Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jaka piękna zima, ileż to lat nie widziałam takiego śniegu... ;:173 Przymrozki nocami faktycznie trochę opóźnią wegetację (i wybiją robactwo...), ale jeszcze bardziej przydałby się śnieg, znowu będzie sucho ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tyle śniegu ;:oj , przeca mieszkasz niedaleko mnie u mnie zimy śnieżnej nie było ;:185 . Patrzę na Twój gril i walę się w głowę, że wywaliłam pralkę bez wykorzystania bębna ;:223 I tu przysłowie o mądrości Polaka pasuje .... :?
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Miesiąc nie byłem na ogrodzie ;:oj
Wczoraj odwiozłem narzędzia po remoncie i .... wróciłem ponownie już z aparatem by pokazać wam na zdjęciach wiosnę :)
Od jutra zaczynam prace ogrodowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Joanno, żadna pogoda nie może popsuć imprezy integracyjnej :wink: a śnieg? Dobrze, że są zdjęcia i można zobaczyć jak to było :)

Witam cię serdecznie Jagodo w moim wątku i dziękuję za miłe słowa.
Pytasz o ćmę bukszpanową - zauważyłem uszkodzenia listków na początku lipca. Gdy przeciągnąłem ręką po liściach to w garści było sporo zielonych granulek - to nie były jajeczka a raczej już pozostałości po trawieniu liści :( położyłem pod krzewami tekturę i zacząłem potrząsać gałązkami - niby nic nie spadło ale to żona je zauważyła, były jeszcze małe na dł ok 0,5cm i grubości mocnej nitki. Zaraz zrobiłem oprysk decisem (bo akurat taki miałem) Na drugi dzień ponownie trzepałem na tekturce i pospadały nawet te większe co to wcześnie mocno się trzymały gałązek. Poszukałem w necie środka i znalazłem z substrala środek przeciwko ćmie - w sklepach niestety nie było. Kupiłem więc karate i po tyg. poprawiłem oprysk. Niby już ich nie było, a sprawdzaliśmy codziennie. Po ok 2 tyg. znowu pojawiały się więc tym razem oprysk z substrala polysect owadobójczy (polecono mi bo ma niemal taki sam skład jak ten na ćmę bukszpanową i do tego działanie do 4 tyg) dalej oprysków nie robiłem ale po ok 2 tyg. zaczęły pojawiać się pojedyncze szt. wyłapywaliśmy ręcznie - na początku po ok 20 szt. dziennie, po tyg. 2-3 szt.
Wiosna szybciej w tym roku więc nie od kwietnia, ale już w marcu trzeba będzie zrobić oprysk i tak do września, bo aż się boję tego nalotu ze wszystkich działek tej młodzieży wylęgniętej z ogromnej ilości gąsienic wypasionych na obumarłych bukszpanach :(

Beatko koperek wysiałem, bo zauważyłem że najlepiej rośnie ten co się jesienią sam wysiewał, a te co sieję wiosną to jakoś kiepsko rosną a do tego mszyca na nim się sadowi.

Aniu, trawa w doniczkach wysiana? ;:oj aha - pewnie chodzi o jakieś specjalne odmiany, bo ja pomyślałem o trawniku :;230

Sucho Natalio, sucho :( musiałem różaneczniki podlewać, na szczęście w lutym było kilka dni deszczowych. Ciekawe jakie lato będzie pewnie gorące i bezdeszczowe :(

A widzisz Ewo? Tak wygląda śnieg :D
Musze sprawdzić ten bęben z pralki czy zmieści się do niego kociołek myśliwski. Dotychczas w grillu go ustawiałem ale jeśli się zmieści do bębna, to wytnę w bębnie z boku otwór na dokładanie drewna - będzie wygodniej.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek i życzę radości z nadchodzącej wiosny. :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nie dziwię się że ruszasz z pracami ogrodowymi, piękną masz wiosnę ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju wiosna pełną gębą az takiej okazałej nie mam ,ale coś tam już się kotasi jak mawia Elusia.Moje patyczki wierzby niestety szlag trafił, ale nie całkowicie ,bo jakąś wysuszoną kotkę widziałam tylko w kolorze szarości Niestety w złym totalnie miejscu je posadziłam bo tuż przy murze gdzie woda nie dochodzi ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam wiosennie :)
Właśnie wróciłem z ogrodu i choć dzisiaj popadywało to majsterkowałem pod dachem.

Natalio, mam trochę różnych robót ale ... powycinałem suche pędy roślin i przy okazji trochę w ziemi pogrzebałem, bo aż się prosiło by oczyścić te rabaty gdzie krokusy i inne wczesne rośliny ładnie się prezentowały.
Nie za dużo ale wiaderko zielska wrzuciłem do kompostownika :)

Jadziu, ja te patyczki pociąłem na kawałki więc mam kilka sadzonek - wychowam dla ciebie drzewko :)

Teraz trochę chłodniej i deszczowo ale dwa dni temu kwiaty ładnie się prezentowały przy słonecznej pogodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłych prac ogrodowych życzę :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wiosna pełną gębą nawet widzę kwiat goździka ;:202 i pigwowca. U mnie takie cuda sie nie zdarzyły. Pięknej wiosny życzę Andrzeju ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Wiosna u Ciebie na całego ;:oj Bardzo ładnie.
Wczoraj już łapkami przebierałam żeby popracować w ogrodzie ,ale u mnie jest bardzo mokro :cry:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zaglądam przez okno, a tam .... zasypało wszystko na biało ;:oj
Ale temp. na + i już zaczyna kapać z dachów.
A wczoraj było nawet przez chwilę słońce i porobiłem trochę zdjęć.
Róże już się budzą ...

Obrazek

dereń coraz bardziej żółty

Obrazek

Mnie też Jadziu zaskoczył ten kwiat goździka - ma sporo pączków ale to ten jedyny kwiat taki wyrywny :wink:

Niedługo zakwitnie wawrzynek

Obrazek

i martwiłem się o lewisię pygmaea bo od jesieni wyglądała na zasuszoną, a okazuje się że to był fałszywy alarm - zaczyna kiełkować :)

Obrazek

Ja Joanno już popracowałem na ogrodzie :wink: Trochę wyzbierałem liści i powycinałem suszki a nawet wyciągnąłem trochę zielska psującego wizerunek kwitnących krokusów i przebiśniegów :)
Wczoraj rozwinął się pierwszy irysek żyłkowany.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek, a tym którzy jeszcze nie byli na swych ogrodach mówię ... już wiosna się zaczęła :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Zdecydowanie wiosennie u Ciebie, coraz więcej i więcej kwitnień :D
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Śląsk a Opolszczyzna blisko siebie ale wiosna u mnie a u Ciebie to jak dwa bieguny ;:202
Takie widoki cieszą oko. Na kiedy planujesz przycinanie róż?
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju czy Twój wawrzynek rozsiewa się w ogrodzie ?
U Ciebie wiosna zawsze wcześnie :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u Ciebie wiosna całą gęba a wawrzynek obficie zakwitnie.Brawo taki mały a jki wyrywny .Mam tam znowu siewki tego cuda. Róże też bardzo wyrywne moje również i jeśli dopisze mi jutro zdrowie to pójdę poprzycinać część moja Pygmaea jeszcze sie nie pokazała zobaczymy co dalej ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”