Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu cudny kolorowy Twój ogródek! tak dużo kwiatuszków kwitnie ;:167 moje przystopowały przez przymrozki, a po nich pierwiosnki dostały na kwiatuszkach, a hortensja ogrodowa chyba nie zakwitnie w tym sezonie bo przyrosty zbrązowiały. Teraz pięknie ciepło, kwitnie śliwa wiśniowa która dzisiaj oblepiona była pszczołami, a już się bałam że nie przeżyły zimy. U nas szkółka jest otwarta i nawet sporo zamówiłam szczególnie ciężkich rzeczy, z kwiatów tylko na razie żagwin bo wykopany ze starego skalniaka chyba nie przeżył przeprowadzki. Miał mi dowieźć bratki ale chyba zapomniał a ja zbieram się na odwagę żeby podjechać. To na świeżym powietrzu to chyba bezpieczne :D
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

IWONKO, też tak mam z zawilcami greckimi ;:174 W miejscach, gdzie sadziłam je wcześniej, też zostały marne resztki, dopiero trzecie podejście się udało i sporo kwitnie, a nawet się rozsiewają ;:138 Ale bulwki są teraz łatwo dostępne, to jak je spotykam, to kupuję i te zawsze najlepiej kwitną.
Moja magnolia to Susan, ona kwitnienie rozciąga w czasie, to zawsze coś tam kwiecia pokaże. Teraz rozsądnie, nie zdjęła wszystkich czapeczek, to może pochwali się obfitym kwitnieniem?
Prognozy nie są zachwycające, po ciepłym tygodniu, znowu ochłodzenie, a nawet dzisiaj jeszcze był przymrozek ;:145 Mróz w nocy, a w dzień upał i susza niesamowita. Przydałby się deszcz ciepły, wiosenny, to zrobiłoby się zielono i roślinki nabrałyby wigoru, bo na razie są smętne. Ale Tobie niech słoeczko świeci i grzeje na urlopie ;:196

DANUSIU, narcyzy codziennie leżą plackiem po przymrozku, to potem nie mogą się podnieść, zwłaszcza te z większymi kwiatkami ;:174
Białego śnieżnika kwitnącego dawno nie widziałam, to długo zastanawiałam się co mi tam rośnie ;:306
Pomogło rozsadzanie cebulek, wprawdzie po jednym kwiatku, ale kilka zakwitło :tan
Zawilce greckie jesienią posadź nowe koniecznie!
;:196

LOKI, u mnie żywokosty mają już rozetki listków, ale jeszcze przyklejone do ziemi ;:108
Miałam kiedyś irysa bucharskiego, ale pewnej wiosny nie obudził się ;:185 Kupiłam tego, z myślą, że to bucharski, bo ma podobne liście, ale zakwitł na niebiesko i okazał się być irysem Auchera. Niestety u mnie nie rozrasta się tak jak podają niektóre opisy, a w Azji rosną łanami na dziko!

MARYSIU, ;:196 dziękuję! Wiosennych kwiatuszków nigdy za wiele :tan U mnie przymrozki nie odpuszczają, choć w dzień jest bardzo ciepło! Hortensje obmarzły, boję się o lilaki, lilie rosną jak oszalałe, widocznie mają ciepło w ziemi, a co będzie z nimi, jak mocniej przymrozi? Ale nie ma co martwić się na zapas,
Wyjazd do szkółki Ci odradzam, bo nie wiem, czy w razie kontroli policyjnej, trafisz na funkcjonariusza, który uzna, że potrzeba kupienia roślin jest niezbędna do życia ;:306

Kwiatuszki męczone przymrozkami nocą, mimo wszystko otwierają się do słońca.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasanki kupione jesienią, zakwitły aż w trzech kolorach :tan
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Może i od przymrozków opadają im łebki.U mnie tak jest co rok i myślałam,że te łebki są ciężkie,niektóre takie pełne i łodyżka nie wytrzymuje ciężaru.
U nas słońce świeci ale jest tylko 7 stopni.
Sasanki piękne.U mnie też kwitną,ale jeszcze słabo a biała ma tylko pączki.Ostatnio wyczytałam w mojej książeczce,że nasiona sasanek zbiera się jak jeszcze środek jest zielony wtedy są najbardziej wschodliwe.Oczywiście od razu trzeba siać.Jak już zakwitną to będzie mix
kolorów.
U mnie całe łany chionodoxy.Rozprzestrzeniła się prawie po całej działce.Biała też jest bardzo ciekawa,taka czysta biel.
Zawilców greckich zakwitły w ilości 3 sztuk.To i tak mnie cieszy.
U Ciebie wysyp tulipanów botanicznych.Bardzo ładnie to wygląda.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś wow! :shock: Tulipany u Ciebie w ilościach hurtowych! ;:63 ;:63 U mnie niewiele a te które są jakieś takie zawirusowane po 2 latach uprawy.. ;:222 Wreszcie doczekałyśmy się ciepełka no i suszy :roll: ... Dzisiaj swoje podopieczne rośliny zasiliłam wodą :? następne dokarmianie za 2 dni...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu u Ciebie jak zwykle kwieciście ;:215 u mnie gdyby nie rozsiana kokorycz byłoby marnie.Nieliczne juz hiacynty, parę Anemonów, a o tulipanach mogę zapomnieć, gdzie nie gdzie pokazuje sie jakiś pojedynczy osobnik ,a to chyba te które paręnaście lat są u mnie .Jednak to już takie pojedyncze niedobitki .Jak na razie przecudnie kwitły tylko krokusy na nie zawsze można liczyć w ilościach hurtowych :wink: Oby wreszcie pogoda sie ustabilizowała ;:196 Na razie nie mamy przymrozków i oby tak pozostało
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Mnie się ten Twój irys bardzo spodobał. Nawet jeśli była to pomyłka?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Mnóstwo kolorów już masz w ogrodzie i śliczne roślinki. Wiosna pełną gębą ;:oj Uwielbiam ten czas i wszystkie te wiosenne maleństwa, których kwitnienie zachwyca i daje tyle radości.
Wiele lat temu kupiłam sporą sadzonkę irysa bucharskiego. Niestety od kilku sezonów nie kwitnie :( W zeszłym roku przesadziłam go i liczę, że to pomoże. Irysa Aucheri nigdy nie spotkałam a chętnie bym go zaprosiła do siebie ;:108 Szczególnie za kolor ;:224
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, z narcyzami różnie bywa, niektóre o mocno wypełnionych kwiatach, trzymają się prosto, a niepełne mają załamsne łodyżki ;:174 Na pewno brakuje im wody, bo susza straszna i jeszcze przymrozki! Może też dobrze byłoby je dokarmić?
Niebieskie śnieżniki też mi się pałętają gdzie popadnie, białe od dawna wypuszczały tylko liście, dopiero po rozsadzeniu pokazały po jednym kwiatuszku.
Botaniczne tulipanki są fajne, bo wcześnie kwitną, u Ciebie też ich sporo ;:196

MARYNIU, dziękuję ;:196 Przynajmniej botaniczne się popisują, bo w tym roku wysokie tulipany pokażą tylko liście w hurcie niestety. Coś je mocno przetrzebiło. ;:145
Ciepełko cudne było, ale susza straszna, wszystko jakieś takie przykurczone ;:185 Ale nareszcie troszkę pada ;:138

JADZIU, ;:196 Wiosna, to u mnie nawet trawnik kwitnie, przynajmniej dopóki trawa nie urośnie do pierwszego koszenia ;:306
Czego też mogą chcieć narcyzy i tulipany, w końcu w przepuszczalnej glebie powinny dobrze rosnąć ;:14

LOKI, mnie też się podoba, i chociaż kwitnie już trzeci rok, nie wymieniłam go na bucharskiego ;:306 Gdzieś w mojej okolicy się rozrasta, bo kupiłam go na rynku w pobliskim miasteczku.

IZUNIU, wiosna mnie też zachwyca :tan Cieszy każdy kwiatuszek i każdy wychodzący listek, może chwasty nieco mniej, ale też pięknie kwitną ;:138
Izo, a może masz właśnie irysa Aucheri, bo on u mnie chyba przez dwie,albo trzy wiosny zastanawiał się czy zakwitnąć, a bucharski kwitł od razu.
Zakwitła sasanka od Ciebie i znalazłam już trzy sieweczki maku walijskiego ;:196

Obrazek

Pogoda niemal upalna, kwiatki śpieszą się zakwitnąć.
Narcyzy, przeważnie po jednym kwiatku, ale to ich czas w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No i znów pełen ogród kwiecia widzę ze też masz Sangwinarię czy to ta pełna czy pusta jak moja. Masz też sporo odmian narcyzów u mnie nie wiem czy jakiś zakwitnie a w 2018 tyle ich nakupiłam ;:174 to samo było z tulipanami nawet jesienne zakupy też wszystkie szlag trafił .Ostatni raz wypróbuje tej jesieni z tym, że posadzę w większe w donice i postawię na rabatkach i zobaczę co z tego wyniknie.Miłego dzionka Martusiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Uwielbiam tulipany z liśćmi w paseczki. Już same liście są ozdobne, a jak jeszcze zakwitnie, to po prostu cud-miód :heja Mm takich kilka i już nie mogę się doczekać, kiedy zakwitną.
Już całe bogactwo kwitnie u Ciebie, kolorowo, wiosennie, czyli tak jak powinno być. Dalej masz ciepło? Bo u mnie już drugi dzień wieje chłodem.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Nazbierało mi się tak dużo zaległości, a tu ogród Marty cały w kwiatach. Pięknie wyglądają kolorowe rabatki. Marto proszę napisz, kiedy Ci podesłać roślinki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U Ciebie nadal ciepło? U mnie zimnica, że nie chce się nawet z domu wyjść a co dopiero mówić o grzebaniu w ziemi ;:110 Znów miałam przymrozki. Jeden z ciemierników dość mocno ucierpiał i to kolejny raz. Chyba powinnam go przesadzić, bo po innych nie widać by marzły.
Irysa jestem pewna - to bucharyjski. Kiedyś pięknie kwitł na żółto z dodatkiem bieli.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, narcyzy bardzo lubię, a kiedyś miałam bzika na ich punkcie. Po powodziach bardzo dużo ich zginęło, a późna, mroźna zima dokończyła dzieła zniszczenia. Zostawiłam je na pastwę losu, ale same nie dawały rady i zaczęłam je rozsadzać. Mam już niejakie sukcesy, bo kilka kolorków pokazało kwiatki z każdej cebulki :tan
Sangwinarię mam o pojedynczych kwiatkach, ale to co u niej najfajniejsze, to wychodzenie z ziemi ;:138
Pojedyncze kwiatki też są piękne. ;:196

IWONKO, szczerze mówiąc nie zwracałam zbytnio uwagi na liście tulipanów ;:131 Chyba wszystkie Greigi mają wzorki.
Ciepło było jeszcze w poniedziałek, chociaż mocno wiało, a we wtorek o 20 stopni mniej, masakra, zwłaszcza dla meteopatów. Jakoś trzeba to przetrwać, chociaż cieplej w lutym bywało ;:196

DOROTKO, ;:196 dawno Cię nie było, a wiosna pędzi mimo zawirowań pogodowych ;:oj Upał w dzień, przymrozek w nocy i susza, a kwiatki starają się mimo wszystko ;:215
Dorotko, w obecnej sytuacji jestem uziemiona, więc jeśli tylko możesz, to kiedy chcesz ;:196

IZUNIU, ciepluteńko było! W sobotę i niedzielę podkoszulek na szelkach, a wczoraj bluza z kapturem, kurtka i rękawiczki ;:14 Na cały tydzień zapowiadają przymrozki, ale nic na to nie poradzimy, trzeba przeczekać! Ciemiernik może jakiś delikatniejszy, a może rośnie w przeciągu, to przesadzenie w zaciszne miejsce może pomóc.
Jeśli irys kwitł na żółto, to nie ma szans na niebieski, ale dlaczego przestał? U mnie bucharski, dopóki był, to kwitł każdej wiosny. A może to wina suszy, w końcu mamy ją już trzeci rok i roślinki cierpią.
Oby nam wreszcie przyszła miła wiosna ;:196

Zdjęcia zrobione przed załamaniem pogody

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pachnące fiołki kończą rozsiewać zapach, teraz czas tych bezzapachowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bujanek jest u mnie strasznie dużo, ale prędzej złapałabym ją w rękę, gdybym się nie bała, niż w obiektyw ;:124

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo chłodu, życzę Wam miłego dnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”