Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Muszę swoją goryczkę posadzić w inne miejsce ona biedna się cofa i wnet jej nie będzie.Kiedyś tak fajnie rosła może zbyt długo jest na jednym miejscu i się zbuntowała.To dziady pożreć takie cudne kwiaty ;:145 Cudne poduchy floksów u mnie też gdzie nie gdzie rosną ich miejsca zastąpiły przetaczniki płożące jednak to też ulubione miejsce schadzek wszelkiej maści oślizłych ;:222 jak nawet w krokusowej trawie znalazły sobie schronienie. Masz cudny widok na ośnieżone szczyty ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju podoba mi się mosteczek, kiedyś sobie taki sprawię ;:108
Zacne poduchy floksów ;:167 Ja ostatnio dokupiłam jednego, ale biedak jeszcze w doniczce siedzi :;230
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Po kilkudniowych upałach, od wczorajszego wieczora deszczowo - mogłem pomieszkać w domu :wink:
A na ogrodzie ... była akcja doniczka - jeszcze nie zakończona. Dopiero dwa razy byliśmy w ogrodnictwie, a donic i skrzynek jeszcze sporo u nas do obsadzenia ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak Jadziu, przez kilka dni była wspaniała przejrzystość powietrza i widoczność. Mieszkamy nisko i dookoła wysokie drzewa zasłaniają horyzont, ale idąc na ogród otwiera mi się widok właśnie na przełęcz Przegibek i widoczną za nią Babią Górę. Czasek wychodzę na górkę za działkami i wtedy mam widok na cały Beskid Śląski i Żywiecki albo idę do syna i z 6 piętra widok na wszystkie góry dookoła - w tych dniach syn porobił zdjęcia nawet Tatr (200 km) ja tylko raz je widziałem zamglone a on pokazał bardzo wyraźne.
Urzeczony kolorem goryczki nie mogłem przejśc obojątnie w szkółce ogrodniczej obok lidadory i ... już rośnie na skalniaku :)

Obrazek

Kasiu ... floksy muszą być ;:333

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających najwytrwalszymi tulipanami - wszystkie inne już kończą kwitnienie. Kwitną tylko te oraz inne w cieniu.
Niestety nie znam nazwy - ja nazywam je "piwoniowe" bo tak wyglądają i rosną obok piwonii :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No no Andrzeju zaszaleliście z zakupami ,a gdzie teraz goście usiądą jak krzesła są ukwiecone :;230 Poczytałeś o Litodorze w każdym razie u mnie tylko rok przetrwała może zbyt sucho i dlatego ;:131 Cudna jest a moją goryczkę muszę dać do doniczki, bo mi padnie chyba zabiła ją hortensja . Niewiele z niej pozostało ;:3 Jak u Ciebie było z podlewaniem z nieba ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Podlało bezpiecznie, bez wariactw jak u sąsiadów w Wodzisławiu :( Beczki nam napełniło, bo już puste były.
O litadorze poczytałem i ... już ją przesadziłem, bo po przywiezieniu wsadziłem w innym miejscu :wink:
A dla gości naszykowałem nowy kącik :)

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

U Elusi też podobno ściana deszczu .Trochę w innym miejscu Andrzeju zrobiłeś nowy kącik też fajnie.U mnie wszystkie beczki puste bo wnuk przyniósł mi jeszcze dwie gdzie mogłabym lać deszczówkę .Niestety moja stara beczka pękła zimą, trzeba ją zalać żeby funkcjonowała No to super ze podlało bez szaleństw
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj! Sporo zaległości miałem w Twoim wątku :oops: Ale jest tyle prac w ogrodzie (głównie przy daliach) no i praca zawodowa, że brakuje czasu na forum :(
Gratuluję goryczki! To rarytas.
Dalie Ci zmarzły? Ale to chyba podczas zimowego przechowywania? Moje co najwyżej opóźniają się ze wschodem, jak jest chłodno. A sadzę już prawie od miesiąca (i końca nie widać) więc powoli zaczynają się pokazywać.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Takie drobne akcenty doniczkowo wiklinowe dodają ogrodowi tego czegoś. A jeszcze jak jest to tak pięknie zaaranżowane jak u Was, to już w ogóle widowisko pierwsza klasa!
Jadziu, bo może to jest tak, że wybierasz sobie gdzie chcesz usiąść u Andrzeja w ogrodzie i na wychodnym zabierasz ze sobą te kwiaty np. w wiklinie z danego miejsca. Ja zdecydowanie wybieram ten rower! ;:306
Andrzejku, te czerwone tulipany mają niesamowity filiżankowy kształt kwiatów. Cudne są!
Poduszki floksowe też ;:215
Pozdrawiam życząc słoneczka ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

I znowu tydzień mija ... a goście na hacjendę zaglądają ...
Witam wszystkich serdecznie :wit

Tak Florianie, dalie padły podczas przechowywania i nie tylko one - poszły też kalie, mieczyki, pelargonie, dwie szałwie amistad i jedna fuksja. Kiedyś zrezygnowaliśmy z przechowywania, ale potem spróbowałem i przez dwie zimy się udawało - do teraz.
Ale zaszaleliśmy i mamy znowu sporo roślin :)
Masz rację - goryczka to rarytas i jestem rad, że ją mamy (dzięki Jadzi) nie dość że jest piękna to jeszcze długo się trzyma - 8 maja rozwinęła pączki a dzisiaj po prawie dwóch tyg. nadal kwiaty się trzymają, nawet te pogryzione pąki przez ślimaki :wink:
Obrazek

Jadziu, pamiętasz jak mówiłem, że lewisia pygmaea miała nasiona i je wysiałem? Chociaż potem doniczkę kopnąłem i wysypałem, to zebrałem garść tej ziemi i dałem do doniczki licząc na cud i stało się - wyrosła jedna siewka, a dzisiaj widzę drugą :D
I w końcu udało mi się zrobić sadzonki azalii Speaks Orange :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Beatko za miłe słowa ;:168 Wiesz? ... policzyłem - można posiedzieć u nas w 6 (sześciu) miejscach nie licząc domku i pięterka (dwa więcej :;230 więc się nie zgadzam na zabieranie kwiatów z każdego miejsca ;:306
Np. tutaj będzie ustawiony wielki fotel-leżak (3 osobowy) nogi opiera na tych widocznych płytkach (drugie dwie niewidoczne) Niedługo winogron stworzy zieloną ścianę od sąsiadów, a to widoczne tymczasowe ustawione donic już jest poprawione na docelowe :wink:
Obrazek

Z ciekawostek ...
Dokupiony cytryniec choć maluszek to okazał się panem - miał tylko trzy kwiatki, które szybko przekwitły i nie wiem co z tego będzie w tym roku .... pan na dole 0.5 m nad ziemią a panie 2,5 m na górze ;:224
Przyszłościowo jestem uspokojony.
Pan się zarumienił :wink:
Obrazek

Dzisiaj jedliśmy nasze rzodkiewki i sałatę - z gruntu oczywiście :)
Obrazek

Nie wiem czy to z powodu pogody, czy już czas murarek minął - nie widzę by fruwały, otworki niemal wszystkie pozaklejane.
Obrazek

Opuncje zimujące przeżyły i puszczają nowe pędy oraz pąki kwiatowe - lewizja też po zimowym odpoczynku pięknie kwitnie.
Obrazek

Obrazek

W kropli wody przegląda się wiśnia :)
Obrazek

Dla wszystkich gości odwiedzających ten wątek, kilka kolaży.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różana hacjenda!
Melduję że wszystkie róże przeżyły :D
Właśnie wypuścił pęd Hendel i odżyła też Symapthia - z tej radości już mi nawet nie jest smutno, że co kilka dni wycinałem pędy Elmshorna i zaczyna w końcu od samej ziemi.

Hendel
Obrazek

Sympathia
Obrazek

Elmshorn
Obrazek

Dzwonek przez zimę się trochę popsuł - jest już nowy i działa - można dzwonić :wink:
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

;:303 ;:303 ;:303 Jestem pod wrażeniem a nie wypuszcza tam i trzecie ziarenko Pigmejki a róże to mocne dziewczyny byle co ich nie pokona .Potem ze zdwojoną werwą sie popisują . Ja znów przyszpiliłam dahurskiego ciekawe czy da radę. Andrzeju wiadomo że masz zielone łapki moje juz trochę się poszarzały :;230 .Swoją goryczkę dałam do doniczki teraz musi się odbudować żeby jak pójdzie do gruntu była mocna. Niestety uszy opuncji poszły do kosza zgniły miały chyba zbyt mokro ,ale w razie czego mam ich sadzonkę to nie ma straty zrobiłam ją jesienią .Zakątki wypoczynkowe porobione, wiec można przyjeżdżać w gości byle jeszcze pogoda sie unormowała ;:3 i ciepełka ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jadziu ... ty musiałaś o tym wiedzieć ;:306
Przeczytałem co napisałaś i szukałem tej trzeciej siewki - okazało się, że jedno nasionko zostało przy mamie i schowało się między kamieniami (na zdjęciu pigmejki, za takim białym z lewej ) kamień zabrałem, bo już spora roślinka krzywo w cieniu rosła :)
Pogoda niestety jaka jest, to widzimy - dlatego zaraz po kawie zmykam na ogród by wykorzystać dzisiejsze słońce.
A do "goszczenia się" jest coraz bliżej - za tydzień mamy drugą dawkę szczepienia i w końcu hacjenda będzie otwarta na gości :heja
Pozdrawiam i życzę miłego dnia dzisiaj bo pogodę masz pewnie taką samą jak my :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tak? Są chętni do skorzystania z tego dzwonka? ;:215 ;:306
Wspaniały jest ten goździk, będę to powtarzać chyba co sezon. Pąk na pąku. ;:167
Słoneczka życzę i pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju ciągle zaskakujesz swoimi pomysłami ;:333
Goryczka obłędna ;:215 , którą miałam w kilku odmianach tylko jeden sezon ;:145 Goździki, tulipany,floksy piękne ;:333
Pozdrawiam i ;:3 ;:3 tygodnia.
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”