Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś podglądam Twój wątek, więc pora się ujawnić. :wit
Piękny dojrzały ogród. 20 arów to areał, który wymaga wiele pracy. ;:180 Szkoda, że córki daleko i musisz jeździć, żeby nacieszyć się wnukami. ;:167 Za to możesz podziwiać angielskie ogrody. ;:215
Przejrzałam ubiegły rok do lata i cały tegoroczny, tyle pięknych roślin i zakątków, że trudno wybrać najładniejsze. Wiosenna, rzeczka hiacyntów, cudny chabrowy orlik, irysy, biała rutewka i czosnek Szuberta, na którego też mam chęć. Kamasje, lilaki, czosnki, liliowce i lilie, łany floksów. ;:oj
Nie umiesz się zdecydować, lilie czy liliowce, :) a ja wolę lilie, bo wytnę łodygi i nie muszę obrywać uschniętych kwiatów. ;:173
Naparstnice u mnie sieją się na potęgę, na pewno u Ciebie zostaną. ;:108
Warzywnik w skrzyniach, to też moje ostatnie doświadczenie. Wspaniale porosły Ci warzywa. ;:138
Róża na lipie niesamowita, chyba jej nie przycinasz. :shock:
Ten rok wyjątkowo mokry, przykro, że zalało Ci piwnicę i ogród. ;:174 Napracowałaś się, żeby zrobić porządek.
Pozdrawiam ciepło. ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ciekawe czy u Ciebie dzisiaj też podlewa bo u mnie jedna burza przeszła druga tylko z grzmotami powędrowała dalej .No cóż dawno nie padało jak 5 dni temu to i tak sukces Masz Martusiu multum lilii ojjjjj musi pachnieć liliami floksami nawet mój syn wczoraj zauważył że cudnie pachnie i zastanawiał się co ładniej lilie czy floksy .Każdy kwiat ma swój niepowtarzalny zapach ;:167 ;:167 Chwilo trwaj ;:167 ;:167 chociaż tyle możemy się w tym roku nacieszyć
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto pierwsze zdjęcie z ostatniego Twojego postu wymiata. ;:138 Tyle barw, różnych kwiatów wygląda jak w raju.
Lilie też piękne znów pokazujesz, ta Fusion też w moim guście. Pewnie w przyszłym roku trochę ich dokupię bo nie zajmują dużo miejsca.
Co do floksów to chętnie przygarnę to co Ci zbywa. Ja mam tylko ciemne różowe, inne kolory chętnie przygarnę. ;:196
Miłego dnia i tygodnia. ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Naparstnica rdzawa rośnie u mnie z powodzeniem już od kilku lat. W tym roku jest co prawda licha, ale to chyba dlatego, że miała już ogromne kępy i ją dzieliłam, a potem zrobiło się sucho i zastrajkowała, ale kwitnie. Na wszelki wypadek zbierz nasiona, moje też są z nasion, ale siałam ją w domu. Lilia Fusion przepiękna, piegowata jak indycze jajo, ale jakże jest urocza :tan Lilii masz prawdziwe bogactwo, moje dopiero zaczynają. Woda szkód Ci narobiła ;:168 , nie ma umiaru w tym roku z niczym. U mnie już powinnam z kolei podlewać, ale nie mam jak. Podeślij do mnie trochę deszczu, to nie będę musiała się martwić, że sucho. Ale tak z umiarem, bo pomidory zarazę już złapały i jak tu mi dogodzić ;:306 ? Pozdrawiam i słoneczka życzę nieustająco ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Aniu, ta lilia to Fusion, wraz z innymi kwitnącymi, dziękuje za pochwały ;:180
Dlaczego werbena nie chce u Ciebie rosnąć? Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, to już byś miała. Wyjątkowo przezimowała w tym roku i już kwitnie, to powinna zawiązać nasiona, zbiorę. ;:196

Izabelo, dziękuję za pochwały i cieszę się, że Fusion zwabiła Cię do mojego ogrodu.
Odkąd lilie kwitną, myślałam oTwoim liliowym gaju, ale nie mogłam go znależć ;:215

Danusiu, uwielbiam ogrody botaniczne, to może dlatego w swoim utykam co się da ;:306 Musi coś kwitnąć cały czas, żeby nie było żal tego co już przekwitło. ;:196

Jadziu, Fusion koniecznie do koszyka, swoim połączeniem kolorów przyciąga wzrok ;:333
Weekend, mimo alertów burzowych, był ciepły, choć pod chmurką i z wściekle żrącymi komarzycami, za to poniedziałek od rana rozpłakany, ujawnił nowe hordy ślimaków ;:14
Ciepłe powietrze sprzyja unoszeniu się zapachów w ogrodzie, a przez otwarte okna wypełnia dom. Zapach lilii przebija zapach floksów, ale one jeszcze będą kwitnąć długo po liliach i rządzić w ogrodzie :tan
Cebulki oczywiście przygarnę bardzo chętnie ;:196

Stasiu, kocham wszystkie kwiaty, to i variegaty się znajdują ;:167
Fusion została miss ogrodu, żeby tylko bąbelki nie uderzyły jej w cebulkę ;:306
Tak się tworzy busz, jak goła ziemia wiosną kusi, żeby jednak coś tam wsadzić, jakieś siewki zostawić, bo co tam taka malizna , niech rośnie :;230
Za życzenia dziękuję, już częściowo spełnione i wzajemnie życzę pięknego tygodnia ;:196

Dorotko, łąkę floksów możesz mieć już za rok! Jesteś na dobrej drodzew tym celu ;:306 Bardzo jestem ciekawa tych karłowych floksów ;:oj
Lilie kwitną mimo wszelkich plag, jakie je dotknęły w tym roku. Zobaczymy co będzie za rok, bo niektóre są prawie bez liści, to jak zbudują cebule? Na wszelki wypadek trzeba dosadzić :D

Marysiu, dziękuję za pochwały, choć nie do końca zasłużone :oops: W moim ogrodzie wolność ponad wszystko!
Taki rysunek na kwiatkach ma kilka moich host, zdjęcie oddaje go wiernie. Nie masz takich kwiatków?
Belamkandzie zawsze zostawiam nasienniki, bo bardzo mi się podobają te grona czarnych kuleczek, które są ozdobne o wiele dłużej niż kwiatki, to zbiorę.
Niedziela była bardzo miła, dziękuję, dobrego tygodnia życzę ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu wpadłam z poranną kawką na spektakl Lilii i Liliowców, a tu po drodze jeszcze innych bylinek się naoglądałam cudownych ;:138 ;:138 Ach te Lilie... pewnie nie wychodzisz z ogrodu takie zapachy, cudowna; nakrapiana i ciemno czerwona ;:167 Pozdrawiam i pięknego dnia dziś życzę ;:196
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martp! :wit
Dla Ciebie wstawiam kolejną porcję mojego liliowego gaju bo jest aktualnie w pełni kwitnienia...Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu mam kwiatki na hostach, ale ten wydaje mi się lekko różowy dlatego jest inny. Moje albo fioletowe albo białe...muszę im się dokładnie przyjrzeć ;:129
Ja też zostawiałam nasiona belamkandzie, ale jednego roku (chyba ubiegłego) nie było siewek ;:131
Taka budleja przyjęła się z przysłanych przez Ciebie patyczków ;:196

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Przepraszam, że piszę na raty, ale czas stał się ostatnio towarem deficytowym. Wczoraj, cały post, pisany w wolnych chwilach, jednym nieostrożnym ruchem posłałam w kosmos, to dzisiaj wolałam od razu wysłać to co już napisane. :D

Soniu, witaj w moim ogrodzie :wit
Widziałam Twój ogród, pięknie uporządkowany i kwitnący, ale zanim się rozejrzałam, zniknęłaś ;:174
U mnie o taki ład trudno :oops: tym bardziej mi miło, że tu zaglądasz i chwalisz moje kwiatuszki ;:138
Róża na lipie rośnie samopas, przycinam jedynie pędy, którymi sięga ziemi.
Ja nie ścinam żadnym cebulowym liści, aż do zaschnięcia i to też tworzy bałagan w ogrodzie. Muszę popodglądać u Ciebie jak się mają lilie, jeśli zaraz po kwitnieniu ścinasz je ;:oj
Porządkowanie po podtopieniach to dodatkowe zajęcie, wybitnie utrudniane przez komary.
Zalana ziemia jest tak zbita, że trudno ją spulchnić, zwłaszcza w moim gąszczu. Wszystkie kwiatki o wiotkich łodygach woda położyła i trzeba je było wyciąć. Najgorsze jest to, że zalało mi tym razem miejsca do tej pory najsuchsze, gdzie dobrze rosły irysy i tulipany. Mam tylko nadzieję, że gryzoń grasujący w cebulkach został utopiony, bo na razie nie widzę żadnych śladów ;:138
Soniu, wiesz doskonale co to tęsknota za wnukami, a przez szaleństwo wirusowe swoich nie mogłam przytulić niemal od roku. Teraz, mimo wszelkich obaw, mam starszą na wakacje, a jak nic się nie zmieni, to i maluszek przyleci z rodzicami :tan

Kasiu, dziękuję ;:196
Lilie posadź koniecznie, one się wszędzie zmieszczą!
Ryzykownie złożyłaś obietnicę przygarnięcia moich nadmiarów ;:306 Pokaż zdjęcie Twojego floksa, to takie będę omijać. :wit

Iwonko, ;:196 za bardzo dobre wieści o naparstnicy. U Ciebie raczej zimniej niż u mnie, to powinna zostać ale nasiona i tak zbiorę :wink:
Deszcz był u mnie wczoraj i po południu pogoniłam go do Ciebie z przykazaniem podlania wszystkiego oprócz pomidorków ;:108 To jest możliwe, byle tylko deszcz znał się na roślinach ;:306 W czerwcu raz zlało północną część ogrodu, kiedy po południowej stronie ciągle świeciło słońce ;:oj
Zdrówka, Iwonko ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To już przekwitły trzcinnik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto lilie na pewno dokupię. Ta z ostatniego zdjęcia cudna. Ciekawa jestem jak się moje mają. Do piątku jestem na urlopie. Liczę na piękne kwiatki otwarte i pachnące po urlopie.
Co do floksów to chyba dam radę. Mam trochę wolnego miejsca na których chcę zrobić łąkę kwiatową.
Mam tylko takie
Obrazek
;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Krysiu :wit
Zapach lilii króluje teraz w moim ogrodzie, ale i wiele innych roślin ma swój czas kwitnienia, chociaż czasem są niepozorne :D
Najchętniej nie wychodziłabym z ogrodu, ale komarzyce w nim rządzą ;:14 i skutecznie mnie z niego wypłaszają. Dlatego bardziej doceniam posiadanie ogrodu przy domu, bo przez okna uzbrojone w siatki, zapachy dolatują, a komary nie mają dostępu :tan
Miłego dnia, Krysiu ;:196

Izabelo :wit
Byłam i widziałam ;:167 U mnie też zrobił się upał i lilie zaczęły szybko przekwitać ;:174 Na szczęście jeszcze kilka dopiero w pąkach :tan

Marysiu, brawo Ty ;:63 Wiosną wetknęłam trochę patyczków i nawet się przyjęły. Wszystkie mocno ucierpiały w akcji powodziowej, ale jestem prawie pewna ;:131 że właśnie z tej, która Ci się nie przyjęła, mają się nie najgorzej. :wink:
Gdzieś tam widziałam zdjęcia host kwitnących na różowo, ale na własne oczy jeszcze nie. Moje mają mniej lub więcej koloru, ale jednak lila. Jedyna czysto biała jest babkolistna. Przyjrzyj się kwiatkom swoich, bo warto! A moje mają takie jak na zdjęciu poniżej.
Dobrego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu kwiat tej budlei jest długi chyba na 30 cm...cudny! pewnie dlatego, bo pierwszy :wink:
Przyglądam się kwiatom host, ale stale odkrywam ich nowy urok ;:333
Czy ten floks taki jest czy chimera jednej gałązki? https://www.fotosik.pl/zdjecie/ef5f8cade7d2ffea taki pisiaty ;:306
W nocy podlało mi, ale na szczęście bez szkód ...miłego dnia ;:196
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ach te lilie cudnie kwitnące i bajecznie pachnące. ;:oj ;:oj Masz je we wszystkich chyba kolorach. ;:215 ;:215 ;:215
Kwiaty host mają śliczne rysunki na płatkach a białe, których mam kilka ślicznie pachną, jednak najmocniej babkolistna i ona ma największe kwiaty. Pachnie też Fragrant Bouquet i So Sweet. ;:108
Lato w pełni a ja wypatrzyłam u Ciebie już kwitnącego anemona. U mnie dopiero mają pąki, przecież to kwiat jesienny. ;:224 ;:224
Masz też inne floxy niż moje. Kilkakrotnie kupowałam wiatraczkowego Twistera, niestety nie chciał się u mnie zadomowić. Krótkowieczne były też ; Ditopur i Yunique Bicolor, szkoda bo śliczne były, mogłam zawczasu przygotować młode sadzonki to by przetrwały. ;:333 A jak się Twoje nazywają. :?: :?:
U nas straszyli wichurą i gradem a w nocy nawet nie kapnęło.A teraz żarówa od rana. I Tobie świetnej pogody życzę. ;:3 ;:3 ;:7
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”