Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

To Miesierka różówka..Rodzaj ćmy która w wyciętych otworach z liści roślin składa jaja.Tak było u mnie na różach pod koniec czerwca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, świetne jest to zdjęcie z rowerem. ;:180 ;:215 ;:306
Róże wciąż u Ciebie pięknie kwitną.
Pomidorki też masz na bogato! Ładnie owocują.
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;:3
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju powiedz proszę w jaki sposób zabezpieczasz róże pnące na zimę ?Czy okrywasz również pędy ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne te twoje róze.
I grzybki fajne.U mnie za sucho.Ale ten grzybek na drzewie też fajny, tylko padł ??Sezon cię zmęczył ? Czy upały ? :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

No chłopie po takiej robocie drwala to i siły odeszły ;:306
Ciekawi mnie ta kwitnąca na różowo bazia wielkanocna masz fotkę?
Jestem też po walce o bukszpan i chyba wygrałam. Natomiast teraz codziennie chodzę i zbieram zielone glisty na różach. To żarłoczne drobinki a niszczą okropnie. Ogryzły piękny pęd indygolette. Rapsody in blue czeka na Ciebie.
Czym robisz oprysk róż przeciw grzybom? Moje coś marnie w tym roku wyglądają.
:wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam wszystkich mimo iż w upalny czas, to już jesienią zabarwiony.

Na wstępnie dziękuję wszystkim, komu podobała się fotka ze złamanym drzewem. Kiedy tylko takie widziałem, to zawsze miałem ochotę zrobić sobie takie zdjęcie. Ale ... a to bez roweru byłem, a jak z rowerem to sam i nie miał kto zrobić zdjęcia. W końcu się udało, bo wybrałem się rekreacyjnie do lasu i z aparatem mającym samowyzwalacz :)

Liście lecą z drzew, winogron dojrzewa
Obrazek

Ten słodziak już w butli mocno dla mnie pracuje :wink:
Obrazek

Zauważyłem ciekawostkę - na niektórych pędach winogron kwitnie powtórnie
Obrazek

Dereń już oberwany - pierwszy zbiór i było tylko 0.5kg ale smak nalewki poczuję :)
Obrazek

No i zarasta ogród, zarasta, że mało co widać :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Anido, ćmy fruwają, ale jeszcze nowe pokolenie gąsienic się nie wylęgło. Teraz mnie nie zaskoczą, a bukszpany pięknie rosną.
Obrazek

Joasiu, codziennie przeglądamy bukszpany , bo czasem jakaś zagubiona gąsienica sie trafiała. Od paru dni jest spokój ale ... znalazłem jedną którą przeoczyliśmy - już się w ćmę zmieniała.
Obrazek

Grzybów mało Jadziu, ale pomału zaczynają rosnąć i za każdym razem przynoszę więcej bo z ciekawości objeżdżam wszystkie swoje miejscówki.
Elmshorn, już trzeci raz kwitnie i ma jeszcze sporo pąków
Obrazek

dziękuję Magdo za podpowiedź - miesierka nawet ładnie brzmi nazwa i najważniejsze, że to nie opuchlaki, a owad z pszczółkowatych co zapyla kwiaty - niech jedzą na zdrowie :)
Nie zabezpieczam róż pnących - przez kilkanaście lat mego 'działkowania' tylko jednej zimy RU przemarzła. Czasem robię kopczyk nad korzeniami ale ... to też zaniedbałem od kilku lat. Może dlatego, że róże mają już kilka lat, bo młodziaki zawsze kopczykuję.
Obrazek

Beatko, oj kwitną róże, kwitną. Tylko odpuściłem już z opryskami i czarna plamistość się panoszy, ale wśród tylu już suchych liści na ogrodzie, te różane nie rzucają się za bardzo w oczy :;230
Obrazek

Obrazek

Aniu, mimo suszy i plamistości to róże nadal cieszą oczy.
Obrazek

Ewo, patyczki wierzby o różowych baziach przywiozłem od Beatki - Beaby w jej wątku wstawiała zdjęcia, znajdziesz je na str. 32, 33
Brawo ty - wiem jaka to trudna walka o bukszpany. Nie damy się ;:333
Różom robię oprysk późną jesienią i wczesną wiosną miedzianem, za jednym razem gdy pryskam brzoskwinie. W sezonie pryskam tym co mam pod ręką, a to mlekiem, a to drożdżami, różnymi naparami, czy wywarami np ze skrzypu ...
Cieszę się że pamiętasz o róży dla mnie - ten przysypany od wiosny pęd RU dla ciebie powinien mieć już korzonki :)
Musimy ustalić spotkanie.
A to RU którą wyciągnąłem do góry, bo ... miejsca nie było w tym ciemnym kąciku, a tak łapie słońce z poziomu dachów :D
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających wątek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

U Ciebie drugie kwitnienie róż w pełni, a u mnie, dopiero pączki. Biały winogron jeżeli słodki to poproszę o nazwę. ;:173
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj :wit

piękny ogród ;:167 Wielobarwny. Gratuluję, pięknie u Ciebie!
I róże urokliwe, i inne rośliny.
Będę zaglądać. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Winogronko bulgota na winko czy robisz jakieś nalewki z niego? :) Pięknie róże u Ciebie kwitną... a plamistość? Hmm... w tym roku chyba wyjątkowo dużo jej... ;:218
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Joasiu, winogron bardzo słodki i do tego wczesny, tylko bardzo drobny ale to w niczym nie przeszkadza. Niestety nazwy nie znam, bo wziąłem sadzonkę od sąsiada, a tam zmienił się właściciel.

Witam cię Emi i dziękuję za miłe słowa. Zaglądaj ile chcesz :D

No właśnie Basiu, ja jeszcze nie robiłem nalewki z winogrona ;:oj Nastawiłem na wino i bulgocze w rurce aż miło :wink:

Aktualne fotki dla was :wit

Obrazek
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przepiękne te twoje róże. ;:215
Winko się robi że smacznych winogronek.
U mnie tylko nalewka z jeżyn. :)
Ogród w szerszej perspektywie wygląda świetnie.
I horki Przepiękne. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dobrze Andrzeju ,ze na razie bukszpanom nie zagraża ta wstrętna ćma BRAWO TY, jednak nie można na razie zakasać rękawów .U mnie tylko Pink peace z rdzą i po deszczach z dnia na dzień Evelyne Dheliat złapała plamistość,a RU mączniaka juz kolejny rok łapie ale nie wyglada źle po sodzie tak jakby zahamował ten mączniak . Dobrze ,ze się ochłodziło i to sporo aż chce sie znów żyć. Może i róże trochę odetchną od skwaru i z radością powitały te ilości wody .Mam nadzieję ,ze u Ciebie również podlewa bo u mnie od nocy i calutki dzień z przerwami pada .Róże nadal cudnie kwitną winko bulgocze czyli powoli jesień zaglada do ogródków i trzeba brać się za porzadki :wink: ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku, winogrona wyglądają na bardzo smaczne. Lato im bardzo chyba dopisało. A na zdjęciach to na drobne nie wyglądają. ;:306 ;:215
Jakoś nie mogę podejść tego derenia jadalnego, trafiam na chore okazy więc ich nie kupuję. Ale na pewno go kiedyś utrafię, bo oczywiście taka dereniówka chodzi mi po głowie już od bardzo dawna.
Wierzba z różowymi baziami to Mt Aso. Na tych "moich" stronach co piszesz jest już w fazie przekwitania i nie ma już tego swojego wyjątkowego koloru, ale oczywiście nadal jest zachwycająca. U mnie już teraz ma bardzo widoczne pąki, wszak kwitnie bardzo wcześnie bo zimą.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”