Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju Ty strzygłeś swoje iglaki i bukszpany i ja również wczoraj dałam sie do fryzowania moich trzmielin i bukszpanów.Fakt nie jest to żadna forma, ale były już ciutek nieufryzowane miały na głowach nieład artystyczny :;230 .U Ciebie Tośine maki kwitną, a u mnie mają dopiero po jednym listku i jaka to sprawiedliwość, a niby kawalątek od siebie mieszkamy to samo z Pygmeyką moja ma jakieś 1,5 cm wysokości ;:174 Murarki dają ,żeby dzwonek zbyt głośno nie dzwonił bo chyba je to drażni a tak jedne mieszkanko wiecej :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Hej Andrzeju, pięknie wszystko rośnie, murarki pracują, a moje niestety zginęły :( nie wiem co się stało obawiam się, że ptaki mi je zjadły, albo ktoś zrobił oprysk, ale przy oprysku chociaż bym widział martwe sztuki a ja nic nie widzę :( tak więc z 2000 sztuk nic nie zostało...
Pogoda zmienna chyba majowe przymrozki nadeszły wcześniej :) Pozdrowienia dla Ciebie i żony, bo wyczytałem, że ładny staż już razem macie :)
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Miło mi przywitać się w Twoim wątku. Bardzo ładny jest Twój ogród. Ma ogromny potencjał i jest...bardzo klimatyczny. Fajnie, że są ludzie z pasją.Będę z ciekawością podglądać jak działasz w ogrodzie
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne to zdjęcie z perspektywą ogrodu..widać pięknie ułożony, dojrzały z wieloma barwami . Porostu piękny ;:63 ;:63
lewizje śliczne.Fajnie masz z tymi murakami i ich obserwacjami. ;:173
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzejku przecudne biało-czerwone kwitnienia.
Oczywiście pozostałe widoczki też śliczne.

No przez 42 lata wspólnego pchania wózka zwanego życiem można się dotrzeć i działać jak w szwajcarskim zegarku - gratuluję i życzę kolejnych wielu lat takiego zrozumienia ;:168

Bardzo się ochłodziło, mam tylko nadzieję, że przymrozki nas ominą, bo tyle roślin by ucierpiało.

Mój/Twój wieczornik damski szykuje się do kwitnienia, brakuje chyba tylko trochę ciepła.

Pozdrawiam serdecznie ;:168

A i zapomniałam dodać, że oczywiście Masz u mnie także liliowce na swoją nową rabatę - co prawda w tej chwili z nowych nasadzeń to jeszcze marnie, ale z tej drugiej rabatki - proszę bardzo, już coś można oddzielić.

Dobrej nocy :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jest mi miło, gdy widzę że mnie odwiedzacie ;:168

Wspomnianej wcześniej 'opryskanej' rabaty nie dało się uratować - przekopałem :(
Obsadziłem nowymi roślinami, przygotowanymi wcześniej na prezenty :(
Ale nie wszystkimi - bo te obiecane czekają na dostarczenie :)
Dwa worki nowej ziemi wsypałem pod te kilka roślinek.
Część tych poparzonych jeszcze została nie ruszana z myślą, że odbiją.

Obrazek

Obrazek

Jadziu, gdy zobaczyłem w rurce zaklejone murarki, to obwiązałem go by nie dzwonił :wink:
Za chwilę zakwitnie lilak Meyera, ależ będzie zapach.
Obrazek

Dzięki Mariusz - po tylu latach jesteśmy już dopasowani do siebie tak jak powinno być :wink:
Zaskoczyłeś mnie tymi murarkami - szkoda :( Moje murarki z ub.r. w 95% zostały unicestwione przez larwy muchówek - to dlatego dokupowałem kokony.
Obrazek

Witam cię Jonatanko i dziękuję za miłe słowa. działam ogrodzie codziennie, więc będziesz miała co podglądać :wink:
Masz rację - to jest pasja. Dzień bez ogrodu, jest straconym dniem, a raczej byłby, gdyż .... takowego nie ma (dłuższych wyjazdów nie liczę do tej statystyki)
Obrazek

Dziękuję Aniu. Murarki już tak 'gęsto' nie fruwają - teraz podpatruję ptaki.
W dwóch budkach mieszkają wróble, a raczej mazurki, bo wróbla teraz rzadko widać i tylko zimą przy karmniku. W trzeciej szpaki, a czwarta ... pusta w tym roku, a wcześniej mieszkały w niej sikorki.
Obrazek

Dziękuję ci Beatko ;:168
Faktycznie się ochłodziło, wczoraj nad ranem był przymrozek, bo szyby i dachy samochodów były białe. Na szczęście pomidory żyją i nie widzę by inne rośliny ucierpiały.
Dzisiaj leje cały dzień, ale ... sadziłem selery :;230 a potem w końcu wysprzątałem pięterko i narzędziownię.
Aha - wczoraj powstała rabatka liliowców :) malutka - ledwo 1,5m no może 1,8 i dopiero dzisiaj zauważyłem, że za mało wsadziłem tam tych wczesnych co mają już pąki i to tylko z jednej strony - będę musiał jutro dosadzić.
I ... zostawiłem przerwę w tym szeregu na jednego liliowca od ciebie :wink:
Ponoć jutro też ma padać, ale już nie cały dzień - będzie można pogrzebać w ziemi.
Myślę, że w tym roku doczekam się owoców cytryńca - w ub. miał kilka kwiatów i nawet zawiązał trzy grona, ale spadły. Teraz kwitnie obficie.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i życzę dobrych dni bez przymrozków :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

I u mnie cytryniec kwitnie.Musze mu zrobić fotkę.w tm roku ma więcej kwiatów.To może będzie więcej owocków niż dwie kiście.
Pięknie uchwycone ptaszorki ;:63 ;:63
I tuja idealnie przystrzyżona. ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Tuja to pikuś Aniu - wszystkie bukszpany już przyciąłem, a tam było co robić :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzejku,praca wre u Ciebie ,można tylko brać przykład ,bo dobry jest i Twoje murarki też to wiedzą ,ogródeczek masz bardzo zadbany i bardzo kwitnący, na pewno uwielbiasz w nim przesiadywać i czytam ,że pomieszkujesz w domku ogrodowym ,jakież to piękne ,jak tyle ptaszków śpiewa rano serenady ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju ciekawe czy resztę rurek dzwonka też zajęły murarki ??? U mnie dzisiaj rano też jeszcze szukały domków, a rurek pustych multum i jedna nie mogła sie zdecydować gdzie chce umieścić potomstwo z rurki do rurki nawet koleżance do domku wlazła, jednak szybko się zreflektowała :;230 .Muszę wywieszkę zawiesić DOMKI DO WYNAJĘCIA :;230 Widziałam jak w szpary w murze wfruwały i pod gzyms dlatego tyle domków mam pustych. Nowa rabatka zrobiona a liliowcowa z pewnością poprawiona Udanego weekendu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Marto :wit
Ja jestem śpiochem, przed ósmą nie wstaję, ale gdy nocuję na ogrodzie, to już o 4tej robię obchód i siedzę w fotelu słuchając śpiewu ptaków :D
Czasem jestem zmuszony do wczesnego wstawania, bo podczas suszy jest słabe ciśnienie wody (wszyscy na raz podlewają) a nad ranem nie ma problemu z podlewaniem.
W jednym kierunku mam taki widok z ogrodu - niedawno przebiegało przez to pole stado saren - nie zdążyłem zrobić zdjęcia, tzn - zdążyłem w ostatniej chwili, ale te krzewy przejęły ostrość i sarny wyszły jako rozmazane plamki na polu :(
Obrazek

Jadziu, u mnie też są puste rurki - te deszczowe dni przeszkadzają im w zbieraniu pyłku. W dzwonku więcej otworów nie ma zaklejonych, bo to są grube rury.
Dzisiejsze mokre rośliny używałem do ćwiczenia zdjęć, by choć trochę tobie dorównać :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

:;230 pierwszą fotkę gdybyś przyciemnił z pewnością lepiej byłoby widać kropelki .Czy robiłeś je na MAKRO .Fajne pole rzepaku aż bije po oczach .Aby osiągnać ostre krople trzeba mocno wykadrować obiekt aż w aparacie ujrzysz je ostre.Niestety trzeba na to poświęcić sporo czasu ja dzisiaj sporo fotek wrzuciłam w kosz, bo nie podobały mi się i tylko jedna na prawdę zasługuje na 5 jednak trening czyni mistrza ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzięki Jadziu za podpowiedzi - pierwszy raz użyłem makro i to tak na szybko, bo chciałem złapać te krople zanim wyparują. Oprócz chwilki po południu, gdy trochę pokropiło, to dzień mieliśmy bezdeszczowy.
No i znowu twoim sposobem, zacząłem odszukiwać nazwy i zapisywać - takiego gościa spotkałem dzisiaj.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”