Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękny był dzień - popracowaliśmy po kilkudniowym podlewaniu z nieba.
Wszystko rośnie, a najszybciej zielsko :)

Basiu, ruch nie tylko zabezpiecza przed chorobami, ale i leczy :;230
Prace działkowe mnie uleczyły - wielokrotnie jeździłem do sanatorium, a po ostatnim pobycie w 2011r ... zapomniałem o wyjazdach. Cud normalnie ;:306
Stale się ruszam, np. teraz przeganiam mszyce, bo im się spodobało na roślinach.
Obrazek

Beatko - Beaby, łażą te poskrzypki, ale każdego dnia jest ich coraz mniej. Nie wiem czemu 'poskrzypka', jak je zdejmuję (oczywiście po sesji zdjęciowej) to nie skrzypią, ani nawet nie zipną :wink:
Therese Bugnet ma pączki coraz bardziej nabrzmiałe - będzie się działo :)
Obrazek

Dziękujemy Jadziu, dzisiaj był udany dzień z obiadem na ogrodzie i kolacją ;:333
A teraz mi powiedz ... ubzdurałem sobie, że lewizja od ciebie zakwitnie biało, a ona ... właśnie taka. Ja się pomyliłem, czy ona sprawiła psikusa?
Obrazek

Eluśko, jak przyjedziesz to zabierzesz wieczornika, no i palbina, który już przerósł doniczkę i się ukorzenił pod nią :wink:
Opuncje od ciebie mają się dobrze i zimują bez problemu ;:168
Obrazek

Dziękujemy Beatko - Bazylo, jak już zauważyłaś, odpowiedziałem Jadzi jak to nam majówka dzisiaj udała. Poszliśmy po śniadaniu i byliśmy do zachodu słońca. Ładnie popracowaliśmy, ja zacząłem strzyżenie iglaków i bukszpanów ;:224
Robale są i u nas - boję się bruzdownic, bo pędy z pąkami róż takie już piękne ... na szczęście na razie ich nie wdziałem.
Przywiozę ci drugiego palbina, bo jesienią dwa dodatkowe zadoniczkowałem.
Malo zdjęć dzisiaj zrobiłem, bo pracą byłem zajęty, ale podpatrywałem szpaki znoszące jedzenie dla pisklaków, ależ te głodomory piszczą w budce :)
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, a nawet tych niezalogowanych, którzy tu zaglądają :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nie ona raczej nie była biała, ale ta Twoja szaleje, a moja coś marudzi prawie niewidoczna na skalniaku.Musze sie do niej dobrać i wykopać i do doniczki tak jak te pozostałe Lewisje brawo Ty Dzisiaj calutki dzień czyściłam chodniki tak zarosły trawskiem a to mnie najbardziej drażni .U mnie dalej podlewa.Andrzeju widać ,ze słabo głaskaliście te mszyce jak dalej się panoszą ;:306 Mogę Ci pocieszyć ,ze moje też nie mają zamiaru odpuścić, ale widziałam fajne widoczki kopulujacych biedronek czyli dadzą sobie z nimi radę bo maluchy biedronkowe wprost pożerają je ogromnymi ilościami. Udanego weekendu na działce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu, zdjęcie mszyc zrobione przed głaskaniem -gdybym im zrobił fotkę po, a jeszcze puścił na fo ... dostałbym bana za okrucieństwo ;:306
Jutro też cały dzionek na ogrodzie, choćby padało. Mam jeszcze porządkowanie na pięterku.
Biedronek faktycznie sporo w tym roku widzę - może z mszycami nie będzie problemów :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Późna noc ale pozwolisz Andrzeju że zakłócę ciszę nocną co bym się nie zgubiła....jutro za dnia przyjdę pospacerować po rabatach.

:wit
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj
Cudnie już u Ciebie wszystko kwitnie , ale widzę że już się zarazy panoszą w postaci mszyc i poskrzypka . Ogród ma swoje uroki , ale i minusy , gdy musimy wytoczyć batalie szkodnikom . Pozdrawiam i miłego dnia życzę
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam miłych gości, szczególnie Joasię i Krysię :wit

Obrazek

Mimo iż od południa do wieczora byłem na ogrodzie, to ... oprócz przesunięcia kartki w kalendarzu, nic nie zrobiłem ;:oj

Wyjaśniam!

Zamieniłem wersalkę na sofę i dopiero po tej zamianie żona powiedziała mi ... a jak będziesz drzemał w środku dnia?
Zmartwiłem się bo faktycznie - krótka jest :(
Dzisiaj był ten dzień, że spróbowałem. O 11.55 się położyłem i jak to u mnie bywa, od razu zasnąłem. Obudziłem się o 12.50 - pomyślałem 'nie jest źle, da się pospać' - obróciłem głowę w drugą stronę i zasnąłem natychmiast. Nie słyszałem gdy żona weszła - była na zegarze godz. 14.15 ;:224
Wypiliśmy kawę i wtedy przyszedł sąsiad (ten lepszy) pochwalić się, że ma urodziny :D
Świętowaliśmy do zachodu słońca ;:136

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pozdrawiam wszystkich ubiegłorocznym zdjęciem :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju kto to widział w taka pogodę spać po południu toż to grzech no chyba ,ze byłeś bardzo zmęczony to oczywiście . Jednak jak zapowiadało sie balowanie to trza było trochę energii nabrać :wink: Nie mam u siebie takiego flagowego dueciku .Cudny bukiet U Ciebie juz kwitną te niebieskie jeżyki ,a moje nic tylko liście ;:222 .Chyba usunę je z tego skalniaka i posadzę w inne miejsce .No to udanego świętowania flagi mam nadzieję ,ze na hacjendzie takowa zawieszona
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przepiękny duet patriotyczny ;:63 ;:63
A na pierwszym zdjęciu, co to jest ??
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Deszczyk przestał padać - idę na ogród.
Byłem przed południem, gdy świeciło słońce i było 16 stopni - potem się ochłodziło do 9ciu i trochę popadało, teraz temp. zaczyna się podnosić :)

Jadziu i Aniu - te jeżyki niebieskie to kulniki
Muszę pamiętać o podpisywaniu roślin :wink:
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju wiem ,ze to kulniki ale moje tylko liście mają jak sercolistny tak i kropkowany .Nie wiem w co one ze mną grają a przecież słońce mają i wody też ile potrzebują .Kurcze być może towarzystwo im nie odpowiada ;:224 Ochłodziło się i to konkretnie i nawet parę kropel spadło z nieba, więc wolę posiedzieć w domu, a rano była cudna pogoda jak gotowałam obiad ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzisiaj nadal patriotycznie ;:333

Obrazek

Oj tak Jadziu - ochłodziło się :(
Jako że miała przyjść żona na kawę, więc napaliłem w piecu :) Przyszła jak czajnik zagwizdał ;:224
W cieple miło się siedziało, tym bardziej, że w tv oglądaliśmy defiladę ;:333
Potem obchód, kilka zdjęć i do domu - dobrze że to blisko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku - muszę koniecznie coś biało czerwonego na maj posadzić w ogrodzie. ;:215
Cieszę się, że kielichowiec Ci przypadł do gustu. Ten mój jest z nasionka, ale ja dostałam już ładną sadzonkę.
A się uśmiałam z tego Twojego "nicnierobienia" ;:306
Widać, taki głośny jest ten gwizdek w czajniku, że zona aż go w domu slyszała, ale przynajmniej na kawę można przyjść w porę ;:215 ;:306
Przynajmniej jest wesoło, a Ty nam to miło i zabawnie opisujesz.
U mnie też się mocno ochłodziło, ale jeszcze kilka dni i będzie ciepło ;:138
Bardzo miłego weekendu życzę. ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wszystkie piękne wiosenne kwitnienia. ;:108
A widzisz tego kulnika nie znam , nie mam. :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”