Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne róże u ciebie tym razem podziwiam.
Owoce,, umm ,,a najlepsze teraz winogrona. Lubię je podjadać ;:173
I grzybobranie udane. ;:215
Marcinki i chryzantemki się rozkręcają. Zimowity piękne. ;:173
Ja swój clematis JP II na wiosnę przesadziłam. I marnie rośnie i marnie z kwitnieniem.
Chyba na wiosnę go znowu przesadze.bo tu widzę sie męczy.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dereniówka! ;:215
Andrzejku, dobrze, że mnie przygotowałeś na trzecie kwitnienie lewizji. Dla mnie dwa kwitnienia to już super sprawa a moja kwitnie sobie teraz już trzeci raz w najlepsze i to na bogato.
W sobotę ma być słonecznie więc zrobię fotkę .......................... kwitnącej Amistat, tak tak. ;:138
I tu masz potwierdzenie, że i u mnie się postarała na starym krzaczku, tak jak mi ją dałeś tak ją zostawiłam w tej doniczce i jednak dała radę przezimować.
Piękny jest ten powojnik JPII. ;:167
Grzybów sporo więc pewnie jesteś w swoim żywiole.
Bardzo serdecznie pozdrawiam. ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam wszystkich serdecznie :wit
Zwłaszcza tych co zostawiają swój ślad ;:168

Witam cię Ocia i dziękuję za miłe słowa - szałwia amistad u nas nie zimuje. Dotychczas robiłem sadzonki z młodych pędów, w ub.r. dwie wykopałem, obciąłem pędy i wsadziłem do donic. Przez zimę przechowałem w ciemnej altanie. Gdy zobaczyłem, że puszcza nowe pędy to wyniosłem na pięterko do okna i pięknie wyrosły nowe pędy. Na szczęście zima była łagodna.
Obrazek

Jadziu, pink pins ładnie się rozrosła, zajmuje niemal połowę bukszpanowego kółka i chcę ja podzielić i tak rozsadzić by całe koło zajęła :)
Bingo - trafiłaś ... po powrocie padało więc dwa dni po 5-6 godz układałem puzzle, teraz układam tylko po 4-5 godz :;230
Obrazek

Florianie, gdy przeczytałem, to aż chciało mi się krzyknąć "o cie Florek" :wink: Ja w Koszalinie mieszkałem przez 3 lata ale w tamtych czasach to nie za dereniem w parku się oglądałem a za dziewczynami :;230
Dereń zebrany całkowicie - 1,1 kg mrozi się na nalewkę. W następnym roku będzie go więcej bo ma już zawiązane pączki kwiatowe i jest ich dużo więcej niż było w tym roku.
Obrazek

Aniu - taką nową różę mamy wychowaną z patyczka przywiezionego od Beaty - Bazyli - to redova. Zmienia kolor jak kameleon.
Obrazek

Beatko, lewizją trochę mi się podsuszyła, bo gdy wyciąłem pomidory to cały czas była w pełnym słońcu a lato było upalne. Na szczęście żyje, puszcza nowe pędy ale chyba nie zdąży zakwitnąć kolejny raz.
A amistad kwitnie jak oszalała, te ostatnie deszcze jej pomogły.
Na grzyby nie mam czasu, ale o nich nie zapominam. Jeszcze naznoszę :D
Taką jabłonkę widziałem w podróży :)
Obrazek

Jak już wspomniałem o naszej podróży to powiem, że akumulatory naładowaliśmy. Wróciliśmy wypoczęci i zadowoleni.
Obrazek

Przy okazji, powiem wam - z góry rośliny wyglądają ciekawiej ;:333
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc pogody dla jesiennych prac na ogrodach.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękną wycieczkę mieliście ;:215 , masz rację z góry lepiej widać całość założenia ogrodowych kompozycji. Przerwa w podróży tez owocna ;:215
Ogród jesienny śliczny, róże nadal zachwycają i ten zapach z wędzarni mniam, aż poczułam ;:224 :wink:
Widzę, że nie tylko ja lubię puzzle, właśnie podkleiłam wszystkie ułożone wiosną, teraz następne czekają do układania późną jesienią i zimą.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju, dzięki Twoim fotkom to i ja skorzystałam na Waszej podróży, piękna krajobrazu i roślinności podziwianej z innej perspektywy, nam zapaleńcom nigdy dość. Pięknie dziękuję. ;:196
Róże w najlepsze zdobią Ci ogródek, ;:433 ;:433 dereniówka w planach ;:92 koszyk pełen grzybów i wędzarnicze wiktuały. ;:215
Pogody i zdrówka a w międzyczasie puzlowego przyspieszenia. ;:3 ;:167 ;:195 :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Być może się powtórzę ale to nic,zdarza się,zwłaszcza gdy ma się przed oczyma tysiące przepięknych kolorów kwiatów rosnących w Twoim ogrodzie-rajski wprost ogród ;:215
Piękne kwiaty w ujęte w bardzo ciekawych kolażach-super kolory,kształty i ujęcia ;:138
Konkursowe zdjęcia osy zjadającej gąsienicę ćmy bukszpanowej ;:63
Pozdrawiam :wit i życzę miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Cudne różane widoczki.
Ta Twoja pomarańczowa zmieniająca się róża to wypisz wymaluj moja zakupiona tegoroczna w auchan.
Dałam ją do identyfikacji na tym forum i między innymi jeden z forumowiczów podpowiedział, że to może być Sahara.
Były jeszcze inne podpowiedzi ale ona z opisu i wyglądu najbardziej przypominała moją.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Idzie jesień - robicie zapasy na zimę?

Obrazek

Za tydzień zastawiają wodę na ROD - zapas w beczkach mam, zrobię tylko zapas kilku butelek 5l by mieć na kawę :wink:

Obrazek

Minął miesiąc jak układam puzzle - odjąłem tydzień gdy nas nie było i 3 dni gdy nie układałem. Czasem układałem przez godzinę, czasem dwie, ale najczęściej po 3-5 godz. Taki efekt. Zdjęcie wczorajsze, dzisiaj już trochę więcej pustych miejsc zakryłem, bo układałem przez godzinę ;:224
Przypominam - 85x116cm
Obrazek

Dziękuję Daisy, ty najlepiej wiesz jaka to frajda dopasowywać elementy układanki. Przychodzę następnego dnia - patrzę na rozłożone kolorystycznie klocki i ... biorę w rękę i wiem gdzie go położyć - znam obraz już na pamięć :)
Niby już jesiennie ale nadal róże kwitną.

Obrazek

Obrazek

Stasiu, dereń już pozbierany i zalany - odstawiony na dojrzewanie do następnego roku, ale ... z tej okazji zaczęliśmy degustację derniówki nastawionej w roku ubiegłym :heja warto było czekać.
Jesienne już obrazki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arkadiuszu, pochwała moich zdjęć z ust takiego mistrza fotografii to zaszczyt :oops: serdecznie dziękuję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewo, tę różę wychowałem z patyczka odciętego od r.redova i tej nazwy będę się trzymał :wink:
A róże ... nadal kwitną :)

elmshorn
Obrazek

pretty sunrise
Obrazek

Obrazek

hansestadt rostock
Obrazek

Obrazek

aha - nie wspominałem ale Francois Juranville kwitnie po raz drugi i trzeci ale raczej pojedynczymi kwiatami.
Obrazek

Miłych prac ogrodowych, zbierania plonów oraz planowania na przyszły rok (ja już zacząłem tworzyć nowe rabatki :;230 )
a przede wszystkim radości z jesiennych kolorów.
Pozdrawiam serdecznie :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u mnie też stołują się motylki na niewielu już kwitnących roślinach. ;:215 ;:215
Wiewióreczka gromadzi zapasy a jesienne obrazki nadal malownicze i kolorowe. ;:63 ;:138
Z puzlami to Ci chyba do wiosny zejdzie ;:306 zwłaszcza gdy dereniówka pod ręką. ;:oj :;230
Naparsteczkiem bym nie pogardziła, zwłaszcza że takiego specjału nigdy nie próbowałam, ale ukryłeś go jak wiewiórka orzeszki. ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Bogato ukwiecona jeszcze działeczka .Widzę Andrzeju , ze bukszpany zieloniutkie czyli gad odpuścił na razie .No jeśli osom zasmakowały gąsienice to dobrze może na dłużej sie nimi zainteresują. Większość moich różanych krzewów poszła już spać zaszczycają mnie pojedynczymi kwiatami. Kurcze jak zobaczyłam ile puzzli masz do ułożenia to przecierałam oczy ;:oj ale obraz będzie piękny ciekawe gdzie go zawiesisz bo to wielgachne dzieło będzie. Miłego puzzlowania :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pieknie na Twojej hacjendzie, jak zwykle. Róże nadal cudnie kwitną a puzzle się układają ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pięknie ci jeszcze kwitną róze, ;:215
Marcinki i chryzantemy takie piękne. To one jeszcze nam rozświetlają ogrody. ;:108 ;:108
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Czy koń by się uśmiał, czy zapłakał nad tą pogodą :(

Obrazek

W sobotę popracowałem solidnie od rana do wieczora i .... leje od niedzieli bez przerwy.
Zalania, podtopienia, alarmy, alerty, ostrzeżenia :(
U nas tradycyjnie - płynie rzeka przez ogród, aż z góry spłynie cała woda :(
Zdążyłem oberwać owoce z trzech winorośli - z jednego soki, a dwa inne mocno pracują na wino :wink:
Czwarty wisi na krzewie.
Tulipany jeszcze w wiaderku, czekają na lepszą pogodę.

Stasiu, na drugi rok dereniówki będzie więcej bo zalałem 1,2 kg litrem 70% alko - będzie ok 2l nalewki ;:333 a już widzę, że w następnym roku będzie dużo więcej owoców, bo pączki kwiatowe już zawiązane.
Puzzle postanowiłem ułożyć do końca miesiąca, ale ... chyba się nie uda. Teraz zostały same drobiazgi. Dzięki tej pogodzie od niedzieli układam po ok 5 godz. dziennie :)
Obrazek

Jadziu, gąsienice bukszpanowe trzykrotnie się wylęgały ale codzienne kontrole się sprawdzały i tylko 2 opryski robiłem, po trzecim wylęgu wyłapaliśmy ręcznie wszystkie 'gadziny' ;:224
Puzzlowy obraz miałem wszystkim pokazać (zwłaszcza darczyńcy) i ... rozebrać i schować do pudełka i komuś oddać. Ale że tyle czasu mi to zajmuje .... postanowiłem nakleić na sklejkę, czy dyktę i zrobić obraz - choćby miał za szafą leżeć ;:306
Obrazek

Karolino ... puzzle "SIĘ" układają ;:306 dzisiaj kolejne 5 godz. wybierałem jakiś element i wpatrywałem się w obrazek szukając miejsca gdzie by pasował. Nie wiem czy więcej niż 30 dopasowałem - trudne :(
Obrazek

Aniu, marcinki i chryzantemy kwitną ale .... deszcz je położył. To samo z różami, a tym dodatkowo pozbijał kwiaty. Zimowity też glebę gryzą :(
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i za miłe słowa.
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających - zdjęć aktualnych brak - motylki fruwały w sobotę.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”