Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

:wit Andrzeju

Dwa lata temu w porze letniej byłam w tych pięknych ogrodach, ta altanka się bajecznie prezentuje i roślinność tam śliczna, właśnie niedawno rozmawiałam z mężem,że może byśmy się znów tam wybrali, a zaczynam niedługo dwutygodniowy urlop to może uda mi się go namówić.

Piękne masz Azalie i Rododendrony one wnoszą teraz tyle kolorów do naszych ogrodów, zdjęcie Maku ;:215 Bardzo ładne nasadzenia, a na tą sałatkę ślinka mi cieknie. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Nareszcie ciepło!
23 stopnie - krótkie spodenki i bez koszuli :heja

Teraz mogę się wam przyznać - pomidory posadziłem do gruntu już 25 kwietnia (bo przecież lato było) i ... żyją :)
Tylko 3 podgniły z 18tu ale miałem zapas w doniczkach w rozsadniku pod folią.
Ale już taki wyrywny nie będę - za duży stres :wink: Do tej pory sadziłem zawsze na początku maja.

Krysiu - leszczyno, na trawach to ja się nie znam - ja nawet trawnika nie mam (nie liczę tego trawiastego kawałka pod drzewkami) :wink:
Ale lubię je oglądać, w takim właśnie wydaniu jak np ogrody Kapiasa, czy jak piszesz szkółki specjalistyczne.
Z ogrodu mam też taki widok.
Obrazek

Basiu, wróble z pożywieniem dałyby sobie radę, mi się wydaje że chodzi raczej o urbanizację - mieszkały one zazwyczaj pod strzechą, w szparach na poddaszu (sam miałem dwa gniazda, gdy podbitka się naruszyła), w stodołach ... a teraz - blokowiska, piękne domy. Nie ma dla nich miejsca.
Obrazek

Czyli Jadziu, odpada sadzenie nowego maku, jak on nie chce rosnąć u ciebie. A już się cieszyłem, że mam sadzonki w doniczkach.
Upolowałem takie samego zwierza jaki ty (odwiedzałem twój wątek cichaczem :wink: )
Obrazek

Jeśli tylko będziesz mogła Krychno wybrać się do Kapiasa to nie odpuszczaj, bo naprawdę warto. Dwa lata temu byłaś? Teraz rośliny podrosły i .... otworzyli nowe elementy - 'ogród skalny' oraz 'tajemniczy ogród' (ten naprzeciwko 'włoskiego patio')
Masz rację kolorowo się robi dzięki różanecznikom :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na początku się przyznałem - teraz pochwalę :wink:
Ptaki w domkach zamieszkały, więc je podglądałem cały czas.
A że długo na ogrodzie przebywałem, z przyrodą za pan brat się miałem, bez telewizora i radia, to głowa ma czysta całkiem inaczej pracowała.
Kto długo śledził moje wątki, pamięta że mi czasem rymy w głowie siedziały :wink:

"I tatuś i mamusia
karmią dzidziusia"
Obrazek

"Kobieto ... wracaj!
Piórka mi wykręcaj.
Mokry jestem, gwiżdżę szeptem.
W głowie mi się kręci, a one jak natręci"
Obrazek

"Pewien młody szpak nielot,
niesprawny miał autopilot.
Na ławce wylądował
i bardzo się radował.
Odwrócił się tyłem
i zaznaczył - tu byłem.
Ławkę zapaskudził,
więc się zawstydził.
Teraz próbuje
czy wystartuje."
Obrazek

Miłych prac ogrodowych życzę wszystkim i radości z ogrodu ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzejku,zaczyna się piękny okres kwitnień różaneczników i azalii ,zdobią ogrody swoimi pastelowymi kolorami i część azalii cudownie pachnie ,u mnie nie było aż tak ciepło,a po południu wielka burza przeszła i znowu dolało do mokrego ogrodu ,zdjęcia ptaszków małych i dużych są świetnie pokazane , pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Az sie uśmiechnęłam od ucha do ucha, jak czytałam i dogalam wnikliwie te ptaszki.Zdjęcia świetnie zrobione ;:63 ;:63
Różaneczniki, azalie, to zawsze u ciebie sa cudne.
Lewizja, tak ?
Śliczna.Zastanawiałam sie skiedys nad jej kupnem.ale nie kupiłam.
Dobrej z soboty ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju to gdzie Ty wygrzewasz swoje...... litery jak trawka tylko pod drzewami?
Ja Ciebie znam i pamiętam z pięknego ukwieconego ogrodu ale również z tego że rymami gadasz
Prawie jak ornitolog ....dobrze że kota nie masz.
My nie możemy mieć żadnej budki lęgowej bo nasz kocur każdą spenetruje.
Moje pomidory jeszcze siedzą w domu na parapetach, obawiam się że zaowocują na nich.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju udał się wierszyk o nielocie bez autopilota powiązany z fotkami ;:303 U Ciebie zawsze coś ciekawego można obejrzeć i poczytać .Ciekawe czy i u Was burzowo kasztanowce obsypane kwieciem i Lewizja już Ci kwitnie moja dopiero pąki puszcza.Goryczka naszykowana .Mak mam w 3 miejscach i jak na razie nigdzie nie widać łodygi kwiatowej .Cudna ta ognista azalia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dobry wieczór ogrodowej braci :wit
Przyjrzałem się bratkom na ogrodzie - ciągle kwitną.
Obrazek

U nas Marto od trzech dni nie pada i aż się zdziwiłem, że tak szybko ziemia wyschła. Wczoraj 23 stopnie, a dzisiaj 26 :)
Uwielbiam podglądać przyrodę :wink: a azalie coraz bardziej się otwierają.
Obrazek

Dziękuję Aniu, potrafię baterię rozładować w aparacie w jeden dzień, czatując na korzystne zdjęcia - potem najwięcej czasu zajmuje ich przeglądanie i kasowanie niepasujących :wink:
Tak - to lewizja, na początku nie potrafiłem jej utrzymać, ale do trzech razy sztuka - w końcu się udało.
A to ... bodziszek żałobny.
Obrazek

Krysiu, ja w robocie się grzeję :;230 a potem muszę się studzić w cieniu z kufelkiem piwa.
Kota nie mam (ten w głowie sie nie liczy :wink: ) ale kotów po ogrodzie chodzi kilka i ....
Pochwaliłem się sąsiadowi, że młode szpaki wyfrunęły z budki, a on na to że wczoraj znalazł jednego zagryzionego, a dwa dni temu innego :(
A ja się dziwiłem, że tylko jeden skakał po grodzie, gdy słyszałem w budce więcej piszczących.
Ciekawe, czy zdążył nauczyć się fruwania, czy kot mu przeszkodził.
Cóż - natura - taki jest łańcuch pokarmowy.
Na osłodę - świdośliwa, a jagody kamczackie już dostają kolorków.
Obrazek

Dziękuję Jadziu za goryczkę - niebieskiego mało u nas w ogrodzie, nawet wieczornik damski w tym roku zaczyna na różowo, czy liliowo (kolory to domena pań - mężczyźni rozróżniają ich tylko 12 ;:224 ) Beatka, też to zauważyła u siebie - czyżby to bunt siewek, a może to inny tata zawitał do tego damskiego :wink:
Od trzech dni upały - deszczu nie ma. Dzisiaj grzmiało blisko, chmury się przewalały po niebie zakręcając tuż przed ogrodem. U nas słońce świeciło, a na horyzoncie padało, dlatego tęcze nawet podwójne było widać.
A rymy ... same się biorą gdy przeglądam zdjęcia np. trzepoczący piórkami jakby się wstydził, a drugie zdjęcie jak napaskudził :wink:
Obrazek

Obrazek

Dwa krzesła rozwaliłem,
z nich taczkę zrobiłem.

Obrazek

To jeszcze ciekawostka - pokazywałem już podobny widok z ogrodu.
W jakim ciekawym miejscu on położony ;:224
Przed tym żółtym łanem rzepaku, płynie rzeka Ruda (mająca niedaleko początek), która wpada do Odry.
A za tym pagórkiem z domami na horyzoncie płynie strumień wpadający do rzeki Pszczynki, która wpada do Wisły.
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Urbanizacja też "robi swoje". Pewnie gatunki odchodzą, a inne niestety rozprzestrzeniają się, np. gołębie. Dlatego ważne jest żebyśmy w miarę możliwości pomagali Ziemi, wiem, że często nam się wydaje, że co tam ja mogę, ale gdyby każdy, choć odrobinę, we własnym zakresie... Dużo dobrego daje np. różnorodność w ogrodzie. Nawet taka kępka kwitnącej pokrzywy jest ważna, bo na niej "pasą" pewne gatunki owadów.
Piękne łany rzepaku! A taczka wyborna... ale to jest taczka??? Myślałam, że leżaczek - fotel! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3255
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witaj Andrzeju. Czy zapisujesz swoje "rymy"? Bratki zawsze kojarzą mi się z wiosną .Taczka ,świetny pomysł i wykonanie. Może służyć jako leżak. ;:224 Czy miejsce to chodzi o Kuźnie Raciborską może Park Krajobrazowy a może Rybnik? Ruda kojarzy mi się ze spływami kajakowymi i chyba była też rzeką roku.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Taczka obłędna! Świetna robota!
Ta Twoja tęcza to aż do mnie sięgała ;:108 jeśli to taka późnopopołudniowa, to pewnie to ta sama :tan
Twoja lewizja, Andrzeju przechodzi samą siebie. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Beatko Andrzejowa lewisja na sterydach pędzona :;230 a moja dopiero zaczyna puszczać pędy kwiatowe. Taczka może być też dla niechcianych gości :;230 Piękne rzepakowe poletko z ogródka na nie patrzysz Niektóre z bratków mają uśmiechnięte buźki inne bardzo poważne.Schneeperle cudownie kwitnie uwielbiam tę azalię
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Taczka super :wink: A widok z ogrodu obłędny... Mam nadzieję, że obok mnie też zaczną uprawiać rzepak :wink:

Co do łańcucha pokarmowego to chciałbym zauważyć, że kot (działkowy czy ogrodowy) jest gatunkiem sztucznie wprowadzonym do ekosystemu, nie powinno go niestety tam być... Koty półdziko żyjące bardzo wyniszczają faunę, są wielkim szkodnikiem niestety... Sam mam 2 koty i nigdy nie pozwoliłbym na to aby chodziły same po dworze - po pierwsze bałbym się, że ktoś je potrąci albo coś im się stanie, po drugie jestem świadomy zniszczeń jakie robią koty w środowisku naturalnym. Ja chcę w ogrodzie mieć bogaty ekosystem (ptaki, płazy, gady, ryby, owady itp) i z tego powodu nie wypuściłbym samopas kotów :wink: Niestety ludzie nie rozumieją, że kot jest zwierzęciem wyhodowanym przez człowieka, nie jest gatunkiem żyjącym w naturze, i niestety koty są przyczyną wyginięcia niezliczonej ilości gatunków małych zwierząt.

Jeszcze nigdy nie próbowałem świdośliwy ale jako krzew ozdobny bardzo mi się podoba i mam zamiar u siebie ją posadzić :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Troszeczkę jestem 'zabiegany' ale po jutrzejszym dniu powinno wrócić wszystko do normy.

Obrazek

Taczka Basiu, taczka ;:333
Kiedy w zabudowaniach gospodarczych starego pałacyku, zobaczyłem podobne, spróchniałe już cudo, z ośką tylko zamiast koła, to od razu się w niej zakochałem.
Wpisując w wyszukiwarkę 'stara drewniana taczka', obejrzysz i oryginały i nowe wg tego wzoru. I w końcu ja sobie zrobiłem, a już kilka razy się do tego zabierałem.
Obrazek

Nie Joasiu, nie zapisuję rymów, za to fb, czy fo je zapisuje :;230
chociaż niedawno znalazłem stary notes z kilkoma rymowankami dla mej żony i ... odczytałem jej na głos ;:224
Masz rację - są spływy Rudą, ale dopiero od rybnickiej zapory.
A dzisiaj taki widok zobaczyłem - na Babiej Górze jeszcze widać śnieg.
Obrazek

Obrazek

Tak Beatko, ta tęcza była w tym czasie, który opisujesz i na pewno nas łączyła, bo mówiłem ... sięga aż za Pszczynę, a może i Bielsko :)
Mnie też lewizja zachwyca - pierwsze kroki na ogrodzie kieruję do niej :wink:
Len też jest uroczy.
Obrazek

Na sterydach Jadziu? Raczej od mojego gadania - bo do niej mówię, tak jak i do innych roślin :;230
Staram się cichutko, ale czasem jak nikogo nie ma to mówię głośno, a raz ... sąsiad się odzywa - co mówiłeś? Nie zauważyłem go ;:306
Taczka jest dla ozdoby - a'la kwietnik, ale potrafiłem przewieźć nią worek ziemi z kompostu :)
Zrobiłem zdjęcie pąkowi mchówki 'zoe' i bardzo się zdziwiłem widokiem w powiększeniu ;:oj
Obrazek

'Therese Bugnet, dzisiejsza - jutro na pewno będzie ładniej. Tak jak Elizabetka mówiła - będzie najszybciej kwitnącą.
Obrazek

Dziękuję Karolu, za pochwałę taczki, gdyby nie nadmiar krzeseł, to pewnie dalej miałbym w planach jej budowę :wink:
Świdośliwa rośnie dość duża (u szwagierki ma ok 5 m) ja będą ją przycinał by owoce nisko wisiały, bo są pyszne.
Koty u mnie sobie chodzą i choć szkodzą czasami, to mi nie przeszkadzają. Są częścią ogrodów. Boję się tylko, by jakaś zaciążona kotka nie została na stałe, tak jak działkowiczowi obok się trafiło.
Zrobiłem dość spore schronienie dla jeży, a te choć tuptają po ogrodzie, to na razie do tego domku nie trafiły i wolałbym by koty nie zajęły pustostanu.
Lilak Meyera 'palibin' rozsiewa już swój aromat, ależ on pachnie.
Obrazek

No i znowu brakło mi czasu, by zajrzeć do waszych ogrodów :(
Na osłodę pierwsza jagoda
Obrazek

Miłych wrażeń życzę :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”