Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przesiewanie za pomocą skrzynki to świetny pomysł - muszę kupić taką skrzynkę. Nawet jakiś czas temu zastanawiałem się jak będę kompost przesiewał a tu taki dobry pomysł :)
Siewka hibiskusa piękna - to muszą szybko rosnąć skoro zakwitają w 2 roku po wysianiu
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Z winogron winko, z grzybków zagrycha i impreza gotowa. ;:306
Róże, hibiskus i dalie pięknie kwitną.
Różnokolorowe marcinki śliczne ;:108
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Niezły patent z tym przesiewaniem kompostu przez skrzynkę ale obawiam się, że to dość ciężka praca, bo skrzynkę trzymasz w rękach i potrząsasz tak? Ja od wielu lat stosuję sito do piasku i chyba przy tym pozostanę, bo bardzo dużo mam tego przesiewania.
Cieszy mnie Twoja deklaracja co do dalii tym bardziej, że porosły Ci ogromne z tego, co widzę na zdjęciu.
Wierzby od Ciebie ładnie przyrastają ;:108
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju super patent na przesiewanie kompostu. My to robimy na sicie budowlanym.
Winogron sporo zebrałeś, będzie pyszne winko.
Grzybobrania bardzo lubię, szczególnie jak wraca się z całym koszem.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam miłych gości :wit

Beatko, jak nie będziesz miała miejsca na derenia to ... będę ci zbierał owoce :wink:
Też mieliśmy patagonkę od Jadzi ale się nie wysiała i przepadła. Teraz kwitnie kupiona i już zaczynam zbierać nasionka, tak jak zebrałem nasiona z wieczornika damskiego, jedynego jaki nam się uchował. Obiecałem ci że je nazbieram, więc już wiesz ;:333

Karolu, też się zdziwiłem, że zakwitł nam wysiany hibiskus już w drugim roku, ale tylko jedna roślina, a wyrosło ich kilka.
Taki kosz plastikowy można dostać w sklepach - ja przyniosłem kilka z marketu, bo one nie są na wymianę.

Ewo, te kilka słonecznych dni to istny koncert na ogrodzie - w astrach pszczoły przepychają się z motylami
A wino już pracuje i po dzisiejszym pomiarze ma już ok 6% ;:333

Cieszę się Florianie, że wierzby przyrastają - nasze mają pędy nawet 1,5m z mocno już zaznaczonymi 'kotkami' :)
Masz rację - koszem należy potrząsać, czy ciężko? Raczej nużąco, bo monotonnie, ale robię to w takt muzyki, jakbym marakasami potrząsał :;230
O sicie przypominałem sobie corocznie o tej porze, gdy trzeba kompost przesiać ;:306

Doroto, właśnie odpowiedziałem Florianowi, że o sicie budowlanym przypominam sobie gdy wybieram kompost :D
Wino pracuje, w tym roku winogron był mniej słodki więc musiałem dosłodzić. Po prawdzie, to tylko jednego roku robiłem bez cukru.
Też lubię przynosić grzyby z grzybobrania, ale najważniejsze dla mnie jest samo chodzenie po lesie i szukanie - zdarzało się, że część oddawałem jeszcze pod lasem innym grzybiarzom jeśli mało nazbierali :)

Słonecznie, kolorowo i radośnie na ogrodzie. Pszczoły brzęczą, motyle tańcują i w końcu "polski koliberek" dał się sfotografować.
Pozdrawiam serdecznie :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam po dłuższej przerwie :wit
Zaniedbałem ogród przez kilka dnie, więc miałem co tam robić.
Tym bardziej, że przez 4 noce były przymrozki i robota sama się znalazła.
Dalie i kalie wykopane, jedna szałwia już w wiaderku przygotowana do zimowania a druga wśród roślin uchowała się przed przymrozkiem i jeszcze kwitnie.
Kompostownik przerobiony - ziemia już w workach na przyszły rok głównie do skrzynek i donic, pozostały kompost przekopany na rabatach.
Dynia rosnąca w kompostowniku obdzieliła dwóch sąsiadów po jednej, a dla nas zostawiła dwie 2 i 4 kg.
Właśnie wczoraj żona upiekła ciasto dyniowe :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A róże nadal kwitną i jeszcze niektóre mają dużo pąków.

Obrazek

Obrazek

Eyes For You
Obrazek

Astry i chryzantemy kwitną, motyle i pszczoły w słońcu się uwijają - mają co robić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja też się uwijałem i już tylko patrzę, jak winogrona pracują :wink:

Obrazek

Jednak już jesień - jedne liście lecą z drzew, inne jeszcze dodają uroku

Obrazek

W lesie można jeszcze grzyby znaleźć - byłem we wtorek

Obrazek

A na do widzenia ... nasz cyklamen, o którego się martwiłem czy przezimuje.
Dał radę i teraz zaczyna kwitnąć - dzięki temu wiem, że to jest cyklamen bluszczolistny zimujący. Ma jeszcze sporo pąków.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich w tym wątku :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jesień już bardzo widoczna, ostatnie przymrozki załatwiły część roślin, ale róże mocarne i nadal kwitną.
Kompost przesiany również trzymamy w workach do wiosny. Podobnie go wykorzystam.
Bzykacze jak tylko pogoda sprzyja to uwijają się na kwiatach. Pięknie motylek uchwycony.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne masz astry i róże! U mnie też na stole króluje dynia, pod wieloma postaciami na słono i słodko.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Marcinkowo bardzo ładnie.
A motylkowo jeszcze ładniej. ;:215 Fajnie móc obserwować tyle owadów buszujących po kwiatach.
Szkoda,że i te widoczki zaraz nam znikną :roll:
Dynie urodziwe. Robisz coś z dyń kulinarnie ?
O, i winko pracuje, no ;:215
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Obfitość wszystkiego-pięknie kwitnących kwiatów,krzewów i drzew,warzyw,grzybów,owadów,ciekawych kolaży etc.etc.
Pozostałych nie jestem nawet w stanie wymienić,piękny ogród z rozmysłem zagospodarowany aż miło popatrzeć ale czasu nie starcza by przyjrzeć się dokładnie wszystkiemu w tym zaczarowanym ogrodzie-wszystko super ;:433
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Przyszłam, zobaczyłam i buzię otworzyłam. ;:306
Widzę ładne kępy marcinków, cudny fiolet chryzantem , nie wspominając już o różach.
A na dodatek co widzą moje oczy, baloooooon. :;230
Będzie się czym rozgrzewać w zimowe wieczory.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Kilka słonecznych dni i .... patrząc na ogród można myśleć o wiośnie :D
Krokusy kwitną (po prawdzie jesienne, ale mocno się namnożyły i są na całym ogrodzie).
Pszczoły się uwijają - brzęczą aż miło.

No właśnie Doroto, o tym mówię - bzykacze się uwijają :)

Obrazek

Florianie, na słono jeszcze dyni nie robiliśmy, trzeba poczytać, by było na następny rok - te już zagospodarowane ;:333

Obrazek

Aniu, wino już przerobiło cukier (-1 na skali Ballinga) i zlane do klarowania. A dynie .... były racuchy, była zupa dyniowa, ciasto dyniowe i reszta uprażona, zmiksowana i zawekowana na podobne potrawy w późniejszym terminie.

Obrazek

Arkadiuszu ... tymi pochwałami mnie zawstydzasz - dziękuję. Staram się przekazać swoją radość z ogrodu moimi zdjęciami.

Obrazek

Ewo ... to w balonie musi się wyklarować (bez problemu - przy przelewaniu już było kryształowe) a potem wyleżakować się. Właśnie w tym tyg. spuściłem wino z ubiegłorocznego nastawu i zlałem w butelki. Dopiero takie roczne degustujemy :wink: Mam tak samo z nalewkami - gdy nastawiam nalewkę to z tej okazji zaczynami smakować takie same, już roczne :)

Obrazek

No to uwijajcie się z robotą drodzy działkowicze i ogrodnicy - tak jak pszczółki na krokusach :;230 bo jesień szybko biegnie.
Ja już dalie, begonie i kalie wykopane i podsuszone zasypałem trocinami i odstawiłem na zimę.
Została jeszcze tylko jedna szałwia amistad do wykopania, ale to po przymrozku bo jeszcze ładnie kwitnie.

Obrazek

Aha!
Poszedłem dwa dni temu zobaczyć co w lesie i ... zaczęły rosnąć podgrzybki :heja maluszki wyłażą, więc jeszcze będzie grzybobranie ;:333

Obrazek

i nie tylko podgrzybki - 6 km od domu spotkałem w lesie panią Agnieszkę, działkowiczkę z naszego ROD, parę kroków przede mną podniosła prawdziwka ;:oj

Obrazek

Pozdrawiam wszystkim tu zaglądających :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u mnie zimowo, a Ciebie zrobiło się wiosennie ;:333
Cudowne jesienne krokusiki, a na nich pracujące pszczółki ;:215 Grzybobranie też udane, u nas w tym sezonie można powiedzieć, że grzybów nie było ;:222
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”