Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam miłych gości, szczególnie Joasię i Krysię :wit

Obrazek

Mimo iż od południa do wieczora byłem na ogrodzie, to ... oprócz przesunięcia kartki w kalendarzu, nic nie zrobiłem ;:oj

Wyjaśniam!

Zamieniłem wersalkę na sofę i dopiero po tej zamianie żona powiedziała mi ... a jak będziesz drzemał w środku dnia?
Zmartwiłem się bo faktycznie - krótka jest :(
Dzisiaj był ten dzień, że spróbowałem. O 11.55 się położyłem i jak to u mnie bywa, od razu zasnąłem. Obudziłem się o 12.50 - pomyślałem 'nie jest źle, da się pospać' - obróciłem głowę w drugą stronę i zasnąłem natychmiast. Nie słyszałem gdy żona weszła - była na zegarze godz. 14.15 ;:224
Wypiliśmy kawę i wtedy przyszedł sąsiad (ten lepszy) pochwalić się, że ma urodziny :D
Świętowaliśmy do zachodu słońca ;:136

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pozdrawiam wszystkich ubiegłorocznym zdjęciem :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju kto to widział w taka pogodę spać po południu toż to grzech no chyba ,ze byłeś bardzo zmęczony to oczywiście . Jednak jak zapowiadało sie balowanie to trza było trochę energii nabrać :wink: Nie mam u siebie takiego flagowego dueciku .Cudny bukiet U Ciebie juz kwitną te niebieskie jeżyki ,a moje nic tylko liście ;:222 .Chyba usunę je z tego skalniaka i posadzę w inne miejsce .No to udanego świętowania flagi mam nadzieję ,ze na hacjendzie takowa zawieszona
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przepiękny duet patriotyczny ;:63 ;:63
A na pierwszym zdjęciu, co to jest ??
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Deszczyk przestał padać - idę na ogród.
Byłem przed południem, gdy świeciło słońce i było 16 stopni - potem się ochłodziło do 9ciu i trochę popadało, teraz temp. zaczyna się podnosić :)

Jadziu i Aniu - te jeżyki niebieskie to kulniki
Muszę pamiętać o podpisywaniu roślin :wink:
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju wiem ,ze to kulniki ale moje tylko liście mają jak sercolistny tak i kropkowany .Nie wiem w co one ze mną grają a przecież słońce mają i wody też ile potrzebują .Kurcze być może towarzystwo im nie odpowiada ;:224 Ochłodziło się i to konkretnie i nawet parę kropel spadło z nieba, więc wolę posiedzieć w domu, a rano była cudna pogoda jak gotowałam obiad ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzisiaj nadal patriotycznie ;:333

Obrazek

Oj tak Jadziu - ochłodziło się :(
Jako że miała przyjść żona na kawę, więc napaliłem w piecu :) Przyszła jak czajnik zagwizdał ;:224
W cieple miło się siedziało, tym bardziej, że w tv oglądaliśmy defiladę ;:333
Potem obchód, kilka zdjęć i do domu - dobrze że to blisko :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku - muszę koniecznie coś biało czerwonego na maj posadzić w ogrodzie. ;:215
Cieszę się, że kielichowiec Ci przypadł do gustu. Ten mój jest z nasionka, ale ja dostałam już ładną sadzonkę.
A się uśmiałam z tego Twojego "nicnierobienia" ;:306
Widać, taki głośny jest ten gwizdek w czajniku, że zona aż go w domu slyszała, ale przynajmniej na kawę można przyjść w porę ;:215 ;:306
Przynajmniej jest wesoło, a Ty nam to miło i zabawnie opisujesz.
U mnie też się mocno ochłodziło, ale jeszcze kilka dni i będzie ciepło ;:138
Bardzo miłego weekendu życzę. ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wszystkie piękne wiosenne kwitnienia. ;:108
A widzisz tego kulnika nie znam , nie mam. :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Moje kukliki też maja dopiero liście, a u Ciebie są już w kwiatach .No cóż Mirka wie kiedy ma wpaść na kawkę bo gwizd czajnika słychać z daleka :wink: Patriotycznie u Ciebie ;:215
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękny duecik stokrotek. Trzeba przyznać, że te maleństwa mają w sobie jakiś czar.
Oboje z M. uwielbiamy drzemać na ogrodzie, a czy to wersalka czy sofa - nie robi nam różnicy, zwykły leżak też wydaje się być idealny,by odpocząć.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Kulnik fajnie zadarnia, mam go u siebie i planowałam odmłodzić, ale coś mi schodzi. :roll: W ogóle chcę odmłodzić skalniak, ale właśnie ten czas... może jesienią się nim zajmę.
Urocze stokroteczki, one takie wdzięczne z tymi swoimi pomponikami ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wczoraj słonecznie i niemal 17 stopni, a dzisiaj deszczowo i 6 :(
I tak jest dobrze, wczoraj u siostry na Pomorzu był tylko 1 stopień i padał śnieg - uciekła do córki, bo tam było aż 9 stopni :wink:

Beatko, są takie dni, że "nic nie robię :wink: " ale potem nadrabiam z procentami.
Wczoraj już od 10tej ostro działałem, aż do 17tej
Iglaki już poprzycinałem i większość bukszpanów ostrzygłem, wypieliłem też dwie rabaty. Dzień spędzony radośnie, bo lubię skubać zielsko, czuję się wtedy jak artysta machający pędzlem - z każdym ruchem jest ładniej ;:306
Ale też odpoczywałem podglądając ptaki (noszą robaczki swoim pisklakom) a także murarki.
Zauważyłem u nich pewne podobieństwo do ludzi - młodzi mało umieją i się uczą.
Do cieńszych rurek wchodzą młode pszczółki i te dopiero uczą się murarki. Starsze, większe lepią gniazda dokładnie jak zawodowi murarze.
Obrazek

Aniu, jest wiele roślin, których nie znamy, to dlatego korzystamy z FO :wink:
Np. miałem małą lewisię od Jadzi i zapomniałem nazwę - teraz podpisuję zdjęcie by zapamiętać :)
Obrazek

i lewizja zakupiona w ogrodniczym
Obrazek

Jadziu, z Mirką po 42 latach bycia razem, rozumiemy się już bez słów. Np. przed chwilą - po kawie z ciastem, pomyślałem "dobry ten jabłecznik, chyba pójdę po jeszcze kawałek" i ... wchodzi Mirka z ciastem, bo takie dobre, to zjesz jeszcze kawałek :D Takich czytań w myśli jest wiele i to obustronnie.
Nic dziwnego, że wiedząc iż przyjdzie na ogród nastawiłem czajnik prawidłowo na czas :;230
Tośkowe maki zaraz zakwitną.
Obrazek

Ewo, ja bardzo lubię południową drzemkę, wcześniej kładłem się na wersalce bez jej rozkładania, a teraz jest krótka sofa i musiałem sprawdzić jak to będzie z podkurczonymi nogami - jak pamiętasz ... nie było problemu :)
Zauważyłem, a raczej usłyszałem, że dzwonek 'śpiewa' jakoś inaczej - fałszywą nutę.
Przyjrzałem się dokładniej i... murarki zamurowały jedną rurkę :;230
Obrazek

Basiu, na naszym skalniaku od ok 10 lat właściwie nic się nie zmieniło, przybyło tylko kilka roślin pod podgolonymi iglakami. Po kwitnieniu strzygę w kulkę floksy szydlaste i zawsze są takie same - gęste i pełne kwiecia w porze kwitnienia.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości widokiem ładnego kwiatuszka - po 14 latach 'działkowania' dopiero teraz zauważyłem jaki on uroczy - a to tylko aronia :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju Ty strzygłeś swoje iglaki i bukszpany i ja również wczoraj dałam sie do fryzowania moich trzmielin i bukszpanów.Fakt nie jest to żadna forma, ale były już ciutek nieufryzowane miały na głowach nieład artystyczny :;230 .U Ciebie Tośine maki kwitną, a u mnie mają dopiero po jednym listku i jaka to sprawiedliwość, a niby kawalątek od siebie mieszkamy to samo z Pygmeyką moja ma jakieś 1,5 cm wysokości ;:174 Murarki dają ,żeby dzwonek zbyt głośno nie dzwonił bo chyba je to drażni a tak jedne mieszkanko wiecej :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”