnych miejscach, chociaż nie zauważyłam u nich nasienników. ;:oj

Od trzech dni temperatura około +10 dniem i nocą, roślinki poczuły wiosnę, atak zimy ich nie powstrzymał. ;:185

Ptaki porzuciły karmniki.

Obrazek

Oczar się rozwija.

Obrazek

Obrazek

Młody wawrzynek kwitnie.

Obrazek

Narcyzy wyrosły pod śniegiem.

Obrazek

Jak się dobrze przyjrzeć, to przylaszczka się niebieszczy.

Obrazek

Runianka gotowa do kwitnienia.

Obrazek

Pierwiosnki zielone jak w lecie.

Obrazek

Ranniki pożółkły.

Obrazek

Floksy też już chcą rosnąć.

Obrazek

Ciemierników też mróz nie powstrzymał i wychylają pąki coraz bardziej.
Obrazek

Obrazek

Przebiśniegi pokazują coraz więcej białego.

Obrazek

A tu znowu idzie zima ;:223
Miłego wieczoru wszystkim. ;:196 :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1940
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Cześć Martuś, mam pytanie do eksperta od floksów ,co byś posadziła między kępkami floksów żeby kwitło po przekwitnięciu floksów a ich nie zagłuszyło? Mam rabatkę z 6 sztukami floksów i trochę łyso jak przekwitną,aksamitki mi się nie utrzymają zjadają je ślimory zanim się pojawię na działce nigdy nie zdążę. :oops:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”