Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u Ciebie zdecydowanie wyższe temperatury niż u mnie ;:3
Dopiero dzisiaj wyszłam na chwilę na działkę.
Piękne krokusiki i pszczółki, czekam na moje :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dałeś Andrzeju po oczach wesołymi fotkami brzęczków. BRAWO TY wędrówka z pewnością nie była bezowocna zawsze jakieś skarby tam znajdziesz.Pogoda znów sie pokićkała nie nastraja na spacery ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj, Any, Forumowy Jubilacie!
Wielu z nas w podobnym czasie zaczynało swoją forumową przygodę i wielu z nas nadal tu jest!
U mnie wiosny praktycznie nie ma. Widok dzisiejszego ogrodu niczym nie różni się od widoku listopadowego :cry:. Niby sporo ciepłego słońca, ale nocami mróz. Co się dziwić, że się roślinom nie spieszy...
Tak więc z zachwytem przyglądam się Twoim goryczkom, napisałeś gdzie rosną, powiedz jeszcze czy to miejsce jest bardzo nasłonecznione.
Różowa wierzba śliczna. Im więcej obrazów tej rośliny pokazujesz, tym większy mam na nią apetyt.
A te uczty pszczół w krokusach to już sama radość.
Gratulacje, doprawdy masz zielone paluszki!

Pozdrawiam serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

A było tak ładnie ... słonecznie, temperatury + dwucyfrowe ...
i komu to przeszkadzało?
Miniony tydzień z nocnym mrozem, a i śnieg poprószył :(
Sporadycznie temp. skoczyła na chwilę w okolice +6
Zdążyłem jednak, niemal w każdym kąciku, posprzątać po zimie, a i trawnik pograbiłem.
Pszczoły pokazały się w tym tyg. tylko dwa razy, gdy krokusy nieśmiało otworzyły pąki na chwilę.
Murarki jeszcze śpią. Zrobiłem im nowy domek - niech się rozmnażają radośnie :wink:
A dwa dni temu widziałem już duże stado szpaków - pewnie dopiero wylądowały, bo jak głodomory, całą chmarą przemieszczały się po trawniku szukając pożywienia.
Nawet pod śmietnikiem buszowały.

Ewo, skorzystam z twojej podpowiedzi (pizza z dodatkiem pączków liliowca) - zainteresuje to moja małą sąsiadkę (teraz 2 klasa SP) ona już podjada nasze pączki liliowców :)
Pszczoły gdzieś się pochowały, ale gdy słonko czasem się pojawia to już brzęczą.

Obrazek

Doroto, masz rację, mi też nie podobają się opuncje po zimie, mają taki ... uwiąd starczy? chyba jednak lepiej określiłaś - sflaczałe są ;:333
Nie wyobrażam sobie, jakby to było, gdybyśmy nie mieli wędzoka ;:oj Od ciągłego otwierania urwał się jeden zawias przy drzwiczkach - jak się ociepli to będę musiał wyciągnąć spawarkę, bo całkiem się urwą.

Obrazek

Obrazek

Florianie, wierzby tak mają, że się ławo rozmnażają :wink: Widziałem płoty z patyków wierzbowych, które zaczynały żyć po swojemu :)
a szafrany ....czekają na słońce - tylko raz miały w pełni rozłożone kwiaty, a ja o zdjęciu przypomniałem sobie dopiero wieczorem, gdy złożyły już swoje płatki.

Obrazek

Obrazek

Kasiu, wiem, że niektórzy mają na działkę dość daleko - ja mam naprzeciwko bloku w którym mieszkam. W linii prostej 200m ale dojście to już 350m :;230
Nic dziwnego, że jestem tam codziennie - no ... czasem zdarza się ominąć jakiś dzień ale zaraz sąsiedzi pytają .... gdzie byłeś, bo nie widziałem - nie tylko ja mam takiego fioła ;:306

Obrazek

Jadziu ... rozgryzłaś mnie, ale nic dziwnego - znasz mnie już dobrze :D Na wyprawę do lasu zabrałem oprócz reklamówek, także sznurek. Dlaczego? Bo jeleniowate zgubiły poroże i liczyłem na kolejne znaleziska. Owszem - wszedłem w ich legowiska ale znalazłem tam tylko ich ślady, oprócz kopytek to większość tego co tyłem oddały :wink:
Widziałem też drzewka okorowane - jelenie tak pomagają sobie zdjąć rogi, pocierając o gałęzie, gdy łepek już swędzi.
Zbyt długo nie buszowałem w gęstwinie, bo to czas gdy mamy dziki wprowadzają na spacer swoje młode i bardzo nie lubią gdy im ktoś przeszkadza. Słysząc je z dala wolałem się wycofać.
Ale gdy ludzie pójdą w las za jagodami i grzybami, to zwierzyna cofnie się głębiej a ja pobuszuje w ich legowiskach :)
A reklamówki się przydały bo wyzbierałem trochę śmieci w lesie i wyniosłem na skrzyżowanie gdzie znajdują się kosze.
Teraz, gdy nie ma liści i trawy, to widać jak bardzo są zaśmiecone nasze lasy :(

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Jagodo za tak miłe słowa. Wierzba Mt Aso jest piękna, tym bardziej, że to ona pierwsza budzi się u nas do życia.
Goryczka rośnie na skarpie skalniaka od strony południowej. Sporadycznie jest zacieniana przez rośliny i to dopiero po południu.
Na zdjęciu zaznaczyłem czerwonym kółkiem jej miejsce.

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie wszystkich gości :wit
Jeszcze tydzień i już będzie wiosna :heja

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zadroszczę ,że masz działkę tak blisko,moja trochę dalej ,10-15 min szybkim krokiem,wczoraj byłam pierwszy raz ,dwie rabatki ogarnęłam :(
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Każdy wam powie, że dziś Święto Kobiet.
Więc i ja dla każdej pani, wręczam tulipany.

;:168

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju Ty jak zawsze szarmancki dziękuję w imieniu forumowiczek i swoim za piękny bukiet ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne kwiatki. ;:167
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dziękuję Jadziu, Ewo za wizytę ;:168
Trochę mało mnie na FO bo nowe plany i wyzwania przede mną, a do tego codziennie pracuję na ogrodzie.
Gdy inni zaczną porządkować swoje ogrody, to my będziemy już siedzieli przy kawie, cieście i będziemy im się przyglądać :D

Wczoraj znalazłem chwilkę czasu na zrobienie zdjęć, więc ... chwalę się nimi :wink:
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze nigdy nie wstawiałem na raz tak dużo zdjęć, ale jak nie cieszyć się piękną wiosną po tak długiej zimie ;:306
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju wiosną sporo pracy na działkach. Nie przypuszczałam, że masz taką strategię pracy. Wcześnie zaczynasz, aby wyprzedzić innych, a później denerwujesz sąsiadów kawką, ciastem, a oni muszą pracować. Super logistycznie ich załatwiasz ;:306
Kwiatuszki pięknie już zapowiadają, że wiosna się zbliża dużymi krokami.
Miłej pracy, spiesz się przed innymi zdążysz ;:7
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u Ciebie wszystko szaleje ojjj masz kolorowo na ogrodzie .Ciekawe za co znów sie zabrałeś ,że czasu Ci brakuje co znów tworzysz .Dobrze ze wreszcie zrobiła sie pogoda ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2283
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Szaleństwo szafranów! Takich ilości nigdy u siebie nie uświadczyłem więc podziwiam u Ciebie. Ostatnio koty sąsiadów wylegiwały się na moich szafranach! To była dobra nagrzewająca się miejscówka dla szafranów. Ale dla kotów też :?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Aż wierzyć się nie chce,że tak piękny i kolorowy jest Twój ogród-wprost bajeczny i oczu trudno od niego oderwać ;:215
Piękne kolorowe rośliny na pięknych ujęciach zdjęć ;:433
Pozdrawiam i tak trzymaj :wit :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”