Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witajcie!
Miałam parę spraw do załatwienia w powiecie, a jak wróciłam, to deszcz znowu zaczął padać.To może wstawię kilka zaległych zdjęć?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W miesiącznicy trwałej wyrosła ostróżka i już ma pączki!
Obrazek

Może ktoś mi powie co to jest! Kwiatki jak u naradki, różowiutkie, roślinka jest puchatą, srebrzystą kulką.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Dobrze nie widzę ale może Androsace sarmentosa - naradka odroślowa.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ja bym chyba jednak wracała autobusem.Moja sąsiadka jechała do córki samochodem ponieważ chciała zobaczyć coś innego.
Mówiła,że ciągle samolot i samolot. ;:306
Marto ja nie wysiewałam kamasji.Sama nie wiem skąd ona u mnie w kilku miejscach. :twisted:

Miłego dnia życzę.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kokoryczka za chwilkę buchnie kwiatami uwielbiam się im przyglądać ,chociaż ich nie mam .Naradkę odroślową też mam i Zuzia uwzięła sie ,żeby w niej leżeć ;:222 Takie cudne kwiaty całe stłamszone przez nią a fajnie wygląda z przetacznikiem mrs Holt.U mnie calutkie popołudnie lało, a nie padało jak dotychczas. Udanego weekendu chociaż znów zapowiadali opady ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Janku, witam Cię i dziękuję bardzo za trop! Poszukałam wiadomości o naradce odroślowej i ona kwitnie latem na 20cm łodyżkach, a moja to naradka kosmata(Androsace villosa): łodyżki ma najwyżej 5cm i kwitnie teraz. Jadzia ma jeszcze inną - naradkę rojnikowatą(Androsace sempervivoides)

Danusiu, raz jechałam autobusem i miałam szczęście zobaczyć klify Dover, bo płynęliśmy promem do Calais. Jednak wolę samolot - tam zawsze świeci słońce :tan Chyba, że lecę nocą!

Jadziu, Twoja naradka to rojnikowata.
Kokoryczka jest wielka i poważnie się rozrasta, ale można ją wsadzić do doniczki, wtedy nie będzie może tak wysoka i nie polezie gdzie nie zechcesz!
Jadziu, może poznajesz tego kolesia?

Obrazek

Disiaj miałam piękną pogodę, mimo zapowiadanych burz i deszczu! Wreszcie bzy pachniały w ogrodzie, chociaż to nie to samo co w ubiegłym roku!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żarnowiec też ma mało kwiatków, a piwonii drzewiastej płatki się osypują, chociaż kwiatów otwartych nie widziałam!
Obrazek

Obrazek
I co tam jeszcze kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kilka host
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkim Wam życzę dobrej niedzieli ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16964
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ale masz okazale piękne lilaki. ;:333
Tulipany śliczne.Te bladorozowe chyba podobne do moich.Maja wielkie kwiaty ??
Cudna piwonia drzewiasta.
I hosty piekna masz.
4 zdjęcie to hosta Striptease.
% to chyba funkia Fragrant Bouquet.
A ostanie to chyba Sum and Substance :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martusiu,jak cudnie kwitną u Ciebie kwiatuszki,bzy uwielbiam i ich zapach ,upajam się nimi jak dziecko,i piwonia już płateczki osypuje ,a u mnie jeszcze żadna nie rozwinęła płateczków ,uwielbiam spacerować po ogrodach tyle można zobaczyć i nacieszyć oczy ,pozdrawiam niedzielnie ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kwitnieniem piwonii mnie zaskoczyłaś, ja wiem że to tzw "majówka" ale bardzo szybka.
Na pewno ogrody sa ładniejsze w realu, jednak program telewizyjny ma ograniczony czas emisji. Ogrodów angielskich nie znam, miałam okazję natomiast podziwiać parki i ogrody w Irlandii. Fuksje, hortensje, obrazki włoskie mnie zachwycały.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Te wszystkie bzy rosną w Twoim ogrodzie? ;:oj Dopiero musi pachnieć.
Funkie też już takie liściaste.U mnie jeszcze rosną. :D Zresztą zimno i zimno.Teraz jest 13 stopni co to za temperatura prawie w połowie maja.Tylko siąść i płakać. ;:145
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu znalazłam jeszcze naradkę włosistą...z pewnością będzie to któraś z nich.
Oczywiście z tą pracowitością przesadzasz...ale jako ogrodniczce wyrafinowanej wolno Ci ;:306 ;:168
Z wiekiem muszę pracować więcej, bo robię to wolniej :D
Cieplej u Ciebie, bo widzę maczek już kwitnie :D
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witam wszystkich :wit
Niedziela była zbyt piękna żeby siedzieć w domu :D odurzona zapachem bzów, zasnęłam, zanim przyłożyłam głowę do poduszki! Dzisiaj radykalna zmiana - trzeba napalić w kominku!

Aniu, lilaki uwielbiam! Te tulipany to jakaś stara odmiana, są wysokie, ale kwiaty mają 6-7 cm, nie są duże, ale kwitną późno i długo.
Ta 4 hosta kupiona jako Gypsy Rose, a ta ostatnia to zdobyczna z czyjegoś ogródka, wiosną jest żółciutka potem zielenieje i ma raczej podłużne liście. "Moja"Sum and Substans:
Obrazek

Obrazek
dla oceny wielkości liści położyłam kwiatuszek bodziszka żałobnego, a kolor jaśniejszy niż na zdjęciu.
Golden Tiara
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Martuś, też kocham zapach bzów! Kiedyś cała wieś pachniała bzami, przy każdym domu rosły ogromne krzewy, niestety jest ich coraz mniej, dlatego u mnie muszą być! W tym roku słabo kwitną, a to zdjęcie ubigłoroczne:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piszę na raty, bo mam problem z internetem i boję się, że wszystko poleci w kosmos, a dodawanie zdjęć to dla mnie jeszcze wielka tajemnica!

Dorotko, to piwonia drzewiasta, którą dostałam w prezencie wiele lat temu.
Bardzo wcześnie tworzy pąki kwiatowe i przeważnie wiosenne przymrozki je zabijają, toteż jej kwitnienie to rzadkość.
Ofiarodawczyni mówi, że już dawno by ją wywaliła, ale ja jestem uparta! Tzw. majówka jeszcze nie kwitnie, dopiero pierwsze pąki zaczynają czerwienieć
Obrazek

Dla Ciebie mój "warzywnik"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Danusiu, oczywiście, wszystkie rosną u mnie! Wczoraj pachniało, a dzisiaj nie wiem czy będzie choć 10 stopni i wiatr.
A hosty urosły jak szalone, ale jeszcze mam kilka w kłach!

Marysiu, tyle tych naradek i pewnie to jeszcze nie wszystkie! Ta włosista też kwitnie później, to moja najbardziej podobna do kosmatej. Ten czerwony kwiatek to tulipan, maki niedługo, ale jeszcze nie.
Obrazek

I jeszcze kilka wczorajszych zdjęć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

O takim warzywniku Martusiu jednak mogę tylko pomarzyć ;:224 U mnie pomidorki miedzy różami uprawa współrzędna :;230 oby tylko nikt nikomu nie zawadzał.Oglądałam dzisiaj na Oazie te naradki i moja to jednak odroślowa .Dzisiaj zrobiłam zbliżenia liści ,rozetek i kwiatów i tak porównywałam .Zebrałam u siebie aż 4 rzodkiewki reszta nasion gdzieś wybyła a wysiałam 2 rządki ;:222 Nie wiem czy moje maki w tym roku zakwitną bo mają dopiero listki ,a Kamasje ,irysy dopiero w pąkach .A to czyje kwiatki jakby chryzantemowe https://images92.fotosik.pl/181/ddb1028b85d218acmed.jpg Czy ta ostatnia prymulka to japońska kandelabrowa Miller's crimson ????? Iryski cudne szczególnie ten drugi .Ja juz jednak na iryski się nie piszę, bo nie mają zamiaru u mnie rosnąć i kwitnąć ,a zieleniny mam sporo z liliowców.Hosty śliczne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”