Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju od razu jestem z rewizytą. Znam Twój, albo Wasz ogródek już kilka lat, ale nie wiem jak to się stało, że przestaliśmy pisać, czas to naprawić.
Zastanawiam się jak To robisz, że jeszcze masz bukszpanowe obwódki, mnie tych krzaków nie udało się uratować.
Dekoracje doniczkowe, skrzynkowe i tudzież inne pięknie obsadzone. Dzwonek bardzo oryginalny, wolałabym od razu wołać bez jego dotykania ;:306 ale pomysł godny pochwalenia. Czekam na spektakl różany, cieszę się, że róże wszystkie odbiły, ja pożegnałam się z dwoma.
Pogoda denerwująca, deszcze tak jak piszesz pozwalają na wypicie kawy, ileż razy dziennie w przerwach te kawy i ciasta można konsumować. A chwasty w tym czasie się czają i rosną ;:306
Goryczki przepiękne, dają po oczach ;:oj
Pozdrawiam serdecznie, będę gościem wproszę się sama ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Śliczny ten kącik skrzyneczkowo-bratkowy, niebieskie krzesła z roślinkami tworzą mój ulubiony klimacik.
Rowerek i rabatki z floksami cudne.
Goryczki to moje chciejstwo od zawsze. Obecnie mam je tylko na porcelanie.
Czarownica fajna na tym unowocześnionym pojeździe.
Azalie i rodki kolorami zachwycają.
Dobrze , że w różach nie masz strat bo u mnie parę przymrozki wykończyły m. in. Kronenburg, której nie mogę przeboleć.
Wkurza mnie ta nieustannie zmieniająca się pogoda (raz deszcz, drugi raz wiatr ) bo nie mogę zrobić oprysków na różach, skoczek, mszyce i zielone gąsienice grasują. Ślimaki i inne szkodniki pożerają mi bratki, liście winogron czy płatki powojników.
Ale pocieszające jest to , że czerwiec zapowiada się cieplutko.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jak dobrze dzielić hobby ogrodnicze z małżonką. Ja do prac ogrodowych prawie sama dlatego zazdroszczę wszystkim, którzy urok pracy w ogrodzie dzielą z innymi. Pomysły masz fajne zwłaszcza te krzesła mnie urzekły, mam kilka starych zostawionych przez poprzednich włascicieli.
Teraz kolory nadają różaneczniki, bardzo je lubię a jak jakiś jeszcze pachnie to bonus ;:167
Pozdrawiam Was :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Bardzo mi się podoba ten pomysł z paleta i bartkami. ;:333
Rodki ślicznie ci kwitną.
Ale ta kępa goździkowa jest rewelacyjna. Chyba ci nie wymarzają ?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj :wit
Trudno się dziwić,że tylu jest dzisiaj przeglądających Twój wątek bo słów podziwu brak dla Twojej pomysłowości na bajeczny ogród ;:oj ;:oj ;:oj
Nie wiadomo czym zachwycać się bardziej,czy kwitnącymi tysiącami kolorów roślinami,altaną,kącikiem dla gości etc.etc.
Fantastycznie zagospodarowany ogród a estetyka aż razi w oczy a i dowcipu Ci nie brak-dowcip przedni z "dzwonkiem "wart opublikowania w środkach masowego przekazu,uśmiałem się po same pachy ;:433
Muszę częściej zaglądać do Twojego wątku i poświęcić na to więcej czasu bo naprawdę jest co podziwiać i jest się czym zachwycać ;:108
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękny Twój ogródek i wypielęgnowany wzorcowo, to wiadomo nie od dziś. Ale wciąż czymś zaskakujesz. Oczywiście dzwonkiem jestem zaskoczony i ukorzenieniem azalii :shock:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ależ ten czas leci ;:224
I dobrze - wcześniej nie mogłem doczekać się tego dnia, gdy zakończymy szczepienie przeciwko covid i ... już 10 dni po :heja
Nic dziwnego, że w końcu zaczęliśmy przyjmować gości na hacjendzie :D
Nareszcie! ;:138

A na początek zaległości.
Młode już wyfrunęły ale zdjęcia pozostały. Trzy domki były zamieszkałe oraz kosy zamelinowały się w tujach sąsiada, na granicy naszych działek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cieszę się Doroto, że odnalazłaś ten wątek :)
Okazuje się, że żaden problem z utrzymaniem bukszpanów. Z chwilą zauważenia początków żerowania (a przeglądaliśmy codziennie, więc było to tylko w jednym miejscu i tylko jedna gąsienica) zrobiłem oprysk preparatem wnikającym w tkankę rośliny. Już mijają 3 tyg. zaglądamy codziennie i ani jednej szt. nie widać. Tak samo było w ub.r. po 1,5 m-cu od oprysku pojawiały się pojedyncze i je wyłapywaliśmy. Po 2 m-cach na wszelki wypadek ponowiłem oprysk.

Obrazek

Witaj Ewo (ewito) i dziękuję za pochwałę.
Dobrze przepowiedziałaś pogodę - mamy już cały tydzień upałów i ... czekam na deszcz bo beczki puste a rośliny pić chcą.
W tym roku zazwyczaj dobrze rosną orliki i do tego sporo się ich rozsiało.

Obrazek

O tak, Ewo (ewa-w), we dwoje i raźniej, i szybciej :wink:
Różaneczniki królują ale już kwiatami sypią jak dzieci w Boże Ciało.
Ale już zaczynają róże - oczywiście pierwsza jest 'Tereska'
Cieszę się, że nie będą ci krzesła zbierać kurzu w domu a wykorzystasz je jako ozdobę ogrodu.

Obrazek

Aniu, te goździki rosną już sporo lat i nie ma z nimi żadnych problemów.
Cieszę się że podoba się kwiatowa paleta.

Obrazek

Obrazek

Dziękuję Arkadiuszu za miłe słowa.
Natomiast jeśli chodzi o medialny pokaz dzwonka to ... już to nastąpiło w 2019r (zobacz logo w jakiej to telewizji było ;:224 ) To była pierwsza wersja na cienkiej sklejce, która w w tym roku została wymieniona.

Obrazek

a tu, ten dzwonek z panoramą ogrodu dla potwierdzenia :wink:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/984b94d882dd2574

Florianie, emeryci mają dużo czasu, to stale coś wymyślają :wink: O dzwonku było powyżej, więc teraz o ukorzenianiu azalii.
Na początku mi się nie udawało, robiłem więc sadzonki z odkładów ale stale próbowałem - w ten sposób mam trzy wielkokwiatowe (zaczynają drugi sezon) i cztery niskie. Dobrze, że to zrobiłem, bo te nowe sadziłem pod altana gdzie jest najwięcej cienia a te które zostały na pierwszej różanecznikowej górce zaczęły wpadać i ostatnią z nich też przeniosłem pod okno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaczęły kwitnąć kosaćce i od dwóch dni oczy cieszy piwonia.

Obrazek

Obrazek

Na do widzenia ... ostatnie zdjęcie różaneczników, bo choć rh jeszcze krzepko się trzyma, to azalie już sypią kwieciem.

Obrazek

i jeszcze spojrzenie z oddali ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich :wit i do następnego razu, a wtedy już będzie różano, bo mnóstwo pąków pokazuje kolorki.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju jestem ciekawa jak robiłeś sadzonki Azalii Speak s orange, ja kiedyś robiłam sadzonki z japonskich i tym sposobem mam ich więcej w ogrodzie ale nigdy nie próbowałam z wielkokwiatowymi, tym bardziej ze to młode okazy, czy odcinasz gałązkę i wsadzasz do ukorzeniacza czy przyszpilasz do ziemi dłuższą i czekasz jak wypuści korzonki?

Twój ogród jest śliczny musisz bardzo dogadzać roślinką, że tak obficie wszystko kwitnie ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

I się zaczęło ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To dlatego tak mało jestem na FO - nie tylko stale przesiaduję na ogrodzie ale i ta nocuję :)
A do tego zrobiłem zwiad po lesie i ... pokazują się małe grzybki, choć sporadycznie, to będę sprawdzał często by nie przegapić :wink:

Na ogrodzie jest wesoło - wesoło i głośno zwłaszcza u sąsiada bo .... ma wczesną czereśnię :;230
Budzą mnie już o 4.30 i przez cały dzień się zwołują na figle na tej czereśni.

Obrazek

Tak Krysiu, dogadzam roślinkom ile tylko mogę ale chyba niektóre już mają dość mego gadania :wink:
Pytasz o ukorzenianie azalii wielkokwiatowych ... też mi długo się nie udawało, potem zauważyłem że mają odrosty od korzenia - grzebałem by wyciągnąć je od 'matki' i ... też nie chciały rosnąć (też używałem ukorzeniacza jak w pierwszym przypadku) potem dałem sobie spokój bo wszystkie młode pędy wyciąłem. Za jakiś czas gdy pojawiły się nowe pędy i wziąłem się na sposób - odkopałem do końca, pokaleczyłem jedną stronę robiąc lekkie nacięcia i ułożyłem je poziomo nacięciami do dołu. Po roku odkopałem i zobaczyłem że puściły w tym miejscu korzonki. Miałem 4 sadzonki z czego 3 zaaklimatyzowały się w doniczkach.

Krzewuszki dają koncert.

Obrazek

Obrazek

To tylko tyle, musze podjechać do sklepu, bo lodówka pusta się robi :wink:
Pozdrawiam wszystkich ... na niebiesko :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Cudne fotki w kolorze blue i nie tylko .Azalie kwitną jak szalone zachwycają mnóstwem kwiecia to samo Lewisje .Róże też szaleją i widzę ze nawet Oczy już kwitną .U mnie z rabatówkami klęska mają tylko po parę kwiatów.Natomiast te na wysokościach szaleją na całego.Achhh szkoda ze ostatnio mam czasu zbyt mało na wszystko.Liczę że niedługo to się zmieni oby tylko zdrowie dopisało. ;:196 dla Ciebie i Mirki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju majowa piwonia obficie Wam zakwitła. Piękna kompozycja trzech kolorów kwasolubnych. Różanka rozpoczęła swój spektakl, miło popatrzeć. Co do czereśni i ruchu na niej ptasiego to mam podobne widoki. Sąsiadka ma takową, ptaki wszędzie roznoszą pestki, a ja zastanawiałam skąd u mnie tyle dziwnych siewek wiśni, dopiero niedawno zaskoczyłam, że to sa siewki czereśni.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam wszystkich radośnie a szczególnie Jadzię i Dorotę, które zostawiły tu swój ślad obecności :wit

Jadziu, róż coraz więcej i dzisiaj będzie już kwitła 'Elżbietka' - zaraz idę na ogród ale zdjęcia wstawię jutro, albo nawet pojutrze, bo wtedy dopiero wrócę do domu :)

NN (kiedyś urwałem patyczek bo ładnie pachniała)
Obrazek

Obrazek

Doroto, po jednym deszczowym dniu piwonia ... skończyła kwitnienie, ale kwitną następne.
O siewkach czereśni i wiśni to i ja coś wiem :wink: stale je wyrywam i sam się dziwię ile tego jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różaneczniki już kończą kwitnienie - chociaż ostatnia azalia ma jeszcze pączki

Obrazek

Pomidorów miało u nas nie być ale znalazłem stare nasiona i na próbę wysiałem i choć późno to wyrosły. Miejsca nie było to posadziłem w doniczkach i już kwitną :)

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających hacjendę :wit
i jeszcze pochwalę się, że przejeżdżając obok szkółki tylko zajrzeliśmy a wyszliśmy z kartonem sadzonek :;230 w tym z werbeną patagońską i ostróżkami bo jakoś od nas gdzieś poszły :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ładna ta ukorzeniona różyczka i na dodatek pachnąca .To Andrzeju z pewnością jakaś historyczna pąki pękate jak u mojej LO . Cudnie zapowiada sie jej kwitnienie ;:215 Moje rabatówki w tym roku słabo się zapowiadają, jedynie Pretty sunrise zapaczkowana na całego, ale to dopiero rzeczywiście początek różanego festiwalu ;:215 Miłych chwil spędzonych na działce wśród pachnidełek ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”