Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witam serdecznie wszystkich gości!
To już trzecie podejście, bo wczoraj już dwa razy post mi wcięło! To wina burzliwej pogody, która nam nie odpuszcza! Codziennie mi dolewa i strzela piorunami, co skutkuje przerwami w dostawie prądu.Przedwczoraj było tak dużo wody, że trzeba było odpompować sprzed domu!

Martusiu, busz jest coraz większy, bo leje i grzeje to wszystko wyrasta wysoko, a jak wieje to wszystko wywija młyńce, na szczęście jednak wszystko kwitnie!
Kratka z bluszczem moja własna ;:196

Aniu, kwitnie co tylko może, nawet chwasty się starają ;:306
Ta roślina to penstemon palczasty, bardzo fajna bylinka o ładnych listkach i jeszcze ładnie kwitnie

Jadziu a Ty jesteś pewna, że to smotrawa a nie oman wielki? Groszek pięknie kwitnie, ale nie pachnie ;:124 bo to groszek bylinowy. Języczka też mnie zaskoczyła, bo mocno ją przymroziło wiosną i zaczynała od nowa, a już kwitnie, tylko kwiatostany ma wątłe.
Do 30 sierpnia będę w domu, czekam na wakacyjnych gości :tan

Danusiu , tak kwitnie janowiec, w tym roku nie przycięłam go na czas i jak wypuścił listki, to już mi było żal, dlatego jest teraz dużym krzaczorem:tan Róża jest mi nieznana z nazwy niestety.
A "pokrzywka" - jasnota plamista, rosła w jasnym miejscu, zgodnie z nazwą i ledwo żyła! Dopiero posadzona w cieniu, trochę się rozrosła!

Ed04, witam Cię pod wierzbą i zapraszam
Wiosna nie rozpieszczała wysokimi temperaturami północnej Polski, to i kwitnienia Ci się opóźniły, za to będą dłużej!
Ten murek faktycznie skrywa tajemnicę - już niewiadomo co rośnie na rabacie za nim :;230

Marysiu, masz rację ;:196 Jak już cebulki wsadzone jesienią, to chciałoby się, żeby maj był już, a nie myśli się o tym, że będziemy starsi o rok ;:306
U mnie tropiki, to wszystko się śpieszy!

Dorotko :wit deszcz oddam darmo!
Zwłaszcza z efektami specjalnymi!
Leje i grzeje, to też jest duszno, do tego hordy wściekłych komarów ;:14
Łuki są podparciem dla wypuszczonego dachu, zamiast prostych słupów. Dom dostał tynk ze względu na przenikalność termiczną, a tych ceglanych murków nie pozwoliłam upaćkać :tan
Floksy też mnie zaskoczyły kwiatkami, ale w ubiegłym roku też już kwitły! A dlaczego janowce Ci trafiło? Na wszelki wypadek spróbuję coś ukorzenić!

Witam Cię, Izo w moim ogrodzie :wit
Dziękuję, za pochwały ogrodu ;:196 Należą mu się ogromne brawa, że kwitnie pod moją opieką ;:131
Będę się upierać, że większy areał ogrodu (poza warzywnikiem) jest mniej pracochłonny! O wiele łatwiej jest okopać szeroko rozsadzone rośliny, aniżeli przedłubać widelcem ciasno obsadzone rabatki ;:306
Dzwonek jednostronny mam w kilku miejscach pod drzewami i nigdy go nie sadziłam, to robota ptaszków!
Izuś, siewki mekonopsa bardzo, bardzo chętnie ;:196 Nasionkami też nie pogardzę, chociaż siałam już takie prosto z Walii i nic ;:145

Zdjęć nie będzie ;:185 fotosik nie działa!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ;:196 może być i Oman właścicielka wie lepiej, one dla mnie wyglądają jednakowo .Oj masz przerąbane z burzami, a u mnie brak wody z nieba i trzeba biegać z wężem ,żeby rośliny przeżyły. U mnie też juz kwitnie ta języczka pozazdrościłam i też mam to samo z floksami :;230 Wystarczy chcieć i już się ma jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :;230 Mnie możesz podesłać trochę deszczu, a chętnych znajdzie się wielu takich jak ja życzę Ci bezdeszczowych dni ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jadziu, no właśnie nie mam pewności co do tego czy to oman czy smotrawa.
Deszczu mam dosyć.Wczoraj dwie burze z piorunami i jeszcze pół nocy padało, a dzisiaj też lunęło około 20-tej i jeszcze popaduje! Takiego deszczu to życzę Tobie i wszystkim potrzebującym: bez efektów specjalnych, cieplutki, cudny - tylko u mnie niepotrzebny!
Jest nadzieja, że jak się ochłodzi, to przestanie padać!
W środę przed moim domem było tak:
Obrazek

Mimo deszczu kwitnień sporo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

liliowce nie chcą być gorsze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Juki zaczynają

Obrazek

Obrazek

Ostatni irys ensata i pierwszy holenderski

Obrazek

Obrazek

I coś tam jeszcze

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taki gość wczoraj o świcie zapukał w okno i trzeba było go reanimować!

Obrazek

A wieczorami szaleją robaczki świętojańskie

Obrazek

Słodkich snów i dobrego lata :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Wszystko pienne.
Irysy, róże, floksy, maki ;:215
Juki zapowiadają ci się cudnie.Moje dwie duże.A u jednej tylko pęd kwiatowy.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Moje łubiny po prostu leżą, ale wcale nie są połamane i dalej kwitną, a te, co przekwitły, zawiązują strąki? Jednego takiego delikwenta pokazałem u siebie w wątku na fotce poglądowej?

Fakt, że pnącza da się uprawiać i bez pergoli czy łuków, czego Twój ogród rzeczywiście jest pięknym przykladem.

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fajny ten janowiec.Nie widziałam jeszcze takiego na żywca.Nie widzę zdjęć lub widzę połówki.U mojej sąsiadki nie było prądu.Zawołała elektryka.Ja siedziałam przed laptopem i nagle zgasł ponieważ wykręcił korki.Coś mi się poprzestawiało i teraz nie wchodzą wszystkie zdjęcia.Strona startowa też mi się zmieniła.Będę musiała poprosić syna o pomoc.
Fajne kwiatki pokazujesz,ale jak pisałam w większości zdjęć widzę tylko połówki. :cry: ;:108 ;:145
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Aniu, dziękuję ;:196 U mnie odwrotnie - starsze i większe nie zamierzają kwitnąć, tylko te młodsze!

Loki, jakby się uprzeć, to z każdego pnącza można zrobić płożaka ;:306

Danusiu, no niestety coś się porobiło z fotosikiem ;:14 i trudno zobaczyć zdjęcia! Z janowca zrobiłam sadzonki, jak się ukorzenią to zobaczysz ;:108

Sprawdźmy co tam z fotosikiem.
Lilii przybywa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowce rozkwitają

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hortensje nabierają kolorów

Obrazek

Obrazek

Rudbekie rozkręcają się

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to zdjęcie to strach pokazać

Obrazek

Może ktoś mi napisze co to jest? Kwiatki są bardziej niebieskie niż na zdjęciu, rośnie drugi rok, czyli bylina, a roztarta pachnie miętowo-tymiankowo

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:wit Martusiu ależ u Ciebie pędzą te roślinki, Liliowce już kwitną, owszem u mnie mają pąki ale jeszcze malutkie, dopiero róże się rozkręcają, a gdzie tam do Hortensji. Czy ten kwiatuszek żółto brązowy to Rudbekia ;:oj Nie wszystkie zdjęcia się otwierają, ale ta Lilja jasnorózowa jest piękna, sama nie mam Lili dlatego podziwiam u innych, Liliowiec też ładny kolorek ma, Martusiu znasz jego imię? Takich deszczy i burz nie zazdroszczę, czy ta pogoda nie może się unormować :? Pozdrawiam serdecznie, miłego niedzielnego popołudnia ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jedno zdjęcie nie otworzyło się do końca a reszta ok.Nie wiem co to za roślinka.Liliowce u Ciebie już kwitną ,a u mnie na razie dwa zaczynają.Lilie też kwitną na całego.Moje lilie mają pąki.Niestety jakoś mało tych lilii.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu współczuję nadmiaru wody tak jak sobie niedomiaru. I u mnie było tak że miałam dość wody, a teraz wołam o nią. Kwiatkom nie przeszkadza nadmiar podlewania i prezentują się rewelacyjnie...tylko po co się tak spieszą ;:oj Lilie i liliowce w pełnym rozkwicie ;:333
Kwiatek, o który pytasz to może być żmijowiec?
Spokojnego lata! ;:168
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Krysiu, pewnie ta zima wiosną u Ciebie przyhamowała kwitnienia w Twoim ogrodzie, ale za to masz jeszcze takie wiosenne widoki :tan Dzwonki takie śliczne, a moje do cięcia ;:174
Liliowce mam przeważnie NN, już widać zdjęcia, to napisz, który Ci się podoba.
Dlaczego nie masz lilii? Brązowo-żółte to rudbekie, są jednoroczne, ale sieją się bardzo, a często też zimują ;:196

Danusiu, liliowce długo nie pokwitną ;:145 Już w tamtym roku miały zniekształcone pąki, a pogoda wiosną nie pozwoliła zrobić oprysku i teraz
mam takich bardzo dużo ;:14 i obrywam zanim się rozwiną.

Marysiu, no strasznie nierówno rozdają wodę! Kwiatki wybujały tak, że mam już las, a nie busz, floksy mają ponad 1.50.
Floksy i liliowce już tak wcześnie kwitły w ubiegłym roku, ale żeby aster jesienny już chciał kwitnąć, to dziwne!
Marysiu, ta roślina ma błyszczące, drobne listki i gładką łodygę, chociaż kwiatki ma jak żmijowiec, tylko mniejsze,takiego nie znalazłam, ale jeszcze poszukam ;:196

Lilie pachną!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowce



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

:shock: aż tyle letnich roslin u Ciebie Marto kwitnie?? Lilie,liliowce w takiej ilości ;:7 z drugiej strony mogłyby sobie troszkę dać na wstrzymanie bo lato dopiero się zaczyna ;:131 ... Dopalacze stosujesz jakieś czy co? ;:138 ;:138 ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Witaj Martusiu,nie mam ani jednego obrazka z Twojego ogrodu ,ale się wpisuję ,żebyś wiedziała,że odwiedzam twój ogród ,bo śliczny jest i lubię biegać po takich ogrodach ,czytam,że u Ciebie deszcze a u mnie zaczyna ogród usychać tam gdzie najwięcej słońca ,nie daję rady czasowo po południu podlać tyle ogrodu ,podlewam tylko co drugi dzień pomidorki i przedogródek ,może jednak dzisiaj pójdę do ogrodu ,bo aż żal patrzeć jaki biedny i chociaż troszkę podleję bo za bardzo sie męczy ,pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”