Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit Martusiu

Kolorowo u Ciebie bardzo ;:138 ;:138 łubiny takie dorodne, piękne barwy, ciemny fiolet ;:167 ja mam jeden różowy, narosła ładna kępa, ale mam małe doświadczenie z nimi, dostałam sadzonkę w tamtym roku na spotkaniu forumowym, czy muszę wysiać w tym roku nasiona,żeby utrzymać go w ogrodzie? Serduszka, Piwonia, Róza ;:167 I w ogóle nie widać u Ciebie żerowania tych paskód ślimaków, chyba,że Host nie lubią, czytam że Irysy Ci podjadają, u mnie dość nie,pogoda jest dla nich sprzyjająca ciągłe deszcze. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, u mnie ostrogowiec rośnie przy jeżówce wyciętej w koronki, to jeszcze jest cały, a ostróżki wyrosły wyższe ode mnie, to chyba nie chce im si÷ tam wdrapywać;:306 Za to tną mi hosty i lilie o jeżówkach i języczkach nie wspomnę ;:14

ANIU, maki i ostróżki to samosiejki, wcześnie wystartowały, to już kwitną, ale wysiane maczki chyba nie dadzą rady ;:185
A na niebiesko kwitnie żywokost kaukaski, ale to już wiesz :D ;:196

JADZIU, JANKU, dziękuję, za odpowiedź dla Ani ;:168 A za tą martensją muszę się rozejrzeć, może u mnie zechce rosnąć? Podoba mi się, a w dodatku jedna koleżanka od dawna tak mnie nazywa ;:306
Moje trzykrotki rosną już wiele lat i dopiero dały dwie siewki, może teraz się rozszaleją.
Janku, u Ciebie biała trzykrotka zmieniła kolor na niebieski, a ja sadziłam wielosił błękitny, a teraz mam tylko biały

DANUSIU, przyglądaj się siewkom trzykrotek, może trafi sięj akiś fajny kolorek :tan Na niebiesko kwitnie żywokost. Chabry to samosiejki z mieszanki, kiedyś były jeszcze różowe.
Podobno wszystkie róże są jadalne, tylko nie wszystkie smaczne :;230 Twoja może dzika, "posadzona" przez ptaki, o jadalnych owocach?
Pokaż swoje czosnki, to może rozpoznamy? ;:196

MARYSIU, lepiej znaleźć niż zgubić ;:138 Fajnie, że rutewka Ci się sieje, dlaczego moja nie raczy, to nie wiem, przecież jest z wysiana z nasion ;:oj A strzępiastego pilnuj ;:196
Róża to jakaś dzikuska, to i wyrywna ;:306 , a jadalna też dopiero ma pączki.
Poza tym tak samo jak u Ciebie, chwasty rosną, trawka częściowo wykoszona (skorzystałam z braku porannej rosy przed deszczem), a dzisiaj słoneczko świeci, jest super :tan
Zdrówka i pięknego weekendu ;:196

Irysowo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I nie tylko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pięknego weekendu wszystkim życzę :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja chyba w przyszłym roku znowu sobie orlików dosieję? Jakoś nie mogę się powstrzymać? A co do irysów ? mam to samo, część też ma tylko rozety liściowe i ani myśli kwiatki pokazać?

To Twoje takie żółte makowate to Hylomecon japonicum czy Papaver cambricum? U mnie ani jedno ani drugie u mnie rosnąć nie chce? Zrobiłem zeszłą jesienią odpowiednio drugie i trzecie podejście do obydwu ? i znowu nie wyrosło mi z tego absolutnie nic?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fajne te czosnki bułgarskie a trzykrotek Martusiu nie mam wcale za dużo zielska ,a mało kwiatów wyprowadziłam je z ogródka dawno temu ,to samo krwawniki . U Ciebie jak zwykle kolorowo i różnorodnie. Słonecznego weekendu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, to żółte to maczek walijski. Ile ja wysiałam nasion przywożonych z Walii i nic ;:oj Dopiero jak Iza przysłała mi siewki i nasionka, to mam go nareszcie! Trzy siewki się przyjęły, a po roku, wiosną skiełkowały nasionka.Mam nadzieję, że już zostanie ;:138 Najlepiej go wysiać, a nasionka muszą być świeże, bo siewki nie najlepiej znoszą przesadzanie ;:185
A z orlikami nie czekaj, tylko wysiej je już teraz, to na drugi rok będziesz cieszył się kwiatkami ;:108

KRYCHNA ;:196 przepraszam, że Ci nie odpowiedziałam, ale to już było trzecie podejście do wysłania posta, ciągle nie chciał się wbić, tylko wyskakiwał błąd ;:14
Łubin potrafi rosnąć i kwitnąć latami, ale też lubi znikać niespodziewanie, dlatego zawsze warto mieć siewki w zapasie ;:306 Wysiane w tym roku, zakwitną w następnym, najwyżej będziesz miała więcej. Musisz też liczyć się z tym, że siewki zakwitną w innym kolorze! Nie wiem jak to robią firmy nasienne, ale jak kupiłam nasiona czerwonego, to był czerwony, a u mnie siewki są w różnych kolorach. Jakoś mi to nie przeszkadza, lubię kolorowo ;:306 Bardzo podobają mi się, takie ułożone, dopieszczone rabaty u ludzi, a u siebie naćkam ile się da i jeszcze pozwalam siewkom rosnąć i robi się busz ;:131
Krysiu, widać ślady żerowania ślimaków, nawet bardzo, a hosty bardzo lubią! Nawet te, których nie tykały dotychczas, w tym roku żrą ;:14 a niskim iryskom podżarły prawie wszystkie kwiatki, zanim się zorientowałam ;:145 Dzisiaj upał, to może się schowają choć na jeden dzień ;:333
Pozdrawiam Cię słonecznie :wit

JADZIU, u mnie sporo miejsca, to pozwalam rosnąć krzaczorom, bo je lubię, a w dużym krzaczku jest dużo kwiatków :215 Krwawniki to same się ode mnie wyprowadziły, został jeszcze tylko jeden, a przecież wszystkie by się zmieściły ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hortensja dębolistna już tworzy kwiatostany.

Obrazek

Ta hosta rośnie u mnie już 4 lata, nigdy nie miała tak wielkich liściorów ;:oj Może ktoś mi ją nazwie? Jest odrobinę mniej żółta niż na zdjęciu, a liść ma 30 cm długości.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Irys trawiasty u Ciebie kwitnie.U mnie jeszcze nie widać.Iryski pięknie kwitną .Okazuje się,że czosnku Krzysztofa nie mam, a jest taki ładny.
W ogóle masz piękne i różne czosnki.Masz biały czosnek niski,a ja mam żółty.
Grzybki piękne urosły.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

I u mnie hortensja dębolistna już ma paki kwiatowe :D
Ciekawe, czy mamy taką samą ??
Irysy masz piękne .
a ta żółtawa hosta cudna.I ma lekki margines ciemnozielony ??
Oj, nie mam takiej.Może na kawałeczek jej wymienisz się na inną ?? ;:109
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kwiatostan czosnku ;:63 u mnie w tym roku czosnki ;:222 Nie wiem co im zaszkodziło ale coś tam jest..I liliowiec jakiś wczesny..U Ciebie Martuś jak zwykle kwitnień na bogato!
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Szkoda że u mnie musi włazić jedno na drugie, bo i azalie i różaneczniki tak się rozrosły zamiast na wysokość to na szerokość.Róże w tym roku też zwariowały i też jedna miesza sie z drugą wszystko na szerokość zamiast wysokość . Teraz musiałabym sie wyzbywać połowy roślin ,bo ciasnota nie do opanowania ,a wczesną wiosna było tak przewiewnie a niczego nie dosadzałam ;:306 ;:3 ;:3 Martusiu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ja siałem kiedyś nasiona od Kogry ? nic z tego nie wyszło ? kupiłem potem sadzonkę ? zakwitło toto jednym kwiatkiem i odeszło do krainy wiecznych łowów ? zeszłej jesieni drugą ? nie objawiło się na wiosnę? Już pasuję z tym maczkiem walijskim? Nie to nie?

A z orlikami ? jeszcze nie wszystkie nasiona mam, w przyszłym roku skompletuję i posieję? Zresztą czerwiec to w moim klimacie już za późno na wysiewy? Jak rąbnie 30°C w cieniu i więcej, to żadna świeża siewka tego nie wytrzyma?

Czyżby pierwsza z fotek to kąkol? Strasznie lubię kąkole, ale w tym roku nie dostałem nasion, więc jest to wielki nieobecny mojego ogrodu? Podobnie jak żmijowiec?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, irys trawiasty szaleje w tym roku, chyba jeszcze nigdy nie miał tylu kwiatków! Bródkowe trochę kwitną, ale w porównaniu z ubiegłym rokiem, to bardzo słabo ;:222
Czosnek Krzysztofa pojawia się w kilku miejscach, to zaznaczę do wykopania ;:196
Biały czosnek nie jest taki czysto biały, ma odrobinę różu na płatkach, a z żółtych mam tylko złocisty, bardzo jestem ciekawa Twojego ;:196
Grzybki wyrosły jak grzyby po deszczu ;:306

ANIU, moja hortensja ma białe kwiatki i zielone liście, dopiero późną jesienią się przebarwiają.
Irysy bardzo lubię pod każdą postacią, chociaż mają swoje kaprysy i nie zawsze obficie kwitną ;:131
Hosta ma nieregularny ciemnozielony margines, dogadamy się ;:196

MARYNIU, ten czosnek ma bardzo duże kule kwiatów, chociaż już nie takie jak zaraz po posadzeniu, ale może za rok się poprawi.
W ubiegłym roku kilka czosnków mi nie kwitło, to może Twoje w tym zrobiły sobie przerwę?
Liliowiec jest u mnie jako cytrynowy, chociaż internt ma różne zdania na ten temat ;:306 Jest wysoki, ma wąskie liście i kwiaty w kolorze skórki cytryny.
Lubię jak coś kwitnie ;:196

JADZIU, u mnie też już jest ciasnota, ale zawsze można coś dosadzić ;:306 Każdej wiosny przychodzi dzień, kiedy patrząc na ogród, zastanawiam się, jak to się stało, że nagle ziemi nie widać ;:oj
Słoneczka bardzo potrzebuję ;:196

LOKI, tylko dwie próby? Niby do trzech razy sztuka, ale nie poddawaj się, ładniutki on jest :D Maczek walijski, ale znaleźć go w Walii nie jest łatwo, a powinny być tam całe łany, dlatego zastanawiam się, czy on przypadkiem nie potrzebuje stratyfikacji. U mnie nasionka przeleżały w ziemi 10 miesięcy, a po majowych przymrozkach, wyskoczyły siewki :tan
Orliki u mnie same się sieją, to siewki muszą wytrzymać upały, bo ostatnie lata są gorące, a orlików jest dużo.
To jest kąkol, samosiejki, tak jak chabry. Dlaczego u Ciebie nie sieją się? A nasiona zawsze zbieram na wszelki wypadek i marnują się!

Rozkwitają piwonie i irysy, niestety trudno im zachować piękno na dłużej, bo zaraz zleje je deszczem, a wiatrem połamie ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze lilie.

Obrazek

Uwielbiam ten czosnek Szuberta, on mnie niezbyt, już raz go straciłam, ciekawe jak długo teraz zostanie. Na wszelki wypadek dosadzę mu kolegów jesienią, wygląda jak zimne ognie :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moja dzika róża na lipie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto myślałam, że tylko ja wstaję skoro świt, a tu proszę Ty też nie możesz spać :lol:
Nadszedł czas piwonii, masz piękne odmiany. Szkoda, że codzienne deszcze im psują kwiaty i przez to kwitnienie krótsze. U mnie jeszcze wczoraj upał dał się we znaki, kwiaty zwiędły.
A czy ta pięknotka https://images90.fotosik.pl/381/c079bec89bb48adbmed.jpg pięknie pachnie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Zjawiskowo kwitnie ta róża mojemu Parnikowi Liptov spodobało by się ,miałby gdzie zaszaleć czy takiemu Maigoldowi miałby pole do popisu :;230 Martusiu masz śliczne odmiany piwonii widzę ze pierwsza lelujka zakwitła moja jedna też już w blokach startowych a sporo ma pożarte właśnie pąki ;:222 Współczuję ciągłych deszczy ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”